נסיעה מלונדון סט פנקרס לשדה התעופה גאטוויק, סוף הביקור ההוא.

מצב
הנושא נעול.

yblumann

New member
see my email above!

תודה רבה על הסקירה והתמונות. המסילות שמדרום ללונדון ובכלל
המחוזות עצמם הם עולם שזר לי, ולרבים אחרים שחיים מצפון לת'מזה.
see my email above!

there is so much out there when you look into transport history- evidence of abandoned lines and stations, rail and bus network, and there is plenty of material to look for and investigate- much much more than what is available in Israel.

As you live in London, why not dwelve into all of this? I am still learning after all of those years!
Hope you are enjoying the glorious sunny weather
regards

Yoram

alantan

New member
לצערי אין לי כבר זמן למסעות ברחבי לונדון, בטח שלא במחוזות

see my email above!

there is so much out there when you look into transport history- evidence of abandoned lines and stations, rail and bus network, and there is plenty of material to look for and investigate- much much more than what is available in Israel.

As you live in London, why not dwelve into all of this? I am still learning after all of those years!
Hope you are enjoying the glorious sunny weather
regards

Yoram
השמאל שמדרום לנהר... לא רוצה להתקרב יותר מדי לברייטון, אני עלול להדבק באנטישמיות!

Ccyclist

Well-known member
אבל ביום קיץ בחוף של ברייטון כולם מבקרים ממחוץ לעיר

השמאל שמדרום לנהר... לא רוצה להתקרב יותר מדי לברייטון, אני עלול להדבק באנטישמיות!
ובפעם האחרונה שבדקתי ההשתייכות הדתית של קרובי שם היתה דווקא אורתודוקסית.
&nbsp
ולעניין התחבורה - אם אתה יכול להגיע לסט' אלבנס בנוחות (אולי אלסטרי ומשם רכבת צפונה) תוכל לעלות על הקו המהיר לברייטון (סט' אולבנס לסט' פנקרס ברבע שעה בערך, ומשם שעה וחצי לברייטון) מבלי לעשות את ההחלפה הזו בין יוסטון לויקטוריה ממש במרכז העיר במסלול המוכר יותר. כל הסיפור יקח שעתיים פלוס לכיוון ויאפשר יום בחוף הבריטי שהוא שונה מאד מכל חוף שטוף שמש כי יש בו כל מני הסחות דעת תיירותיות שנועדו לימי הגשם. אפילו לידידים בספרד אני ממליץ ללכת לים הבריטי כי הוא שונה כל-כך.

yblumann

New member
also try a bus ride between brighton and eastbourne

&nbsp
ולעניין התחבורה - אם אתה יכול להגיע לסט' אלבנס בנוחות (אולי אלסטרי ומשם רכבת צפונה) תוכל לעלות על הקו המהיר לברייטון (סט' אולבנס לסט' פנקרס ברבע שעה בערך, ומשם שעה וחצי לברייטון) מבלי לעשות את ההחלפה הזו בין יוסטון לויקטוריה ממש במרכז העיר במסלול המוכר יותר. כל הסיפור יקח שעתיים פלוס לכיוון ויאפשר יום בחוף הבריטי שהוא שונה מאד מכל חוף שטוף שמש כי יש בו כל מני הסחות דעת תיירותיות שנועדו לימי הגשם. אפילו לידידים בספרד אני ממליץ ללכת לים הבריטי כי הוא שונה כל-כך.
also try a bus ride between brighton and eastbourne
Route 12/12X or 13X- along the coast.
if it is a nice sunny day,, get off at 7 dials and walk around the cliffs and stream.

one of the nicer bus rides in England

Ccyclist

Well-known member
למי שבא ב A27 עדיף לפנות במחלף.

drive??? the only way is to take the
the open top double deck bus 77 from Brighton station
למי שבא ב A27 עדיף לפנות במחלף.
אי אפשר להמליץ למי שממילא נוהג לברייטון כי התדירות הרדיאלית לשם לאורך החוף היא שעתית להשתמש באוטובוס שבא פעם בשעה ורבע במקום לפנות במחלף ולהמשיך 5 דקות.
&nbsp
לצערי הכפר, התחום הבינפרברי, ונסיעות סביב מרכז המערכת הרכבתית הם דברים שמערכות תח"צ לא הכי מצליחות לעשות.
&nbsp
לעומת זאת הרכבת עדיפה בנסיעה ממרכז לונדון כולל אזורים 2-3 למרכז ברייטון כי האלטרנטיבה היא יציאה למגרש החנייה הגדול באירופה ה M25 או כביש עירוני כמו ה A23 שמעולם לא נועד לנסיעה מהירה. ועדיין - רכבתי את זה פעם כי בשביל האתגר.

alantan

New member
מצטער, ברייטון זה לא חוף ים:

&nbsp
מצטער, ברייטון זה לא חוף ים:
חוף ים זה חוף עם חול רך וחם ולא חצץ שחותך לך את הרגליים עד זוב דם.
חוף ים זה חוף שטוף שמש ולא עם שמיים בצבע של בטון מזויין.
חוף ים זה תל אביב, אשקלון, הרצליה או נתניה, הבונים, חיפה או אכזיב.
חוף ים זה לא לראות הפגנות נגד ישראל ותמיכה רבתית במפלגת הירוקים הבריטית שתומכת בפירוק מדינת ישראל.
אם אין ברירה (באופן זמני), חוף ים זה בורנמות' או סאות'אנד שאפשר להגיע לשם בקלות באוטו. שם גם לא שונאים יהודים...
&nbsp
זה מצער שברייטון, שנודעה בעברה כעיר פתוחה וחופשית הפכה יחד עם בריסטול למעוז שנאה.

Ccyclist

Well-known member
Sorry mate I don't go south of the river

תודה רבה על הסקירה והתמונות. המסילות שמדרום ללונדון ובכלל
המחוזות עצמם הם עולם שזר לי, ולרבים אחרים שחיים מצפון לת'מזה.
המוטו המפורסם של נהגי המוניות השחורות.
&nbsp
כשמשתמשים בקו מהיר שעובר בעשרות תחנות נוסעים מבלי לעצור בהן אי אפשר להכיר את המסלול מעבר לרמה של ציוני דרך, במיוחד כשהקו משתמש במסלול אלטרנטיבי (המסלול הרגיל הוא דרך לונדון ברידג' והקו הראשי לקרוידן, לא אלפאנט וקריסטל פאליס)

alantan

New member

המוטו המפורסם של נהגי המוניות השחורות.
&nbsp
כשמשתמשים בקו מהיר שעובר בעשרות תחנות נוסעים מבלי לעצור בהן אי אפשר להכיר את המסלול מעבר לרמה של ציוני דרך, במיוחד כשהקו משתמש במסלול אלטרנטיבי (המסלול הרגיל הוא דרך לונדון ברידג' והקו הראשי לקרוידן, לא אלפאנט וקריסטל פאליס)

בועז ל

New member
תודה רבה!

נסיעה מלונדון סט פנקרס לשדה התעופה גאטוויק, סוף הביקור ההוא.
אין חובה להשתמש דווקא בגאטוויק אקספרס מתחנת ויקטוריה. מי שנמצא בצפון העיר יכול לעשות את הנסיעה מסנט פנקרס בחצי המחיר וללא ההחלפה המעיקה לקו הויקטוריה בלב המערכת, בסדר זמנים די דומה. השירשור הזה יוקדש בעיקרו לתמונות מאפיינים שנראים די טכניים בדרום לונדון, אך יכלול גם כמה אלמנטים משדה התעופה עצמו.
תודה רבה!
שרשור מעניין ורחב-יריעה כמו תמיד.

Ccyclist

Well-known member
אני מקווה שאפרוריות המסלול לא פגעה בהנאה.

תודה רבה!
שרשור מעניין ורחב-יריעה כמו תמיד.
בדרך כלל מה שאני מצלם יוצא נופי / ארכיטקטוני או מראה חווית נוסע. המסלול הזה אפרורי יותר מטבעו.

בועז ל

New member
המסלול הזה אמנם סובל מחוּממיות -יתר (צבע חום) שאינו אהוד

בדרך כלל מה שאני מצלם יוצא נופי / ארכיטקטוני או מראה חווית נוסע. המסלול הזה אפרורי יותר מטבעו.
המסלול הזה אמנם סובל מחוּממיות -יתר (צבע חום) שאינו אהוד
עליי, ובמיוחד כשהוא נצמד לבתים - אבל לשרשור כולו יש נגיעות של זהב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה