נקישות... כמו טרקטור ....

טליונת1

New member
נקישות... כמו טרקטור ....

מה זה? לא כל הזמן... כשהוא בפעילות , מתרגש .. לא ברור...

trilliane

Well-known member
מנהל
רגע, הצליל המכני, רחשים שנשמעים כמו מזגן מטרטר, זה מהארנבון?

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חסרת מילים. זה לא נשמע כמו צליל שיכול לבקוע מיצור חי

מעולם לא שמעתי רעשים כאלה מארנבון (או מכל חיה אחרת). על פניו הוא נראה בריא ומתלטף בכיף
אבל הייתי מתייעצת עם וטרינר כי זה ממש ממש מוזר. אולי משהו אצלו בחלל הבטן משוחרר...?

trilliane

Well-known member
מנהל
את בטוחה שהוא לא נשען על משהו שרוטט נוקש כשהוא עצמו רועד?

ארנבונים נושמים בקצב די מהיר והלב שלהם פועל די מהר (בהשוואה לאדם בוגר) והרבה פעמים כשהם נחים הם קצת "רוטטים"; אבל צליל כזה לא שמעתי והוא לא נשמע לי טבעי, לכן אני תוהה אם אין סיכוי שהרעידות שלו מרטיטות משהו אחר וזה מה שאת שומעת.

Runny

New member
כדאי אולי ללכת לוטרינר לבדוק שלא תקוע לו משהו באף
לפי התדר זה מאד מתאים לקצב הנשימה.
מוזר ביותר.

trilliane

Well-known member
מנהל
ולוודא את המין באותה הזדמנות... ולקבוע תור לעיקור...

טליונת1

New member
אז זה דורש ממני לקחת בארגז באוטו.. - אני לא יודעת

איך אצליח להכניס אותו/ה לתוך ארגז קטן (של חתול אולי אשיג) ואיך אסע עד לוטרינר.. מסובך.......... רעיונות איך לעשות זאת? גם ככה עדיין לא נמצאת אצלנו הרבה זמן ולא רוצה לגרום לה לפחד

trilliane

Well-known member
מנהל
מה פתאום ארגז? לוקחים בכלוב נשיאה (עולה כ-100 ש"ח לכל היותר)

אם אין לכם כרגע, אפשר לשאול ממישהו שמגדל חתול (רק לנקות לפני ואחרי). את גם יכולה לקחת אותו/אותה בכלוב הביתי שלכם, הוא לא כ"כ גדול... זה פחות נוח אבל אפשרי.

איך עושים זאת זה לא כ"כ משנה; הם מפחדים מהנסיעה ולא אוהבים את כל התהליך וזה מלחיץ אותם. אבל אם היה מדובר בתינוק שצריך לקחת לרופא לא היה אכפת לך שהוא מפחד ולא מרוצה ובוכה והיית לוקחת בכל זאת, כן? אז עושים מה שצריך והם שונאים קצת ואח"כ נרגעים.

אצלנו יש שתי דרכים להכניס אותו לכלוב הנשיאה, הדרך הקלה והדרך הקשה:
הדרך הקלה: לפתות אותו פנימה בעזרת אוכל ולסגור אחריו את הסורג. הוא שונא אותנו, לא מוכן לאכול, מתחיל לרצות לצאת, מרגיש מרומה... ובנסיעה רועד מפחד.
הדרך הקשה: לתפוס אותו (בד"כ במגבת) ופשוט להכניס אותו פנימה ולסגור את הסורג. הוא שונא אותנו, לא מוכן לאכול, מתחיל לרצות לצאת, מרגיש מרומה... ובנסיעה רועד מפחד.

טליונת1

New member
אוקיי. בארגז התכוונתי לכלוב של חתול. מעייפות לא

תמיד כותבת מדוייק. כך למשל אני יודעת שנקבות מעקרים וזכרים מסרסים... אבל כתבתי אחרת... כדאי לרכוש חדש או שזה מספיק אם אנקה את הכלוב של החתולים של הוריי?

trilliane

Well-known member
מנהל
חשוב שיהיה בבית, אף פעם לא ניתן לדעת מתי תצטרכו לקחת לרופא

ובמקרה חירום בד"כ אין זמן מיותר לבזבז על השגת כלוב. לא משנה אם מה שיש בבית הוא חדש או משומש כל עוד הוא תקין. אם הוא היה בשימוש חתולים פשוט מנקים. בפעם הראשונה שלקחנו את הארנבון לווטרינר לא היינו ערוכים לכך ושאלנו כלוב משכן עם חתול, פשוט שטפנו היטב לפני ואחרי.

למעלה