נואשת

בובית12

New member
נואשת

אין לי מילים ומצטערת מראש על האורך. מי שזוכרת IVF קודם וראשון נשאבו 6 ביציות 5 היו בלתי תקינות (דגנרטיות או משהו כזה, אם הבנתי נכון בכלל לא ניתן להפרות). הפרופ' שלי לא ידע להסביר את התופעה ואמר שיכול להיות שזה ביציות מ"דור קודם" שפשוט התחילו לגדול שוב. מייד התחלנו טיפול חדש. אתמול נשאבו 11 ביציות כעת הודיעו לו שאין כלל הפריות וכבר אתמול עובדות המעבדה הסבירו לי שמבנה הביצית במקום שיהיה עגול ויפה נראה אצלי "מרוח". עובדת המעבדה חסרת הטקט גם הוסיפה ואמרה שמעולם לא ראתה מקרה כזה... 6 ביציות שנראו ממש לא משהו ניסו להפרות אותן כבר אתמול באיקסי אבל כדברי המעבדה הביציות היו ממש רכות ושבירות שהן "התפוצצו". חכינו להיו ל - 5 הנוספות שנראו קצת יותר טוב אבל היום קיבלנו את השלילי המוחלט. אם הבנתי נכון התופעה של הפעם הראשונה לא זהה לתופעה שנמצאה כעת. אנחנו פשוט חסרי אונים. אוסיף ואציין שהזרע היה מצויין ואני די צעירה (מתקרבת ל - 28). מישהי שמעה על התופעה? האם טיפול תרופתי אחר יכול לסייע? בפרוטוקול הראשון לקחתי גונל ומדכא סופרפאקט ובסוף אוביטרל. הפעם הרופא החליף למדכא דקאפפטיל נשארתי עם הגונל ובסוף זריקת פרגניל.

יובלבלת

New member
../images/Emo24.gif לא יודעת לענות לך אבל

ממליצה לך לקבוע פגישה מסודרת עם הפרופ' שלך ולקבל ממנו תשובות. מחזיקה לך אצבעות לבשורות טובות!

valeta

New member
לא שמעתי על מקרה כמו שלך

אבל אני בטוחה שאת לא הראשונה, ושיש מה לעשות. לדעתי את צריכה לקבל הסברים מדוייקים יותר לגבי מה שקורה כאן. מנסיון (אמנם בעקבות סיבה אחרת) הרבה פעמים שינוי פרוטוקול מביא לשינוי חיובי במצב הביציות. אל תתיאשי. אני יודעת כמה את מרגישה מסכנה, אבל גילך הצעיר צריך לעודד אותך. אני מבינה מדבריך שאין לך בעיה של רזרבה שחלתית נכון? יכול להיות שצריך למצוא עבורך פרוטוקול שישפר את איכות הביציות.

../images/Emo201.gif שולחת לך חיבוק ענקי

לדעתי תרימי טלפון לרופא לשאול מה קורה, ושיסביר לך מה היה שם?

בובית יקרה ../images/Emo201.gif

זה נשמע נורא , מייאש. מקוה שתמצאו הסבר למה שקורה והכי חשוב פתרון. האם ניסית סטרואידים או DHEA שניהם ניתנים למבוגרות יותר לשיפור איכות הביציות . תחזיקי מעמד ומקוה שהטיפול הבא יהיה הרבה יותר מוצלח !! (ועדיין אל תספידי את הביציות שבמעבדה , יתכן שיהיו הפריות )

בובית מי כמוני יודעת מזה חוסר

הפריות לי זה קרה פעמים אבל צריך לברר למה זה קורה ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב ניראה שניתקלת באנשים חסרי רגישות הן הרופא שלך והן במעבדה נסי ללכת ליעוץ אצל רופא אחר יתכן שהחלפת פרוטוקול או סטוריאידים ישנו את המצב אל יאוש כמו כן יש אפשרות לשנות את איכותהביציות ע"י תוסף DHEA וע"י דיקור אך בכל אופן המלצתי ללכת לעוד חוות דעת . בהצלחה והרבה כוח

../images/Emo201.gif גם אני מהלא מבינות ומברות

המזל שלא שמעו על זה אבל מצטרפת למילות העידוד שבסופו של דבר יימצא הפרוטוקול הנכון והמנצח ולא משנה מה - את תחבקי את התינוקות שלך.

KerenOr שלי

New member
ככל שקוראים יותר

על התלאות העוברות על החברות כאן, מגלים יותר ויותר התיחסויות אינדוידואליות לנושאים השונים. אחד מהם הוא נושא ההמשׂגָה, שזה נתינת שם למקרה מסויים. מושג. במיוחד כשאין להם מושג... למשל: "ביציות דגנרטיות", "ביציות מרוחות" וכדומה. אני לא יודעת איפה את מטפלת, אבל אולי כדאי שתתני לאמבריולוג/ית אחר/ת צ'אנס לתת שם אחר לביציות שלך. משהו שהוא אולי מוכר יותר ובר טיפול. משהו יותר רציני מ-"תשמעי, יש לך ביציות מרוחות". אם אין קשר בין המקרה הראשון לשני, הרי שלפרוטוקול השונה היתה השפעה מכרעת. אז מנסים שוב עם פרוטוקול אחר. לי זריקת פרגניל הביאה לגירוי יתר בשאיבה של 9 ביציות, אבל שתי זריקות דקא מנעו אותו בשאיבה של 24 ביציות. לומדים את הגוף. לפעמים לוקח קצת זמן, אבל הביציות יוצאות בסופו של דבר יותר יציבות וקצת פחות "מרוחות". קורה שצריך לעשות כמה נסיונות עד שמגיעים לפרוטוקול הנכון, אבל חשובה הדרך לפרוטוקול הזה. לשיקולך. תצליחי.

למעלה