נקרעת בין המשלימה לקונבנציונלית...

michali19

New member
נקרעת בין המשלימה לקונבנציונלית...

היי לכולם, זה קצת ארוך, אבל בבקשה אני חייבת עזרה דחופה!!! שמי מיכל ואני בת 20, לפני כ 4 וחצי חודשיים פניתי למשלימה בגלל מיגרנות ובעיות בעיכול שהיו לי, והנטורפטית אמרה לי שמדובר בקנדידה. התחלתי טיפול אצלה, ועשיתי את כל מה שהיא אמרה לי: תפריט, מינרלים וויטמינים והוצאתי את כל הכסף שלי על הטיפול הזה... וברצון רב כמובן. אומנם הכאב בחדירה שמסתבר שגם היה קשור לא עבר אבל המיגרנות נעלמו, והבעיות בעיכול כמעט נפתרו לגמרי, ובאמת היה שיפור ניכר. אך לא הכל הסתדר כמו שציפיתי: הלכתי לרופא נשים לעשות בדיקת פאפ, והוא לא הצליח לעשות לי את הבדיקה בגלל שכאב לי מאד והוא אמר שאי אפשר לבצע את הבדיקה כי שם דלקת (כלומר הקנדידה), התחלתי לספר לו על הטיפול שאני עושה, והוא שאל בפליאה: "מה??!! 5 חודשים את מטופלת??" אמרתי לו שזה לפעמיים יכול לקחת עד שנה טיפול, והוא אמר לי שהוא לא פוסל את הרפואה המשלימה, אבל הוא יכול לתת לי טיפול של שבועיים וזה עובר מנסיונו האישי. הנטורפתית שלי אומר לי שהוא סתם יהרוס לה את כל הטיפול. נכון שהנטורופטיה עזרה לי, אבל היא לא פתרה את בעיית הקנדידה, חוץ מזה שנכנסתי לחרדות איומות שכל פעם שאני מכניסה משהו שלא בתפריט יש לי רגשות אשם נוראיות, ואני מרגישה ממש רע, לדעתי פיתחתי איזה שהיא אובססיה לאוכל בריא. דיברתי עם חברה שגם מבינה בתחום והיא אמרה לי: "רופאים לא מבינים כלום, אין להם מושג בכלל מה זאת קנדידה!!!" אני מבולבלת נורא, אין לי מושג מה לעשות, אני נקרעת בין שתי סוגי הרפואה הללו, ובאמת שכבר אין כוחות... בבקשה, עיזרו לי, בכל מי שמבין או יכול לתת לי עצות בנושא, אשמח. תודה, מיכל.
 

tomerit

New member
תשובה

התשובה היא דעתי בלבד קחי אותה בעירבון מוגבל. לפי הסיפור שהצגת הגעת לטיפול בגלל 2 בעיות. הבעיות הללו נפתרו כמעט לחלוטין כלומר- הטיפול היה יעיל. אני מבינה שהנטורופתית מעוניינת שהטיפול ימשך עוד תקופה מסויימת על מנת שהמצב לא ישנה. לפי מה שידוע לי ואני לא נטורופתית הטיפול בקנדידה כולל דיאטה מאד רצינית וקשה שבסופה הקנדידה נעלמת. כעת את טוענת שיש עוד בעיה. הבעיה היא דלקת באבחנה מערבית. אני הייתי מציעה לשאול את הנטורופתית כמה זמן היא חושבת שהטיפול יימשך ובמקביל לברר עם הרופא המערבי האם מדובר במצב הדורש טיפול דחוף. בהתאם לנתונים הללו תחליטי. אם הרופא המערבי טוען שהמצב דורש טיפול דחוף אין לך ברירה. אם הנטורופתית תצהיר על עוד חודש והרופא המערבי לא יראה דחיפות- המתיני מעט, שווה לנסות. כמובן שהכל עניין של שיקולים שרק את תוכלי להחליט בסופו של דבר. במקרה הספציפי הזה אני מבינה שיש סתירה בין שני הטיפולים השונים ולכן תהיי חייבת להחליט. מקווה שעזרתי.
 
עוד תשובה

שמחה לשמוע שטיפול של ארבעה וחצי חודשים עזר להתגבר על המיגרנה ובעיות העיכול. במקרים רבים טיפול נמשך חודשים רבים. העובדה שאת כבר רואה תוצאות מראה שהטיפול טוב ומתאים לך. הייתי ממשיכה את הטיפול עד תומו, שכן כמו שאמרה תומרית, זה עשוי למנוע את החזרה של הבעיה. אחת הבעיות הנפוצות בטיפולים ברפואה המשלימה היא שמטופלים מפסיקים את הטיפול על דעת עצמם, כי הם מרגישים טוב יותר. אבל כדי שהבעיה לא תחזור, צריך להמשיך עוד קצת. אני מבינה שיש שני דברים שמציקים לך: הראשון, כאבים בחדירה. השני: התזונה הקפדנית, האובססיה לאוכל בריא ורגשות האשם. אז קודם כל, דעי שההגדרה הנטורופתית לקנדידה שונה לגמרי מההגדרה הרפואית, ועל כך את יכולה לקרוא גם בארכיון הפורום וגם במאמרים. שאלי את המטפלת שלך כמה זמן עוד דרוש לדיאטה, והאם לנוכח ההקפדה והשיפור במצב ניתן להחמיר פחות עם התזונה. רגשות אשם הם בכל מקרה מיותרים, שכן הם לא עוזרים להחזיר את הגלגל לאחור, לכן עצתי היא שאם את כבר "חוטאת", תהני מהרגע ותעברי הלאה. לגבי הכאבים בחדירה: הרופא טוען שזו קנדידה? האם הוא עשה את הבדיקות הנחוצות? במקרים רבים גינקולוגים חושבים שכאבים בנרתיק בזמן חדירה נגרמים בשל פטריה. אני מכירה נשים רבות מאוד שקיבלו מלא תרופות למצב הזה שלא הועילו להן, שכן ברוב המקרים הבעיה לא קשורה כלל לקנדידה, אלא למצב רגשי, לסגירות מסויימת של האזור, לחסימה. זה מצב שמשולבים בו קשיים גופניים עם קשיים נפשיים. ניתן לטפל בזה, אך זה לא פשוט. תרופות נגד פטריות עלולות להחמיר את המצב, וכן לגרום לחולשה של מערכת החיסון ולהרס הפלורה הטבעית של האזור. לכן שקלי היטב את צעדייך. אם את עדיין נוטה לכיוון הרפואי, כדאי לשאול את הרופא על סמך מה הוא איבחן את הבעיה והאם הוא בטוח שבזה מדובר. האם את סובלת מהפרשות מציקות מהנרתיק, מריח רע, גרד או צריבה שלא קשורים לחדירה? אני ממליצה גם לשאול את הנטורופתית מה דעתה על הכאבים בחדירה, ממה לדעתה הם נובעים והאם היא יכולה לטפל בכך. למקרה שאין בידיה כלים מתאימים, או שהטיפול לא יצליח, את יכולה לנסות טיפולים אחרים לשחרור האזור: רפואה סינית ושיאצו יכולים לעזור, וכן שיטת פאולה. על מנת להאיץ את ההחלמה, יש דברים שאת יכולה לעשות על מנת לפתוח ולשחרר את האזור החסום. ריקודי בטן זו דרך נפלאה, אך אם את לא מתחברת לזה, גם טכניקות אחרות שכוללות תנועה, כמו ניה, צ'י קונג ויוגה.
 

safet

New member
מנסיו של אישתי

מיכל שלום, אני לא מטפל אבל מתיאור שסיפרת את יש סיכוי (הכל כאן כעצה!!) שאת סובלת ממה שנקרא ברפואה הקונבציונלית כ- "וסטבוליטיס" שזה למעשה יובש עז בנרתיק עם כאבים איומים, אני מכיר את סיבלך היות שלקח לאישתי עשרות ופאים ואלפי שקלים עד אשר נמצאה הסיבה, פתרו אותה בסיבות פסיכולוגיות ועוד, בכל מקרה יש אתר לכל הבעיה הזו מקווה שעזרתי! ושוב פעם יכול להיות שאני טועה אז קחי אותי בערבן מוגבל מקווה שתבריאי צחי
 

0 אור 0

New member
עוד תשובה

כפי שכבר אמרו לפני - קנדידה בהגדרה של נטורופטית וקנדידה בהגדרה של רופא הם דברים שונים לגמרי שמשום מה נקראים באותו השם. אני מציעה שתקחי עוד מספר ימים ללבן מה בדיוק קורה: גם לדבר עם הנטורופטית ולשאול אותה לגבי הבעיה שזיהית אצל הרופא (כי הרי לא טיפלה בך בכלל בנושא זה ואולי היא לא מודעת אליו) חשוב יותר: מאחר שהנטורופתית מן הסתם אינה מאבחנת ישירות מה קורה בנרתיק שלך, כדאי להיעזר בשירותיו הטובים של הרופא לאבחנה - לבצע משטח לבדיקה אם יש לך דלקת או שיש לך פטריה (קנדידה) - הטיפול בשתי האבחנות האלו שונה לחלוטין!!! לאחר שתהיה אבחנה והצעות לטיפול משני הכיוונים יהיה לך קל יותר להחליט. במידה שמדובר בדלקת והטיפול הוא אנטיביוטי - אזי אכן טיפול זה מעודד התרבות של פטריות, בגלל הרס של הפלורה הטבעית , ולכן ניתן להיעזר באסידופולוס כדי לשקם את הגוף ולחזור לעבודה ארוכת הטווח שאת עושה בטיפול הטבעי. או שתנסי להיעזר בצמחי מרפא מתאימיים לבעיה שאובחנה. בכל בחירה שתקחי - אני מסכימה עם הרופא בדבר אחד - אין כל סיבה שתסבלי מכאבים עזים במשך חמישה חודשים. כאב הוא איתות של הגוף לכך שמשהו אינו תקין וצריך לטפל.
 
למעלה