מתמטיקה יום שבת

הדרכה לשאלה השנייה

צריך שהפרבולה תהיה גדולה מהישר לכל x, כלומר ש
mx²+2mx-1>x-2m mx²+(2m-1)x+2m-1>0​
ופה אנחנו מקבלים שאנחנו צריכים שהפרבולה החדשה תהיה גדולה מאפס עבור כל x. את יודעת איך להמשיך מפה?

בבקשה../images/Emo9.gif

הצלחת גם את הראשונה

gloom

New member
עזרה בבני גורן../images/Emo70.gif../images/Emo66.gif

שלום, אני לומד בחמש יח"ל ואנחנו לומדים על גיאומטריה אנליטית וניצבות של ישרים (m1Xm2=-1) אז תהיתי אם אפשר עזרה בזה, הנה שלוש שאלות ותסבירו לי איך אתם פותרים.. תודה רבה 1- מצאו את משוואת הישר העוברת דרך נקודה (4,3) והמאונך לישר העובר דרך הנקודות (1-,2) (1-,5) [הנה למה הסתבכתי-יצא לי 0/3 ולא ידעתי מה לעשות] 2- שניים מקודקודיו של משולש הם בנקודות (0,3) ו(5-,1). משוואת אחת מצלעותיו היא 3Y-2X=9 ונתון שהנקודה (2-,1-) נמצאת על אחת מצלעותיו. א-הוכח שהמשולש ישר זווית ב-מצא את משוואת הגובה ליתר. 3-קודקודיו של משולש הם (3,4) (3-,2) (6,1-). עזרו לי למצוא את נקודת מפגש הגבהים במשולש. תודות הכי ענקיות בעולם...

....

מה שעידן התכוון זה שיש שרשור מתמטיקה ממש מעליך... יש אפילו שניים בעמוד הראשון. אם אתה רוצה שיענו לך תשרשר את השאלות שלך לשם
והמטר אבנים זה כי נמאס לאנשים לרשום את זה 50 פעם ביום...
יום טוף

InfectedM

New member
ווקטורים

בעיה קצת... מוזרה? שלושה כוחות בני 6,10 ו 12 פועלים על גוף כך שסכומם אפס. מהי הזווית בין שני הכוחות הגדולים ביותר? איך אני אמור לגלות דבר כזה? אפשר הנחיה? :) תודה מראש

ווקטורים

סמן מערכת צירים. את אחד הכוחות, נניח את 6 , קבע על ציר ה x בכיוון החיובי (שים לב שזה לא פוגע בכלליות השאלה - מדוע ?). את שני הכוחות האחרים סמן בצורה כלשהיא, לא משנה איך, וסמן את הזוויות שהם יוצרים עם הכיוון החיובי של ציר ה x ב α , β . רשום שסכום רכיבי ה x הוא אפס ושסכום רכיבי ה y הוא אפס - ותקבל שתי משוואות בשני נעלמים α , β .

רוןמ

New member
טריגונומטריה... משפט הסינוסים:

שלום לכולם, מחר יש לי מבחן במתמטיקה ואני מאוד אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בתרגיל הזה: AD הוא התיכון לצלע BC במשולש ABC. נתון: AD = 5cm BAD = 45 DAC = 35 חשב את הצלעות AC ו- AB של המשולש ABC. (לא מצורף שרטוט, BAD ו- DAC הן זויות, לא יודע איך לעשות סימן של זוית) תודה מראש, רון.

הדרכה

המשך את AD כאורכו, עד לנקודה G , כלומר AD=DG . המרובע ABGC הוא מקבילית (מדוע ?). במקבילית הזו יש מספיק נתונים כדי לחשב את צלעותיה.

רוןמ

New member
ברור למה זו מקבילית...

לא ברור איך אתה מחשב ערכים של הצלעות שלה.

המשך

במשולש ABG אנו יודעים ש AG=10 , זווית BAG היא בת 45º ואילו זווית AGB היא בת 35º (מדוע ?). מכאן - משפט הסינוסים במשולש זה ויש לנו את כל הצלעות.

רוןמ

New member
אוקיי...

הבנתי לפני ההסבר שלך לאחר רגע של מחשבה... אבל לאחר חישוב מתקבלות לי משום מה תוצאות לא נכונות... התוצאות בספר: 7.18, 5.82

רוןמ

New member
שאלה נוספת בטריגונומטריה...

שוב במשפט הסינוסים: האלכסונים בטרפז שווה שוקיים מאונכים זה לזה. השוק שווה ל- a וזוית הבסיס החדה היא אלפא. הבע באמצעות a ואלפא את בסיסי הטרפז. תודה מראש.

למעלה