מתכבד לפתוח הודעה עניינית ראשונה

Johnny the Doe

New member
מתכבד לפתוח הודעה עניינית ראשונה

לוס אינקאס - מכירים? ההרכב הפרואני ששירו "El Condor Pasa" היווה השראה לשירם של סיימון וגרפונקל בעל אותו השם. ובכן, יצא לי לשמוע כמה שירים שלהם והתאהבתי. אם אתם מכירים את ההרכב ואולי גם מכירים הרכבים דומים - אנא הגיבו.

בּני

New member
מדהימים!

עוד להקה דומה - KJARAKAS (קחאראקס). סגנון דומה, מוזיקת אנדים משובחת, גיטרות חלילים וקצב מעולה. ואם כבר, אז חייבים להזכיר את YAWAR (יאוואר), שמנגנים BEATLES באותו סגנון מוסיקלי. וכמובן, האחת והיחידה! ILLAPU (אז'אפוּ), ששרה שירי מחאה עוד מימי פינושה. מומלצים בחום.

The Orange One

New member
תודה על ההמלצות../images/Emo70.gif

ברוך הבא
, תבוא שוב
.

מנגו3

New member
los kjarkas

להקה בוליביאנית מצליחה ביותר. יש להם גם קטעים בסגנון ה -saya שהינו שילוב בין מקצבים שהביאו העבדים השחורים,למוזיקה האנדינית. היות והזכרת את - illapu יש לציין עוד להקת מחאה צ'ילאנית- quilapayun אחד השירים המפורסמים והידועים שלהם-el pueblo unido jamas sera vencido שזכה לאחר מכן לביצוע מחודש על ידי להקה צ'ילאנית נוספת ואחת הבולטות בתחום הפולקלור הדרום-אמריקאי בשלושים השנים האחרונות -inti illimani

T slam

New member
אם כבר המלצות

אז תורי: אני ממליץ על הצמד שנקרא: "Toquinho & Vinicius", גם הוא דרום אמריקאי. שניהם שרים, ואחד מהם מלווה את השירה בגיטרה, לפעמים ניתן לשמוע עוד כלי נגינה במוזיקה, ובכלל די נעים לשמוע אותם. לפעמים ניתן לשמוע שילובים של מוטיבים קצת פחות דר' אמריקאים במוזיקה שלהם, אבל המוזיקה די מאפיינת את הסגנון למרות זאת. ובאותה הדמנות - אל דימיולה! גיטריסט מצויין, מנגן על גיטרות אקוסטיות, אקוסטיות 12 מיתרים, קלאסיות ומידי-גיטרס... אמנם המוזיקה שלו היא פיוז'ן (שילוב של מוזיקה עתיקה ומוזיקה דרום אמריקאית-ספרדית עם נלוז וג'אז, למי שלא מכיר - מומלץ בחום!) ככה שהוא לא לגמרי שייך לפה, אבל הוא דרום אמריקאי (לא סתם - ארגנטינאי!
) אז חשבתי להמליץ גם עליו.
ובקשר לשיר El Condor Pasa של לוס אינקאס - ביצוע מצויין, אני מכיר אותו כבר די הרבה זמן, שיר יפה מאוד. גם יצא לי לנגן אותו משמיעה כבר, על הגיטרה שלי. וכדי לגרום לכם לקרוא עוד - דוד שלי הוא "איש המזרח הרחוק" של המשפחה שלי, הוא מאוד אוהב דברים אתניים כאלו ואחרים, ויש לו אוסף עצום של מוזיקה אתנית. אחרי הבגרויות אני אפלוש לשם ואקח כל מה שהוא יגיד לי "קח"
(יש לו הרבה מוזיקה טובה גם בלי קשר למוזיקה אתנית - יש לו את Def Leppard, Whitesnake, Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd ועוד - בתקליטים!!! ויניל
)

shellyland

New member
בואו נדייק רגע:

El Condor Pasa הוא שיר אינדיאני עממי. האינקס הם בסך הכל ביצוע אחד מתוך עשרות, אם לא מאות. אפילו המילים שהם שרים אינן המילים היחידות ויש הרבה מאוד גרסאות שונות. פעם מישהו שלח לי כמה מהן. אם זה מעניין אתכם - אנסה לחפש. לגבי ה"צמד" טוקיניו וויניסיוש: משעשע לקרוא להם "צמד". וניסיוש דה-מוראיש (Vinicius de Moreas) ז"ל הוא משורר ברזילאי מפורסם, אם לא המפורסם ביותר. הוא אחראי, בין השאר, לכתיבת המילים של הלהיט "הנערה מאיפנה" עם אנטוניו קרלוס ז'ובין. טוקיניו, יבדל לחיים ארוכים, הוא זמר ברזילאי שעבר הרבה מאוד עם ויניסיוש וגם עם ז'ובין. ה"מוטיבים" שאפשר לשמוע בעבודה המשותפת שלהם הם, בעיקר, מתחום הבוסה-נובה. אתם מוזמנים לפורום תרבות ומוזיקה ברזילאית ללמוד עוד על הנושא.

The Orange One

New member
../images/Emo41.gifהערה קטנה וחשובה

לשלילנד ולשאר המשתתפים בפורום, לפי כללי זכויות היוצרים שנאכפים ע"י תפוז אנשים חל איסור לפרסם מילים של שירים ו/או יצירות כלשהם על גבי הפורום (עקב פגיעה בזכויות יוצרים), את ההודעה עם מילות השיר נאלצתי למחוק, ולהבא נא להוסיף קישור לאתר שבו נמצאות המילים כך שנוכל להנות מהן
. תודה מראש ויום טוב לכולם.

shellyland

New member
משהו על זכויות יוצרים:

מכיוון שמחבר השיר הוא "עממי", לא חל עליו חוק זכויות יוצרים. לעומת זאת, היו כאן בפורום הודעות נוסח "הורדתי את השיר מקאזה" - שזו עבירה בוטה על החוק. לתשומת-
ך!

The Orange One

New member
אכן מעולה../images/Emo70.gif

אהבתי את הגרסה, יש משהו נורא מושך במוזיקה הזאת, טיפה מרגיע, מוזיקה שבכיף יכולה להיות מוזיקה רקע טובה להרבה דברים. גם את הגרסה של סיימון וגרפונקל אהבתי, המילים נכנסות שם בהחלט למקום המתאים
.

למעלה