נסיעה קצרה לחו"ל עם תינוקת בת שנה וחודש - כדאי?

yoolyul

New member
נסיעה קצרה לחו"ל עם תינוקת בת שנה וחודש - כדאי?

הי,
תהיה לנו אפשרות לנסוע לארבעה ימים לחו"ל (עיר אירופאית גדולה וחביבה) במסגרת כנס של העבודה של בעלי, בתחילת הקיץ, פיצקית תהיה בת שנה וחודש וקצת.
אני ממש מתלבטת. אשמח לשמוע חוויות ממי שעשתה את זה.
זה בכלל כדאי? או שיהיה בעצם סבל במסווה של התלהבות מעושה, לכל המשתתפים (אמא, אבא, תינוקת..)
על מה כדאי לחשוב בשיקולים? מזג האויר אמור להיות אידאלי, טיסה של ארבע ומשהו שעות, על פניו תנאים טובים..
הכוונה פשוט להסתובב בעיר, בעיקר בפארקים כמובן, אולי גן חיות וכאלה. מאוד באיזי ובהתאמה להסתובבות עם עוללית.

Pixelss

New member
אני מאלה שמאוד בעד

נראה לי הזדמנות טובה מאוד להתאוורר ולהנות קצת.
היא לא תדע שהיא בחו"ל אז כל עוד תשתדלי לשמור לה על שיגרה פחות יותר קרובה למה שיש בבית אמור להיות בסדר, ולך זאת הזדמנות להנות קצת.
כל עוד ברור לך שהטיול שונה ממה שהיה כשלא הייתה פיצית, וכל עוד את יודעת שיהיו מצבים שתהיי במלון יותר מבדרך כלל כי הפיצית ישנה יותר מוקדם וצריכה שנצ אז אני הייתי הולכת על זה.
&nbsp
&nbsp

yoolyul

New member
תודה פיקסלס! עוד מישהי אולי?

אנחנו נסענו עם תאומים בני שבעה חודשים

הטיסה הייתה מעולה והשהות גם. קחי בחשבון שאולי זו לא תהיה חופשה כמו שאת רגילה אליה אלא פשוט שינוי מקום ואווירה.
בשדה התעופה יכולנו לקחת את העגלה עד פתח המטוס ובקבוקים עם מיים חמים לתמל.
אם הבת שלך אוהבת מנשא,הייתי גם לוקחת וצעצועים.
אנחנו שדרגנו את מקום הישיבה ואני עד היום שמחה שעשינו את זה,היה לנו מספיק מקום לרגליים והיה יותר שקט מאשר בשאר המטוס.

yoolyul

New member
שדרוג מקום ישיבה הכוונה לשורה הקדמית?

תמיד ראיתי שיושבים שם משפחות עם תינוקות וילדים.
מה בעצם היתרון של המושבים האלה חוץ מהיותר מקום ברגליים? (שזה חשוב בפני עצמו)

Pixelss

New member
הה המושבים היחידים שיש בהם עריסה

לפחות בחלקם,
ויש יותר מקום מקדימה לתת לקטנים לשבת ולשחק על הרצפה.

אנחנו נסענו עם תינוקת בערך באותו גיל

אם זה טיסה ישירה בהחלט כדאי. אבל לא ממליצה על טיסה עם חניות ביניים וגם לא על טיסה בלילה. טיסת הלילה הייתה סיוט לא קטן עבורה.

yoolyul

New member
לא חשבתי על ההבט של טיסת לילה, בהחלט שיקול חשוב

תודה!

Pixelss

New member
אנחנו דווקא בירכנו על טיסת לילה

כנראה שזה תלוי באורך הטיסה ובתינוק עצמו.
&nbsp

אצלנו היא בכתה רוב הדרך מרוב עייפות.

פשוט נשבר לי הלב בטיסה הזו. זה היה כל כך נורא שלא נחזור על זה שוב עד שתגדל.

mafe

New member
כןןןןןןן!

אנחנו טסנו בדיוק בגיל הזה לארגנטינה. טיסה של שעתיים + 6 שעות קונקשן + 18 שעות טיסה נוספת. ושרדנו כדי לספר וגם כדי להמליץ על טיסות לחו"ל
.
אמנם הג'ט לג הנוראי בחזרה לארץ גרם לי להבטיח לקטן שהוא לא חוצה איתי את האוקיינוס שוב עד גיל 18, אבל זה היה הדבר הגרוע היחיד, וזה לא רלוונטי לך.
בחו"ל יש אווירה אחרת, כולם יותר רגועים, המון זמן איכות.
אנחנו באמת באמת נהננו. לקחנו בחשבון:
1. חוזרים לישון למלון בצהריים. קטני לא נרדם אף פעם בעגלה, ולהפתעתנו התחיל לישון דווקא בחו"ל! אז אחרי שהיה נרדם היינו מעבירים למיטה במלון. היינו נשארים לנוח או שאחד מאיתנו היה יוצא לטייל לבד.
2. חוזרים למלון סביב 19:00. ואז אחד מאיתנו הולך לקנות גלידה ומביא לחדר. לא מה שהיית רוצה לעשות בחו"ל, אבל מתפשרים.
3. כדאי מאוד מאוד אם זה אפשרי לקחת חדר שהוא כמו דירה קטנה, שתוכלו לשים אותה לישון ולסגור לה קצת את הדלת, כדי שתוכלו להדליק אור ולדבר נורמלי.
4. עגלה או מנשא: הקטן שלי מאוד אוהב את העגלה, אז לקחנו איתנו את הברייטקס לחו"ל. העדפתי להיסחב עם עגלה שנוחה לו גם אם היא קצת גדולה לנו מאשר טיולון פשוט. השתמשנו גם לא מעט בבייבי ביורן. בדיעבד - היינו צריכים להשאיל מחברים מנשא גב ולנסות כמה פעמים בארץ אם הוא מסתדר עם זה. אם יש לכם כזה והיא רגילה לו, זה יכול להקל מאוד.
תהנו, יהיה לכם ממש כיף!!

yoolyul

New member
תודה! מנשא גב זה בדיוק התכנון

רוצה להתחיל להרגיל אותה עכשיו, נראה לי הרבה יותר נוח להסתובבות של הרבה זמן. ברור שניקח גם עגלה.
הטיפ לגבי החדר במלון מעולה, באמת תהיתי איך זה יהיה בערב, למרות שלא בטוחה שנוכל למצוא חדר כזה, אבל בהחלט שווה חיפוש.

וואו הטיסה הזו לארגנטינה נשמעת חתיכת אתגר, אחרי דבר כזה נראה לי שכל דבר אפשרי בערך..

למה לא בעצם?
אנחנו עשינו את זה כשהפיצים היו קצת יותר גדולים והיה מוצלח מאד.
צריך להתכונן מראש לכך שזה לא סוג החופשה שהיית רגילה אליה. הקצב הוא אחר, את צריכה לקחת איתך חצי בית (ליתר בטחון..) וצריך לקחת בחשבון שברוב המקרים מספיקים לעשות פחות ממה שמתכננים, ולפעמים גם ישנים פחות טוב בלילה...
אבל אם באים מוכנים ומתייחסים לזה בתור אפשרות לבלות זמן משפחתי ביחד, בלי הפרעות, בלי טלפונים, בלי דברים שצריך להספיק לעשות - זה ממש כיף!!
&nbsp

yoolyul

New member
העניין הוא שרוב היום אני אצטרך להיות לבד איתה

כי בעלי יהיה בכנס, הוא אולי יוכל להבריז קצת באמצע היום ולחתוך מוקדם ולהיות איתנו אחה"צ, אבל רוב היום נהיה רק שתינו.
אני גם ככה כל היום איתה וזה סבבה כך שאני לא דואגת מהבחינה הזו (למרות שזה עכשיו, אין לדעת איך ארגיש עוד שלושה חודשים..) רק קצת חוששת מלהסתדר לבד בעיר זרה עם תינוקת. זה דבר שמעולם לא עשיתי...
ברור שנהיה רק בסביבות מותאמות, מתכננת על הרבה פארקים והסתובבויות בעגלה/מנשא באיזורים נעימים.

נראה לי שהיום, בעידן הטלפונים הסלולרים
ההתמצאות במקומות לא מוכרים היא הרבה יותר קלה, ואז נשאר רק עניין השפה הזרה... אבל מעבר לזה, בסה"כ זה לא מאד שונה מבילוי עם הילדה בעיר שאת לא מכירה פה בארץ... בשני המקרים אני מסתמכת על "ווייז" ולא על יכולות הניווט שלי

בתחושה שלי, ילדים "קולטים" את עניין החופש וגם בתקופות היותר "קשות" שלהם - בזמן חופשות הם יותר משתפי פעולה.
הטיסה לא ארוכה, ונסי לראות אם את יכולה למצוא טיסה שתסתדר לך עם אחת השינות שלה (יום או לילה), וגם להביא איתך "תעסוקה" לזמני ההמתנה והטיסה.
&nbsp
אין ספק שטיסה עם פעוטה דורשת היערכות מסוג אחר- צריך לתכנן יותר, ופחות "לזרום", אבל בעיני החופשה והאפשרות שתצליחו בכל זאת לבלות זמן משפחתי ביחד עם בעלך בשעות אחה"צ שווה את זה.
&nbsp
&nbsp

למעלה