ניצוליישן טהור!

|איזה כוח יש לניצול

אני לא יודעת עד כמה את נוצלת אבל לא משנה מי זאת או מי זה פשוט תלמדי איך להפסיק את הניצול ולא להיתבייש להגיד לא כי זה עלול להביא אותך למצב שאת תיכנסי לחובות ביגלל אחרים ואים את לא יודעת להפסיק זאת פירושו של דבר שאת מאוד נאיבית אז כדאי מאוד שאת תחסכי זאת מעצמך את התמימות הזאת לתמיד ולא רק איתה מחר זה עלול ליהיות גבר ולא לפחד תימנעי את הכל ומהר ועוד טיפ קטן גם אים תיצטרכי לעזוב מקום עבודה שסידרו לך [כביכול בתמורה ] תעזבי כי גם אני ההיתי עושה זאת.בהצלחה ותיסמי את מה שמציעים לך כמה שיותר מהר

סיכום ביניים

אז איך את מסכמת את התחושות והמחשבות שלך עכשיו ? מה מצאת עוזר בהתייחסויות שקיבלת ? האם את חשה שיש כאן הזדמנות עבורך ? אמיר דרור

lilit jam

New member
את האמת...

ידעתי בדיוק מה אני צריכה לעשות... פשוט נתנו לי עוד כמה אופציות...

tootile

New member
היי

תגידי לה שלקחת עכשיו הלוואה בשביל אמא שלך מהבנק כך שאת לא יכולה לבזבז כסף על כל מיני דברים.וכל פעם שהיא תרצה תגידי לה שאת לא יכולה. אני מצידי לא הייתי מדברת איתה.איזה חברה מגעילה.

lilit jam

New member
אני לא חושבת ש...

אני צריכה להמציא תירוצים... חברות אנחנו לא, כי אם היינו זה לא היה קורה ואם כן אז הייתי מפסיקה את זה מייד.

tootile

New member
היי

תגידי לה שלקחת עכשיו הלוואה בשביל אמא שלך מהבנק כך שאת לא יכולה לבזבז כסף על כל מיני דברים.וכל פעם שהיא תרצה תגידי לה שאת לא יכולה. אני מצידי לא הייתי מדברת איתה.איזה חברה מגעילה. דרך אגב סליחה שאני שואלת אותך כי אני מחפשת עבודה כבר מעל שנה ואני לא מוצת.לא אכפת לי לעבוד בתל אביב אם צריך.במה את עובדת?

אויטה

New member
נקודת שינוי

היי נוצר ביניכן דפוס התנהגות שמחזק את עצמו ולכן אינו משתנה, ולא רק שלא משתנה אלא אף ישתמר ויעצים עם הזמן. ניתן לסכם זאת במעגל קסמים פשוט: ככל שהיא מבקשת ממך יותר עזרה כך את עוזרת לה יותר, וככל שאת עוזרת לה יותר היא מבקשת ממך יותר עזרה.......וככל שהיא מבקשת ממך יותר עזרה כך את עוזרת לה יותר.......ושוב ככל ששאת עוזרת לה יותר היא מבקשת ממך שוב עזרה. ונמאס לי על לחזור על עצמי :) זהו דפוס מעגלי שקשה מאד לצאת ממנו, אבל אפשרי. שימי לב שכל הנסיונות שלך לעזור לה יותר ויותר רק יצרו בעיה חדשה.. כלומר - דרך הפתרון שלך לא רק שאינה אפקטיבית, אלא אף יוצרת בעיות חדשות. ולמה? כי יש לך כעת "סוד" (משהו שאת מרגישה כלפיה ואת לא מספרת לה) וכעת זה מציק לך לא פחות מהמצב הראשוני. ולכן...... צריך לשבור את דפוס המעגל (קראש) שבירת מעגל שכזה יכולה להעשות במספר דרכים, אבל אנסה להתמקד בשתי דרכים שרלבנטיות לגבי המקרה ששלך: *התנהגות לא צפויה - בקיצור תפתיעי אותה ותבלבלי אותה. תתנהגי באופן לא צפוי. למשל.....תתחילי לבקש את ממנה כסף ועזרה (המסייע הופך לנזקק) ותראי כמה מהר היא תנסה להימנע מנוכחותך. *תעצימי את חומרת הבעיה שלך איתה - תעצימי את מצבה הקשה. תספרי לה כמה את מרחמת עליה, כמה היא מסכנה, כמה אין לה שום סיכוי להצליח לצאת מהמצב הקשה שבו היא נמצאת, כמה שזה חשוב שאחרים יסייעו שכן בלעדיהם היא לא תתמודד ותצליח לעולם. היא תפסיק לבקש. * תהפכי סוד סמוי לסוד גלוי - תשתפי אותה בכל מה שאת חושבת ומרגישה. "אני מרגישה מנוצלת" וכדומה. באיזו דרך לבחור? כולן אפקטיביות, אבל רק אחת מהן תהיה המתאימה לך ביותר. איזו מהן? בדרך זאת שתתאים להנחות היסוד שלך לגבי אנשים אחרים ולגבי עצמך ובדרך כלל זאת שתרגישי איתה פחות רע (כלומר לא תפגע בדימוי העצמי שלך לגבי היותך אדם הומני וכדומה) בהצלחה. אויטה.

פשוט...

תגידי אין לי... נגמר לי... גם אם הקופסאת סגריות בידך, והארנק בכסף מלא והסנדוויצים מבצבצים מתיקך היא תבין כבר את הרמז העבה

dadondadon

New member
דעתי שונה לגמרי מכולכם. עדיין חשוב

לזכור שאותה חברה היא זו שהכניסה אותך לעבודה, אז אולי בנתים היא התחרטה, אולי היא מקנא בך על הצלחתך המקצועית, החברתית וכו. אבל מה לעשות עדיין את היא זו שחייבת לה טובה.... אבל כדי שבכל זאת לא תרגישי נסחטת עד אין סוף, עצתי: קני לה מתנה מכובדת כלשהיא, עם פתק תודה ובסוף תכתבי...מקווה שנישאר חברות (או נשמור על קשר טוב...) כך שיהיה בזה איזשהוא עקיצה קלה, וגם להראות לה שאת מפרגנת לה ושאת לא מהווה לה איום כלשהוא בעבודה. לי נראה שאחרי המתנה א. היא תתיחס לכפפה שזרקת לה בגישה אחרת, וגם את תדעי בתוך תוכך שזהו, את לא חייבת לה כלום יותר. שילמת את חובך בגאוה. אני יספר מקרה פרטי שלי, זוג חברים הגישו עבורנו טפסים להחזרי מס הכנסה (שנהים רואי חשבון...) אחרי כחצי שנה קיבלנו כ 4000 ש"ח החזר. כמובן שהם לא רצו כסף עבור זה כמו החברות הרבות שקיימות בתחום זה, אבל כדי שלא נרגיש חייבים להם לעד, והם ירגישו טוב עם המעשה שעשו קנינו להם ב350 ש"ח מתנה שימושית לבית . והאמת שזה שמר על חברות יפה בינינו לאורך שנים בלי מתח והרגשת ניצול מצד מישהו מאיתנו.

למעלה