נר ראשון לחנוכה DEL SHANNON

modulo1000

New member
נר ראשון לחנוכה DEL SHANNON

כמה אומנים אתם מכירים שעשו להיטים בקנה מידה כזה
https://www.youtube.com/watch?v=8TLLcvWeiKw
ואחר כך אלבום כזה
https://www.youtube.com/watch?v=vGZXEvW27G0
הוא שקע לאחכוהוליזם ודכאון ובסוף ירה לעצמו בראש
שני ענקי רוק אנד רול עושים לו קאבר .... מרגש
https://www.youtube.com/watch?v=n68VtzfmqSw
וגם אני אדליק הלילה נר ראשון של חנוכה לזכרו של דל שאנון

הפתעת אותי עם הנר הראשון

אם לא היית מצרף לינק סביר להניח שהייתי מניד בראשי ועובר הלאה. דל שאנון פסיכדלי??

יש הפתעות בחיים. תגיד לי משהו מודולו, איך הבוטלגים מההופעות החיות של קווין?

modulo1000

New member
אתה מתכוון להוצאה הרישמית של קשת בענן 1974

אם כן ואתה חובב קווין זו פצצה של דבר

oren29at

New member
חשבתי שאני המופתע היחיד

וייחסתי את זה לבורות היחסית שלי בפסיכדליה בכלל, ובאלבומים מפתיעים/איזוטריים בפרט. טוב לדעת שאני בחברה טובה.

שמעתי כמה שירים מהאלבום באדיבות החבר יוטיוב, ונשמע מוצלח מאד. בקרוב אבדוק את הכל.

oren29at

New member
היה לו עוד מאמץ אחרון אחד לפני שהתאבד

באדיבות טום פטי וג'ף לין. השניים האלה הוציאו מהבוידעם את רוי אורביסון, בן גילו ומחזורו של שאנון, כמה שנים קודם לכן. הקאמבק של אורביסון כלל השתתפות בהרכב של הטראבלינג ווילבוריז+אלבום מושקע עם תרומה של אנשים כמו אלביס קוסטלו ובונו/ד'ה אדג'+ להיט ענק אחד- "You Got It". אורביסון נפטר מהתקף לב בדצמבר 1988, וארבעת חברי הווילבוריז (לין, פטי, דילן, האריסון) חשבו להחליף אותו בדל שאנון בהקלטות האלבום השני של ההרכב, אבל לשאנון היו תכניות אחרות, והוא התאבד בפברואר 1990.

ב 1991 יצא האלבום האחרון ששאנון הקליט- Rock On. את האלבום הפיקו ג'ף לין ומייק קמפבל מההארטברייקרז של טום פטי. חברי ההארטברייקרז מנגנים באלבום לכל אורכו, ולין ופטי עזרו לשאנון לכתוב שיר או שניים.

הסגנון, כמקובל במפעלות לין ופטי באותה התקופה, הוא רוק/פופ ישיר ולא מתחכם, אמריקאי מאד. בסך הכל- שירה יפה מאד של ברבור, ואבן נאה ומכובדת להניח על המצבה.

RIDE TO LIVE

New member
אהלן דונלד, אהלן וסהלן. סוף סוף מילה טובה על פלויד.

ממליץ לך בחום, יש לי את רוב הקטעים הכלולים בקופסא החדשה כבר כמה שנים טובות, חלק בוניל, חלקן על הקלטות וגם בקבצים.
מצד שני אל תצפה ליותר מדי, הרוב חוזר על עצמו בכמה הופעות שונות מ71 :Careful With That Axe Eugene, Cymbaline ,Echoes ASaucer ful Of Secrets ,Atom Heart
Set The Controls For The Heart Of The Sun
אם תרצה לחסוך את הקניה של הקופסא ,כל הקבצים שיש לי שלך.

oren29at

New member
למה "סוף סוף"?

יש לנו מלוא הטנא מלים טובות על פינק פלויד.

זה האלבום האחרון שהוציא מאנשים קצת אמוציות שליליות. חוץ ממנו, ואולי מעוד שניים שלושה ארבעה גג חמישה אלבומים- הפורום הזה מחבב את הלהקה ואת חבריה. אפילו את רוג'ר ווטרס. כשהוא ישן.

אני בעד לחכות עד שהם יוציאו הקלטות רשמיות

מההופעות שלהם. הם כבר כמה שנים מדברים על זה (דהיינו, גילמור ומייסון). יש להם אוצר של הקלטות סאונדבורד מתחת לבלטות, בעיקר משנות השבעים, אז הם הקליטו באופן שגרתי את כל ההופעות שלהם. יתכן שהם יאפשרו הורדה / הזרמה של זה, במחיר סמלי.

oren29at

New member
הגיע הזמן באמת

הרולינג סטונז עושים את זה כבר כמה שנים, ברוס ספרינגסטין קפץ על העגלה לפני כמה שבועות. מכירה דיגיטלית של הופעות עבר היא דרך מצוינת לשמר רלבנטיות עבור צעירים שמחפשים ערך מוסף מעבר להקלטות הקלאסיות של אמנים, הקלטות שנמכרות במחירי רצפה או זמינות בחינם.
&nbsp
having said that- לפני לא הרבה זמן הגעתי למסקנה שאני מעדיף הופעות חיות באיכות "בוטלגית", דהיינו- ללא גימור צליל נוצץ ומבריק, אלא איכות מחוספסת ונסבלת שמשמרת משהו מההתלהבות של ההופעה עצמה.

RIDE TO LIVE

New member
ההופעה היחידה שתצא בקרוב באופן רישמי זו הופעה שזכיתי לראות -

באצטדיון וומבלי ב88, delicate sound of thunder הגרסה המלאה.
מדובר בהופעה של כמעט שלוש שעות, בגרסה ששוחררה ( האלבום מ88) יש רק שעה וחצי מההופעה.

tzvika321

New member
לא

אלא אם כן יש לך מלא זמן פנוי לשמוע 8 גרסאות הופעה שונות של Cymbaline (אחד מקטעי הפלויידים הטובים ביותר), ולעמוד על הדקויות של ההבדלים ביניהם. אפשר גם לכתוב תיזה על התפתחות האילתור בביצוע של A Saucerful Of Secrets בין פברואר 1971 לאוקטובר 1971.

ודרך אגב, הדבר נכון גם לארכיון של יאנג. בין עבודה, משפחה, לימודים וחיים בכלל - כמה זמן אפשר להקדיש למיחזורים של עוד גרסא ועוד גירסא של אותו שיר?
בקושי יש זמן לשמוע מוזיקה חדשה.
ועכשיו אני אלך לי להתבייש בצד.

oren29at

New member
תתבייש לך!

יש לך שש עשרה וחצי דקות להתבייש. הקליפ, אגב, נבחר בשל אורכו. מבלי לשמוע אותו, אפשר להניח שהביצוע לא נופל מאף אחד ממאות או אלפי ביצועי המופת של השיר מ 1977 ועד היום.

שים לב, אגב, לתאריך ההופעה. איזו נוסטלגיה! זוכר את קיץ 2014? ניל יאנג בפארק, אנחנו במקלטים. זאת היתה תקופה קסומה ממש. סעמק.

RIDE TO LIVE

New member
אחד שמופיע שם כבר לא איתנו, ריק רוסאס. ראיתי אותו עם יאנג -

בלונדון ב2009, בסיסט ענק. היה אמור להופיע בארץ במקום בילי טלבוט מהסוס שלקה בשבץ.
גם אותו הספקתי לראות, לפני השבץ ביוני 2013 ביחד עם יאנג והסוס בZiggo באמסטרדם.
אתה צודק אורן, אתה לא יודע מה תקבל כשאתה הולך לשמוע ולראות את יאנג. כל הופעה שונה, פשוט תענוג.
בלונדון לדוגמא זכינו לקבל גרסה של 20 ומשהו דקות ל words ולdown by the river כשהגיטרה של יאנג קורעת את הנשמה, שיכרון חושים.

למעלה