סוללה נחלשת

סוללה נחלשת

יש לי מכשיר שיאומי רדמי 4, מזה כשנתיים ו-8 חודשים.
בימים האחרונים שמתי לב שהסוללה מתחילה להיחלש והיא נגמרת לי יותר מהר למרות שלא הגברתי את השימוש במכשיר, שגם ככה אני עושה בו שימוש מינימלי.
יש דרך להאריך את חיי הסוללה/לחסוך בה או שאין מנוס מהחלפת סוללה או אפילו החלפת מכשיר?

einat162

New member
השלב הראשון יהיה לכבות קישוריות כשלא משתמשים בהן-

אינטרנט (סלולרי או WiFi)
שן כחולה (BlueTooth)
NFC (אם יש- אם אני זוכרת נכון אין להם את הרכיב הזה שמאפשר הטענת רב קו)/

השלב אחרי זה- בהירות מסך:
האם הבהירות היא מוגדרת אוטומטית? כשאת נמצאת בחדר, עדיף שתכווני את הבהירות לעצמך (לפעמים התצוגה בהירה מידי לטעמי ואני מכבה את האופציה האוטומטית).

האם כל עדכוני התוכנה למכשיר ירדו? (אפשר לבדוק בתפריט הגדרות- כשהמכשיר מחובר לרשת).
האם הוא "מפוצץ" בקבצים כמו תמונות וסרטים? האם משתמשים באמת בכל האפלקציות הקיימות?
אפרופו אפליקציות- האם זה קרה לאחרונה ובעקבות אפליקציה חדשה? (יש אפליקציות שגם אם סוגרים אותן, בעקבות באג- או בכוונה, ממשיכות לפעול ברקע).

תשובות

אני אף פעם לא משאירה יישומים פתוחים ללא שימוש, מתוך הרגל כשאני מסיימת להשתמש ביישום מסוים אני סוגרת אותו.
הבהירות היא קבועה בדר"כ, בעיקרון לא משתמשת הרבה במכשיר, בדר"כ לשניות ספורות בכל פעם כך שלא ממש מתעסקת עם הבהירות.
שמתי לב להיחלשות של הסוללה בימים האחרונים אבל לא התקנתי אפליקציה חדשה לאחרונה.

metrocard

New member
שחיקת סוללה משמעותית מתחילה בערך אחרי שנה וחצי שנתיים.

שנתיים ו8 זה דווקא לא רע.
מדיניות של חסכון בקישוריות יכולה לעזור (כיבוי BT, העדפת שימוש בWIFI , הגבלת שירותי מיקום ) אבל אל תצפי לנס.
למצוא סוללה למכשיר יהיה מאתגר ושווה לבדוק אם ישתלם במידה ומוצאים. באופן כללי אני חושב שכל עוד המכשיר נותן חווית שימוש מספקת אין מה למהר להחליף אבל אם הסוללה כבר בלתי נסבלת ולא משתלם להחליף סוללה אז כנראה שאין מנוס מהלחליף מכשיר.

למעלה