מתנות של אהבה

האושר

אמונתי היא זאת: האושר הוא הטוב היחיד. המקום להיות מאושר הוא פה. הזמן להיות מאושר הוא עכשיו, והדרך להיות מאושר היא לגרום אושר לאחרים. (רוברט אינגרסול)

איל באש

New member
מתנות של אהבה../images/Emo23.gif

מתנות של אהבה חברים וחברות יקרים אינני יודע יותר, כשאני יודע ! אינני יודע יותר מאף אחד ,כשאני יודע ! אינני טוב מאף אדם, כשאני יודע ! אינני מטיף לאף אדם ,כשאני יודע ! אינני מבטל אף דעה, תגובה, עצה, ואפילו מילה לא יפה, כשאני יודע ! אני יודע רק דבר חשוב אחד: כולנו מסתכלים על אותו הדבר רק כל אחד מביט מזוית הראיה שלו ! כולנו דוברי אמת אמיתית שברורה לנו מעל ומעבר לכל ספק ! כולנו רואים את אותו הדבר אבל אחרת ! כולנו יחד זה השלם!!! כולנו יחד זה ניצוצות של אור שיוצרים את כדור האור הגדול!!! אני יודע שכל מה שנאמר בפורום הזה ובחיים שלי ,הוא נכון לאדם הדובר ברגע נתון של זמן. לכן אני לומד לקבל כל אדם כמו שהוא, בלי לשפוט, בלי לבקר, ובלי להעליב. אם אני יודע , אם יש לי מתנה מאלוהים, אני מחלק אותה עם כולם. משום שמתנות כאלו נתנות מאהבה, משום שמתנות אהבה כאלו הן לא רכושניות. שמחתי לחלק עמכם את מחשבותי המון אהבה המון קבלה והמון תודה איל באש.

איל באש

New member
אושר הטוב היחיד?

בני יקר אני חושב שהאושר הוא לא הטוב היחיד בעולם. אני חושב שכאשר אנחנו לומדים לראות מה כן יש מסביבנו אנחנו בין כה מאושרים. אני חושב שכאשר אנחנו לומדים להתחבר לעצמנו, אנחנו בין כה מאושרים. אני חושב שהשאיפה של האדם היא לא רק להיות מאושר. שאנחנו זורמים עם הבחירה שלנו, הולכים יד ביד עם החיים, נזכרים בכל מי ומה שאנחנו, אנחנו כבר מאושרים, ואז יש לנו זמן להתפתח בחיים, יש לנו זמן ללמוד את החוויה של נשמה בגוף פיזי. אל לנו לרדוף אחרי האושר כל החיים, כי בסוף נפסיד במירוץ, בסוף נפספס את הדרך. הדרך לא אל האושר, הדרך המופלאה של החיים. שאדם מחובר לעצמו הוא מימלא מאושר, אז למה לו לחפש ולשאוף לדבר שכבר יש לו , מעצם היותו ? בברכה ואהבה איל באש

האם במציאות כל אדם מאושר?

האם במציאות כל אדם מחובר לעצמו? האם אין אנשים לא מאושרים? שצריכים למצוא את החיבור אל עצמם? שצריכים לשאוף לכך? רוברט אינגרסול אומר לאנשים הללו שהאושר הוא כאן(לא צריך לרוץ) ועכשיו ולגרום אושר לאחרים- נתינה - היא עצמה אושר(קבלה). איל , אתה צודק שאין לבזבז את החיים במרדף אחר האושר שנמצא כאן ועכשיו.

"...רב האנשים מאושרים באותה מידה

שבה הם מכוונים את נפשם להיות." אכן אין צורך "לחפש" אותו,שהרי הוא כל הזמן בנו, בתוכינו, בפנימיותינו, בכל מהותינו,הוא מה שאנחנו, אנחנו רק צריכים להחליט כך!

הייתי רוצה.... ../images/Emo39.gif

אם אפשר...
שתסביר לי למה אתה מתכוון כשאתה כותב... "כולנו דוברי אמת אמיתית שברורה לנו מעל לכל ספק!" לאיזו אמת אתה מתכוון? לילה טוב

ה מוזה

New member
אהממ (מכחכחת בגרוני)

אני אומנם לא איל אבל אני רוצה לנסות להשיב ,אפשר? אמת אמיתית פנימית שברורה לכל אחד מאיתנו ייתכן שהאמת הפנימית שלי שמאוד ברורה לי לאחר יש אמת פנימית שונה - שברורה לו זה לא אומר שבאמת שלו פחות טובה/אמיתית/תמחקי את המיותר- משל האחר היא פשוט האמת האמיתית שלו והוא דובר מאותו מקום פנימי מבחינתו הוא דובר אמת אמיתית ברורה - מבחינתי אני דוברת אמת אמיתית מסקנה - אין אמת אחת אמיתית וברורה אוניברסלית יש אמת פנימית אחת לכל אחד/אחת ככה אני חושבת בכל אופן.... וזהו,סיימתי את הנאום
ושיהיה זה ליל מנוחה

מוזי... שמעתי את ה"כחכוח" עד לכאן..

ואני רוצה להגיב למה שכתבת... את כותבת שאין אמת אחת אמיתית ברורה ואוניברסלית.... ולכל אחד יש אמת משלו... וזה לא אומר שהאמיתות האחרות אינן נכונות... הן פשוט אחרות. האם הבנתי נכון?
עכשיו אני רוצה להפנות שאלה אלייך ואל כולם כאן.... אם אבוא ואומר לך למשל.... אני מאמינה וחושבת שכל האמצעים כשרים בדרך למטרה. אני מאמינה וזו האמת שלי, שאם אצטרך לגנוב, למעול, לשקר, לפגוע באנשים אחרים על מנת להשיג את מטרתי, אעשה זאת! זו האמת שלי!!!! האם תקבלו אותה? האם תקבלו את האמת שלי? האם לא תאמרו משהו? האם לא תתווכחו איתי? האם לא תנסו לשנות את האמת שלי? ויותר מזה... האם עדיין תצליחו לאהוב אותי עם האמת הזו שלי?

איל באש

New member
../images/Emo42.gifאין יאוש בעולם וכולם

את נוגעת כאן בנקודה חשובה ומענינת מאוד. אני אשמח שנפתח דיון בנושא, אשמח לשמוע מה יש לכולם לומר. לפני זה ארצה לומר לך יקירתי שאנו מנסים להביט על העולם, להבין את החיים מתוך דפוסי מחשבה ישנים, מתוך אמונות ישנות, אנו נתקעים ולא מבינים. העולם נמצא בשינוי, כדור הארץ עובר שינוי תדר, יש לנו היום את התדר החדש ויש לנו עדיין את התדר הישן. יש לנו את התפיסה הישנה, יש לנו את התפיסה החדשה. בעולם הישן ובתפיסה הישנה הייתי עונה לך: ברור שאתווכח איתך, ברור שאנסה לומר לך שאת טועה, ברור שאנסה למנוע ממך התנהגות זו. בעולם החדש ובתפיסה החדשה אני אומר לך: כל אדם בוחר את חייו כל אדם יוצר לעצמו את המציאות בה הוא חיי יום יום שעה שעה. ולכן אין טוב ורע אין נכון ולא נכון. אין טועה וצודק. כולם יחד זה השלם. אני וההפך הגמור ממני, הם אותו הדבר, אנחנו שני הצדדים של אותו מטבע, אשרי המסתכל. בכל חברה ובכל עולם יש, את הערכים ,הנורמות והמוסכמות החברתיות, החוקים , המקובל ועוד ועוד... ולכן בבואנו להיות חברים בחברה מסוימת אנחנו בעצם מסכימים לקבל את החוקים שלה. שאדם עובר על החוקים ועל המוסכמות הוא הולך נגד החברה ונגד עצמו. כולנו יודעים זה קורה כל הזמן כל יום. מה שאנו לומדים זה לכבד האחד את השני, לכבד את המקום בו אני נמצא, את האדמה עליה אני דורך. אנו לומדים את שיויון הערך, אנו לומדים שאני=אנחנו. אשמח לעוד שאלות. בהמון אהבה איל באש

איל....../images/Emo141.gif

תודה על התייחסותך. מתחברת אל החלק האחרון של הודעתך... "... מה שאנחנו לומדים זה לכבד אחד את השני, לכבד את המקום בו אני נמצא, את האדמה עליה אני דורך, אנו לומדים את שיוויון הערך, אנו לומדים שאני = אנחנו." השאלה שלי היא.... כיצד אנו לומדים? מי מלמד אותנו את כל זה? הרי צריכה להיות איזושהי מערכת כללים של טוב ורע שעל פיה נלמד כיצד להתנהג... כי אם לא היה טוב ורע, מדוע לכבד? מדוע לאהוב? חייבת להיות איזושהי אמת מוסכמת אחת שתחול על כולם, כי אחרת מהיכן אנו שואבים את החיוביות שבנו? יום טוב!

איל באש

New member
../images/Emo42.gifכיצד אנו לומדים

אנו לומדים איש איש בדרכו שלו וכמו שכל אחד מאיתנו רואה מזוית אחרת את החיים ככה גם לכל אחד מתאימה דרך לימוד שונה. דרך המיוחדת רק לו , דרך המתאימה בדיוק למה ומי שהוא. אני חושב שלרצות ללמוד זו התחלה חשובה, משם הדרך נפתחת עבורנו. יש משפט מהספר האלכימאי "שאדם מחפש את יעודו כל היקום נחלץ לעזרתו" אני יכול לענות לך לפי התוכנה/התדר הישן - צריך לעשות ככה וככה יש חוקים כאלו וכאלו זה נכון זה לא ועוד ועוד... אני בוחר לא!! אני מאמין שהדרך לוקחת אותנו בדיוק לאן שהיא אמורה לקחת. אנחנו קבענו וקובעים בכל חברה וחברה בכל עולם ועולם את החוקים את הנורמות את הערכים, ולכן יכולים גם לשנות. יש אנשים שבלי חוקים, בלי מסגרת לא מסתדרים, יש אנשים שעם חוקים ומסגרת נלחצים ומתבלבלים יש אנשים ויש אנשים. שוב לכל אחד מתאים מה שמתאים לו בלבד! אני כן חושב שהמשפט "אנחנו יוצרים את המציאות שלנו, ולכן יכולים גם לבחור לשנות, ולחיות אותו דבר אחרת" טומן בחובו את הרעיון שעליו אני מדבר. נכון שלפי חוקי העולם הישן, טוב ורע הן אמות מידה נחשבות מאוד, ונכון שאנחנו זוכרים זאת מהרבה גלגולים אחרים, ונכון שבאנו פה להתעורר ולעשות שינוי, דבר ראשון אנחנו נתקלים בחוקים ובתבניות החשיבה הישנות, שלאו דוקא תואמות זמן ומקום. שאנחנו מבינים שאנחנו קבענו את החוקים ולכן יכולים לשנות, אנחנו מתחילים בחיים הפרטיים שלנו, כן, לראות אילו חוקים יש שם? אילו חוקים אנחנו מעבירים לילדים שלנו? מהיכן יש לנו את אותן תפיסות משונות על החיים? מההורים בלבד? מגילגולים אחרים? למה זה צריך להיות ככה? האם אנחנו באמת באמת מאמינים בכל החוקים שאנו חיים דרכם? השינוי יכול לבא מבפנים החוצה ומבחוץ פנימה בוא זמנית. אני ממליץ- דבר ראשון לבדוק מה הן האמונות הבסיסיות שלנו על החיים ואיך הן יוצרות מציאות זו או אחרת, מציאות תואמת אמונה. למשל : אם אני חושב ש"החיים קשים , וצריך לעבוד קשה כדי להצליח" אז בוודאי שהחיים שלי קשים וכואבים. בהמון אהבה איל באש

...ולא תהיה זו הערכה גסה לומר ש..

שאנשים ה"מאמצים" מימרות שליליות, כמו: החיים הם לא גן של שושנים, או, תמיד צפה לגרוע ביותר, או, כלום לא הולך לי,וכד', (זה כמו נבואה המגשימה את עצמה ) יוצרים את המציאות שלהם במו מחשבותיהם. בסוגיית החשיבה החיובית נראה שיש קשר בין כח המחשבות, ובין הכח להתמודדות....... מחשבה יוצרת מילה יוצרת פעולה או יוצרת מעשה. כח המחשבה הוא הכח העצום ביותר המתקיים בתוכינו. אחת העצות החשובות ששמעתי: "תמכו בעצמכם על-ידי שתסרבו לקבל פחות ממה שאתם רוצים." הסירוב הזה אינו יכול להתמלא אם לא תאמינו שמה שאתם רוצים הוא מה שמגיע לכם.

שלוט במחשבותיך

שלוט במחשבותיך כך שיהיו מרוכזות רק באלמנטים החיוביים ביותר בחייך. הרחק כל אנרגיה ומחשבה שלילית שעוברת במוחך. השלילה והפחד עלולים להיות נבואה המגשימה את עצמה. הנרי פורד אמר: לא משנה אם אתה חושב שאתה יכול או חושב שאינך יכול - בכל מקרה אתה צודק. השתמש בדבריו אלה של פורד: חזור על הצהרות המביעות אמונה ביכולתך, כדי להחדירן אל התת מודע שלך . כאשר מוחך מתחיל להאמין בהצהרותיך- אתה מתחיל להגשימן. אינך יכול להשיג מה שאתה רוצה אם אתה מוכן להסתפק במה שהנך.

איל באש

New member
../images/Emo45.gifנבואה שמגשימה את עצמה

נבואה שמגשימה את עצמה את קוראת לזה , זו דרך מקסימה להסתכל , על מה שאנחנו עושים לעצמנו כל יום בהתנדבות, בלי ל"דעת" בלי ל"ראות" בלי ל"הבין" ובעצם החיים כל כך פשוטים לא? וכמה שזה נכון, כל יום, כל היום, שאנחנו מצליחים לראות !!! בהמון אהבה איל באש

זו משמעות הלמידה

זו משמעות הלמידה לפתע אתה מבין משהו שהבנת כל חייך, אבל בדרך אחרת. (דוריס לסינג)

ה מוזה

New member
אממ..אממ.. מהי בכלל אמת?

נולדנו לתוך תבניות חברתיות מוסכמות מראש החברה פוחדת מאמת אישית זה עלול לגרום לכאוס לכן קבעו אמת כללית שתהא זהה לכולנו .."נורמות" ואם אומר לך "כופרת "שכמותי שעשרת הדברות הם בכלל המצאה של אנשים ולא דברי אלוהים חיים? האם בורא העולם שברא אותנו בצלמו לא האמין שנוכל לחיות על פי אמות מידה אישיות והאמת הפנימית של כל אחד שמצא לנכון "להנחית" עלינו מערכת חוקי התנהגות "נורמות"? תינוק בא לעולם בימיו הראשונים ,הזמן הראשוני שלו הוא רואה את העולם סביבו בעיניים אחרות ...ואנחנו המבוגרים "התבניות " מתחילים לשנן לו מהו אמיתי ומהו לא מהו נכון ומהו לא נכון - האם אנחנו עוצרים לרגע לחשוב.. "רגע אולי מה שנראה לי אמיתי עבורו זה לא?" ילדה קטנה שאלה אותי פעם "למה להרים יש שמות"? ועניתי לה " כי ככה אנשים אוהבים שהכל ברור ,אוהבים להגדיר כל הר פרח וציפור ..ואנשים" וככה אנשים מגדירים מהי אמת כללית ע"י קביעת חוקים כי כנראה .. בלעדי אותם חוקים לא היינו מסוגלים לנהל חיים תקינים אגב , מה שאמרת אי"ב לגבי תפיסת האמת הפנימית של "שקר גניבה "וכו' כדבר הכי נכון הוא משהו שמאוד בולט אצל אנשים שאינם בריאים הנפשם ואותם אלו פועלים לפי אותה אמת פנימית מתעלמים לחלוטין מנורמות מצפון או מוסר .. אנחנו קוראים להם חסרי שפיות אולי בעינהם אנחנו הם אלו חסרי השפיות .. תם נאומי
ליהגתי די והותר

מוזי.... ../images/Emo39.gif

קודם כל... אני אוהבת אותך! ("סתם כי בא לי לדבר.."
) עכשיו... "כופר" הוא אדם שאינו מאמין בקיום של בורא עולם. כך שאת אינך כופרת. אני מאמינה שמרבית בני האדם אינם כופרים, כי כמעט כולם מסכימים על קיומו של איזה שהוא כוח שמניע את העולם, רק שכל אחד קורא לו בשם אחר. לגבי עשרת הדברות.... בואי ונניח שהם נכתבו ע"י בני אדם... רק לשם ההנחה (זו לא אמונתי
) הרי שיש בהם כל כך הרבה הגיון, והם "תופסים" לגבי כל זמן ותקופה, ולגבי כל חברה. (מלבד אולי הדברות שעוסקות באמונה באל אחד) כשבורא עולם ברא אותנו בדמותו וצלמו, הוא קיווה שנוכל לחיות בעולם שכולו טוב, לכן הכניס אותנו "לגן עדן", אולם מראשית בריאתו של האדם, מעל האדם באמונו של הבורא וחטא. ומאז נאמר: "יצר האדם רע מנעוריו" אנחנו נולדים עם היצר הזה, וכל חיינו אנחנו נלחמים על מנת לשלוט בו. לשאלתך, האם אנחנו יכולים לחיות בחברה שאין בה חוקים? לדעתי.... לא!!!!! ולא רק זה, אלא שאסור! האם אפשר יהיה לסמוך על בני אדם שיפעלו על פי אמות מוסר ומצפון? לא!!!!! אי אפשר לסמוך! כי לכל אדם יש אמות מוסר אחרות, כל אדם מאמין במשהו אחר, כל אדם חושב שהאמת שלו היא האמת! הדוגמא שנתתי למעלה לגבי אמת של אדם שגונב או מועל היא דוגמא מוקצנת, עוד לכך יש חוקים כתובים ואדם עלול לשלם מחיר על מעשיו. אבל בואי נתייחס לדוגמאות קטנות יותר.... "חטאים" קטנים של אנשים שפויים עם אמות מוסר גבוהות... כמה פעמים יצא לנו "לרכל"? סתם כך, לא מתוך רוע לב, לא מתוך כוונה זדונית, לא מתוך כוונה להרע!
שיקום כאן אדם אחד ויאמר: "אני אף פעם לא מרכל!" האם אנחנו באמת מודעים לנזק שיכול להיגרם מסתם כמה מילים שנזרקות באוויר? באה התורה ואומרת: "אל תלך רכיל בעמך..." זהו חוק! אבל זהו חוק תורני שיש לו הלכות כל כך רבות שאני אינני מצליחה לעמוד בהם. אבל זהו חוק מתחייב, זהו חוק הכרחי, כי לא תמיד אנחנו מודעים למה שאנחנו אומרים... אבל כשיש מודעות במסגרת "חוקיות"... ואתה עוצר לעצמך ואומר: "אסור!" אתה מונע מעצמך מעשים אסורים ופגיעה בזולת. יש אנשים טובים מאוד שיחשבו שלרכל זה לא נורא... וזה בצחוק, ומה כבר יכול לקרות? והם אנשים טובים, שפויים וחכמים...אבל לא חלה עליהם חובת החוקיות, והם חיים על פי אמונתם. וזו רק דוגמא אחת. לגבי.... "מדוע להרים יש שמות?"
כי לשם יש משמעות. לשם של כל חי צומח ודומם בעולם הזה יש ייעוד. אין מקריות בשמות, יש להם משמעות עצומה. לכל בריאה ביקום שלנו יש ייעוד והשם מבטא את הייעוד הזה! וכדאי שמישהו יפסיק אותי.... כי אני חייבת לזוז...

למעלה