משקפיי קריאה

משקפיי קריאה

טוב, עוד סימן לאבדן נעוריי...
תגידו, באיזה גיל התחלתן, אם התחלתן להרכיב משקפיי קריאה?
יש לי הרגשה שאצלי זה מוקדם ממוקדם

19

וזו לא טעות.
לי יש משקפי קריאה בגיל 19.
לדעתי הרסתי את הראייה מקרוב שלי בצבא (שילוב של תפקיד - טכנאית אלקטרוניקה, ושעות פעילות - משמרות לילה, ש"הוציאו" לי את העיניים).
לטענת רופאת העיניים שלי - מיקוד ראייה (שזו הסיבה המובילה למשקפי קריאה) אפשר לשפר על ידי אימונים, במיוחד בגיל צעיר.
אצלי זה עזר למשך כעשור, אבל מגיל 30, בערך, אני מוצאת את עצמי מוציאה את המשקפים בשעות הערב.
עכשיו, כשאני כבר יותר קרובה ל-40, אני נעזרת בהן גם בשעות אחר הצהריים בימים שאני ממש מותשת בהם.

אמא שלי התחילה עם משקפי קריאה בגיל 45. אבא שלי ב-55.

adip78

New member
מגיל 18

למרות שמאז שיש לי משקפיים לרחוק, אני לא משתמשת בקריאה (אין לי כוח להחליף בינהם). הפעם האחרונה שהשתמשתי בהם היתה באוניברסיטה.
למזלי המצב לא חמור ואני כן קוראת בלעדיהן (רק מתעייפת מאוד).

בשנתיים האחרונות

פישים

New member
37 וקצת (כלומר השנה)

מסייגת שאני כל היום מול המחשב, מרכיבה משקפיים שעיקרם צילינדרים בעקביות, מרגע שהתחלתי לבלות מול המסך את ימיי ויש לי בעיית מיקוד שדורשת תחזוקה מדי פעם ++ העייפות.

לשם השוואה אחי, שמבוגר ממני ב-11 שנים, התחיל רק לאחרונה.

D X 9

New member
26

ולגבי הגיל - זה תלוי אם את קצרת רואי או רחיקת רואי....

ExNewYorker

New member
38.... והיום ללא משקפיים לא יכולה לקרוא כלום.

הבעיה היא שלפני כשנה הוחלף המספר והעיניים שלי עברו אדפטציה מהירה. עד אותו הרגע עוד הייתי מסוגלת לקרוא במחשב ללא משקפיים. ברגע שהותאם לי המספר החדש, התחרבש לי.

מה עושה מי שיש לה עדשות לרוחק

ופתאום צריכה גם קריאה?
המציאו כבר עדשות מגע מולטי?

juspan

New member
אצלי הבעיה (ההפוכה) קיימת מאז ומתמיד

יש לי עדשות שנים (לא רואה מרחוק), אבל העדשות מאוד מפריעות לי לקריאה של כתב קטן (אני רואה את הכתב הקטן הרבה יותר טוב בלי כלום על העיניים, עם משקפיים זה בסדר, אבל עם עדשות כל הטקסט כאילו מתעמעם לו וזה ממש סיוט לפענח אותו). מן הסתם כשאני קוראת אני עם כרגיל עם משקפיים בבית, אבל אם זה בחוץ ואני צריכה לראות מה כתוב באותיות מינאטוריות על איזו אריזה, אני ממש רוצה להוציא את העדשות מהעיניים כדי לפענח...

למעלה