סדנת חלומות צלולים

shaiadi

New member
סדנת חלומות צלולים

שלום מחצללים =)
אני פונה אליכם בהתייעצות.
התבקשתי להעביר סדנת חלומות צלולים, אותה אני אדריך. ישתתפו בסדנה בין 10-15
אני אחראי על כל הפאן המקצועי של הסדנה, שאגב תהיה בין 4-5 מפגשים על בסיס שבועי.
אני רוצה לעשות את זה הכי טוב שאני יכול, ולכן אשמח לשמוע מכם על תכנים שלדעתכם יש להעביר בסדנה.
המטרה היא כמובן ללמד את המשתתפים איך להגיע לחלום צלול. זו הסיבה שבגללה הם יגיעו לסדנה.
בראש שלי כבר יש פחות או יותר איך הייתי מעביר את זה, רק שזה עדיין מבולגן.
אתחיל בהיסטוריה של החלימה הצלולה בקצרה ואז נעבור למוח - מודע ותת מודע, לאחר מכן נגע בפרקטיקה, יומן חלומות, בדיקות מציאות, ושיטות לחלימה צלולה, הכל יהיה מלווה בדוגמאות, סרטונים.
אשמח לשמוע את הרעיונות הכי יצירתיים שלכם. אם אתם הייתם מעבירים, סדנה כזו, איך הייתם עושים זאת?

תודה רבה!

Boglob

New member
זה הולך להיות מעניין

זה נשמע טוב אבל יש כמה דברים שנראה לי כדאי שתשנה (אם אתה רוצה), הפרקטיקה היא החלק הכי חשוב בלהיות מחצלל והיא צריכה להיות הדבר הכי עיקרי שם.
גם כן, בגלל שזה סדנה עם כמה מפגשים ולא הרצאה, אני ממליץ לפנות קצת זמן כדי שהמשתתפים יוכלו לספר על החוויות שלהם, כול מפגש צריך לפנות לזה יותר זמן מהמפגש הקודם כי יהיה להם סיפורים מעניינים לספר (במפגש הראשון לא לפנות בכלל, ובאחרות לפנות חמש דקות או יותר אם אתה רוצה).
המפגש הראשון לפי דעתי הוא מה שהכי צריך לדאוג לגביו, אתה צריך לגרום להם לרצות את זה, ואם לא מצליחים להרשים אותם אז פחות יבואו פעם הבאה, למזלך, אתה מעביר סדנה על אחד מהנושאים הכי מעניינים שיש, אז זה משימה דיי קלה, אבל בגלל זה חשוב לזכור לא להגזים עם כמות המידע הלא פרקטי במפגש הראשון.
אגב, אפשר לדעת איפה הסדנה? אני נע בתחבורה ציבורית אבל אם זה במקום קרוב עלי אני אשמח לבוא לבקר.

shaiadi

New member
תגובה

היי =)
אני מתייחס לדברים שלך לפי הסדר שכתבת, פשוט כי זה יותר נוח.
בהחלט יוקצה זמן לשיתוף החוויות, אשקול להאריך אותו מפעם לפעם.
לגבי מה שאמרת על לעניין אותם במפגש הראשון ולעסוק בעיקר בפרקטיקה, זה קצת טריקי. בראש שלי, אני רוצה להעביר את הדברים בסדר שנראה לי הכי נכון כך שבן אדם שמשקיע יקבל את המידע בצורה שתעזור לי להגיע לחלום צלול הכי מהר והכי טוב. כדי לעשות זאת המפגש הראשון צריך לגעת הרבה בתיאוריה ומעט בפרקטיקה, למזלי, אני חושב שגם באמצעות תיאוריה אפשר לעניין אנשים מאוד ולכן אני רגוע. זה לא שלא נגע במפגש הראשון בפרקטיקה בכלל, אבל נכון לעכשיו אני מתכנן לגעת ביומן חלומות לדוגמה רק במפגש השני.
&nbsp
אני עוד לא יודע בדיוק היכן תתקיים הסדנה, אבל אעדכן =).
&nbsp
מעריך מאוד את העזרה! אם אתה לא מסכים אם משהו שכתבתי אשמח לשמוע.

Romaner811

New member
מגנייייב!! אדיייר! גם אני רוצה! :D

תמיד רציתי להשתתף במשהו כזה... :)
&nbsp
הערות: (אני רק ממליץ, אבל הנימה מחייבת, תתעלם ממנה)
=====
לעניין אנשים זה חשוב, אבל בגלל שהמפגשים הם על בסיס שבועי,
כדאי להתחיל מהפרקטיקה כבר מהמפגש הראשון.
לדעתי - לפחות יומן חלומות + בדיקות מציאות, כדי לסדר פוטנציאל כלשהו ל-DILD.
תעשה את זה בסגנון של מתן "שיעורי בית",
ואז יהיה להם את כל השבוע הראשון לזכור חלומות ולהתרגל להטיל את המציאות בספק.
&nbsp
כדאי השתיאוריה תהיה קשורה לפרקטיקה, אל תשקיע זמן מההרצאה בלהסביר על המוח.
אלא תדבר עליו כשצריך תוך כדי הסבר כלשהו שקשור לחלימה צלולה.
כלומר תן הסברים "במקום הנכון ובזמן הנכון".
למשל, כדאי להדבר על המוח כאשר תדברו על WILD, אבל רק על מה שקשור אליו, ולא המסביב.
&nbsp
תמליץ על אומנות שמטילה ספק במציאות.
למשל סרטים: מתחיל ב-inception, שזה הכי קרוב לחלימה צלולה (מבחינת סרטים חדשים יחסית).
ומגיע גם לסרטים כמו matrix (הראשון), הקומה ה-13, וקוד מקור.
רק מזכיר שגם ספרים ומשחקי מחשב הם אומנות...
&nbsp
מבחינת תכנים:
------------------
אני רואה את זה מתחלק ל-3 קטגוריות (*מרגיש סא"ל בצבא פתאום*):
- תיאוריה כללית:
הסברים, סיפורים, יומן חלומות, בדיקות מציאות וכו...
- בתוך החלום:
בככלי מה אפשר לעשות בחצלולים, כולל טכניקות ופעולות חשובות כמו ייצוב החלום.
- שיטות לחלימה צלולה:
DILD, MILD, WILD, + WBTB, ועוד כל מני...

וולפהרט

New member
רעיון יפה!

כן, מה שציינת נשמע טוב
תסביר גם על סוגי בדיקות מציאות ועל טכניקות לחלימה צלולה.
תוכל לספר חוויות: שלך, של אנשים שאתה מכיר, סיפורים שקראת מהאינטרנט, תבוא מוכן כל שבוע עם סיפורים ורעיונות לשימושים שונים בחלומות צלולים (כיף, שיחה עם התת מודע, שיפור מיומנויות(יש מאמינים), התגברות על פחדים)
חבל שלא היית בהרצאה שהיתה על חלימה צלולה. מעניין אם יש את זה מצולם. יש שם הרבה סיפורים ורעיונות.
רק חשוב להבהיר שבמהלך הסדנה יתכן מאוד שיהיו כאלו שיחלמו צלול והרבה, וכאלו שלא בכלל, למרות שממש ישקיעו.
אז בסבב, מי שלא חלם צלול יכול לספר על דרכי התרגול שלו.
חשוב להתחיל את המפגשים בבדיקת מציאות! ולתת אחת בהפתעה באמצע. יש סיכוי שמי שיבוא למפגשים יחלום שהוא באחד! זה יכול לעזור.

shaiadi

New member
תגובה

תודה על השיתוף!
חוויות זה מעולה, הרעיון של לתת לאנשים לשתף את החוויות תרגול מוצא חן בעיניי, למרות שבסופו של דבר אני מאמין שהסיבה שאנשים מסויימים מצליחים יותר מאחרים היא לא רק רמת ההשקעה ויכולת התרגול, אלא שזה גם מושפע מהאופי ומהשוני הפנימי בין אנשים, לכן יש לעשות זאת בצורה טובה, צריך גם לא לבאס אנשים שלוקח להם יותר זמן להגיע לחלום הצלול.
בדיקות מציאות במהלך המפגש זה אחלה!
תודה שוב על הרעיונות =)
אגב, באיזו הרצאה מדובר?

Variety

New member
רעיון לנושא לדבר עליו בסדנה

היי,

כל הכבוד על הסדנה. אם היא עוד לא הייתה אז הייתי מדבר על הספר ״אומנות החלימה״ של קרלוס קסטנדה. זה סיפור על אנתרופולוג (קרלוס) שפוגש אינדיאני (חואן) שמלמד אותו את דרכיי האינדיאנים. בלימודיו הוא מסביר לו על חלימה צלולה ככלי לחוות מציאות אחרת ושיטות שונות כדי להיות צלול. מה שמעניין בספר זה שלא יודעים אם זה היה סיפור אמיתי או לא. אבל מה שבטוח השיטות עובדות בחלום. למשל הוא מסביר שכדי לנוע ממקום למקום לא צריך ללכת לשם אלא אפשר להביא את היעד אליך.

יש בו עוד המון והוא מאוד רלוונטי לדעתי.

גיא

למעלה