נחל משמר

lordgino

New member
נחל משמר

אתמול חזרתי מטיול בנחל משמר - מקום יפיפה ומאוד כיפי לטיול. מומלץ ביותר! ותודה וערן שראה את ההודעה שלי בפורום הקודם (
) ועזר.

lordgino

New member
נחל משמר - כל הפרטים

הגענו לאזור בליל שישי, וישנו בחניון הלילה ליד מצדה. אני חייב לציין שלישון בחניון לילה בתקופה הבטחונית הנוכחית זה לא הדבר הכי סמפטי בעולם, אבל בחניון ישנה עוד משפחה כך שהרגשנו קצת יותר בטוחים. השקמנו בשבת (ואחרי צ'אי וארוחה קלה) ונסענו לנחל משמר. עלינו במסלול הכחול. מעולם לא הייתי שם כך שהופתעתי לטובה מהסולמות שהתקינו שם בתוך הסלעים. זה הופך את הטיול לקצת יותר "אתגרי". יש מים בגבים. המקום הכי עמוק מגיע עד גובה הפופיק, וישנם כמה גבים שחייבים ללכת בתוכם כך שמי שרוצה לטייל שם חובה להביא סנדלים להליכה במים וגרביים להחלפה. הלכנו עד לעין משמר. חיפשנו שם את מערת המטמון אבל לא מצאנו. חזרנו דרך השביל האדום שמשקיף על הנחל מלמעלה - פשוט מראה מרהיב. עדיין אין תמונות (אני לא מהדור של המצלמות הדיגיטליות)

מדברבר

New member
מטמון

קשה לראות את המערה כי היא גבוהה - באמצע גובה המצוק. וכמובן שאי אפשר להגיע אליה רגלית. התמזל מזלכם שלא מצאת את האוטו פרוץ בתום הטיול...

lordgino

New member
מי ירצה לפרוץ ל ../images/Emo73.gif טרנטע?

באנו בדיהטסו שרייד שנת 87 בצבע צהוב. מי ירצה לפרוץ לכזה? אבל באמת חששנו מהאפשרות הזו.

ערן ערן

New member
סנפלינג למערה ?

המערה אכן גבוהה. אותי מעניין אם אפשר (ומותר) לגלוש אל המערה בחבלים. האם מישהו עשה פעם/יודע ? מלמטה זה נראה די מסובך.

מסלולי אתגר

בשנת 1986 יצא ספר מסלולי אתגר, הכולל את מערת המטמון והוראות גלישה. יש לי את הספר, וזה נשמע מסובך מאוד. חוץ מזה, חלו שינויים במדיניות רט"ג, ואני חושב שכיום אסור לגלוש למקום.

gev8

New member
גלישה בנחל משמר

עמית למיטב ידיעתי הנחיות איסור הגלישה במדבר יהודה הן גורפות ופועלות על דרך השלילה, כלומר ישנם מספר אתרים בהם מותר,(רחף,תמר,משאש ועוד) ובכל השאר פשוט אסור!! נחל משמר הוא מאותם נחלים שאסור לגלוש, למיטב זכרוני הקינון האחרון של פרס במדבר יהודה היה בנחל משמר (אם אני לא טועה בשנות ה 80, אבל אל תתפוס אותי במילה). לגבי הנחל, ביציאה מהקניון לפני הפניה דרומה לכיוון עין משמר היה פעם מעבר מתחת לבולדר שהצריך חבל, מה קרה לו? האם הוא "מסולם" כיום? אבי

lordgino

New member
אין צורך בחבלים

אבי, כל המסלול שבתוך הקניון (המסלול הכחול) "מסולם" בצורה טובה מאוד ואין כלל צורך בחבלים. (רק כדי להיות מדוייק אגיד שבכניסה לקניון יש מפל די גבוה שבחלקו יש חבל, אבל החבל קבוע בקיר ולכן אין צורך להביא חבל מהבית)

ערן ערן

New member
סולמות וחבלים.

ביציאה מהקניון לכיוון עין משמר אין שום מכשול. אולי הבולדר התגלגל ... בקניון עצמו יש מספר ידיות אחיזה, חלקן נועדו לטיפוס של מספר מטרים. בחלקים מסויימים של הקניון יש לולאות עגינה לגבים שנסתמו עם השנים. סולמות אין כלל וגם לא חבלים.

למעלה