נחל אלכסנדר.

OREAL1111

New member
נחל אלכסנדר.

היום (יום שבת ה-9.9.06) משעה 9.30 בבוקר עד לשעה 2.30 בצהריים טיילתי עם עוד שני חברים באזור נחל אלכסנדר-חורבת סאמרה. התחלנו את הטיול באזור החולי,לצערי האזור מזובל היטב ולא קל לראות אזורים נקיים. בהתחלה נפגשנו עם שנוניות שפלה צעירות ובוגרות,לא הצלחתי לצלם אף לא אחת אך לפעמים מספיק לראות.צרעות ושפרייריות למיניהם ליוו אותנו לאורך כל האזור החולי,מעט חרדונים מצויים צפוניים וכמה פרחים וצמחים מיוחדים שבלטו מרחוק. משם,לאחר הפסקה קצרה טיילנו לאורך גדת הנחל,הנחל ממש מלוכלך ובצבים לא נפגשנו אך פורקי רגליים שונים כמו פרפרים,עכבישים ,דבורות,צרעות וכו' נראו בכמות גדולה ומגוונת.לצערי את חלקם הגדול לא הצלחתי לצלם. פרחים היו מעט אבל ממש נחמד לראות בין לבין פרחים בצבעים שונים. חזרנו דרך חורשת האיקליפטוס,שוב פעם לצערי האזור מלוכלך עד מאוד.בין שבבי עצי האיקליפטוס נתקלנו בכמה וכמה קופצנים ועכבישים שונים,שממיות בתים ולבסוף כמעט ומעכתי זיקית ים תיכונית אך בהתראה אחרונה של חבר שלי היא ניצלה וצולמה כמובן. וזה בעיקרון היה הטיול,יש לי רק שאלה אחת האם יש גופי ניקיון מסודרים? מלבד ניסיון על שמירת הסביבה ממש לנקות את האזור? והינה התיעודים,אפשר לראות בתמונה הראשונה את חורבת סאמרה ,נקודת ההתחלה. תהנו.

OREAL1111

New member
מעט תמונות.

לאורך גדת הנחל. גם שם נתקלנו בצמח המדהים מהאזור החולי.

דווקא שפירית.

סימן ההיכר הבולט- הכנפיים של השפירית בזמן מנוחה אפקיות, כמו הזרועות של ישוע כשצלבו אותו. הכנפיים של שפרירית מאחורי הגב, אין לי דימוי מתאים.

OREAL1111

New member
תודה על ההסבר,

האם מוכרים לך מאמרים שונים בנוגע לשפיריות ושפריריות?

למעלה