סוף שבוע טוב..

vered51

New member
סוף שבוע טוב..

שלום לכולכם, הנה עוד שבוע עבר וסופ"ש בפתח. כל סופ"ש מביא עימו זכרונות חזקים יותר על ארוחות הערב המשפחתיות ועתה אני זאת שצריכה לבשל במקום שהיה של אמי רק עד לפני 3 חודשים.פשוט נורא. אבל מעבר לזה אני מתכוונת לצאת ולהיות עם חברים במועדון ובים ואני לא מוכנה לשבת בבית ולחכות שמשהו טוב יקרה לי. המוח במילא לא יכול להפנים שאמא מתה ולעולם לא תחזור יותר, אז בנתיים אם אפשר להמשיך בחיים איכשהוא למה לא לעשות את זה? או שיכול להיות שהשיגרה חזקה מאיתנו והחיים אחרי 3 חודשים חוזרים איכשהוא למסלולם? טוב, אז שיהיה לכולנו סופ"ש נחמד או אפילו נחמד מאד. אני מקווה שיעבור בקלות ...ממני ורד

נ.תהילה

New member
ורד יקרה,

גם לך שיהיה סופשבוע מקסים
ותהני המון עם החברים ובכלל... ושיהיה לכולנו סופשבוע רגוע, שמח, ומאושר. שבת שלום!

BooBee

New member
תהילה מתוקה

מאחלת גם לך סופשבוע נפלא. (אגב, קיבלתי את ההודעות, אני אטפל בהן במהלך סוף השבוע, אני עמוסה נורא בעבודה). נשיקות, רויטל.

בוזיקית

New member
הי ורד... אם יורשה לי להגיב...

נסי לראות את הצד החיובי שבכל הברוך שנקלעת אליו: לפחות יש לך בשביל מי לבשל את הארוחות המשפחתיות האלה... אני נשארתי בלי משפחה - רק אחות, שתהיה בריאה, גדולה ממני ב - 20 שנה ואותה אני פוגשת פעם בחודשיים בערך, ואח, גדול ממני בערך באותו הפרש ואיתו אין לי קשר כלל, פרט למקרים נדירים ביותר. לגבי השיגרה - זה נורא תלוי במקום, בסיטואציה, ובכל מיני גורמים. אצלי, למשל, זה היה זריז מאוד - מיד בתום השיבעה חזרתי לעבודה מלאה ורגילה, התחלתי להריץ את הטיפול בענייני החשבונות, המיסים, הביורוקרטיות, ואפילו ביצעתי שינויים בבית - אימצתי חתול, צבעתי כל חדר בצבע אחר, קניתי את המחשב הראשון בחיי... זו היתה למרבה הפלא תקופה של צמיחה והתחדשות. אבל... מספר שבועות או אולי חודשים אחר כך, לקיתי בדיכאון, ולמעט לנסוע לעבודה וחזרה, וקניות בסיסיות לבית, אני מתקשה לעשות אפילו את הדבר הפשוט ביותר - להתקלח. לפעמים עוברים להם 3 ימים רצופים בלי מקלחת. אני מתביישת בזה, אבל זו האמת. אין כוח. אני לא מנקה את הבית ולא מסדרת אותו (אמא שלי בטח מתהפכת בקבר), הכל הפוך, החתול חוגג, אני משאירה כביסה על החבל הרבה יותר מדי זמן (אם אני בכלל טורחת לכבס), ואני לא ישנה כמעט. הנה עכשיו כבר בוקר ואני עוד לא הלכתי לישון. ישנה בממוצע שעתיים בלילה, והעבודה נדפקת, והמוח נדפק... ניצוץ החיים שבי, שמעולם לא היה יותר מידי - מי יודע מה - הולך ודועך. הוא לא כבה חלילה, ואני לא אובדנית - חשוב לי להדגיש את זה - אבל אני פשוט שורדת, לא מבקשת יותר מזה. רק להיות בריאה, רק שלא יחסר דבר לחתול שלי ולי... ואני לוקחת תרופה, שבהתחלה עזרה לי מאוד ועכשיו כבר לא, למרות שהעלו לי את המינון (בקרוב יש ביקורת, כנראה שיוסיפו לי עוד משהו). אז מה ניסיתי להגיד - לשיגרה שהיתה לך אף פעם לא תוכלי לחזור. את תאמצי לך שיגרה אחרת, חדשה, ואולי אפילו תצמחי ממנה. הנה אני - שנה אחרי (שנה פחות שבוע בדיוק, לפי התאריך העברי) עוד לא מעכלת שאמא איננה. עם המוות של אבא כבר השלמתי מזמן (טוב בכל זאת זה היה לפני 14 שנה...) אבל אמא... זה משהו אחר... אני מצאתי אותה מתה דקות ספורות בלבד אחרי שזה קרה... והתמונות חוזרות אלי מכל האישפוזים, המחלה, הזוועות שהייתי עדה להן... ואני גרתי עם אמא, ופשוט נשארתי לבד. אני גאה בך שבחרת להמשיך בחיים. גם אני חשבתי שאצליח, ואפילו הייתי בתנופה, אבל אזלו לי הכוחות. כלפי חוץ כאילו הכל בסדר אבל ממש רק כאילו. התנתקתי מהמון אנשים בגלל המצב הנפשי שלי, וחוץ מהאינטרנט כמעט שאין לי קשרים אחרים. אני באמת מאחלת לך ולכל הפורום הזה, שתהיו חזקים, שתשכילו להמשיך בחייכם באופן הטוב ביותר לכם, כי ככה אמא (או מי שזה לא יהיה) היתה רוצה... מקווה שגם אני אצליח לעלות על דרך המלך ולהמשיך להחזיק את הראש מעל למים, כי זה הולך ונהיה טובעני יותר ויותר, למרות שאני נלחמת בכל הכוח.

tutida

New member
היי בוזיקית

קראתי את מה שכתבת והערכתי את הכנות שבה התבטאת. הרגשתי המון הבנה למה שעובר עלייך. את אמרת הכל כל כך כמו שזה, שאני לא יודעת מה להגיד מעבר לכך ואיך. תסלחי לי על כך? ובכל זאת אני רוצה לעזור איכשהו, אני חושבת שאם תגששי סביבך אולי תמצאי "יד" שתמשוך אותך מהביצה הטובענית. כדי להיחלץ, לא מספיק להיתלות על היד, כי אפשר להחליק בחזרה, אבל קודם צריך למצוא את היד הזו... את חושבת שזה יזיק אם תשתפי את אחייך הגדולים/חברים, אפילו אם אינכם בקשר...? אני יודעת שזה לא בהכרח יעזור, אבל לפעמים כשמשתפים מקבלים חיזוקים וכיוונים חדשים. אין תרופת פלא לשיפור המורל, אם מישהו ימציא אותה הוא יהפוך לעשיר גדול, זה בטוח! קחי חיבוק עוטף ומכל הלב. סיגל.

בוזיקית

New member
הי תותידה - תודה רבה על התגובה!

אני אנסה לענות על שאלותייך: -במסלול שעברתי מאז מותה של אמא היו כמה "ידיים" כאלה. בהתחלה חששתי לאחוז בהן. לא רציתי להעיק. לא רציתי להכביד. אני לא הטיפוס שיפיל על אחרים את המועקות שלו. אנשים לא אוהבים אנשים מדוכאים. ושלא תביני לא נכון - כלפי חוץ אני בסדר רוב הזמן - צוחקת, סימפטית וכד'. בהמשך, אחזתי ביד שהושטה לי. ועכשיו אני שוב מסתגרת בתוך עצמי, לכודה, והידיים אינן מושטות עוד. וגם לי נמאס לטחון שוב ושוב ושוב כמה רע לי, כי כמה שאני מתעסקת בזה יותר, אני נופלת לרחמים עצמיים, וזה הדבר האחרון שאני זקוקה לו עכשיו או בכלל... -לשתף את אחיי הגדולים? אין מצב. רק לסבר את האוזן - כשאבא שלי מת הם האשימו אותי, ילדה בת 16 אז, שאני גרמתי לו לחלות בסרטן ולמות, ושהם פוחדים להשאיר אותי עם אמא... זו אמנם אינה הסיבה לכך שהקשר בינינו רופף, אך עם אחי אין לי קשר (וזה לגמרי בגלל אשתו ה***ה שהרחיקה אותו מכל המשפחה בערמומיות, והוא נשאב לתוכה לפני 20 שנה) - הוא לא אופציה. הוא גם אדם ציני, ויתרה מזאת, רוב השנה הוא נמצא בחו"ל. אחותי - זה כבר סיפור אחר - הקשר בינינו, שהיה גרוע ומזעזע לפני מותה של אמא, הפך הרבה יותר טוב למזלי אחרי שאמא נפטרה. אנחנו מדברות בטלפון כמה פעמים ביום, אך שוב, לאחותי יש בעיות רבות משל עצמה, ובת בעייתית בגיל ההתבגרות, ובעיות כלכליות ובריאותיות, והיא האחרונה שהייתי רוצה להפיל עליה את המצב שלי. כך או כך היא לא היתה עושה דבר. למשל לפני כחודש הייתי חולה מאוד - תקף אותי וירוס והקאתי ושילשלתי ימים שלמים. ולמרות שהיא מתגוררת בעיר שלי, היא לא באה לבקר, לא הביאה לי כלום, והסתפקה בטלפון גם אז. ואני לא יכולתי לעמוד על הרגליים להכין לי אפילו תה. ולקופת חולים הגעתי במונית שלושת רבעי גוססת. נתמכתי בקירות, כי זה מה שהיה, וזו גם ההרגשה שלי היום - אני יכולה לקבל את התמיכה פחות או יותר מהקירות שלי... מה שכן עוזר לי לשיפור ההרגשה, זה פעילות שאני עושה לטובת אחרים, ומרוממת בדרך גם את רוחי, כשאני מצליחה לעזור. ולמרות שאני וירטואלית כרגע, אני מעדיפה לא לספר למה אני מתכוונת. יקירה, קבלי גם את
מכל ה

meshi4

New member
אני חושבת

שאת חזקה.מסכימה עם סיגל שמאוד חשוב לדבר על התחושות.חשוב שתהיה לך חברה טובה שאותה את יכולה לשתף במה שעובר עליך.לי יש חברה כזאת כל כך מבינה אותי ולא פעם בכתה איתי.את יודעת כמה פעמים חזרתי על עצמי?כנראה זה מין צורך נפשי לעיכול ועיבוד האובדן. גם שיחות וירטואליות עוזרות.אומנם לא היה לי מחשב.רק לאחר שנתיים וחצי.ומצאתי את עצמי משוחחת שעות.בוכה ,צוחקת.בתי הרגישה בשינוי לטובה בזמנו. כל פעם את תרגישי שאת מתקדמת עוד שלב.אבל זה ענין של זמן. יכולה לומר לך שפעם ראשונה אחרי שלוש וחצי שנים.הרגשתי השבוע מין שקט פנימי.שלווה.תחושה פנימית של שמחה לקום בבוקר.אין לי הסבר לזה חוץ מלהודות בכך שהעבודה האישית על עצמי הצליחה.ורצון חזק מהתחלה לא לשקוע. הפעילות שאת עושה למען האחרים מבורכת. האמא שבי מייעצת לך גם למצוא את הבן זוג ולהקים לך משפחה משלך. בהצלחה מכל ה-

בוזיקית

New member
יקירה, תודה על התגובה

אני מצרפת לך קישור לגבי מה שכתבתי בפורום אחר לגבי מה דעתי על הקמת משפחה... אין לי חברה טובה, ולא חבר טוב. וגם לא - לא טובים. אין בכלל. הרבה תודה בכל אופן...

upanddown

New member
שלום לך בוזיקית...

אני כבר עוקבת אחריך הרבה מאד זמן ולמרות שהרבה פעמים בא לי כל כך לענות - לא מצאתי את המילים..מצד אחד אי כל כך מזדהה עם הרגשות לך ומחשבות שלך..ועם אני הייתי במצב מאד דומה לשלך..עם חוסר יכולת לעשות כלום...לא לקום, להתלבש, לנקות ואפילו מהבית..היתה תקופה שאפילו כשיצתי עם האיש והילדים לסופר לקניות ניכנסתי לפאניקה וחוויתי לא מעט התקפי חרדה..אבל לאט לאט חיפשתי משהו שיעסיק אותי...משהו שיתן לי הנאה וסיפוק מעצמי..אני חושבת שאחד הדברים החשובים עם הדיכאון שעותף אותנו זה החוסר ביטחון העצמי שנחת עלינו, עם כל המשקעים והנקיפות מצפון את פתאום מרגישה לא שווה..ולא עזר כמה ניסו לשכנע אותי שאני צרחכה לחשוב על הבעל והילדים...עד שלא מצאתי את עצמי , ועד שלא למדתי לבטוח בעצמי לא הצלחתי לתפקד עם השאר...אני חושבת שזה המפתח לכל המצב הדיכאוני הזה...הישיבה מול המחשב היא בריחה..אני יודעת - עם את זה עברתי, העובדה שאת עוזרת לאנשים אחרים זה נהדר אם זה נותן לך סיפוק אישי..אם את לומדת להעריך גם את עצמך במה שאת עושה... אבל אולי תמצאי לעצמך איזה שהו הובי..משהו שתוכלי לעשות ולהינות ממנו - כמו ריפוי בעיסוק..אני למשל נהינת לעשות תכשיטים, חברה שלי שאיבדה את אימה התחילה לצייר..אני חושבת שבציור אפשר להביע המון ממה שמתחולל בלב...העובדה שאת כותבת על הבעיה שלך מראה שאת מודעת לדעיכה שלך..לכן אני חושבת שהגיע הזמן לחשוב על איך לצאת מזה..לי לכך המון זמן להודות בדעיכה....והרבה זמן הרגשתי מחוסרת כל כח פיזי בנוסף לנפשי וממש לא תיפקדתי..אני לא מזלזלת ולא מצטערת על כלום..הכל זה חלק מתהליך למידה שלנו.. תקופה ארוכה הייתי אומרת ..אני לא יכולה יותר..לא יכולה לקום, לא יכולה לצאת מהבית ..לא מסוגלת לזה או לזה...אבל משהו שאני מאד מכבדת אמר לי משהו שמצד אחד העלה לי חיוך על הפנים אבל מצד שני גם עזר לי לדחוף את עצמי קדימה..משפט שכולנו מענו אותו פעם אחת לפחות.." אם קצת רצון וקצת יכולת גם פיל יכל ל...תרנגולת...תשאלי מה הקשר בין מחט ל..... אם תצמאי את הקשר אני בטוחה שתתחילי לצאת מהבית.. שבת שלום

בוזיקית

New member
הי. תודה על התגובה.

תראי, הדיכאון שלי הוא בעיה שאני נושאת עמי משנות חיי הראשונות, כמו גם החרדה. הפסיכיאטריה מגדירה את זה "קווים דכאוניים וחרדתיים" באישיות נורמלית... זה לא דבר חדש לי, ולא צץ לראשונה בחיי עם האובדנים של הוריי. מה שכן, דווקא כשאמא חלתה הייתי בשיא פריחתי, אחרי ירידה במשקל של 33 קילו, עם עבודה חדשה ועתיד מבטיח, ואז הכל קרס אל פי תהום ונגמרו לי החיים. עליתי 40 קילו חזרה, והכל נהפך על פניו. מה שמוזר הוא שדווקא בתקופה של משהו כמו חודש אחרי פטירתה של אמא היתה לי תקופת פריחה מחודשת - קניתי דברים חדשים, שיניתי דברים בבית... אבל זה שב ביתר שאת ועוצמה. אני במקור מציירת, כותבת, מפסלת, אבל כבר שנים לא עוסקת בזה בגלל הדכאון. בגלל שאין לי חשק לחוש את החומר, לעבוד איתו, ליצור רעיונות חדשים... אין בי חיות. אני רק שורדת. ומזל שיש לי את החתול ואת המחשב אפילו שזו אולי בריחה ובטוח שזה התמכרות, אבל זה גם מציל את החיים שלי ונותן לי משמעות. ברור לי שעבודה רבה לפניי...

upanddown

New member
שלום לך בוזיקית...

אני כבר עוקבת אחריך הרבה מאד זמן ולמרות שהרבה פעמים בא לי כל כך לענות - לא מצאתי את המילים..מצד אחד אי כל כך מזדהה עם הרגשות לך ומחשבות שלך..ועם אני הייתי במצב מאד דומה לשלך..עם חוסר יכולת לעשות כלום...לא לקום, להתלבש, לנקות ואפילו מהבית..היתה תקופה שאפילו כשיצתי עם האיש והילדים לסופר לקניות ניכנסתי לפאניקה וחוויתי לא מעט התקפי חרדה..אבל לאט לאט חיפשתי משהו שיעסיק אותי...משהו שיתן לי הנאה וסיפוק מעצמי..אני חושבת שאחד הדברים החשובים עם הדיכאון שעוטף אותנו זה החוסר ביטחון העצמי שנחת עלינו, עם כל המשקעים והנקיפות מצפון את פתאום מרגישה לא שווה..ולא עזר כמה ניסו לשכנע אותי שאני צרחכה לחשוב על הבעל והילדים...עד שלא מצאתי את עצמי , ועד שלא למדתי לבטוח בעצמי לא הצלחתי לתפקד עם השאר...אני חושבת שזה המפתח לכל המצב הדיכאוני הזה...הישיבה מול המחשב היא בריחה..אני יודעת - עם את זה עברתי, העובדה שאת עוזרת לאנשים אחרים זה נהדר אם זה נותן לך סיפוק אישי..אם את לומדת להעריך גם את עצמך במה שאת עושה... אבל אולי תמצאי לעצמך איזה שהו הובי..משהו שתוכלי לעשות ולהינות ממנו - כמו ריפוי בעיסוק..אני למשל נהינת לעשות תכשיטים, חברה שלי שאיבדה את אימה התחילה לצייר..אני חושבת שבציור אפשר להביע המון ממה שמתחולל בלב...העובדה שאת כותבת על הבעיה שלך מראה שאת מודעת לדעיכה שלך..לכן אני חושבת שהגיע הזמן לחשוב על איך לצאת מזה..לי לכך המון זמן להודות בדעיכה....והרבה זמן הרגשתי מחוסרת כל כח פיזי בנוסף לנפשי וממש לא תיפקדתי..אני לא מזלזלת ולא מצטערת על כלום..הכל זה חלק מתהליך למידה שלנו.. תקופה ארוכה הייתי אומרת ..אני לא יכולה יותר..לא יכולה לקום, לא יכולה לצאת מהבית ..לא מסוגלת לזה או לזה...אבל משהו שאני מאד מכבדת אמר לי משהו שמצד אחד העלה לי חיוך על הפנים אבל מצד שני גם עזר לי לדחוף את עצמי קדימה..משפט שכולנו מענו אותו פעם אחת לפחות.." אם קצת רצון וקצת יכולת גם פיל יכל ל...תרנגולת...תשאלי מה הקשר בין מחט ל..... אם תצמאי את הקשר אני בטוחה שתתחילי לצאת מהבית.. שבת שלום

מיקימק

New member
מסכימה איתך

גם אני נוהגת כך, אני ממש משתדלת לעשות כל מיני דברים שאני נהנית מהם- לצאת עם חברים, לעשות קניות, אף פעם לא הייתי טיפוס של בית יותר מדי. נכון, המוח לא יכול להפנים אחרי כל כך מעט זמן. אצלי עברה שנה מאז שאמא נפטרה ואולי עכשיו אני מתחילה להבין, אבל רק אולי.... כמו שאמרתי גם אני נוהגת כמוך, וכן החיים כביכול חוזרים למסלול, אבל סביר להניח שעוד תחווי רגעי עצב. אצלי כך זה עובד, וכבר די התרגלתי שיש פעמים שאני חושבת שזהו אני מתגברת, שזה קשה אבל הפנמתי ואני ממשיכה הלאה ויש רגעים שאני פשוט לא קולטת שאין לי אמא, שזהו היא לא תחזור יותר.... ואני מרגישה את הכאב הזה ממש באופן פיזי... אבל כמו שאמרת, החיים כנראה יותר חזקים מהכל

למעלה