מתמטיקה-הצילו!

timkerbell

New member
מתמטיקה-הצילו!../images/Emo4.gif

שלום לכם!!! יש לי שאלה שאף אחד לא יודע לענות לי עליה..... מה עדיף? לשבת במתמטיקה 5 יחידות עם ציון 70,או בארבע יחידות עם ציון 90? אני בכתה י´ ואני ממש מתלבטת לגבי שנה הבאה.... כעקרון שמו אותי בכתה שמיועדת לחמש יחידות הכל...וכולם מקבלים שבעימים... והמורה אומרת שזה שוק של כתה י´...אבל מה אם זה לא יעבור לי?? שנה שעברה הייתי ממש טובה במתמטיקה! אני לא יודעת מה קרה לי השנה...:( אוף....גם החומר עצמו מגעיל... help! תודה....

לא לרדת!

תראי המורה צודקת את רק ב-י וידוע שיש הלם ראשוני. לרדת הכי קל, אבל אחר כך לעלות זה נורא קשה. תחכי עד יא ואז תחליטי..:)

e-shfiyut

New member
אחרי ההלם של כיתה י´...

מגיע ההלם של כיתה יא´ - תכונני. וחוץ מזה, בהנחה שאלו באמת הציונים... אם את לא הולכת לטכניון, אז מקבלים בונוס 25 על 5´ יחידות, ו12.5 נקודות על 4 יחידות, ככה שאם ההפרש הוא "רק" 20 נקודות, עדיף לרדת, בתנאי שאת לא רוצה ללמוד משהו מתמטי מידי באוניברסיטה... אבל לדעתי הציון בי´ רק ממשיך לרדת. אני לא דוגמא, התעודה הכי גרועה שהייתה לי הייתה בכיתה ג´ או ד´... מאז אני רק עולה... וכן, אני נאלצת להסכים שמתמטיקה זה די מגעיל... לא נורא, בסוף זה נגמר...או אולי באינסוף...8 על הצד.

סופרמן!

New member
זה לא כל כך פשוט...

על מנת לדעת אם כדאי לך לרדת עלייך לקחת את ציון המשוער ב5 יחידות להוסיף לו 25 להכפיל ב5 ולחלק במספר היחידות הכללי ולאחר מכן לעשות אותו דבר לגביי 4 יחידות (מוסיפים 12.5 מכפילים ב4 מחלקים במספר היחידות הקודם-1 ) התוצאה שתקבלי בכל אחד מהמקרים היא התרומה של המקצוע לממוצע שלך, איפה שתקבלי יותר שם את צריכה להיות.

yariv k4school

New member
גם זה לא כל כך מדוייק ופשוט../images/Emo8.gif

אכן חישוב ה מקובל באוניברסיטאות בארץ וגם זאת לא מתוך חוק או הסכמה רישמית. הקבלה לטכניון או למיכללות מעט יותר "פתוחה" למבט כוללני של הבגרות ומשמעות של 5 יח"ל מעט עולה... לצערי איני עוסק הרבה מול תלמידי תיכון (אני מורה בחתיבת ביניים) אך יש כאן פורום בו מנהל הפורום מרצה וגם מלמד לבגרויות מוזמנת לנסות (לא בטוח שידעו אבל לפחות תקלי עוד תגובות לחשוב) יריב "המפתח לבית הספר"

e-shfiyut

New member
מה עם ממוצעים מיטביים וכאלה??

גם סופרמן שוגה לעיתים... או שזו שוב אני.

e-shfiyut

New member
ממוצע מיטבי?

אני לא בטוחה שבדיוק ככה קוראים לזה, אבל זה שמחשבים לאוניברסיטה את ממוצע הבגרות, מורידים מקצועות "לא חובה" שמורידים את הממוצע הכלל. נגיד יש לי ממוצע בגרות 100, ויש לי בכימיה 60 (כלומר כולל הבונוס זה יוצא פחות מ-100), אז לא מכניסים כימיה לממוצע, כאילו לא מדתי בכלל כימיה. משהו בסגנון זה...

סופרמן!

New member
לינק

ההודעה מספיק מסובכת גם ככה, הוספה של העקרון הזה... הייתה הופכת אותה ללא קריאה, ולא מועילה לדעתי, מה גם שהעיקרון נשמר.

kit k@t

New member
החומר מגעיל ?!

אוף . אני היחדיה שחושבת שמתמטיקה זה מקצוע מרתק ? אני ממש נהנית לפתור משוואות ולמצא נעלמים . וגיאמטריה ? גיאומטריה בכלל עושה לי את זה , זה אחד הדברים הכייפים ביותר שיש . אני לא מבינה איך אפשר לשנוא את זה . בפעם הראשונה בחיי אני בשלוש יחידות ( מחוסר ברירה ... ) וזה נורא נורא משעמם , לפחות אני יכולה לצייר או לפתור תרגילים או להציק לשי ... קאט

ויאגרה

New member
תגובה

עדיף לשבת במתמטיקה 5 יחידות עם ציון 70 מאשר בארבע יחידות עם ציון 90. למה? התשובה די פשוטה - למרות שממוצע הציונים של רוב תלמידי 5 יחידות במתמטיקה מזכיר מספרים של מידות נעליים של ילדים בכיתה ב´, בסיכומו של דבר, לקראת הבגרות, אילו שראויים להיות ב - 5 יחידות (המורה שלך, אני משער, יודעת לזהות את אילו שלא ממשים את הפוטנציאל שלהם) מוציאים ציונים גבוהים בבגרות. הסיבה לכך? הבגרויות לא ממש קשות כמו שחושבים (תיפתחי את אחד מהספרים שמקבצים את כל הבגרויות ותיראי בעיות באמת לא קשות), ותמיד יורדת כמות רצינית של חומר (כמו השנה...תודה לאל!) והחומר השנה מגעיל? חביבתי...זו רק ההתחלה! <צחוק מרושע>

binarystar

New member
חומר מגעיל?

אני לא יודע מי מכם למד מה או בכמה יחידות הוא לומד, אבל שתדעו דבר אחד- אם לא למדתם הנדסה אנליטית אתם לא יודעים מה זה חומר מגעיל. ובאמת, הבגרות זה שטטויות אחרי שלומדים כמו שצריך (מנסיון)

למעלה