ניתוח הפלאשבקים

carmelo

New member
ניתוח הפלאשבקים ../images/Emo58.gif

זה שג'ייקוב נוגע בכולם זאת הבחנה יפה, אבל אתם ישר מנסים להסיק מזה דברים קונקרטיים כמו "הם לא ימותו" בעוד שג'ולייט, שלא ראינו את ג'ייקוב בפלאשבק שלה, כן תמות... קודם כל, לדעתי אף אחד לא ימות כי הפלאש הלבן שראינו בסוף מייצג מעבר בזמן, כנראה לזמן ההווה של הסדרה. ריצ'ארד סיפר לסון שכולם מתו, הוא הניח זאת למרות שלא ראה את הגופות. ראינו שהקרינה האלקטרו-מגנטית החלה להשתולל עוד לפני הפעלת הפצצה. אז מה החשיבות של הפעלתה ע"י ג'ולייט, רגע לפני שנעלמה בפלאש? עוד לא לגמרי ברור לי, אבל יש חשיבות לכך שהיא עשתה זאת ולא ראינו את ג'ייקוב בפלאשבק שלה, "נוגע" בה. אני טוען שהמגע של ג'ייקוב הוא רוחני ולאו דווקא מחולל נסים פיזיים. בואו נחשוב על הופעותיו הלא אחידות, מבחינת זמני-דמויות: - את קייט הוא מציל מתקרית שיכלה לרסן את האופי המרדני שלה. - את ג'ק הוא פוגש בתקופה שהביטחון העצמי שלו בשפל, והוא אינו מכיר בניסיון של אביו להושיט יד ולסייע...וג'ייקוב לא נוקט בשום פעולה. יכול להיות שזה מתקשר למה שאני בא לטעון בקשר לג'ולייט, כי גם ג'ק אחראי במידה רבה להפעלת הפצצה. - לסוייר הוא מסייע להפוך לילד, נער וגבר שכל תכלית חייו היא לנקום בנוכל שאחראי למות הוריו. - בפני ג'ין וסון הוא מציין את נדירות האהבה שביניהם, ומאז הם פועלים כמעט תמיד זה למען זו ולא ממניעים אחרים. - להארלי הוא מציג דרך חדשה להסתכל על המזל הרע שפוקד אותו - לקראת אירועים עתידיים בסדרה? - בפני לוק הוא פשוט מתנצל, על כך שיהפוך לבובה עתידית בתמרונים שלו, של עשיו, של בן ושל וידמור. וכאמור בפלאשבק של ג'ולייט הוא לא מופיע. זה הפלאשבק שמבאר איך נשתל בה זרע של ספק בקשר העתידי שלה עם סוייר (שכרונולוגית התקיים במקביל לאותה סצינה, אם אני לא טועה...), מה שגרם לה להפעיל את הפצצה. אז השאלה היא האם היעדרותו של ג'ייקוב מכוונת כאן. אני מאמין שכן, אומנם התסריטאים לא בדיוק יודעים מה הם עושים מעונה לעונה, אבל קשה לי להאמין שהם בנו פרק שלם עם פלאשבקים סביב ג'ייקוב והדמויות, ורק אצל ג'ולייט הוא הושמט כי הם רצו להכניס "מניע פסיכולוגי" להתנהגות שלה. אפשר היה להבין אותה גם בלעדיו, אבל זה שאנחנו עדים אליו ולעובדה שג'ייקוב לא היה שם עבורה, אולי אומר שהאי (כלומר, הוא) רצה שתפעיל את הפצצה.

בהלםם

New member
אולי

חלק מהחפצים שג'ייקוב נתן להם חשובים יותר, אולי העט שנתן לסויר זה כמו ריצארד ולוק עם המצפן בנוגע לתיק אוכל האדום של קייט, הגיטרה של הארלי והחטיף של ג'ק זה קצת מוזר, אבל מי יודע לאי הזה יש חוקם משל עצמו

למעלה