נסיעה במוניות- מה עושים?

oli31

New member
נסיעה במוניות- מה עושים?

איך נוסעים עם תינוק במונית? האם יש חובה לנסוע עם סל קל? האם אני יכולה לחייב נהג להתקין את הסל קל שלי? האם נהג יכול לסרב להסיע אותי ללא סל קל?

ענתש

New member
חובה חובה חובה לנסוע עם כסא

בטיחות ! גם במונית. יש נהגי מוניות שיש להם סלקל (אם את מזמינה ספיישל - אנחנו הזמנו פעם והוא בא עם סלקל). הפתרון הוא פשוט להסתובב עם הסלקל והתינוק בתוכו לכל מקום (ומאוחר יותר גם עם כסא הבטיחות). נכון, מסורבל. אבל זה כזה סיכון ענק לא לנסוע כך. אפילו עצירה פתאומית (לא תאונה) יכולה לגרום שהתינוק יעוף לך מהידיים כמו טיל ! ("כמו אבן השוקלת מאות קילוגרם" - גלגלצ את שומעת ?) זה יהיה קטלני בשבילו. כמו שאמרה האמא בפרסומת בגלגלצ (שמועכת לי את הלב כל פעם מחדש ובגלל זה אני זוכרת אותה בערך): "הוא עף קדימה ובסך הכל קיבל מכה בראש, מכה במשקל 3.5 טון. אם הוא היה חגור הוא היה בחיים...הייתי מכסה את הילד הזה 3 פעמים בלילה ומזה לא מתים. ובאוטו הוא נסע לא חגור - ומזה כן מתים... ואין לי למי לתת את האהבה העצומה הזו". נהג יכול לסרב להסיע אותך ללא סלקל לדעתי כי זה קנס אם אתם פוגשים בשוטר תנועה. ודאי שהוא מחוייב להתקין את הסלקל שלך.

cookie1

New member
לפי דעתי מותר גם עם מנשא

ואז הילד עליך ואת חוגרת חגורה. ותקנו אותי אם אני טועה...

מתרגשת

New member
אני מקווה שאיילת צודקת כי אני נוסעת

במוניות עם מנשא כי אין לי כח לסלקל

ענתש

New member
לא אסור. רק כסא בטיחות !

מנשא זה מסוכן בדיוק כמו כל אופציה אחרת - אז אולי היא לא תעוף לך מהידיים אבל מה יתמוך בראש שלה ובחוליות הצואר ובמפרקת העדינה אם חס וחלילה יקרה משהו ??? מה יקבע לה את הגב ? בטח שלא המנשא.

ענתש..בהמשך לפרסומת שמועכת את ה../images/Emo23.gif

אז... יש "פרסומת" (שלצערי היא אמיתית
) בטלויזיה , על ילדה בשם ניצן....כשהיא הייתה בת 3 ,הוריה חזרו איתה מבילוי שהיה מוקדש רק לה ... היא ואימה ישבו במושב האחורי של רכב מסחרי שתיהן לא חגורות (שלא כהרגלן....וזה מה שאומרים ש"מספיקה רק פעם אחת כדי שיקרה משהו".....).... והייתה נסיעה "רגילה" לחלוטין על כביש מהיר, עד .......שנהג נכנס בהם מאחורה במלוא המהירות (כנראה בגלל גילופין/עייפות) , גרר את הרכב ,טלטל ,גלגל והעיף אותו למרחק גדול ..... התוצאה המזעזעת : האמא והילדה הועפו למרחק גדול.....האמא יצאה בנס (אין לי מושג איך , אולי בגלל העובדה שהיא יותר כבדה מבחינת המשקל מהילדה) והילדה
הועפה ונחבטה בעמוד ,נגרם לה נזק מוחי קשה ואחרי שבוע נפטרה
....
ילדה בת 3
שלא הייתה חגורה בחגורת בטיחות שבוודאות הייתה מצילה את חייה !!! המקרה היה לפני כמה שנים, הבת היא ביתם של חברה של חברה שלי (אני לא בקשר איתה למעט העובדה שהייתי אצלם פעם אחת בבית וראיתי על הקיר תמונה גדולה של ילדה יפהפייה שאיננה עוד).היא הייתה הבכורה ואחרי התאונה הנוראית נולדו לה 2 אחיות והאמא תמיד מזכירה להן ומראה להן את אחותן הבכורה..... בתמונות
. כתבתי את זה כי אני חושבת שאחרי שקוראים סיפור כזה ש-מה שנורא בו הוא שהוא לקוח מהמציאות , לא חושבים פעמיים אלא פשוט ח-ו-ג-ר-י-ם חגורת בטיחות (ולא רק את הילדים, גם את עצמכם !) ענת - לך רציתי לומר רק כל הכבוד על ההתמדה בהודעות שלך לגבי עניין הבטיחות - זה חשוב מאוד
וכמה שהסיסמא של חיים הכט ממצה את הכל - חוגרים הבייתה בשלום סעו בזהירות
ואל תזלזלו בחגורה !

ענתש

New member
שירלי - מה שנורא הוא שעד כמה שהבנתי

כל הסיפורים האלו אמיתיים. עצוב לי נורא לשמוע את זה - גם הפרסומת עם ניצן הורגת אותו "היא היתה רק בת 3 וזה נגמר". כל בוקר בדרך לעבודה אני שומעת את זה ואני חייבת להגיד שזה פשוט אפקטיבי - לא מבינה איך אפשר אחר כך לא לחגור, לא לשים בסא הבטיחות, לא לבדוק 100 פעם שהכל הכל לפי מה שצריך להיות. אמרתי כבר פעם שחרא ומזל רע יכול ליפול על כל אחד בחיים (ושלא נדע) אבל לפחות לפחות אני יכולה לעשות מיטב יכולתי לוודא שזה לא יקרה לי ואם חסוחלילה וחס ושלום זה כן יקרה אני לפחות אוכל להמשיך את חיי (שבוטוח יהיו נוראיים גם ככה) בלי הסבל הנורא של הידיעה שזו היתה אשמתי. ומוסיפה עוד משהו קטן: במקרה של תאונה לא מוציאים ילד מכסא הבטיחות בשום פנים ואופן. זה הקיבוע שלו לגב ולצואר ורק פרמדיק או רופא בבית החולים רשאי להוציא ילד מכסא הבטיחות. אז אמהות - למרות שכואב הלב והאינסטינקט הוא לשלוף אותם משם ולבדוק שהכל בסדר - לא להוציא מהכסא !

dafgol

New member
לפי דעתי חייבים סלקל

זה כמו כל נסיעה ברכב ( לא משנה אם רכב פרטי או מונית....). חייב להיות בטיחותי!!!!!

בגלל זה אני נוסעת באוטובוסים

עם מנשא ומיקה עלי זה מבטיח מקום ישיבה!!!!

אביבית1

New member
אז ככה, תשובה של הבעל שלי

שבמקרה הוא נהג מונית. אם האמא מגיעה עם סל-קל אין בעיה ומרכיבים אותו, אם אין סל-קל האמא יכולה להחזיק את התינוק ביד, מבחינה חוקית בעל המונית מוגן, אבל מבחינה בטיחותית לא מומלץ.

אבא אסא

New member
הנה התקנה של מש' התחבורה

83 - חגורות בטיחות 38א. לא יסיע אדם במושב הקדמי של רכב מנועי ילד שטרם מלאו לו 14 שנים אלא אם כן הילד רתום בהתקן ריסון המתאים לגילו או למשקלו. )הכוונה בסעיף זה שניתן להושיב ילד הקטן מגיל 14 במושב הקדמי אך בתנאי שחגורת הבטיחות תתאים לגובהו ולמשקלו(. )ב( לא יסיע אדם במושב האחורי של רכב נוסעים פרטי ורכב פרטי דו שימושי, ששנת ייצורו 1983 או אחרי כן, ילד שטרם מלאו לו 4 שנים אלא אם כן הילד רתום בהתקן ריסון המתאים לגילו ולמשקלו. )ג(. בתקנה זו - "התקן ריסון" - התקן כאמור בחלק ג' בתוספת השנייה "רכב מנועי" - למעט אוטובוס ואופנוע 38ב. )א(. לא ינהג אדם ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 463א אלא אם כן הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורת בטיחות או רתומים בהתקן ריסון כאמור בתקנה 38א לפי העניין. )ב(. הוראות תקנת משנה )א( יחולו על הנוסעים ברכב כמספר החגורות המותקנות בו.

אבא אסא

New member
ובנימה אישית - רק סלקל ../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

מתוקה שלי, בסוף תהיה לנו מכונית - אני מבטיח לך !!! (לפני שסתיו תוכל לבקש אותו ממך)

כמיסה

New member
אך ורק סל-קל../images/Emo70.gif מצרפת אזהרות

המצורפות להוראות שימוש במנשא. שימו
במיוחד לסעיף 8 וגם לסעיף 6 אנא ממכם אל תקחו סיכון מיותר בשורות טובות

אנחנו נוסעים רק במוניות ובאוטובוסים

ואנחנו מתקינים את הסלקל במונית בכל נסיעה. אמנם אין חוק שמחייב לעשות כך, אבל ברור לנו שאין שום אופציה אחרת. זה לוקח בדיוק חצי דקה לשים את החגורה מסביב לסלקל והתינוק שלך מוגן. דרך אגב, ביררתי מה עושים מגיל שנה, מאחר וכבר אין סלקל שאפשר לשאת בו את התינוק. ענו לי שיש שתי אופציות: יש כיסא בטיחות עם ידית וגלגלים נשלפים שאפשר להתקין במונית, וכשמסיימים את הנסיעה זה הופך לעגלה. יש בוסטר עם גב ומנגנון חגירה של הילד, אבל זה הפתרון הפחות בטיחותי מאחר ואת הבוסטר לא ניתן להתקין כנגד כיוון הנסיעה. ולשאלה של קוקי מדוע לא לשים את התינוק במנשא וחגור עלייך חגורה: כי חגורת הבטיחות של ה"גדולים" מסוכנת לתינוקות. היא לא בנויה למאסת גוף קטנה. המנשא עצמו לא תומך כמו הסלקל ולא מקבע את חוליות הגב והצואר.

אך ורק עם סלקל../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אישית- מעולם לא יצא לי לנסוע עם מונים או לנסוע באוטובוס עם אחד הילידם, אך ברור לי שאם הייתי בסיטואציה כזאת הייתי עולה עם סלקל בלבד, קודם כל הבטיחות של הילד שלי.

ברוריהה

New member
נסחבים עם כיסא !!!

זה מציק, לא נוח ומעיק ... אבל נראה לי הרבה יותר מעיק ומציק ולא נוח כשחס וחלילה קורה משהו וצריך להמשיך לחיות עם זה על המצפון ...

למעלה