נעול על צד ימין

dorayaki

New member
נעול על צד ימין../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

רציתי לשאול את דעתכם/ן בנוגע לבעיה אצל הקטנצ'יק שלי: הוא נוטה כל הזמן לצד ימין וכרגיל גם ישר. בטיפת חלב הסבה האחות את תשומת ליבי לכך שהצד הימני של הגולגולת שלו ממש מעוך מאותה סיבה, וזה עלול להישאר ככה אם לא נטפל בבעיה. לכן התגייסנו אני ובעלי, שמנו מגבת כדי למנוע ממנו לנטות ימינה (לא הכי עוזר כי הוא זז ואז שוב ננעל לימין..) והעברנו לו את כל האטרקציות לצד שמאל, אבל זה עוזר בקושי - הוא לא ממש מעודד לעבור לצד שמאל. מה עושים? האם יש דרכים נוספות? מתי אני יודעת לאבחן שהמצב מסתדר? איך יודעים? אני מאוד לא רוצה להגיע למצב של פיוסיותרפיה...

היה לנו בדיוק אותו דבר

הפחנו הכול ועשונו פיזיוטרפיה, בהתחלה לא כל כך נעים אבל הוא התרגל מהר מעוד, הכפדנו על תרגילים ואחרי שלושה חודשים הכל הסתדר. אפשר לדעת שזה הסתדר כשיש הקבלה של הצדדים, כשהו מפנה ראש לשני הצדדים, וגם כשהצד ה"מעוך" מתיישר.

כן זה לא עובר מיד

אבל רואים שיפור די מהר, אצלינו ראינו שיפור אחרי שבועיים, אחר כך חזר טיפה אחורה, אז החליפו לנו תרגילים, המפגשים אם הפיזיוטרפיסטית היו פעם בשבועה או שבועיים כשבשאר הזמן עושים תרגילים לבד, השלוש מפגשים האחרונים אם הפיזיוטרפיסטית היו רק לביקורת בסה"כ שלושה חודשים.

כרמיון

New member
אין צורך לפחד מפיזיותרפיה

מה שאת מתארת נשמע לי כמו טורטיקוליס. לנו היה את זה, קיבלנו מהרופאה הפניה לפיזיותרפיסטית (דרך טיפת חלב, חינם) והיא עבדה איתנו פעם בשבוע במשך כמה חודשים. פיזיותרפיה לא חייבת להיעשות רק אם המצב חמור מאוד, לבן שלי היה טורטיקוליס קל. זה לא נורא בכלל, נפלנו על פיזיותרפיסטית נחמדה שמאוד אהבה את התינוק, התרגילים פשוטים והתינוק אפילו נהנה מזה. והיום ההתפתחות המוטורית שלו מצויינת.

rona25

New member
זה נקרא טורטיקוליס וחייבים לטפל

את צריכה פיזיוטרפיה והמון המון השכבה על הבטן תמיד לחסום לו את הנטיה הצידה כי זה יכול לגרום לבעיה בשריר הצוואר את יכולה לתת לו לשכב על הבטן כשהוא על הבטן שלך וירים את הראש מול הראש שלך ללכת איתו בצורה זקופה כשהוא מסובב את הראש ישר לכל הצדדים

אפשר להחזיק אותו גם עם הגב שלו...

אל הבטן שלך ככה על הצד כשהראש שלו על הזרועה שלך ודוחפת אותו לכיוון ההפוך. זה גם נוח לו וגם עוזר לצוואר.

star1977

New member
גם לנו היתה הבעיה הזו ומה שעשינו

השכבנו המון על הבטן ואז לא היתה לו ברירה לסובב את הראש לשני הצדדים, שמנו צעצוים יותר בצד שאליו הוא נוטה פחות להסתובב, השכבנו לישון אותו יותר על הצד הפחות מעוך. מבחינת הצוואר זה הסדר. הראש? עוד טיפה מעוך
(שן שנה ותשע והכל עבר כבר באיזה גיל 4-5 חודשים) אבל לא נורא. השער מסתיר את זה..

tali2778

New member
אוי, גם בתי הקטנה היתה עם טורטיקולי

ס לימין. הלכנו לפיזיוטרפיה, אצל בחורה מדהימה דרך קופת חולים לאומית ותוך חודש פשוט מצבה השתפר פלאים ותוך שלושה חודשים הפסקנו את הפיזיוטרפיה. חייבת לציין שהיה לי עצוב להפסיק כי ליאל כל כך נהנתה. פשוט כל פעם שהיינו מגיעות היא הייתה נהנית

royalik

New member
שימי את המגבת המגולגלת במקביל

לגוף מתחת לכתף לכיוון הרגליים וכך הוא לא יוכל להסתובב, גם אנחנו עם אותה הבעיה רק לכיוון שמאל... מה שכן כיום ליאן 4 חודשים אין העדפה יותר אבל הצד השמאלי של הראש נשאר מעוך קצת... לא עשינו פיוסיוטרפיה זה עבר מעצמו, כאמור בעזרת המגבת...

למעלה