נהימה

שאננה

New member
נהימה

שלום
מה דעתכם על הקטע הבא מתחיל ב-5:46
האם נהגו נכון או לא ?
האם מדובר בלהראות מי המנהיג ? או סתם משחק של הכלב ?
תודה

DoggyLover

New member
לא מאלפת, אבל לעניות דעתי

לא מדובר בלהראות מי המנהיג.
יש באמת כלבים שנוהמים כחלק ממשחק כש"מאיימים" לקחת מהם את הצעצוע, ונראה לי שהתגובה שלו הייתה מחריפה אם הוא היה רציני, אז נוטה לחשוב שזה משחק.
&nbsp
גם אם הנהמה הייתה רצינית הייתי חושבת שזה לא עניין של בדיקת גבולות ולהראות מי המנהיג פר-סה, אלא פשוט נטייה להגן על הרכוש שלו מתוך חרדה לאבד אותו. משהו שאפשר לטפל בו ולהרגיע עם תרגול.
&nbsp
בסרטון הציגו את תפיסת המקום של הילד כ"בריונות" של הכלב, אבל אני בטוחה שאם היו מתרגלים איתו מספיק את הפקודה לרדת מהספה זה היה מסתיים מהר מאוד.

שאננה

New member
תודה בכל אופן

בסופו של דבר הלקיחה של המשחק הובילה לכך שהכלב ירד
אבל כנראה כמו שכתבת במידה והכלב הייה רציני זה הייה יכול כנראה להסתיים בנשיכה .(מסיקה ממה שכתבת)

xfwind

New member
התשובה שונה בין כל כלב וצריך להכיר את הכלב

אני יכול להעיד רק על הכלבה שלנו:
1. נוהמת תוך כדי משחק, והמשפחה/הקרובים אליה יודעים לשחק איתה תוך כדי - למישהו מהצד זה יכול להשמע קיצוני ומאיים.
2. נוהמת כאזהרה מפני הצקה/לא נעים לי וכ' - מאוד נדיר ואפשר לכבד את זה.
3. נהמת אזהרה כלפי כלב - לא רלוונטי לנושא כאן.

נ.ב
הדקה ה-5:46 מובילה לניגוז מיותר. שם מסתיים דווקא ארוע הכלב.

שאננה

New member
את ממחשב או סוללרי ?

שאצל במחשב רגיל זה עדיין 5:46
בכל מקרה תודה על ההתיחסות

be_roo

New member
זו התנהגות שאסור להתעלם ממנה

הנהימה היא אזהרה לילד שלא יתקרב ויקח לו את העצם.
בעלים שמרשה לכלב לנהום על מישהו מבני הבית עלול לגלות שיום אחד הוא ינשך אם הוא יחשוב שמתעלמים מהאזהרה שלו.
&nbsp
בשביל חיים הרמונים כלב שחי במשפחה צריך לקבל את העובדה שכולם מעליו בהיררכיה ויכולים לקחת לו צעצוע, לגעת לו באוכל או כל דבר אחר.
&nbsp
המקרה היחיד שבו ניתן "לוותר" לכלב נוהם על בן משפחה היא גרימת כאב.

עומר TT

New member
אני לא מסכים

אכן יש הרבה אנשים שגורסים שלכלב אסור לנהום על אנשים, ופועלים כדי להכחיד את ההתנהגות הזאת.
מה שהם עושים זה לוקחים לכלב את היכולת להזהיר שמשהו לא טוב קורה. במצב כזה, אם הסיטאציה תחמיר לנקודה שבה הכלב יחליט לנשוך זה יבוא בלי אזהרה בגלל שהבעלים לקחו לכלב את היכולת להזהיר.
לדעתי צריך להבין למה הכלב נוהם, מה מפריע לו או מניע אותו לעשות את זה (לנהום זה לא רק כשלוקחים לו צעצוע, זה גם למשל כשילד קטן מציק לו) ולטפל בגורם, בין אם הגורם הוא בעיה התנהגותית של הכלב כמו רכושנות ובין אם הגורם הוא מישהו שמטריד אותו ואז הדבר הנכון לעשות הוא לעצור את המטרד.

be_roo

New member
אני התייחסתי לסיטואציה בסרט. הכלב נהג בגלל רכושנות

זה דבר שאסור לבעלים לקבל.
&nbsp
ציינתי במפורש שכאשר הכלב חווה כאב, זה מקרה שבו הנהימה שלו מקובלת. כך שאם מי מבני המשפחה מכאיב לו, בכוונה או שלא, זה גליטימי.
&nbsp
לא ברור למה הכוונה ב"מציק" אם הילד מכאיב לכלב, אז כאמור הנהיגה מקובלת. כלב יכול להחליט ש"מציק" זה גם פעוט שמתקרב אליו עם רעשן. כל עוד לכלב יש אופציה לעזוב את המקום זה מה שהוא צריך לעשות, כי כך נוהג כלב כאשר כלב דומיננטי יותר "מציק" לו, הוא לא נוהם עליו וכך הוא צריך לנהוג עם כל בני המשפחה. ואם מדובר בילד בוגר יותר צריך להסביר לו להמנע מפעולה שלא נעימה לכלב, אבל זה עדיין לא מקובל שהכלב ינהם כל עוד יש לו אופציה להתרחק.

שאננה

New member
תודה

לך ול-עומר TT על ההתיחסות
אני כמובן דברתי על הסרט .לא מכיר את הכלב או לא קשור למשפחה כלל
האם לדעתכם האבא נהג נכון שלקח לו את העצם ?
האמא שמדברת ברקע רק אמרה לו שהוא כלב רע אבל לא בטוח שהכלב מבין מה היא אומרת ,לדעתי הלא מקצועית כלל .הבנתי שכלב מבין בעיקר משפת גוף.
אז השאלה שנחדד כדברי חיים הכט ,אז מה אתם הייתם עושים במקרה כזה ?

be_roo

New member
תגובה ממש לא טובה שמחזקת את ההתנהגות

האב חושב שהוא עשה משהו טוב בזה שהוא גרם לכלב לפנות את המקום עבור הילד. למעשה הוא מתגמל את הכלב במשחק על התנהגות רעה, מה שרק מחזק אותו.
&nbsp
לגבי האם, כלב לא מבין דיבור מילולי, הוא מבין טון דיבור ושפת גוף. להסביר לו שזה לא יפה זה חסר משמעות.
&nbsp
השמפחה הזו צריכה לעבוד עם הילד ועם הכלב בצורה שתבהיר לכלב שהילד לא מתחרה בו במעמד, אלא מעליו. הכלב צריך להיות מוכן לקבל שהילד יפנה אותו מהמקום, יקח לו צעצוע, יכניס לו יד לאוכל.... בלי שום נהימה.
&nbsp
כן, יש כלבים נוהמים תוך כדי משחק, בילדותי השתוללתי עם שתי כלבות הבוקסר שלי בהאבקות של ממש כולל נהימות, תפיסת היד בפה וכו'. אבל הכל במשחק. בגיל 12 יכולתי להוציא לכלבה צעצוע מהפה בלי שום התנגדות מצידה.

KallaGLP

New member
במקרה הזה לא נראה לי כמו משחק, אלא איום כדי להגן על הרכוש.

אני חושבת שנהגו נכון, כנראה מתוך הכרות טובה עם הכלב. כמובן שעדיף לנסות לחנך את הכלב כדי למנוע מצבים כאלה. בהחלט יש מצבים של נהימה מתוך משחק, אך היא שונה לחוטין. הלכב שלנו נוהם מתוך משחק, כשלמשל משחקים במשחקים של משיכת חבל וכאלה, אבל זה לחלוטין ברור שזה חלק מהתרגשות המשחק וללא שום מרכיב מאיים. יש מצבים נדירים מאוד שהוא נוהם על כלבים שממש מציקים לו וזה נשמע ונראה אחרת לגמרי. בחיים לא יעיז לנהום או לאיים עלינו בגלל מזון.

למעלה