משכנתא / מדד תשומות בנייה

• פותח הנושא rroo
  • פורסם בתאריך

rroo

New member
שלום רב,

בדצמבר 2020 רכשתי דירה בשלבי בנייה ( צפי אכלוס משוער עוד כשנה לבערך) בסכום של 1715000.

יש לי התלבטות מאד גדולה ,בגלל מדד התשומות שעולה , אם לקחת משכנתא בגרייס חלקי על מנת לסגור את החוב ולצמצם ככה את המדד או שזה לא כדאי ולחכות.

עד לחודש יוני 2021 צמצמתי את החוב לאזור 580 אלף כאשר התשלומים נעשו בפעימות ועקב המדד נכון להיום נוצר תוספת בערך של 40 אלף ש"ח שממשיך לעלות כי המדד עולה.

האם לפי הסכום הזה עדי לי לקחת משכנתא לסגור את החובות והמדד ולשלם רק את הריבית לתקופה מוערכות של שנה ?
אציין כי יש לי ערבויות של בנק על כל סכום שהופקד ולכן הקדמתי תשלומים.
בנוסף, לא כל כך ברור לי חישוב המדד, זאת אומרת על הסכום שנשאר לי ברור לי שעולה ביחס לעלייה אבל עד ששילמתי את הסכום הזה נוצר X סכום ואני תוהה אם הסכום היחסי הזה גם יגדל עד שאפריש את מלו הסכום או שהוא ישאר קבוע ומה שיגדל זה רק הסכום לחוב הפתוח - להבנה - עד היתרה נוצר לי 20 אלף וביתרה עוד 20 אלף...אחד יעלה בהתאם עד סכיר החוב אבל השני גם יעלה או שישאר קבוע.

תודה רבה

בעיקרון תמיד עדיף להקדים תשלומים ולהמנע ממדד,
הקבלן מסכים?
יש לך יכולת להקדים תשלומים?
יש לך יכולת להקדים תשלומים מבלי לקחת גרייס אלא לשלם בשפיצר?

ברור שלא ניתן לתת תשובה מדויקת מבלי שרשומים כל הפרטים אבל בעיקרון אם אתה לוקח את ההלוואה בגרייס רק כדי להקדים את התשלומים צריך לראות כמה ריבית אתה משלם על הגרייס הזה, ברוב הפעמים זה יהיה יותר מהמדד ואז לא בוודאות משתלם

בברכה,

דניאל מליק
מנכ״ל ובעלים
052-6504388
[email protected]

בקרו אותנו גם באתר:

www.maliks.co.il

למעלה