ניקיון מהיר לריצפה

dino_din

New member
ניקיון מהיר לריצפה

היי, פוסט קצר שכתבתי על השיטה שלי לנקות את הריצפה אחרי ארוחת הערב של הילדה. בעיקרון זה נוזל ניקוי פשוט וריחני בהכנה ביתית וסמרטוטים קצת יותר זולים שעושים את העבודה היטב. מוזמנים לנסות וליישם. http://absentanswerer.blogspot.com/2011/12/blog-post_27.html

הילית111

New member
אהבתי מאוד מאוד

הי קראתי את הפוסט שלך ויש לי כמה שאלות / הבהרות ראשית גם אני לא אוהבת את המגבונים החד פעמים לרצפה ניסיתי של כמה חברות הם על הפנים ולא נתפסים לי טוב במגב שלי יש לי מגב רגיל וכמו כן כמו שאמרת משאירים רצפה דביקה עם סבון... אני אהבתי את הרעיון של השפריצר אבל שוב בשפריצר זה תמהיל של סבון עם מים אתה מרסס על הרצפה ועובר עם הסמרטוט מה שציינת בפוסט אבל שוב אתה משאיר סבון על הרצפה לא כך ? סבון פלוס מים מעורבב זה משאיר גם דביק לא ? כדי שלא יהיה דביק צריך לסבן ואז לעבור שוב רק עם מים -או שאני טועה ואז לרסס אולי רק חומר ניקוי ואז לרסס אחכ רק מים תקן אותי אם אני טועה לגבי המגבונים שציינת רשום עליהם שהם רב פעמיים אבל בעצם הם לא נכון ? הרי זה כל אחד לשטיפה אחת וזה יוצא יותר זול מהמגבונים החד פעמים ? בנוסף לגבי המגב יש לי מגב רגיל לפני שאני רצה לקנות את הסוויפר שהוא לא זול המגב הזה האם אפשר לגזור במספרים את המטליות האלו שציינת ולהלביש על המגב או שזה הכי נוח עם הסוויפר ושווה לקנות אותו ? זהו ועוד שאלה לגבי היחס של החומר ניקוי מים אתה שם שני פקקים במיכל שפריצר של ליטר? כמה זה פקק? אני שואלת כי אם שמים יותר מדי סבון שוב זה נהיה רצפה דביקה לא ?\ סליחה על החפירות.. זה בגלל שהרעיון שלך נראה לי אחלה ואני רוצה ליישם אותו ... יישר כח ממש נראה מעולה תודה מראש על ההתיחסות

dino_din

New member
כמות הסבון

זה בעיקרון ניסוי וטעייה. התחלתי עם ממש קצת אבל זה לא השאיר ריח בכלל (בערך פקק אחד על בקבוק ליטר). אחר כך הוספתי כל יום ממש טיפה עד שהגעתי למצב שזה משאיר את הריח הנעים של הנוזל ריצפה אבל לא משאיר סבון על הריצפה.

הילית111

New member
ועוד

אגב אני הייתי מוסיפה אולי בשפריצר אקונומיקה לרסס בנוסף לחומר ניקוי שלך לא ? או לערבב בשפריצר אוקנומיקה עם החומר ניקוי לרצפה -או שזה לא טוב לערבב חומרים?

צפנתי

New member
לא הייתי ממליצה לרסס אקונומיקה.

הריסוס מרחיף חלק מהחלקיקים וגם הטח הגדול של הריצפה מאדה את האקנומיקה שלא נגבנו בצורה אינטנסיבית ולא בריא לנשום את זה לדעתי.

הילית111

New member
תודה צפנתי

האם את ממליצה לי לקנות את הסוויפר או שניתן להלביש את הסמרוטוטים האלו על מגב רגיך לעשות חור עם מספרים ולהלביש<

צפנתי

New member
אין לי המלצה בתחום..אין לי ניסיון...

אני אפילו לא יודעת מה זה סוויפר
לי יש מגב ממש גדול עם מקל אורך ונוח(בית גדול עם שטחים גדולים) ומטלית ריצפה מיקרו פייבר. לניקוי רציני (פעם בשבוע) אני מפזרת מי סבון עם מגב+מטלית מיקרופייבר, משוכת את המים עם המגב, ואח"כ שוטפת את המלטית במים נקיים ומנגבת את כל השטח. לנקוי קטן (מקומי, נאמר המטבח שמתלכלך יותר ודורש עוד ניקיונות במהלך השבוע) אני או שופכת קצת מים ומושכת אותם החוצה עם המגב, או מנגבת את ריצפה במטלית מיקרופייבר סחוטה. לדעתי לקנות מגב עם מקל ארוך ונוח (אלא אם את עצמך נמוכה, סביב 140ס"מ) זה ממש קריטי. כנ"ל מטאטא. יש לי מטאטא ביתי גדול ורחב. ומקל ארוך עבורו. העבודות האלה גם ככה מעצבנות, אז לעשות אותם במירב היעילות והנוחות.

הילית111

New member
תודה ואיך

איך את מחברת את המטלית למגב באופן שהיא לא תיפול ? הן הרי לא גדולות במיוחד המטליות האלו אולי אפשר עם מקלות כבסיה ?..

צפנתי

New member
היא נתפסת לא רע דווקא. לפחות אצלי.

לא יודעת איזו תוצרת היא. מצאתי אותה בבית כשעברנו אליו וגיליתי "את עולם המיקרופייבר"
(טרם קניתי אחת, אני מרוצה מהקיימת
). אגב-טאטוא אכן עוזר כי יש הרבה פחות מה לשטוף וצריך פחות מים לשטיפה עצמה. מצד שני הוא מרחיף את האבק הקל ומעלה אותו למשטחים שכבר ניקינו...בכל מקרה אני אוהבת לטאטא לפני השטיפה. ובכלל לטאטא את הבית כמה פעמים בהמשך השבוע. זה בית קרקע ויש קצת חול, עלים וכו'. גם לפינ השטיפה אני מטאטאת. אחרת כמויות הליכלוך בשטיפה כה עצומות שפשוט דורשות שטיפה נוספת וגריפה נוספת של מים...

dino_din

New member
מצטרף לצפנתי

מאחר ויש לנו ילדה קטנה בבית, אני משתמש במים עם קצת סבון ריצפה. אקונומיקה מרגיש לי חזק מידי בשביל הסיכוי שהיא תפיל על זה מוצץ ותכניס לפה.

הילית111

New member
הי

תראה אבל עדיין הנוזל הוא מים פלוס סבון הרגשתי שאני מסבנת את הרצפה מעבר לזה שהסויפר עצמו החלק של המגב מוזר לי קודם כל הואכאילו לא יציב כזה זז לכלהכיוונים אולי אני צריכה להתרגל אליו קניתי אחד לאחד מה שרשמת בבלוג.. רצתי לקנות...........וניקייתי את כל הבית בשיטה שלך

הילית111

New member
והאם טאטוא לפני כן יביא לתוצאה טובה יותר?

סליחה על בליץ השאלות...

טובה ב

New member
יופי של רעיון, תכף ייכנס

לשימוש אצלי. המטליות הלחות מכול הסוגים לא עושים עבודה טובה על הרצפה שלי, תמיד נשארים סימנים לא נחמדים. אתה יודע אולי איך גורמים לרצפה, באמצעים ביתיים ולא מזהמי סביבה, להיות מבריקה? לאו דווקא מחליקה. עד כה לא הצלחתי עם העצות שמצאתי ברשת, כמו חומץ, נוזל להברקת חלונות וכאלה.

dino_din

New member
תודה. אצלי, מאחר והרוב מים ויש ממש מעט סבון

זה מספיק בשביל לנקות בקלות ולהשאיר ריח אבל לא משאיר סבון וסימנים. תראי את התגובה שלי למעלה לאיך להתחיל עם טיפה ולהוסיף כל פעם קצת. אגב, ראיתי באחד הפארמים סבון ריצפה אקולוגי. אז אם את רוצה משהו פחות מזהם סביבה, אני בטוח שאפשר למצוא נוזל ריצפה כזה.

צפנתי

New member
יפה! תודה

אני עושה משהו דומה: משפריצה נוזול חלונות ומנגבת ידנית עם מגבת נייר חד פעמית, והופה לפח
(בנזוגי היקר והמאד אהוב, משום מה מאד אוהב לנקות עם נוזל לניקוי חלונות, אני חושבת שמים עם טיפה סבון עושים עבודה לא פחות טובה, ולעיתים יותר, אבל זה ויכוח אחר
)

dino_din

New member
מבין את בן זוגך. גם אני אוהב נוזלי חלונות :)

פשוט לניקוי בתוך הבית יש לזה ריח חזק מידי בערב :)

צפנתי

New member
תבוא לראות את בנזוגי מנקה...

בכלל תחטוף התקף...
אבל לדעתי התנהגותו היא קונטרה למדיניות הבלאגן שלי. והוא עצמו תיקון שנשלח אלי אחרי בנזוגי הקודם, שבכלל לא הסכים להקדיש 2 שעות בשבוע לניקוי משותף של הבית (טוב, יאמר לזכותו שהוא למד ועבד ושעות בוקר יום שישי היו יקרות לו למטרות אחרות). הוא גם לא הסכים לשטוף כלים עד שהכיור היה עולה על גדותיו. היום בנזוגי לא מסכים שאשאיר כפית בכיור להמתנה לשטיפה...

עולם מוזר

פעם הכל היה כמו שצריך, אשה זו אשה וגבר הוא גבר. היום הגבולות לא ברורים, אני מתבלבל והולך לאיבוד. גרושתי שתחיה תמיד אמרה "אל תיגע בכלום, הבית זו הממלכה שלי", הייתי צייתן לא נגעתי. משהו דומה לבן-זוגך הקודם
, רק חבל שהיתה קנאית וגררה אותי באוזן לרבנות. היום כולן פמיניסטיות אלוהים ישמור

dino_din

New member
אולי נתחלף

את תיקחי את אישתי ואני יעבור לגור עם בן זוגך?

למעלה