נשואין אזרחיים

levmerav

New member
נשואין אזרחיים

לי לא היתה ברירה ,אלא לנסוע לקפריסין מאחר ובעלי אינו יהודי. אז שלמנו כמעט אלפיים דולר כולל שהות וכו' ועשינו זאת . אבל למה???? אני חושבת שיש לאשר למי שאינו יהודי ובן זוגו יהודי להנשא פה,בשגרירות או משהו כזה. אבל גם פורז כבר לא יעזור...

אממ...תשובה שלי....

טוף...אחרי הכל אני רק בת 14 ואני לא מבינה כ"כ בדברים האלה.... אבל אני מסכימה איתך....לדוגמא בן דוד שלי עשה בדיוק אותו דבר! הוא הלך להתחתן באוסטרליה...ואני חושבת שזה ב'מת כפייה דתית להתחתן לא אזרחי ורק יהודי...אממ...תשובה דפוקה....

סבלנות...

בסוף גם זה יקרה. בסוף המדינה תתקדם קצת ותצא מתקופת ימי הביניים. צר לי שנאלצת להתחתן בחו"ל, וצר לי גם על רבים שנאלצו לארוז את כל המשפחה ולהטיס אותם לחתונה מחוץ לגבולות א"י, אבל העיקר שאת ובעלך כעת מאוחדים בקשרי נישואין. שיהיה במזל.

Baby Boo

New member
אני דווקה את זה מבינה..

זאת אומרת אני מבינה למה הרבנות מאשרת נישואים אזרחיים רק מחול.. מדינה יהודית אחרי הכל.. שמעי הרעיון היהודי בכלל אומר שאת לא אמרוה להתחתן איתו אבל שוב אני גם חושבת עם הזמן זה יתאפשר אחרי הכל זה המצב.. הרי כל העיניין של הנישואים בארץ עם לא יהודים קיים ממש חזק רק מאז העליה האחרונה מברית המועצות ככה שזה יחסית חדש.. אני חושבת שזה יבוא.. טל

אז את בעצם אומרת

שהרעיון היהודי בעצם כופה על האדם דברים מסוימים, כמו לא להתחתן עם בני דת אחרת? אז מי צריך רעיון שכזה?

למעלה