מתוק-חמוץ, אולי אפילו מתוק-מר

משתפרת

New member
מתוק-חמוץ, אולי אפילו מתוק-מר

יש לנו חברה ותיקה, עוד מתקופת הלימודים. חברה שהוכיחה את עצמה לא פעם, גם במצבים לא קלים. לימים היא נקלעה לתקופת משבר. באותה תקופה נחלצנו לעזרתה. היא ובנה שצעיר מהבת שלנו בשנתיים בילו בביתנו סופי שבוע רבים מאד (סופי השבוע היו הכי קשים, כשאין המחויבויות של היומיום). הילד קיבל הרבה מאד תשומת לב נחוצה, הבת שלנו שהיתה עדיין קטנטונת היתה רגישה מספיק לדעת מתי לפנות עבורו את השטח, ובהמשך מתי לפרוש עליו חסות של אחות גדולה.
אחר כמה שנים חברתנו ובנה עברו אל מעבר לים, שם הבן גדל ולמד. ביקרנו שם, כשהגיעה לארץ הגיעה אלינו. החברות שרדה.
כשהבן היה מבקר בארץ הוא היה תמיד מבקר גם אצלנו, שוהה יום-יומיים, משוחח שיחות נפש עם הבת שלנו.
כעת הוא חי בארץ, כשאמא שלו עדיין מעבר לים ומבקרת (גם אותנו) לפחות פעם בשנה.
הוא מתחתן בשבוע הבא. עד כאן המתוק.
את החתונה מממנת האמא, חברתנו, אך הבן קובע את כל הפרטים בעצמו, לא מתיעץ איתה ולא מאפשר לה להשתתף בהחלטות. איתנו הוא דווקא דיבר וקיבל כמה רעיונות, ואף עלעל איתנו ועם הבת שלנו באלבומים הישנים ומצא תמונות מילדותו המוקדמת (שכאמור בילה חלק משמעותי ממנה איתנו), עבור המצגת שיקרינו בחתונה.
ברור שקיבלנו הזמנה לחתונה. מה שפחות ברור זה שהבת שלנו לא הוזמנה. זה המר.
אנחנו נלך, הוא חשוב לנו ואמא שלו יקרה ללבנו. אין לי ספק שכשאמא שלו תראה שהבת שלנו לא שם זה יכאב לה. גם לה יש קשר טוב עם בתנו. כנראה שהוא פשוט לא חשב עד הסוף, אבל עדיין מאד לא נוח לי עם זה שהיא לא הוזמנה. נהיה שם, והשמחה שלנו לא תהיה שלמה...

BrightEye

New member
האם היא לא הוזמנה? או שהוזמנה במסגרת המשפחה?

כדאי לברר את זה לדעתי. ממה שאת מספרת, זה לא נשמע סביר שהבחור לא ירצה אותה בחתונה.
גם אצלנו היה קטע כזה שלא חשבנו עד הסוף והזמנו את המשפחה והיה לנו ברור שהילדים הבוגרים הם חלק מהמשפחה וכמובן שמוזמנים למרות שלא קיבלו הזמנה נפרדת.
כשהסתבר לנו שיש אי הבנה בנושא, כמובן שהבהרנו. במקרה אצלנו המוזמן לא חשב לנכון להגיע למרות ההבהרה. אני רואה בזה את שיא "הפולניות" 0במיוחד כי הבהרנו והזמנו אישית), אבל מצד שני ברור לי שזה לא היה מספיק חשוב עבורו, אחרת לא היה משחק בעלבון שלו.

BrightEye

New member
למרות זאת, הייתי בודקת

חבל שבגלל אי הבנה היא לא תגיע.
(שוב, בגלל הסיפור המוקדם, זה נשמע ממש מוזר שזו הכוונה)

BrightEye

New member
ועוד אפשרות, לפעמים צעירים מזמינים במייל

האם בדקת איתה אם קיבלה הזמנה כזו?

משתפרת

New member
ההזמנות היו בדואר, לא במייל.

וכשכתוב בהזמנה "A ו B סמית" לא אשאל האם גם C (בתנו) כלולה. ברור שבננו, שנולד אחרי שהחתן ואמו עזבו את הארץ, לא כלול.

טעות לעולם חוזרת

לפי מה שאת מתארת
או
שהוא הזמין ישירות את הבת דרך הפייס בוק
או
שהוא חשב שההזמנה אליכם "ברור" שכוללת את הבת.

אני חושבת שלפני הכול כדאי לברר עם הבת אם קיבלה הזמנה ישירה ? (קרה לי פעם עם הבן שלי ורציתי לקבור את עצמי מבושה על התסריט שכבר בניתי בראש).
ואם לא- לברר עם האימא.

אני ב ט ו ח ה (מבלי להכיר אותו ,את אמו או אתכם) כי יש פה טעות, אי הבנה, או כל טעות אחרת וחבל לאכול סרטים בגלל זה.
(לא בגלל ההיסטוריה הרחוקה, אלא בגלל הקרובה, בגלל שחיפש תמונות, בגלל שהתייעץ לאחרונה- אין סיכוי שהוא לא התכוון שהבת תשתתף).

משתפרת

New member
לא היו הזמנות ממוחשבות, רק בדואר

הבת לא קבלה כל הזמנה. ואתמול התקשרה המארגנת לוודא ששנינו מגיעים. ..
כפי שכתבת, טעות לעולם חוזרת. הוא כנראה לא חשב עד הסוף, אמא שלו לא עברה על הרשימות שלו (במסגרת השלב הנוכחי שלו הוא החליט לעשות ה-כ-ל בעצמו).
לא, אנחנו לא מתכוונים לא לבוא בגלל שהיא לא הוזמנה.

לא נעים

אולי את יכולה בדרך אכיפה באמצעות מישהו אחר- או רמז כלשהו , לברר מה קרה , ולמעשה לידע אותה שהבת שלך לא קיבלה הזמנה?..
נכון ששבוע הבא- זה כבר קצת (או הרבה) מאוחר, אבל בכל זאת...

משתפרת

New member
לפני 4 חדשים חברתנו ביקרה בארץ

לקחתי אותה ליום טיול (היא ובנה התרגלו לטייל איתנו בסופי השבוע ההם ומאז כמעט כל מפגש איתה או איתו כולל טיול). כשחזרנו הביתה סיפרה היכן מתוכננת החתונה. זה חצי שעה נסיעה מאיתנו. לקחנו אותה לראות את המקום (הבן שעושה הכל לבד לא לקח אותה, בדיעבד שמח שראתה). היא אמרה שכמה מהחברים הותיקים שבבתיהם התארחו בתקופת הקושי יוזמנו. אמרתי לה במפורש שהבת שלנו היא אדם נפרד, משפחה אחרת. שאפשר לרשום את שמה על המעטפה שלנו (או בפשטות להזמין את המשפחה, כשברור שהבן שלנו לא בענין, הוא רק מוכר להם ומכיר אותם, לא חלק מחייהם). היא אמרה שתבהיר את זה לבנה. זה התפספס.
אנחנו לא מסוגלים להגיד לחתן "מה עם בתנו" וכאילו לחייב אותו להזמין אותה.

לדעתי תגידי לחברתך שביתך לא הוזמנה

לא כולם תמיד מודעים לכל הדקויות של ההזמנות, סביר להניח שזה לא שהם לא מעוניינים שהיא תגיע, אלא פשוט סוג של אי הבנה/חוסר תשומת לב.
מה יש לך להפסיד?
אי הנעימות כבר בפתח... היא לא תעלם מעצמה אחרי החתונה, אם כבר אז תחמיר... אם מדובר באי הבנה, זאת אפשרות לסדר את העניין ואם זאת לא אי הבנה, זאת הזדמנות בשבילם להבין שזה חשוב לכם. אם הם בכל זאת יחליטו לא להזמין, אז לפחות תהיה סיבה טובה לאי הנעימות וממילא יהיה קשה להמשיך את היחסים כרגיל אחרי כן.

BrightEye

New member
גם לדעתי, אני הייתי מוצאת דרך לבדוק את זה

חתונה זה ארוע חד פעמי, זה לא משהו שאפשר לתקן אחרי זה.

דברי איתה

זה נראה כמו טעות
בינה לבינו לבין המארגנת או זו שרושמת את המעטפות.
חבל שישארו משקעים.
יהיו משקעים אם תגיעו לחתונה והבת לא ואז חברתך תשאל איפה היא ואת תגידי "היא לא הוזמנה" והיא תגיד "אז למה לא אמרת לי? 30 שנה אתם הבית שלנו וכו וכו"
ואם תגיעי לחתונה וחברתך לא תשים לב שהבת לא הגיעה (כי היא בהתרגשות, כי היא בלחץ, היא לא סופרת אורחים) את תעלבי שהיא בכלל לא שמה לב שהבת לא הגיעה....

חבל להתחיל לצבור משקעים כשאפשר בשיחת טלפון קטנה אחת למנוע אותם.
זו דעתי.

משתפרת

New member
חשבתי על התרחיש שתיארת

אם חברתי או בנה לא ישאלו- סימן שלא התכוונו מלכתחילה להזמין אותה. לכל קבוצת החברים מתקופת הלימודים יש ילדים בגילאים דומים, יתכן שהעדיפו לא להזמין אותה למרות הקשר החם בינה לבין החתן, כדי שלא יצטרכו להסביר לאחרים (שילדיהם פחות נקשרו אליו).
אם ישאלו אענה שלא הוזמנה, ואז אם יאמרו לי שזו היתה טעות- מבחינתי מודה ועוזב ירוחם.
יש בינינו 40 (לא 30) שנות חברות. היא תשרוד.
חברתי הגיעה אתמול ארצה, יש לה ים סידורים ולחץ אדיר. היא מאורגנת עם הסידורים של לפני החתונה, ואמרתי לה שבכל מקרה היא יכולה לקבל מאיתנו עזרה (הסעות, קניות, הזמנת תורים, ביקור באולם וכדומה). נראה לי שלא תזדקק. אבל כבר הזמנתי אותה ליום כיף והתרגעות אחרי החתונה, מה שממש התקבל בשמחה. בלי כל קשר להזמנתה או אי הזמנתה של ביתי.

מה שכתבתי, הייתי מבררת באופן ישיר אם הצאצא/ית שלי

גם מוזמנים.אם לא, הייתי הולכת לארוע, נוכחת בחופה והולכת. אגב זה מה שקורה לי בתשעים אחוז מהארועים שאני מוזמנת אליהם בגלל הרעש הנלווה לארועים.

לדעתי יש 2 אפשרויות או שהוא חשב שזה ברור

מאליו שהיא תבוא איתכם
או שלהזמין אותה ולא ילדים של חברים אחרים של אימו מזכיר לא דברים שהוא רוצה לשכוח ביום חתונתו

מסכימה עם Brighteye. תבררו עם החתן.

זה יחסוך הרבה אי-נעימויות. אגב לחתונה של האחיין שלי, אחי דאג להתקשר ולהודיע שכל המשפחה מוזמנת.

באמת לא נעים אבל אני חושבת

שבאמת קרתה טעות..
מהתיאור שלך נראה דיי ברור שביתך מוזמנת ונכון, זה ממש לא יפה שהיא לא קיבלה הזמנה, אבל לדעתי עדיף לשאול אותו ישירות מאשר שהיא לא תבוא ואחכ זה יהיה הרבה יותר לא נעים.
כתבת שאתם קרובים והוא אפילו התייעץ איתכם לגבי כל מיני דברים, אני חושבת שבאמת כדי לשאול לפני.
אם לא אותו אז את אמא שלו...

למעלה