נתחיל להוסיף קצת נפח לפורום....

Or Amit

New member
נתחיל להוסיף קצת נפח לפורום....

מאמר שכתבתי בתחילת העונה, ש"מסביר" למה הסלטיקס לא יקחו השנה אליפות. המאמר בעצם מתררכז באנקדוטה מעניינת - מתוך 10 קבוצות ב16 השנה האחרונות ששלחו שלושה נציגים או יותר לאולסטאר כמה לדעתכם לקחו אליפות? 0. זה כמה. איזשהו סיקור קצר על הסלטיקס ועל הבעייתיות שגלומה בפריט הסטטיסטי הלא מעניין הזה.

Or Amit

New member
חלק ראשון

הרבה הייפ נוצר מאז ודע על הגעתו של קווין גארנט ללבישת המדים הירוקים של הסלטיקס. עיר השעועית, שלא ראתה אליפות או גמר מאז 1986, החלה לבנות תקוות ואליפות, כמו שאומרת הקלישאה, היא לא מילה גסה. ניתן לראות דמיון מסוים בין הקבוצה המיתולוגית ההיא של שנות השמונים לחבורה החדשה של היום, גם אז נבנתה הקבוצה סביב שלושה כוכבי על, וחבורה של שחקנים משלימים. רוברט פאריש, קווין מקהייל (שהוא האחראי להבאתו של גארנט למינסוטה, וגם לשליחתו ממנה) ולארי בירד היו העוגן לפני שני עשורים. קווין גארנט, פול פירס וריי אלן הם הגרעין החדש של הסלטיקס. אם אנחנו מתקדמים קצת מהסלטיקס של שנות ה-80, אל הקבוצה ששלטה בשנות ה-90 בליגה – שיקאגו בולס – יש לנו סיבה נוספת לאופטימיות. קווין גארנט משחק בעיקר פאוור פורוורד. לפעמים סמול פורוורד ובסיטואציות מסוימות אפילו סנטר. פול פירס מרגיש נוח בעמדות הסמול פורוורד והשוטינג גארד. ריי אלן הוא ככל הנראה השוטינג גארד הקלאסי ביותר שיש היום בליגה. הבולס המצוינים של שנות ה-90 שיחקו גם הם עם קומבינציה כזו. סקוטי פיפן שיחק בעמדת הסמול פורוורד, מייקל ג'ורדן שיחק בעמדת השוטינג גארד, הוראס גראנט – ואחריו דניס רודמן – שיחק בעמדה מספר ארבע. עמדת הפאוור פורוורד. עושה רושם שלסלטיקס יש סיבות לחייך.

Or Amit

New member
חלק 2

אז למה בכל זאת בוסטון לא יקחו אליפות? ריי אלן שיחק באולסטאר בחמש השנים האחרונות, קווין גארנט כבר חתם קבע. גם פול פירס הוא בחירה קבועה של המאמנים לקבוצת האול-סטאר. לכאורה סימן טוב. כאשר בוחנים את העובדות מקרוב מצטיירת תמונה עגומה. 10 פעמים ב-16 השנה האחרונות נבחרו שלושה שחקים מאותה הקבוצה לשחק באול-סטאר. באף אחד מהמקרים הנ"ל אותה קבוצה לא לקחה אליפות. האחרונים לעשות זאת היו פיניקס. שון מאריון, אמארה סטאודמייר וסטיב נאש נבחרו בשנה האחרונה (כמו גם ב2005) לייצג את המערב באול-סטאר שהתקיים בלאס וגאס. הם נעצרו בחצי גמר המערב על ידי האלופה שבדרך – סן אנטוניו. שנה קודם לכן, פגשנו את דטרויט. דטרויט הייתה אחרי הפסד בגמר, שנה קודם לכן היא הייתה האלופה. דטרויט גם שלחה למשחק האולסטאר באותה שנה ארבעה שחקנים – צמד הוואלאסים ראשיד ובן, את הרכז צ'אנסי בילאפס והשוטינג גארד ריצ'ארד המילטון. הם הגיעו עד לגמר המזרח שם הודחו ע"י מיאמי – שלקחה אליפות באותה שנה. ב2005 שוב פגשנו את פיניקס עם שלושה נציגים. אותם שלושה נציגים. שוב סן אנטוניו היו המכשול שהם לא הצליחו לצלוח בדרך לגמר. בין השנים 2000-2004 לא הייתה קבוצה שממנה נבחרו שלושה שחקנים לאול-סטאר. לעומת זאת הייתה קבוצה אחת דומיננטית מאד בליגה – הלוס אנג'לס לייקרס. הלייקרס – שהונהגו ע"י שאקיל אוניל וקובי בראיינט – לקחו בין 2000 ל-2002 שלוש אליפויות רצופות וביקרו בגמר פעם נוספת ב-2004. ועדיין, למעט שאק וקובי לא יצא מהלייקרס אף אול-סטאר נוסף. גם ניו ג'רזי, שהתמודדה בשנים אלו בשניים מהגמרים, לא הצליחה לשלוח שלושה נציגים אל משחק האול-סטאר, וזאת על אף שבשורותיה שיחקו באותה תקופה קניון מארטין, ריצ'ארד ג'פרסון, קרי קיטלס וכמובן ג'ייסון קיד. בשנת 1999 ישנה הפוגה, עקב שביתת השחקנים הארוכה בוטל משחק האול-סטאר. שנת 98 היא השנה האחרונה של מייקל ג'ורדן בשיקאגו. יחד איתו שיחקו סקוטי פיפן ודניס רודמן. הקבוצה הייתה לאחר שתי אליפויות רצופות, כולם ידעו שהשושלת הזו הולכת להגמר. באותה שנה נבחרו ארבעה שחקנים מאותה קבוצה למשחק האול-סטאר. רק שהקבוצה הזו לא הייתה שיקאגו. הלייקרס של עידן טרום האליפויות שלחה למשחק את קובי בראיינט, שאקיל אוניל, אדי ג'ונס וניק ואן אקסל. שני האחרונים כבר לא היו שם שנתיים אחר-כך, כאשר הלייקרס לקחו אליפות ראשונה. אותה קבוצה של הלייקרס הצליחה גם היא להגיע עד לגמר המערב. שם הפסידה ליוטה – שגם היא לא שלחה מעולם שלושה שחקנים במקביל למשחק האולסטאר. יוטה המשיכה לגמר, ושם הפסידה לשיקאגו בשישה משחקים. התמונה של הג'אמפ של מייקל מעל בריון ראסל נשארה חקוקה בזיכרון של כל אוהדי הNBA. ב-1997 שלחו שתי קבוצות במקביל שלושה נציגים למשחק האול-סטאר. הראשונה הייתה יוסטון – בעידן פוסט האליפויות. קלייד דרקסלר, צ'ארלס בארקלי והאקים אולג'ואן נבחרו למשחק האולסטאר, דרקסלר ובארקלי לא שיחקו עקב פציעות – גורם שחזר על עצמו עם שלושת הסטארים המזדקנים של הרוקטס – והקבוצה המשיכה עד לגמר האיזורי, שם נכנעו לקבוצה מיוטה. הקבוצה השניה ששלחה שלושה נציגים למשחק האולסטאר הייתה סיאטל סופרסוניקס – קבוצתו הקודמת של ריי אלן – שהגיעה לאותה עונה לאחר ששנה קודם לכן ביקרה בגמר, והפסידה לשיקאגו. שון קמפ וקארי פייטון נבחרו לייצג את המערב, ועקב פציעתו של קלייד דרקסלר הצטרף אליהם חבר קבוצתם דטלף שרמפף הגרמני. הסוניקס, שנחשבו על ידי רבים כאחת הקבוצות הפייבוריטיות ללכת עד הסוף, נפלו כבר בחצי גמר המערב. 1996 הייתה השנה שבה החלה בעצם השושלת השניה של שיקאגו. 72 הנצחונות של הבולס באותה עונה – בדרכם לאליפות קלה (יחסית), לא הביאה לבחירתו של דניס רודמן למשחק האולסטאר לצידם של מייקל וסקוטי. גם טריפל דאבל ראשון בקריירה של רודמן, לא תרם לכך. אך הביא לחקיקת אחד המשפטים הזכורים מאותה השנה, שבא משרון רייט ששמר על רודמן באותו משחק, "עכשיו לבולס יש את סופרמן, באטמן ורודמן". אף קבוצה לא שלחה שלושה נציגים למשחק האולסטאר באותה השנה. 1995 שוב מפגיש אותנו עם קבוצה ששלחה שלושה נציגים למשחק האולסטאר – שון קמפ, גארי פייטון ודטלף שרמפף מסיאטל סופרסוניקס. הסוניקס הגיעו לאותה עונה לאחר שנרשמו בהיסטוריה בתור הקבוצה הראשונה אי פעם שהגיעה לפלייאוף מהמקום הראשון באזור שלה, והודחה ע"י השמינית באותו אזור (שהייתה דנבר). הסוניקס רצו מאד לחזור ולהוכיח את עצמם בליגה, אבל קללת שלושת האול-סטארים פגעה בהם, והם הודחו בסיבוב הראשון על-ידי הלייקרס של ניק ואן-אקסל, סדריק סבאלוס ו-ולאדה דיבאץ'.

Or Amit

New member
חלק 3

1994 הייתה השנה הראשונה של הבולס ללא מייקל ג'ורדן, אולי זה מה שעזר להם לשלוח שלושה נציגים למשחק האול-סטאר (סקוטי פיפן, הוראס גראנט, בי.ג'יי ארמסטרונג). ההצלחה היחסית בעידן פוסט-ג'ורדן סחבה אותם אך ורק עד לחצי גמר המזרח. באותו חצי הגמר הם הפסידו לקבוצה אחרת ששלחה שלושה נציגים למשחק – הניו יורק ניקס. הניקס שלחו לשם, לצד הסנטר פטריק יואינג, גם את הגארד ג'ון סטארקס והפורוורד צ'ארלס אוקלי. אותו ג'ון סטארקס הוא זה שהפסיד, בסופו של דבר, לניקס את האליפות של אותה שנה. שנת 1993 הייתה השנה שבה בארקלי הגיע לפיניקס ולקח אותה עד לסדרת הגמר מול הבולס של מייקל וסקוטי. הייתה זו העונה האחרונה של מייקל בקדנציה הראשונה. למשחק האול-סטאר באותה שנה הגיעו שלושה שחקנים מקבוצת הקליבלנד קאבאלירס – הרכז מרק פרייס, הסנטר ברד דוהרטי והפורוורד לארי נאנס. קליבלנד הגיעו עד לחצי גמר המזרח, שם הפסידו לאלופה שבדרך – שיקאגו. שנת 1992 – האחרונה שבדקתי – הביאה גם היא שלושה שחקנים מאותה קבוצה לנבחרת האול-סטאר של המזרח. אותו משחק יזכר בעיקר בגלל הופעתו של מג'יק ג'ונסון – כבר לאחר הודעת הפרישה. אותה עונה גם הייתה בעצם עונת הפרידה של אחת הקבוצות החזקות של סוף שנות ה-80 – הבד בויז מדטרויט. דניס רודמן, אייזיה תומאס וג'ו דומארס ייצגו את הבד בויז במשחק האולסטאר, כשהם נפרדים מהפלייאוף כבר בסיבוב הראשון. אם כן, אנחנו יכולים לראות כי 11 קבוצות שלחו שלושה נציגים או יותר למשחק האול-סטאר ב-16 השנים האחרונות. אף אחת מהן לא זכתה באליפות. סימן זה אינו מסמן טובות לסלטיקס, אשר בונים על שלושת האולסטארים שלהם שיקחו אותם כל הדרך לדגל ראשון מאז שנת 1986.

Or Amit

New member
חלק אחרון

אבל זו לא הסיבה היחידה לדאגה של האוהדים הירוקים. גארנט, פירס ואלן משחקים כאמור בעמדות השוטינג גארד, הסמול פורוורד והפאוור פורוורד. בכדורסל – כידוע – צריכים חמישה שחקנים, שתי העמדות החסרות, לדעת רבים, הן החשובות ביותר בכדורסל – הרכז והסנטר. ע"מ לבדוק עד כמה העמדות הללו חשובות בדקתי מי שיחק בעמדת הסנטר והרכז באלופות ב16 האלופות האחרונות. התוצאה: אם אין לך את מייקל ג'ורדן בקבוצה, הרכז או הסנטר שלך יהיו הMVP של סדרת הגמר. טוני פארקר, הרכז הצרפתי של סן אנטוניו, היה הMVP של סדרת הגמר האחרונה. לפניו היה זה דויין וייד – שבפועל מרכז את מיאמי. לצידם שיחקו בעמדת הסנטר, בהתאמה, טים דאנקן (אפשר, כמובן לטעון שהוא פאוור פורוורד, אני טוען שמשחק הלואו פוסט שלו הופך אותו לסנטר לכל דבר) ושאקיל אוניל – שני סנטרים דומיננטים מאד. נמשיך הלאה? 2005 טים דאנקן – ההוא מהפסקה הקודמת – זכה בMVP של סדרת הגמר. גם אז שיחק לידו טוני פארקר. שנה קודם לכן? צ'אנסי בילאפס – האיש שמרכז את דטרויט פיסטונס זכה בMVP של סדרת הגמר, האיש הגדול של דטרויט באותה שנה היה בן וואלאס. דוגמה לחשיבות שלו ראינו בעונה האחרונה של דטרויט, והראשונה בלעדיו, ללא וואלאס הפיסטונס נראו כמו צל של הקבוצה שהביסה את הליגה בעונות הקודמות. באמצע העונה צירפו הפיסטונס את כריס וובר – סנטר מוכשר לכשעצמו. השיפור בעמודת הנצחונות היה ברור. בחמש השנים לפני האליפות של דטרויט, חילקו טים דאנקן ושאקיל אוניל חמישה תארי MVP. לצד אוניל שיחק דרק פישר – לא רכז כוכב אך שחקן מוערך מאד בליגה. ואילו לצידו של דאנקן שיחקו טוני פארקר או אייברי ג'ונסון – שאת הערכת הספרס לאחרון, הביעה לאחרונה הקבוצה ע"י תליית גופייתו במרומי אולמה הביתי. אגב, במקרים רבים במערך של הלייקרס, שיחק קובי בראיינט בתור רכז. על יכולתו האישית של בראיינט אין צורך להרחיב. במשך שלוש השנים בין השנים 96-98, זכתה שיקאגו באליפות. אותה שיקאגו של מייקל ג'ורדן, סקוטי פיפן ודניס רודמן. אמנם במערך הזה ג'ורדן פיפן ורודמן שיחקו בעמדות המקבילות לאלן, פירס וגארנט, אך במערך המשחק של פיל ג'קסון מתערער הצורך ברכז, ובמקרים רבים ג'ורדן ופיפן תפקדו כרכזים וכמנהלי משחק. בשתי שנות הפרישה של מייקל, זכו היוסטון רוקטס באליפות. בשתי סדרות הגמר זכה האקים אולג'ואן – שנחשב היום על ידי רבים כסנטר הטוב בכל הזמנים – בתארי הMVP. לצידו שיחק קני סמית' בעמדת הרכז – היום פרשן מוערך – וגיבה אותו רכז צעיר (אז) ובתחילת דרכו – אחד בשם סם קאסל. בשנתיים לפני האליפויות של הרוקטס, זכו שוב הבולס באליפות. גם הסעיף הזה אינו מבשר טובות לאנשי הסלטיקס. אלן, פירס וגארנט אינם יוצרים את השילוב של ג'ורדן-פיפן-גראנט\רודמן. ובנוסף, קנדריק פרקינס ורג'ואן רונדו או טוני אלן הם אינם אפילו בי.ג'יי ארמסטרונג וביל קרטרייט או רון הארפר ולוק לונגלי – אלו היו שועלי מגרש, ותיקים אשר הגיעו לקבוצה על מנת למלא תפקיד מוגדר מאד. רונדו, פרקינס ואלן הם שרידים לקבוצה המבולבלת של הסלטיקס מהעונה שעברה. כמובן שאין מדובר במדע מדויק, יכול להיות ששמונה חודשים מעכשיו אני אוכל את הכובע שלי והירוקים מבוסטון יתלו דגל ראשון על התקרה מאז שנת 1986. אבל הנתונים – אלו שהצגתי בפניכם כאן– מצביעים לרעת הסלטיקס.

chaiel

New member
תשמע:

עם כל הכבוד שלי אליך, אני חושב שהנתונים הראשונים די מגוכחים. (במיוחד אחרי שהרד-סוקס לקחו אליפות נראלי שאין כבר דברים כאלה "מספר השנים בלי ש-X) (אל תיקח אישית) לגבי הרכז והPG, פה אתה צודק, ולמרות שאני חושב שיש צ'אנס לאליפות עם הסגל הקיים אני מאוד מאוד אשמח ורצה שהם ינסו להוסיף עוד סנטר או PG (ועדיף ותיק שידע שהוא רק שם בשביל הנסיון וכו') בכל מקרה, אם אלה הסיבות הכי חזקות שיכולים לתת למה הסלטיקס לא יזכו באליפות - המצב מצוין!!!

ה מרקיז

New member
בוסטון כבר עמדו בציפיות..

מעבר לכך זאת תהיה סנסציה ספורטיבית, איך ממועמדים להיות בחירה ראשונה בלוטרי והימור על בנייה של קבוצה חדשה לטווח ארוך פתאום , לאחר שראו שאין לה את הבחירה בגרג אודן למעשה, החליטו לשבור את הכלים והכללים להביא 2 סופרסטארים, למכור את הקבוצה כולה (בצדק, לא שווים לירה) ולהיות קונדקטרים. הסיכוי היחידי שמהלך כזה יצליח הוא שהשחקנים האלמונים שנשארו בקבוצה יצמחו להיות משהו משמעותי ולהביא בערך 2 שחקנים משלימים (קשה היה להביא יותר עם הסגל הדליל) שיעשו את העבודה השחורה כשצריך. הכל קרה, גם תודות ל 3 הסופרסטארים בעלי האופי הכ"כ נוח לקבוצה. לדעתי זה כן מספיק אליפות. זה לא אומר שהם יקחו אבל בליגה של היום זה מספיק. קודם כל הבסיס שלהם מעולה. הנוסחה אומרת שאחד מעמדות הגראד ואחד מעמדות הגבוהים צריכות להיות מאויישות ע"י סופרסטארים, וזה מה שקורה- ריי אלן וגארנט, בנוסף יש איזון נפלא בסמול ע"י פול פירס. נכון, יש קצת נחיתות בעמדת הרכז, אבל לו היה להם רכז בכלל לא הייתה כאן שאלה. הם היו מטיילים לאליפות. אין קבוצה ללא חסרון מסויים. הם הבחלט מועמדים מובילים לקחת את המזרח ולסיים עם המאזן הכי טוב בליגה, מה שיביא להם יתרון ביתיות ובסדרה כבר ראינו דברים יותר גדולים מזה קורים. אגב, לגבי טענת הרכז, לא ראיתי את ה MVP בק טו בק סטיב נאש לוקח את הקבוצה שלו לאליפות, וזה עוד בקבוצה שיש לה סנטר , סמול ופאואר פורווד מצויינים, ספסל עמוק וללא חסרונות כמעט. צריך גם אופי של אלופים. למרות שבלי שום קשר דווקא עכשיו יש לדעתי סיכוי יותר גדול לפיניקס, בלי כל הלחץ עליהם להוכיח. חוץ מזה, שהסגל הזה יישאר גם שנה הבאה ואני בטוח שאם לא יצליחו להביא אליפות ישפרו את עמדת הרכז כך שבמקום לחכות 10 שנים ולהכינס לכל מיני תוכניות בנייה ארוכות טווח, כמו בפורטלנד, הייתה להם אפשרות ללכת על כל הקופה כי מי יודע מה יהיה בעתיד ושם בנייה לא מבטיחה כלום. ההימור שלי בוסטון- פיניקס בגמר.

chaiel

New member
בוא נגיד ככה:

גם אם הם עפים בסיבוב הראשון של הפלייאוף אני יכול להבטיח לך שרונדו יהיה רכז ראשון שנה הבאה. מצפים ממנו להרבה דווקא ואומרים שהפוטנציאל שלו בשמיים. (יש כאלה (שמגזימים) ואומרים שאפילו בטופ-5). נכון, הוא לא יודע לקלוע מ3 בכלל ויכולת קריאת המשחק וקבלת ההחלטות תחת לחץ לא מספיקה, אבל מהירות כמו שלו לא קונים בחנות+ יש דברים שבאים עם הנסיון, הוא סה"כ שנה שניה בNBA. למקרה שלא שמת לב, דווקא הוא לא היה הבעיה הגדולה של הסלטיקס עד עכשיו וראו זה פלא, דווקא הוא השחקן שבלעדיו הסלטיקס משחקים הכי גרוע. (במיוחד ב6-7 המשחקים האחרונים, וזכור במיוחד בהפסד מול דטרויט) הבעיה היא במחליפים שלו (האוס וטוני אלן) שהם שחקנים משלימים טובים אבל לא יודעים להוביל כדור ב-ג-ר-ו-ש!!! פרקינס גם הוא לא מציאה גדולה אבל הוא דווקא עושה עבודה טובה עד עכשיו וזה לא כאילו אפשר להביא שחקן יותר טוב (לא היתה ולא תהיה קבוצה של 5 סופרסטארים, במיוחד בגלל תקרת השכר). יהיה נחמד אם הסלטיקס יביאו רכז מחליף עם נסיון (קאסל או סטודמייר מוזכרים הרבה בזמן האחרון, אני בעד קאסל) או גבוה שישים גוף (זה כל מה שצריך, ושוב, אתזה פרקינס עושה לא רע בכלל) חייב להעיר לגבי נאש: מה שאמרת הוא כ"כ נכון ואני לא מבין איך לא קולטים אתזה! לנאש יש קבוצה אדירה, אז נכון שבלעדיו הם מקרטעים, אבל זה בגלל שהם כ"כ התרגלו אליו והשיטת משחק בונה עליו (להבדיל, אבוקסיס בכדורגל שנה שעברה שכמה שהיה גרוע בלעדיו הפועל ת"א היתה אפילו יותר גרועה ממה שהיתה). זה לא כאילו הוא כ"כ משפר שחקנים כי אני יכול לשים את כלן הכסף שבעולם שאם תחליף אותו בג'ייסון קיד קיד יצליח יותר ממנו (ולהיפך, נאש לא יצליח יותר ממנו בנטס) נאש לא עושה את הקובצה יותר טובה, הקבוצה עושה אותו יותר טוב. ט'נק יו!

ה מרקיז

New member
פוטנציאל זה דבר נחמד אבל

אתה לא הולך למכולת עם זה וקונה אליפות.. זאת גם בעייה של רכז. אם הרכז שלך עוד לא מימש חצי מהפוטציאל ויש לך רכז מחליף שלא יכול לרכז בר"ג, אז אתה בבעייה של רכזים. הפתרון האידיאלי לדעתי זה באמת להביא רכז מנוסה ששומר טוב שיחלק את הדק' עם רונדו. והוא בינתיים כן הבעייה העיקרית של בוסטון כי פשוט אין שום בעייה אחרת. זה מקובל שהוא היה חסר, כי פשוט לא היה להם רכז בכלל אבל בפלייאוף זה משחק אחרי לגמרי. לגבי נאש.. את נתת דוגמה טובה עם הנטס אני שנה שעברה נתתי דוגמה כזאת גם עם בילופס., אפילו טוני פרקר. אבל על זה אפשר להתווכח...

chaiel

New member
אבל הוא בסדר גמור!

איתו הסלטיקס משחקים טוב! שהוא לא על המגרש זאת בעיה ובדיוק בשביל זה רוצים להביא רכז מחליף! לגבי נאש, לא יודע אם אתה צודק אבל אני לא יכול לטעון בוודאות שלא (למרות שלדעתי אתה צודק לגבי פרקר אבל לא בילופס, אבל שוב, אין לי אפשרות להוכיח אתזה)

cache

New member
בקשר לנאש ופינקס

אני פשוט לא מסכים עם הקביעות שלך. ראשית כל לומר שנאש לא משפר את השחקנים שלידו גובל בחוסר הבנה בסיסי של המשחק לטעמי. שנית, לומר שפינקס התאימה את עצמה לנאש, כלומר לדרך המשחק שלו הוא נכון, אבל רק בצורה חלקית. זה לא נאש שכופה את דרך המשחק שלו, זאת פינקס כקבוצה (ומעליה המאמן שדוגל בתורת משחק מסוג זה) שכופה את סיגנון המשחק שלה על שחקניה ובתיקווה על יריבותיה. ולמה אני מתכוון? לומר שיש ליד נאש שחקנים מצויינים זה טוב ויפה, אבל האומנם? והאם השחקנים הללו לא ללא סטיב נאש, אלא ללא שיטת המשחק הזו היו ממצאים את עצמם כמו שהם עושים כיום? נתחיל בסטודאמייר, סופרסטאר לכל הדעות, כשברור מעל לכל ספק שהשחקן חיי ממשחק המעבר ומקצב ההיי טמפו שמכתיבה פינקס. שחקנים כמו ברבוסה, בל, דיאו הם כוכבים (חלקם יותר חלקם פחות) בגלל שיטת המשחק של פינקס. כך את גראנט היל, הוא דוגמא נפלאה לשחקן שלפתע פורח, חשבו שהוא גמור ופתאום הוא רץ למתפרצות, המון דאנקים ונקודות במשחק המעבר. מריון הוא דוגמר קלאסית לשחקן שממצא מעצמו 100% בגלל שיטת המשחק של פינקס (קצב מהיר, זריקות משלוש, אה וכמובן לא צריך לעשות הגנה). מעל כולם נמצא סטיב נאש, הוא הסיבה, ורק הוא הסיבה שפינקס מצליחה להראות כל כך טוב. פינקס חייבת לשחק איך שהיא משחקת לא בגלל סטיב נאש, אלא בגלל חומר השחקנים שלה שמותאם בכישוריו לצורת משחק כזו. אם היה להם רכז אחר, השחקנים היו מוצאים מעצמם פחות, היו להם 40 ניצחונות במקון 50 או 60. אם פינקס הייתה בוחרת עם חומר השחקנים הזה לשחק צורת משחק אחרת לגמרי, היה להם 30 ניצחונות במקרה הטוב. קיד ד''א לא היה מחזחק מעמד יותר מרבע כרכז של פינקס.

chaiel

New member
תשמע...

א. אל תכתוב שאני גובל בחוסר הבנה בסיסית של המשחק כי אתמין לי שאני מבין מספיק, אולי לא כמוך אבל מבין אני מבין. ב. מזותומרת הוא משפר? אם הם היו משחקים עם רכז טוב אחר הם גם היו טובים! אז אולי אפשר להגיד שכל רכז טוב משפר אותם?! דווקא לדעתי העובדה שהם משחקים איתו גורמת ל-ו להיות אוברייטד כי עם שחקנים לא כ"כ טובים (ומריון וסטודמאייר הם אול-סטארים) לא היו חושבים עליו כשחקן כזה טוב, רק לשמוע את השם שלו מוזכר באותה שורה עם מג'יק ג'ונסון גורם לי לחשוב שהעולם קרב לסופו. ג. אוקיי, מההמשך אז ניתן להבין שאם תשים את נאש בימים של פעם עם סנטרים ומשחק איטי לא היה לו מה למכור שם נכון? ד. בקשר לקיד, מה?! ה. כי גראנט היל פשוט לא פצוע העונה, כן זה נס, אבל זה קורה. דווקא להיפך, לפי זה שהם משחקים מהר ורצים כל הזמן ודאנקים היית חושב שהוא ייפצע יותר מהר, עד עכשיו (?) הוא לא נפצע אז זה הולך להם מצוין.

cache

New member
נאש קונטרול

לפני הכל אני מצטער עם פגעתי בך, זאת לא היית כוונתי, גם לא לזלזל בידיעותיך באשר הן. בכל אופן כנראה שהראייה שלנו את נאש היא שונה, אני כמו רבים אחרים חשבתי בעברי שהוא אובר רייטד, אך זה התבסס בעיקר על חוסר הצפייה שלי במשחקי הסאנס. התמזל מזלי להתגורר בחול לא מעט מהשנתיים האחרונות וצפיתי המון בפינקס ומהה שהבחור הזה עושה זה פשוט מדהים. גרט היל בעצמו אומר שסגנון המשחק והריצה לצידו של נאש מקלים עליו ומשפרים אותו, אז מי אנו שנתווכח איתו. הנקודה שלך שנאש בקבוצה אחרת לא היה מתפקד לא נובעת מדבריי, להיפך, מה שאמרתי שלא נאש קובע את חוקי המשחק, אלא פינקס, נאש הוא בעל הבית על זה אין ספק. נאש יכול להיות הרכז הפותח בכל קבוצה בליגה עם כל סיגנון, מה שאני לא יכול לומר על שאר שחקני הסאנס ובינהם אפילו הסופרסטאר סטודמייר (אם כבר מדברים על אובר רייטד). בקשר לקיד, כוונתי הייתה שמבחינת קצב משחק, הוא היה נופל מהרגלים. לגבי יכולת המסירה שלו והריבאונד אין בכלל ספק, אבל מה אם יכולת הקליעה? פינקס צריכה וזקוקה לשלשות של נאש, מה היה קורה אם קיד, אין לא ומעולם לא הייתה לו יד מבחוץ, אולי מה שמנע ממנו באמת להיות כוכב על. אני לא משווה את נאש למג'יק, מג'יק זה מג'יק ואין מקום וטעם להשוות, אך נאש גם כן כבודו במקומו מונח, ואם יש שחקן (ועוד לבן) שאני פשוט נהנה לראות משחק זה סטיבי נאש. כמה משחקים של פינקס באמת ראית השנה? זה לא חוכמה לצעוק שסטיב אוברייטד, אבל כל אחד ודעתו. יום טוב

chaiel

New member
אז ככה..

סטודמאייר אוברייטד? רגע הוא לא בין הסנטרים הטובים בליגה? התקפית הוא אולי אפילו הכי טוב אבל אכן הגנה אין לו בגרוש, מי שמבין ועוקב יודע אתזה, אבל למרות החוסר בהגנה הוא עדיין סנטר אדיר. תשמע נאש הוא אחד הרכזים הכי טובים בליגה, אבל ממש לא הכי טוב, ואם הוא יכול לשחק בכל קבוצה בליגה עם כל סיגנון אז יש לפחות עוד 5 כאלה גם שיכולים. מודה ועוזב ירוחם, לא ראיתי השנה יותר ממחצית אחת בלייב של פיניקס. אבל אתה צודק, כל אחד והסיגנון שלו (לא רק שחקנים אלא גם אוהדים ומה שהם אוהבים ומה שהם חושבים שהכי טוב)

cache

New member
סטודאמייר מוגבל התקפית

אם אחד הסנטרים המובילים בליגה, זה רק מעיד על רמת הסנטרים של הליגה היום. ועדיין מוביל או לא, הוא שחקן מוגבל ביותר שבנוי בעיקר על משחק המעבר המהיר של פינקס. אני בשניות הסיום של המשחק כשהתוצאה שיוויון, לא הייתי נותן בידיו את הכדור האחרון, אבל שוב זה אני

chaiel

New member
גם אני לא...

אבל באמצע המשחק לא תשים אצלו את הכדור? נוו די הוא סנטר מצוין התקפית לפחות. מוגבל? נוו גם לנאש אם לו היו לו שחקנים מהירים ואתלטיים לצידו שהוא יכול לחלק להם סוכריות לאלי-יופים על ימין ועל שמאל הייתי יכול להגיד שהוא מוגבל... תקרא בESPN דווקא תראה שכל מה שאמרו שכבר אין סנטרים וכו' זה בולשיט...יש המון ודווקא המצב סבבה לגמרי...

cache

New member
אם הוא סנטר מצויין

אז כנראה שהסטנדרטים של מצוינות אצלנו שונים. אני ימסור לסטוד' כאשר הוא חותך לסל, בבין שניים, במתפרצת, אבל... לטעמי סטוד' תוקע את פינקס, יש לו בעיה רצינית, מהרגע שהוא מקבל את הכדור נגמרה בעצם ההתקפה. הוא לעולם לא מוציא כדור חזרה החוצה. במשחקים שראית השנה זה קורה שוב ושוב והפרשנים שוב ושוב מאירים על זה, אבל הוא לא לומד. בקבוצה הכי לא אנוכית בליגה זה בולט במיוחד ואגב לא סתם כשסטוד' נפצע, פינקס כמעט ולא נפגעה, יש שיגידו שהם שיחקו טוב יותר בלעדיו, הכימיה בקבוצה יותר טובה כשהוא לא משחק, לדעתי אם הם היו יכולים להשיג טרייד טוב עליו הם היו הולכים על זה. ולגבי יכולת התקפית, כמו המון מהשחקנים המודרנים הא בנוי על פיזיות ואתלטיות, אין לו כישורין יוצאי דופן, אין לו משחק גב, אין לו משחק פנים אל פנים מיוחד, יש לו יד לא רעה מבחוץ, אין לו יכולת מסירה, מאבד המון כדורים, אבל אתלטיות לא חסר.

chaiel

New member
תגובה..

לא נכון, תפסיק לרדת עליו, הוא מעולה... ולנאש יש בדיוק שחקנים שמתאימים לשיטה שלו...רצים יודעים להטביע ולקלוע... ודווקא גרנט היל (תגובה אחרת) היה פצוע איזה שבועיים עד אתמול לא?!

HisAirness

New member
צודק אבל..

אבל עוד פעם זה רק סטיסטיקה, אתה רואה היום קבוצה שמאיימת על הבוסטון אולי חוץ מסאן אנטוניו? בוסטון ההגנה הכי טובה בליגה, יש לה התקפה מצוינת והכי חשוב יש לה שחקנים עם נסיון. קשה לי מאוד לחשוב שגמר זה לא בוסטון וסאן אנטוניו.

למעלה