סבוריאה

נשמע כמו אטופיק....

אצל חלק עובר...אצל חלק לא - מה שאפשר לעשות - יש שתי אפשרויות - א.אלידל - תרופה ללא סטרואידים, קצת שנוייה במחלוקת בטיפול בילדים מתחת לגיל שנתיים, אבל מאד יעילה, אצלנו ממש פתרה את היובש הנוראי שהיה לו בפנים מאז שנולד - האפשרות השנייה היא משחות סטירואידים כמו אלקום, פוסיקורט, גם יעילות - אלא שכאמור, סטרואידים - פניסטיל לגירודים - לא בטוחה אם מתאים לגיל כזה צעיר.... במקביל לכל אלו, מה שניתן לקרוא 'טיפול תומך' יש את שמן האמבטיה של וולדה - קוראים לזה 'קרם אמבטיה' עולה פי 2 מאלו של בלנאום והאחרים בסגנון, הרבה הרבה יותר יעיל! לדאוג תמיד תמיד ללחות של העור, הקרמים של א-דרמה מעולים, יש גם לפנים וגם לגוף, לשמן מכף רגל ועד ראש לפני השינה - אפשרי גם וזלין אינטנסיב קר הלבן - בגדים - לא שום דבר חונק, לא צמר, לא פליס, מאוורר, רצוי כותנה לפחות מה שצמוד לעור - כנ"ל מצעים - לגבי סבונים, יש כאלו שהם בסדר, אצלנו DOVE של התינוקות היה בסדר וסופטקר גם - חלק מהאטופיק זה גם תגובות אלרגיות, אז כבר תקלטי בהמשך אם יש סבונים מסויימים שמגרים לו את העור פשוט להמנע - זהו בגדול - לומדים לחיות עם זה, יש כאלו שטיפול הומיאופטי או נטורופטי עוזר להם - לנו כלום לא עוזר, אבל אולי אצלכם זה הרבה יותר קל - ותתעודדי, בתמונה הרחבה של הדברים - זה ממש לא נורא - לא נעים, אבל יש צרות הרבה יותר גדולות....

אורora

New member
אלידל נושאת אזהרה של ה FDA

לעלייה בסיכון בסרטן הדם אצל ילדים. את מודעת לזה? לדעתי יש ממש איסור בשימוש מתחת לגיל שנתיים אבל האזהרה תקפה גם לגילאים מאוחרים יותר. התרופה משפיעה ישירות על המערכת החיסונית של הגוף. זאת ניראת משחה תמימה אבל זו תרופה מאוד חזקה ו"פולשנית" אני השתמשתי גם בזמנו ( לא באלידל אלא בתרופה המקבילה לה ) והפסקתי מייד שיצאה האזהרה. וגיליתי שאפשר להסתדר בלי.

אמרתי שנויה במחלוקת..לא?

לאזהרות שעליהן את מדברת התכוונתי - יש שטוענים שהמחקרים שעליהם מתבססת האזהרה לא ממש תקפים, כיוון שנערכו בעכברים שקיבלו מנה אורלית שוות ערך לפי 30 ממנה שמקבל מבוגר, ופה מדובר בטיפול חיצוני נקודתי - ולא ארוך טווח. תאמיני לי שבדקתי את הנושא לעומק. בכל אופן, גם שלי טופל בזה זמנית, ומאז רק באלקום ובפוסיקורט לסירוגין וגם זה רק במקרים שכלו כל הקיצים

lil449

New member
מכירה מקרוב

לבן שלי יש אטופיק דרמטיטיס שזו בעברית אסתמה של העור אבחנו לו א זה בגיל 3 חודשים - זה מעין עור יבש אדמומי וכנראה מאוד מגרד אצלנו בן בכה בערך חודשיים רצוף - ואחרי טיפול קצר היה שינוי מאוד משמעותי מגיל קטן היה לו סבוריאה בראש והרופא משפחה אמר לי לשמן לו שמן תינוקות - מה שלא ממש עזר את האטופיק אבחן רופא עור ששלח אותי ישר לרופא אסתמה לוודא למה הוא לארגי כיוון שיש קשר ישיר בין אלרגיות לאטופיק הטיפול הראשוני הוא אכן משחה סטרואידית - לכמה ימים - זה בדרך כלל עובר אחרי יום יומיים, ויש הקלה מיידית לילד ואז יש טיפול מונע - שזה בעיקר לחות לעור אני משתמשת בתכשירי אדרמה - יקרים אך טובים בנוסף יש עוד קרמים טבעיים יש לי הרבה עוד לכתוב אז אני שולחת לך מסר

מישמיש27

New member
שווה לנסות גם רפואה אלטרנטיבית

הי לרפואה המערבית יש דרכי כיבוי שריפות באטופיק/סבוריאה אבל בד,כ אין להם הצעות לריפוי. המשחות הסטרואידיות אכן עוזרות אבל הם לא בריאות במיוחד בטח כשנמרחות על שטחי עור גדולים. הבעיה עם המשחות הסטרואידיות שהגל הראשון עובר אבל בד"כ חוזר גל נוסף אחרי תקופה וחוזר חלילה אני ממש לא ממבקרי הרפואה המערבית נהפוך (היא הצילה אותי ואת ביתי מכמה צרות צרורות) הוא רק שיש מיקרים שרפואה "אלטרנטיבית"כן יכולה לעזור במקום שהמערבית לא כ"כ אם את בעניין יש לי 2 המלצות: ד"ר אמיר אניספלד רופא ילדים משובח והומואופט שעוזר ועזר לקטנה שלי בכמה עניינים ועוד אמיר :) אמיר קלי מומחה ברפואה סינית ומתמחה בענייני עור, עזר לי עם סבוריאה שחזרה באותו אזור בפנים (רופא עור הציע אנטיביוטיקה לחודש וחצי והמצב באמת לא היה חמור ולא ראיתי הצדקה) http://or-sin.co.il/amir.html לי יש ניסיון טוב עם שניהם ובאינטואיצית בטן יתכן שהיתי מתחילה עם אמיר קלי (רק תבררי קודם שהוא מטפל גם בקטנטנים) המון בריאות

puja1

New member
לסבוריאה של תינוקות ושל מבוגרים-קרם סבוקלם!

זה קרם לחות מדהים, אני מכורה לו כבר שנים. הוא גם מטפל באזורים המגורים עם הקשקשת הגירודית של הסבוריאה ואחרי כמה זמן שמשתמשים הוא ממש מונע ממנה להופיע. משיגים אותו בכל סופרפארם, יש סידרה של מוצרים, אבל השפורפרת המוארכת של הקרם לחות לפנים הוא התכשיר הראשוני של החברה. מצאתי לינק: http://www.calm.co.il/Sebo_Calm/

נ ת י 73

New member
יכולה להעלק לך על השרשור?

לקטן יש אדמומיות בלחיים שנראית כמו כוויה קצת יבשה. בכל פעם במקום אחר (בלחי ימים, שמאל, מתחת לשפתיים). הנחתי שזה בגלל הרוק (השיניים בדרך), החלב וכו' ולא ממש התרגשתי (לי יש עור מאד רגיש) אבל האם אני צריכה לדאוג? אני שמה לו בערב קרם פנים לתינוקות אבל תוהה אם צריך טיפול מעמיק יותר.

אד י

New member
בתור התחלה למקרה שזה באמת רק עור רגיש

תקפידי לא לנקות עם מגבונים את הפנים, רק עם מים ולנגב עם מגבת נקייה או טטרה נקייה. אצלנו המגבונים היו גורמים לזה. וגם חשוב לנקות תמיד אחרי אוכל/בקבוק.

למעלה