ניתוח שירים

hitchhiker218

New member
ניתוח שירים../images/Emo79.gif

והפעם:All or None מילים ולחן:אדי וסטון מתוך האלבום:Riot Act קישור לליריקה:http://www.pearljam.com/songs/song.php?song=AllOrNone קישור לשיר(מהופעה בבנרויה 2003):http://www.youtube.com/watch?v=yOKZT4kf9_g תרגום: זה מצב חסר תיקווה ואני מתחיל להאמין שהמצב הזה חסר תקווה זה מה שאני מנסה להשיג אך אני מנסה להמשיך לרוץ לקראת.... הכל או כלום.... הכל או כלום.. הנה הוידוי הלא אנוכי מוביל אותי בחזרה למלחמה האם אנחנו יכולים לעזור לזה...הגורל שלנו ההם שהיינו בעבר אני עדיין מנסה להמשיך לרוץ לקראת הכל או כלום... הכל או כלום.. לעצמי אני...נכנע לאותו אחד שאני לעולם לא ארצה אך אני עדיין מנסה...לרוץ לקראת עדיין מנסה...לרוץ לקראת אך זה הכל...או כלום הכל או כלום.. ----------------------------------------- תהנו
בערך....

Jagged chaos

New member
כנראה השיר שאני הכי אוהב שלהם.

Riot act נוצר אחרי כל ה-11.9.2001, וכמעט הופך לאלבום קונספט ותוקף ברובו את בוש. אפשר הרבה שירים לקשר למקרה- 1/2full - מדבר על להציל את העולם, שהכל קיצוני- שאין אמצע עוד, שמישהו מאזן את העולם בכך שהוא נותן לו לעמוד על הברכיים help help- שכל מה שהתקשורת ושמה שבוש נואם בטלויזיה אחרי אסונות זה מה שטוב לאוזן של הרוב לשמוע, "איש בחליפה" הוא אומר. שהאיש הזה אומר על אנשים מסוימים שהם אויבים אבל ודר אומר שהאויב הזה נראה בדיוק כמו מראה. וכל השיר "תעזור לי תעזור לי". Ghost Bu$hleaguer all or none All or none עצמו, לדעתי, עוסק במלחמה, אולי מזוית המבט של בוש. it's a selfless confession leading me back to war can we help that our destinations are the one we've been before

Soon Forget

New member
בעיני השיר לא ממש מתקשר

לאירועי ה11 בספטמבר, למרות הקונספט של האלבום והחזרה על הנושא בליריקה של הרבה שירים בריוט אקט.. בעיני זה שיר מאוד מאוד אישי שאולי כתבו אדי או סטון על עצמם, או אולי על דמות פיקטיבית של מכור לסמים או אלכוהול, או מהיכרות אישית עם אדם כזה (כדוגמת ליין סטיילי). מרגישים בשיר די בבירור מין הרגשה של ייאוש, אין נקודת מוצא, אין אור בקצה המנהרה. "לעצמי אני...נכנע לאותו אחד שאני לעולם לא ארצה" לא משנה מה הכותב יעשה, הוא ימשיך לנוע במעגליות במעגל שלא מוביל לשום מקום, וימשיך ליפול בבורות שהוא חפר לעצמו (כאן הקישור לדעתי לעניין של הסמים וההרס העצמי). "אני עדיין מנסה להמשיך לרוץ לקראת הכל או כלום... הכל או כלום.." הוא ממשיך לנסות להתקדם הלאה ולחיות מיום ליום, אבל הוא לא יודע אם הוא יצליח להתגבר, לשלוט בעצמו ולהמשיך בחייו או שיפול שוב עד למצב של הרס מוחלט.

nothingman1

New member
אם כבר דמות של מכור לסמים או אלכוהול

יש בדיסק את Save you, לכן אני נוטה להאמין ש אם זה באמת ככה אז זה מיועד לאותו האדם אולי למייק, שעליו מדבר Habbit וגם ברור שאדי מדבר על חבר קרוב לפי הליריקה של Save you (הוא קורא לאדם הזה בשיר "My best friend") האינטואיציה הראשונה שעולה לי בראש היא שהשיר מדבר על שחיקה והתבגרות, שהגיעה אחרי 10 שנים עמוסות של הלהקה והם איבדו את התאוצה שהייתה להם פעם (ואולי הם סתם נתקלו במין מחסומי השראה, סך-הכל בשלב כלשהו אחרי כ"כ הרבה זמן של טירוף בלתי נגמר, קשה לפעמים להישאר יצירתי...) אני דווקא רואה את המילים של השיר כאופטימיות חסרת תקנה הוא מודיע במשפט הראשון שזה מצב חסר תקנה, הוא יודע את זה טוב מאוד... ורק עכשיו, אחרי זמן רב של כישלון, הוא מתחיל להבין שזה מצב חסר תקנה, והוא טוען שזה המצב אליו הוא רוצה להגיע- כלומר שהוא היה רוצה פשוט להיכנע, אבל הוא פשוט לא יכול, הוא ממשיך לנסות הוא פשוט רץ במחשבה שהוא עוד יכול להשיב את הכל לקדמותו, ואחרי שהוא אומר שהוא רץ לקראת הכל הוא מוסיף- "או כלום", כי הוא מכיר בחומרה של המצב יש כמובן רגעים של שבירה טוטאלית, מה שנשמע הגיוני לגמרי במצב הזה- To myself I... surrender To the one I'll never please אבל מיד אחרי זה חוזרים לפזמון (ולמירוץ אחרי המטרה)- But I still try to run on I still try to run on

ved42

New member
שיר שבירה

לפי דעתי בשיר אולי יש מספר פעמים שזה נשמע אופטימי(פזמון... אולי...) אבל השיר הוא שי שבירה כאילו הבן אדם נכנע ונישבר לא יודעים ממה בדיוק אבל הוא נשבר הוא אומר אני נכנע לאצמי זה אומר שהוא מוותר לאצמו ונותן אולי לפחדים שלו או משהו כזה להיכנס

למעלה