נקמה בוערת Man on Fire - ביקורת

psychojr

New member
נקמה בוערת Man on Fire - ביקורת

סרט חדש בכיכובו של דנזל וושינגטון שמגיע לאקרנים ב16.9 אבל ניתן להשיגו גם בDVD אזור 1, עם תרגום לאנגלית, למי שמתבאס ממחירי הכרטיס לקולנוע. ראיתי אותו בהקרנת טרום- בכורה להלן המלצתי החמה שם הסרט: נקמה בוערת Man on Fire במאי: טוני סקוט שחקנים: דנזל וושינגטון, דקוטה פאנינג, מארק אנתוני, כריסטופר ווקן, ראדה מיטשל, מיקי רורק, רייצ'ל טיקוטין שנת הפקה: 2004 תקציר הסרט: גל חטיפות ילדים שתוקף את מרכז אמריקה הלטינית בכלל ואת מכסיקו בפרט, זורה תחושה הולכת וגוברת של פאניקה בקרב התושבים העשירים יותר במדינה. המצב הופך חמור עד כדי כך שבתקופה אחת של שישה ימים, נרשמות לא פחות מ-24 חטיפות, מה שמוביל הרבה מאנשי המעמד העליון לשכור שומרי ראש בעבור ילדיהם. קריסי (דנזל וושינגטון), שהיה בעברו סוכן ממשלתי מיוחד בשירות ה'סי.איי.איי' והתדרדר לשתייה מסיבית של אלכוהול, מגיע למכסיקו כשהוא מיואש מלמצוא ייעוד ותכלית לחייו, על מנת לבקר את חברו מימי המלחמות רייברן (כריסטופר ווקן). זה מציע לו לנסות לעבוד לתקופה בתור שומר ראש של ילדה קטנה ודברנית במיוחד העונה לשם פיטה ראמוס (דקוטה פאנינג), בתם של התעשיין סמואל ראמוס (מארק אנתוני) ואשתו האמריקאית, ליסה (ראדה מיטשל). קריסי לא מתלהב מהעבודה כשומר ראש, אבל בהיעדר תוכן אחר לחייו, הוא לוקח את העבודה. בפוגשו את פיטה, נרקמת בין השניים מערכת יחסים מיוחדת. כאשר העניינים מסתבכים כצפוי הופך הסרט לסיפור נקמה חסר רחמים ואלים במיוחד. כיצד זה ייגמר?, חכו ותראו.... ביקורת סרט: סרט שהוא שילוב של דרמת-מתח וסרט פעולה. כבר דיברתי פה בעבר על יכולות המשחק של דנזל וושינגטון מצד אחד ועל בחירת הסרטים שלו מצד שני. למרות כשרונו הגדול במשחק, דנזל וושינגטון בוחר סרטים שכולם קצת יותר מדי לפי הספר, יותר מדי צפויים ובינוניים, כנראה סוג של בחירה מושכלת בלי לקחת סיכונים. הסרט הזה לא שונה בהרבה, אבל לדעתי יש בו את הצעד הנוסף והוא הרבה יותר מוצלח מסרטיו הקודמים של דנזל וושינגטון כמו "עד קצה הזמן" למשל, משום שהוא משלב דמות הרבה יותר קשוחה, הרבה יותר "על הקצה" ומיואשת ובעיקר משלב הרבה יותר פעולה מאשר בסרטי המתח הצפויים והשגרתיים, בהם הוא בחר לשחק בשנים האחרונות. העובדה שהדמות הראשית מיואשת מחייה ויש לה המון משקעים מהעבר, מאפשרת לדנזל וושינגטון לשחק דמות הרבה פחות פלאקטית ולבטא מצויין את יכולותיו. לצידו של וושינגטון משחקת ילדת הפלא, דקוטה פאנינג, שמי שעדיין לא נתקל בה בסרטים הרבים שהיא הספיקה לעשות ("חתול תעלול", "בנות בסטייל", "קוראים לי סם") או במיני סדרה של סטיבן שפילברג על חטיפות ע"י חייזרים, "מפגשים", הגיע הזמן להתוודע אליה. דקוטה פאנינג, על אף גילה הצעיר (10 שנה), מלוהקת כמעט תמיד לתפקיד הילדה החכמה, כזו שיש לה הרבה יותר נסיון ותבונה, מאשר שנותיה, ובצדק. היא ללא ספק אחת השחקניות המרעננות ביותר על המסך, כזו שפשוט נוגעת ללב ומשכנעת שגם היא עצמה ילדה חכמה הרבה מעבר לשנותיה. גם בסרט הזה היא מעוררת הזדהות וחיבה אצל הצופים, מה שמאוד עוזר להזדהות עם העלילה. היא בהחלט מככבת בסרט הזה בתפקיד שווה לזה של דנזל וושינגטון וכמעט וגונבת את ההצגה. עוד משתתפים מארק אנתוני בתפקיד אביה של פיטה, שבעיקר גורם למחשבות על זה שהוא נשוי לג'יי לו וממש מרשים וכריסטופר ווקן המצויין כתמיד. הסרט עצמו הוא מותחן פעולה מהוקצע, מאוד בסיסי ואלים, שמשלב מספר קטעי פעולה מצויינים, בהחלט מהטובים שראיתי בשנים האחרונות. לא לגמרי בכוונה, הוא גם מצליח להצחיק לפרקים, עם משפטים מלאי חשיבות עצמית, שבדרך כלל היינו מצפים מואן-דאם או שוורצנגר לומר. העריכה מאוד תזזיתית והויזואליה מחוספסת מאוד, מה שגורם לצופים להיכנס ולהרגיש חלק מהסביבה הקשה של מכסיקו סיטי. בסך הכל, העלילה עצמה מצליחה לעניין ולרתק את הצופים למרות שהסרט ארוך במקצת (כשעתיים וחצי). לסיכום, בסרטים מסוג זה אין צורך להכביר במילים מעבר לזה, פשוט סרט אפקטיבי ששווה לראות. מותחן פעולה מהוקצע, משחק נפלא של דנזל וושינגטון ודקוטה פאנינג ועלילה מחוספסת וחזקה. דנזל וושינגטון מצליח לצאת מהבינוניות שלו, בסרט שההנאה ממנו מובטחת לאוהבי הסגנון. ציון: 8.5 מתוך 10

4 you

New member
יודע לך אולי

על הסרט סלולר שעומד לצאת עוד מעט

BluePrint

New member
כתבת לבד או שהעתקת מעיתון?

כי "גל חטיפות ילדים..." נשמע כמו משהוא שמבקר לעיתון היה כותב. אין גל, ואף לא אדווה. חטיפות באמריקה הלטינית הן דבר שבשיגרה. לפעמים יותר, לפעמים פחות... זו יוזמה עסקית מתקבלת על הדעת במקומות אלו. מה שהסרט מספר עליו הוא באמת סוכן לשעבר שנקלע למצב, בו נחטפת הילדה במשפחה עליה נשכר להגן. (אם ראית את הסרט, ראית גם את הקטע בו האם מבקשת ממנו להסיע אותה למספרה)

BluePrint

New member
אם כך, יש משהוא בחתימה שלו...

מוחו באמת קודח. ולDVD של Man On Fire אינך צריך לחכות, הוא כבר כאן.

psychojr

New member
לא לגמרי מדוייק

בסרט אני כתב הDVD... אני כותב לאתר שלי את הכל ולאתר סרט רק על DVD.... לפה אני מביא דברים שנראים לי חשובים

ערן1987

New member
אה,אוקיי

אגב,יצא לי במקרה להתקל בבלוג שלך כשהייתה שם תמונות של מכוניות המטריקס.. זה לא שלך נכון?

psychojr

New member
כתבתי לבד כמובן

אחרת מה שווה לשים פה את זה תחת שמי???

v e g a

New member
../images/Emo51.gif

באמת התכוונתי לשאול אם כדאי לראות את הסרט. יש לי כרטיסים חינם לאיזה סרט שאני בוחר,כך שזה יצא טוב שיש סרט טוב ללכת אליו........ אגב,מה נגמר עם הקטע הזה שמישהו חיפש "מבוגרת רוצה ז*ן צעיר" ומצאה את הבלוג שלך?

psychojr

New member
לא נגמר כלום

זה היה הומור כזה... מאוד מפתיע מפתיע אותי שאת/ה ראית את זה :)

psychojr

New member
סתם

לא ידעתי שיש פה אנשים שקוראים אצלי קבוע או שרואים את הדברים הפחות קשורים לקולנוע

למעלה