מתי לספר?

הנעלמת

New member
מתי לספר?

מחזור אחרון 3.6 בדיקת הריון ביתית יצאה חיובי עשיתי בדיקת דם ב-14/7 והערך היה 36000 לא הייתי עדיין אצל רופא רק ב-30/7. עד כאן הכל תקין. השאלה היא מתי לספר? להורים שלי ולאחיות שלי סיפרתי ברגע שעשיתי את הבדיקה.סיפרתי גם לזוג חברים ממש טובים וזהו. להורים של בעלי לא סיפרנו ולשאר החברים. אני יודעת שזה מאד אינדיווידואלי אבל מתי סיפרתן כבר שאתן בהריון?

saya

New member
שאלה שאני כל יום שואלת

את עצמי...אני עדיין גם בתחילת התהליך(8) סיפרתי להורים והאחים שלי ולהורים ולאחות של בעלי ואולי לחברה אחת (ובעצם לעוד 2 חברות שאני לא כל כך בקשר צמוד והן לא מכירות אף אחד שמכיר אותי..) החלטתי לספר לאנשים הנ"ל..בגלל שחשבתי שאם במילא יקרה משהו..אז אני אזדקק לתמיכה שלהם.. אין לזה חוקים, תעשי מה שאת מרגישה, אני מבינה את התחושה שרוצים לצעוק לכל העולם ולספר..

dorlim

New member
בדיוק , אין לזה חוקים, כל אחת עושה

מה שמתאים לה..... אחד השיקולים שאת צריכה לקחת בחשבון של למי מספרים ומתי הוא הסיכון להפלה שיש בטרימסטר הראשון, מי נוח לך ואת רוצה שאם חו"ח תעמדי במצב שכזה יהיה לצידך וידע מהעניין. המשך הריון קל תקין וארווווווווך

מתי שבא לך

כל אחת מספרת מתי שנוח לה ולמי שהיא רוצה. בהריון לפני מוריה סיפרנו לחצי עולם, כי זה היה אחרי 3 שנים שלא נקלטתי, אז מאד שמחנו. ואז בשבוע 6 היתה לי הפלה טבעית ואני לעולם לא אשכח איך סבתא שלי בכתה כשסיפרנו לנו שעברתי הפלה. לכן אצל מוריה וגם בהריון הזה, חוץ מלהורים שלי ושל בעלי לא סיפרנו עד אחרי שעברו 3 החודשים הראשונים.

fanushi

New member
../images/Emo49.gif בהריון הנוכחי אף אחד

לא יודע עדיין ואני בשבוע 12.5 כמעט 13 אבל זה נורא תלוי כי אם אמא שלי היתה בחיים היא כן היתה יודעת. האחיות שלי שאני מאוד קשורה אליהם כולל 2 גיסות שלי שהן כמו אחיות עדיין לא יודעות ואני מתכוונת לספר להם אולי בחודש חמישי, רק שאצלי זה סיפור אחר לגמרי, על כן זה מאוד אינדבדואלי ספרי רק אם את בטוחה שאת רוצה שידעו אולי אחרי שמיעת דופק מה שנוח לך , בכל מקרה שיהיה הריון קליל ומלא
נורית

Shprintzak

New member
יש כאלו שעד עכשיו לא סיפרתי../images/Emo122.gif

להורים שלי ולחמתי סיפרנו מייד כשגילינו. לחמי, סיפרנו אחרי חודש בערך (פשוט כי לא רצינו לספר בטלפון ואנחנו לא מתראים כל כך הרבה), ולאחיות של בעלי. זהו. אחרי חודש וחצי התחלתי לטפטף את זה לאנשים, ובגלל שהתאכזבתי מהתגובות, די הפסקתי עם זה. אני בשבוע 13+4 ויש די הרבה אנשים שלא יודעים מזה (וזה מבחירה שלי, כי אני די מפחדת מהתגובות שלהם). אז שוב, מאוד אינדיבידואלי, תלוי מיהם האנשים ומה הקשר שלך אליהם ואיך את מרגישה בעניין...

כודם כל ברוכה הבאה ../images/Emo65.gif../images/Emo140.gif

השאלה היא מאד אינדבידואלית. אני מייד סיפרתי לבעלי ומאוחר באותו היום להורים שלי. לחמתי זה נפלט לנו בטעות אחרי כמה ימים והיא כבר דאגה שכל העולם ואישתו יידעו על כך... בעיקרון החשש הוא שאם חו"ח קורא משהו אז לא מספרים אבל אני סיפרתי למי שידעתי שאם הוא ישמח בשמחתי אז גם חו"ח ישתתף בצערי (כמובן מלבד חמתי "היקרה"). נתון לשיקולך והרגשתך...

Shprintzak

New member
זה כמו לפתוח את תיבת פנדורה../images/Emo10.gif

ובכן, אמא שלי בכלל לא האמינה לי. היא חשבה שאני עובדת עליה. גיסתי ישר לקחת את עניין ההריון והפכה אותו לעניין מרכזי שקשור בה (אנחנו בנות אותו גיל... איך את בהריון ואני לא... מתי אני אתחתן ואביא ילדים...). דווקא ממנה ציפיתי לפעמונים וצלצולים, אבל כלום לא הגיע
חברות אמרו מזל טוב, וזהו. הלו... אני בהריון... קורה פה משהו מרגש... תתייחסו אליי. חברה אחת הגדילה לעשות כשהתקשרתי לספר לה והיא נורא התלהבה אבל מיהרה ואמרה שתחזור אליי בערב... עברו חמישה שבועות מאז. אולי בערב שבועות הבא... ערב ראש השנה... "לך תדע". וכן הלאה... אנשים לא עושים עניין מההריון שלי,ודי חבל לי כי אני הבחורה הראשונה בעולם שחווה דבר כזה (אני יודעת שלא, אבל הייתי שמחה להרגיש ככה, אפילו לחצי דקה).

Shprintzak

New member
אני לא חושבת שהם לא חברים שלי

או שלא אוהבים אותי, אלא שלכל אחד יש את סדרי העדיפויות שלו, וזה שאני תמיד קשובה ודרוכה לקראת אחרים,לא אומר שכולם כאלו. בכל אופן, אני מאחלת לך שתרגישי כאילו את הבחורה היחידה עלי אדמות שנושאת את יורש העצר.

אצלי דווקא כולם קפצו, אבל אני מניחה

שזה גם קשור לגי, אני "קצת" יותר מבוגרת ממך, אז כבר ציפו...

מה שאנחנו עשינו...

החלטנו שזה לא משהו לטלפון,אז כמובן רק אחרי שראו דופק, מי שנפגשנו איתו סיפרנו לו, ככה יצא שהחברים הטובים שאיתם מתראים לעיתים קרובות ידעו קודם, והרחוקים אח"כ...חוץ מחברה אחת שהיא חד הורית וגרה נורא רחוק שסיפרנו לה בטלפון.

bgb

New member
אני סיפרתי

בהתחלה רק לאימא ואחותי, הייתי בשמירה ולא רצינו שידעו לפני שהמצב בטוח, בעבר היתה לי הפלה בשבוע 6 . אחרי שנגרמה השמירה סיפרנו למשפחה של החצי ולחברים הטובים ביותר, עד הסקירה המוקדמת הסתובבתי ברחוב ואנשים לא הבינו למה בחרתי לתפוח דווקא בקייץ... אחרי הסקירה כל העולם ידע שיש לנו בת וזה התבטא באייטמים בכל מדורי הרכילות בחיפה. עכשיו כולם יודעים. קצת חששתי מעין הרע וכאלה אבל מנסה לא לחשוב על זה.

niki01

New member
זה תלוי בכם../images/Emo49.gif

קודם כל המון מזל טוב,
הראשון שידע הוא כמובן בעלי. אחרי התוצאות החיוביות של בדיקת הדם רציתי מאוד לספר גם למשפחה ולחברים הקרובים, אבל במחשבה שניה החלטנו לא לספר בנתיים עד שנעשה את הבדיקות הראשונות הנדרשות כדי לוודא שהכל תקין. אחרי כל בדיקה רציתי מיד לספר למשפחה,אך בעלי ביקש שנחכה עד סוף שלישי בגלל החשש להפלה והאכזבה שעלולה להיות מצד המשפחות, לכן החלטנו לספר רק לאחר הסקירה המוקדמת והתוצאות החיוביות (שבוע 12).לחברים סיפרנו רק בשבוע 14 וזה גם רק לחברים קרובים, ורק עכשיו אני מספרת בעבודה(שבוע 17). זה מאוד תלוי בכם ואיך שאתם מרגישים, אנו בעיקר חששנו מהסיכון להפלה בשליש הראשון. שיהיה לך הריון ארוך ומשעמם!!!!!!!!

למעלה