נחל קינה

puyol

New member
נחל קינה

מסלול קצר ויפה שעשיתי בסוף השבוע האחרון. רועי

חרבת עוזה ונחל קינה

על הגילוי המעניין של דרך אדום המקראית שעברה בחר' עוזה ונחל קינה לים המלח ואדום,כדאי לקרוא בסיפרו היפה והישן של פרופ' יוחנן אהרוני יחד עם בנו רותנברג :בעקבות מלכים ומורדים,הוצאת מסדה,1960.

cuch

New member
נחל קינה בחורף

שלום. טיילתי שם לפני כמה שנים בחורף ובאמת היה מדהים, האזור היה ממש ריק והיחדים שהיו שם אלה בדואים והעזים שלהם שהוסיף לאוירה אני מניח. היו דיי הרבה גבים והגב הגדול בתחתית המפל היה מלא ועם מים נקיים ומרעננים. מה גם שראינו לכל אורך הנחל עלים של צמח ממשפחת הלופיים שלא הצלחנו להגיד מהו בדיוק. יואב

puyol

New member
יש מסלול חדש, סמ"ש ירוק

שמתחבר למסלול הכחול הישן וכך יוצר מסלול מעגלי שמתחיל ומסתים כק"מ צפונית לחרבת עוזה. זהו מסלול חדש יחסית שלא מופיע עדיין במפה של 2004. רועי

סאקרה

New member
תחנת המידע בערד-שווה כניסה

לא אתר שלהם,אבל שרשור מפורום של MSN עם תמונות,מפות ומידע. מישהו יודע אם הקימו גם אתר ברשת?

ravitf

New member
יש בתחנת המידע מסלול מודפס חדש

של נחל קינה שעדיין לא נצא במפת 2004

לפני שנה ש"י הוביל אותי לנחל הזה

באמת אחד מהקטעים היותר יפים בו, מה שכן נראה לי שבסופו פותחים מחצבה ,ואת השביל הזיוזו מזרחה.

puyol

New member
עוד פרטים

תחנת המידע - בחורה בשם יעל, סובלנית ואדיבה שלחה לי בפקס את תיאור המסלול. רכב ניתן להשאיר ממש בתחילת המסלול ליד ביתו של בחור בשם מוסא ועדיין למצוא אותו כשיר לנסיעה בסיום. המסלול בחלקו הראשון מסומן באופן לקוי לכן יש חשיבות גדולה למפה בנוסף לסיפור הדרך. אין עליות או ירידות רציניות, בערוצון שמתחבר לנחל יש לעקוף 4 מפלונים לא בעיתים במיוחד. לי לקח בקצב די מהיר ומעט הפסקות 3 שעות. גם בקצב איטי עם יותר הפסקות אין סיבה שיקח יותר מ-5 שעות. המסלול יפה ומבודד לחלוטין חוץ מרועים בדואים, בקיצור מומלץ. רועי

Rebeccan

New member
עוד מסלולי ערד - עמית מהשרון

עמית ערך מספר מסלולים סביב ערד -בשבילים החדשים שבילי טיול סביב ערד סובו ערד והקיפוה פרינצסה
בגן הפרחים
גשם
גשם
בוא

נחל קינה

דב פוניו מערד כתב במייל שהוא חושד שהגב הגדול מסתיר מעיין. בניגוד לגבים אחרים במדבר, הגב לא התייבש השנה, למרות שהוא אינו מוצל, ובכוונתו לבדוק את הנושא יותר לעומק. וכמובן
על הדיווח. הלופי הלא מזוהה שראית הוא כנראה אחילוף צר-עלים.

למעלה