נזילת שמן לאחר חנייה

Wizard41

New member
נזילת שמן לאחר חנייה

שלום לכולם! מדובר בפג'ו 309, שנת 1990, גיר רגיל, 1600 סמ"ק. בחודשים האחרונים הייתה אצלי נזילת שמן לאחר מספר שעות חנייה (שלאחר נסיעה של כ- 14 ק"מ). המוסכניק שלי אמר שמחזירי השמן שלי גמורים, וגם רצועת הטיימינג ספוגה בשמן. הוא טיפל בנושא - החליף את מחזירי השמן, את רצועת הטיימינג ובאותה הזדמנות גם את רצועת האלטרנטור ורצועת המזגן. לאכזבתי הרבה, לאחר התיקון נזילת השמן המשיכה. פניתי חזרה למוסכניק. הוא עשה קצת ניקיון, מין "שטיפת מנוע", ואמר שחיזק פה ושם כמה שאפשר, וטען שהנזילה אמורה להיפסק לגמרי (ולראיה הראה לי את הקרטון הנקי לחלוטין ששכב מתחת לאוטו שלי במוסך לפחות חצי יום ...). לצערי הרב, גם לאחר השלב הזה הנזילה עדיין נמשכת. אמנם, זה לא "ים" של שמן, אך בהחלט מצטברת במשך כמה שעות כמות לא מבוטלת של טיפות. אני אובד עצות וממש לא מתחשק לי לחזור ולהתקשר למוסכניק. יש לכם אולי מושג מדוע לכל הרוחות נמשכת הנזילה ? האם זה אמור להיות כך במצב נורמלי ? לא נראה לי. יותר הגיוני שהאספלט מתחת לאוטו יישאר נקי ויבש לחלוטין. מה דעתכם ? אנא עזרו לי ... תודה מראש, דני.

חן 1111

Active member
דרוש אבחון מאיפה נוזל השמן.

המכונאי בטח החליף את מחזירי השמן בצד הטיימינג - זה יותר קל. אבל יש מחזיר שמן גם במפלג, וגם בצד המצמד, ואותו קשה להחליף. יכול להיות שהבעיה היא גם בנשם והשמן נוזל ממסנן האוויר. יכול להיות באטם מכסה השסתומים. בקיצור מכונאי צריך לנקות את המנוע ולאבחן בדיוק מאיפה זה.

למעלה