נוסעים!

gamegir

New member
נוסעים!

שלום לכולם! למי שזוכר, לא מזמן פניתי אליכם בשאלות מתישות על ברצלונה כיעד טיול לצעירים בני 17, ואתם עניתם בטוב לב. אז זהו, נוסעים מחרתיים (יום ראשון), אמנם רק לחמישה ימים אבל זה עדיף מכלום, לא? וגם בטח נחזור עם טעם של עוד, שזה תמיד טוב. וכמובן, איך אפשר בלי כמה שאלות לסיום: 1. דרכונים, כרטיסי טיסה, כסף שלא צריך לאותו יום- הכל לקחת עלינו או שעדיף להשאיר במלון? אם משאירים את הכסף במזוודה נעולה בחדר, זה מספיק בטוח? את הדרכונים נצטרך מתישהו במהלך הטיול עצמו, או שאפשר "לאפסן" אותם בכספת של המלון יחד עם כרטיסי הטיסה ולנשום לרווחה קצת יותר? 2. ע"פ הערכה גסה מאוד, כמה "יורואים" אתם מעריכים שנצטרך ליום- לא כולל מלון, כולל: תחבורה, אוכל, בתי קפה מדי פעם, כניסות למקומות ואולי בזבוזים "סתם"? שוב, תודה רבה, ומבטיח לנסות לספר איך היה, כשאחזור.. שבת שלום!

יונית א

New member
בא עם גרביים

יופי של ספר. (של ד"R סוס) אבל ברצינות, בתור אחת ששונאת חגורות בטן למינן יש גרביים, מעין שרוול גרב, (לא במקום אלו מהבית) ובו אפשר להחזיק את הכסף, דרכון וכרטיס טיסה. על הגוף עצמו- להחזיק כסף לתצרוכת יומית. לא!!! ושוב פעם לא!!! להתפשט בציבור כדי להוציא את הכסף מהגרביים. לא משאירים במלון. ובטח לא נפרדים מהדרכון מעבר ל3 דקות של רישום על ידי פקיד הקבלה. בשום פנים ואופן לא נפרדים ממנו. (דרך אגב, בד"כ לא צריך את הדרכון מעבר לכניסה ויציאה בשדות התעופה, אבל זה אמצעי הזיהוי היחיד שמפריד בינך ובין הוודאות שאתה מאנשיו של בין לאדן בוודאי).

shapira meir

New member
פריטים חשובים - עליכם כל העת

כללית: במחצית השנה הראשונה של 2001 נגנבו מתיירים במדריד וברצלונה 200.000 כרטיסי אשראי. ידוע לי על מקרים רבים של כייסות ובמו עיני ראיתי איך נעלם למישהו מהנוסעים שלי הארנק מהים בלי שהבחננו בגנב. ובכן, יהיו כאלו שיאמרו לכם להכניס הכל לכספת במלון, אבל אני לא יכול לתת עצות בניגוד לחוק כי אם שוטר ידרוש זיהוי, התשובה שהדרכון במלון תצחיק אותם צחוק פרוע. ובכן, את הדרכונים,כרטיסי הטיסה, כרטיסי אשראי אם יש, רשיונות נהיגה, הכל מוטמן בתוך גרב כיסים. לא חגורת בטן שכל כייס מתחיל חותך את הרצועה וגונב, אלא גרב כיסים או נרתיק כתף מתחת לחולצה (יש כזה,מיוחד למסמכים), את כל אלו ניתן לקנות בחנויות לציוד טיולים. בכיס להחזיק לא יותר 10-20 יורו ואם אתם רוצים לנסוע ב-בוס-טוריסטיק, עוד 20 יורו לכרטיס דו-יומי. אם תצטרכו עוד כסף, כנסו לשירותים ושם תוציאו עוד כסף לשימוש. לגבי הדרכונים, צלמו את הדפים הראשונים בצילום צבעוני (או לסרוק במחשב) ואם במלון רוצים להשאיר אצלם, לא לתת את הדרכונים אלא את התילומים ולדאוג לקבלם בחזרה. פקידת הקבלה שתאמר שהשארת הדרכונים זו הוראת המשטרה, משקרת במצח נחושה כדי שהיא תוכל לרשום את הפרטים כשנוח לה. טיול נעים.

יהושע 50

New member
המלצה אחת נוספת

מבקש להוסיף המלצה אחת משלי. אני משתדל תמיד בחו"ל לנהוג ולהיראות לא כתייר כי התנהגות של תייר מיד מזוהה ע"י כל כייס מתחיל, אלא לנהוג ולהיראות באופן טבעי כפי שאני נוהג בארצי. כמה פעמים כייסו אתכם בארץ? אני מניח שסטטיסטית זה קורה הרבה פחות מאשר לתיירים.

יונית א

New member
לדבר חוצלארצית שוטפת

אחד- בבית קפה במרכז פראג ליד מגדל השעון,יושבים 4 חבר'ה ישראלים בני 50 לערך(אז זה נראה לי נורא מבוגר). מזמינים את המלצר בכל דרך שהם מכירים. אצבע צרידה, שריקה, אפילו אחת הנשים אמרה בלחש "גארסון" בלי לדעת שמלצר צ'כי לא ממש התחנך בסורבון. אני עמדתי בסמוך, חיכיתי למשחקי השעון שיתחילו,והם בעינייני המלצר והקפה ואז אחד החבר'ה אומר "כוס מי" (סליחה) אני מסתובבת לאחור ושומעת את חברו אומר "סחטין על האנגלית שלך,אחי" ולא הייתה נימה של לגלוג בדברו אלא הערצה מלאה לאיש שזכר את מילות הנימוס הבסיסיות שמקובל לפנות בהם באנגלית. מסקנה- מלצרים צ'כים גם לא מבינים אנגלית. (נכון לשנות ה-90). ספור אחר, על להראות חוץלארצי ולדבר שוטפת, בקצה פרובנס באחד הכפרים של אזור וולקז' ,בהחלט לא מהכפרים שמסומנים במדריכי הטיולים, הגענו כי ירד גשם וחיפשנו מקום יבש לאכול צהרים. ישבנו לשולחן ארוך שלצידו יושבים כמה וכמה מקומיים. נכנס זוג נוסף, מושיבים אותם לצידנו. ברור לנו שהם תיירים ולא מקומיים. מתחילה שיחה חביבה , הם מדברים אנגלית לא רעה בכלל ,ברור שהם לא דוברי אנגלית מבית(המבטא) אבל השפה סבירה ועבורנו בהחלט מספק לחלוק חוויות והצעות להמשך המסלול. בסופה של ארוחה הם מספרים שהם מתורכיה, איסטנבול ונמצאים בחופשה. משוחחים קצת על איסנטבול והם אומרים שהם לא מכירים אותה כל כך טוב כי הם לא ממש מקומיים. אהה?אז מאיפה אתם? הם מישראל. אלא מה?

יהושע 50

New member
הסבר

כשאני בחו"ל הארנק שלי נמצא באותו מקום שבו הוא נמצא כשאני בארץ (בד"כ בכיס קדמי של מכנסי), אני תמיד מצויד בכרטיסי אשראי בהם אני משתמש היכן שרק ניתן, יש עימי גם מעט כסף מזומן באותה כמות שאני מחזיק כשאני בארץ (אלא שבמטבע מקומי) ואם אני צריך עוד אז אני עושה מה שאני עושה בארץ (מושך ממכשיר אוטומטי), וכפי שאני תמיד נושא איתי בארץ תעודת זיהוי כך אני תמיד נושא איתי בחו"ל בכיס הפנימי של הג'קט את הדרכון. אני לא סוחב איתי כל הזמן את כרטיסי הטיסה, ואם הם ייעלמו לי פעם אזי יש לי צילום וגם כמובן את כל הטלפונים של סוכן הנסיעות שלי. כשאני אומר לא להיראות תייר אני מתכוון לכך שאני לא מצוייד בנרתיקים מיוחדים כמו חגורת בטן או חגורת גרב או חגורת שחי או כל אמצעי אחר שהם אלה שלעיתים מושכים את תשומת הלב ובעיקר הרבה פחות נוחים. אם הבנת שאני מציע שכל ישראלי ילמד עכשיו לפני כל נסיעה את שפת המקום שאליו הוא מתעתד להגיע אז לא לכך היתה כוונתי.

shapira meir

New member
אז יופי לך שאתה מרגיש נינוח

אבל בברצלונה למשל זו טעות חמורה להתנהג כך, הכייסים אוהבים אנשים כאלו, וזו לא עיצה נכונה לאנשים. לעומת זאת בכרתים שם אין גנבים ואין עבריינים בכלל, אתה יכול להתנהג חפשי.

שאתה ברומא התנהג כרומאי

זה נחמד אבל לא בטוח לתיירים והכל מנסיון של טייל ותיק בכרטיס אשראי אתה חשוף לגניבות ולעמלות גדולות יותר אתה חשוף לגניבות וכייסות של הדרכון כרטיסי טיסיה יעלו לך 100 דולר אם אבדו לך עודף בטחון עצמי שיש לך מסוכן ולא מומלץ בחו"ל יש להיות זהירים ומחושבים כל עצה אחרת היא פשוט חסרת אחריות

יונית א

New member
כשאתה ברומא אי אפשר לנהוג כרומאי

חצינו כביש סואן למדי ,לא רחוק מפיאצה וונציה (מי שמכיר יודע שלחצות כביש שם ,זה נטילת סיכון מחושב) מולנו הגיחו שתי נערות צעירות אולי בנות 15, אחת לפתע הרימה את חולצתה, וחזה נגלה לעיני הצבור. הרומאים-המשיכו לחצות את הכביש התיירים- הביטו בסקרנות/תדהמה/פליאה/ (מחק את המיותר) מי לשבריר שניה ומי לשניה אחת נוספת. ושתי הנערות פתחו בריצה. גמרנו לחצות את הכביש . חלק מהאנשים מצאו את עצמם ללא ארנקיהם. חידה: מי מהציבור מצא את עצמו ללא ארנק? 1.תיירים 2.רומאים 3.שתי התשובות נכונות. והתשובה הנכונה,אם כי לא במהופך- היא מספר 1. התדהמה שלי הייתה מספר הארנקים שהחברה הצועניה כייסה בשניות ספורות מכמה תיירים, היה מדהים. אם היא לא הייתה נעלמת בטח אמרגן זריז היה מציע לה עבודה במופעי קסמים וזריזות ידיים. שאלה - למה שימוש בכרטיס אשראי אתה חשוף לגניבות ועמלות גבוהות יותר? (משתמשת מכורה לכרטיסי אשראי בחו"ל- עכשיו אלמד מה אני מפסידה).

ראשית יונית המשפט היה באירוניה

אני לא חושב שאפשר להיות רומאי ברומא אם אתה תייר בכרטיס אשראי בישראל כל עיסקה עוברת דרך הדולר. אם את קונה באירופה (או בכל מקום שבו השובר הוא דולר כלומר לא ארצות הברית) את משלמת שתי המרות מטבע מהמקומי לדולר ומדולר לשקל בשני המקרים את עוברת שערים נמוך לגבוהה. בנוסף בכל פעם את משלמת דמי המרה ובבנק גם מוספים עוד עמלת מט"ח ושורה בחשבון. בקניית מזומן במשרד המרה מסודר את משלמת מרא פעם אחת למטבע המקומי ללא עמלות המרות וכד'. לגבי גניבות (אם לא לוקחים בחשבון את הבנקים) אז יש הרבה מקרים של גנבית ספחים עם מספר אשראי אני אישית מעדיף להחזיק את מרבית הכסף המזומן על הגוף (אני מרגיש אותו כל הזמן) ובכיס ללא ארנק את המעט שאני צריך לשוטף

למעלה