משכך היגוי ונסיעה מנהלתית

TheReverend

New member
משכך היגוי ונסיעה מנהלתית

שאלה לכל החבר'ה שמורכב להם משכך היגוי על האופנוע, על איזו רמת התנגדות אתם רוכבים ביום יום(מתוך הנחה שיש כיוונון רמות במשכך)? אני רוכב על רמת התנגדות 10 מתוך 13(MATRIS M3). קצת קשה בתמרון בחנייה אבל התרגלתי ויותר נוח לי ככה. ד"א הדגש הוא על רכיבה יומיומית ולא על גיחות ספורטיביות.

SquidRider

New member
בנסיעה מינהלתית לא צריך משכך !

אז אולי תנסה רמה 1-5 ותשנה ל 10 בסוף שבוע אם אתה יוצא לרכיבה ספורטיבית

JackR1

New member
מתי ניסית לרכב על אופנוע ספורט

בשד' הר-ציון בתל-אביב, בקטע בין סלמה לקיבוץ גלויות? תנסה בלי ועם - תראה, למה בנסיעה מנהלתית משכך עדיין עוזר המון.

TheReverend

New member
לא יודע ../images/Emo4.gif עניין של נוחות אני משער

ההיגוי של ה16" הקידמי שלי חד מספיק, אין לי צורך בתנועות רחבות\גדולות של הכידון.

Hell ad

New member
זה לא בשביל שהכידון לא יתחרפן

שיוצאים מפניות במהירות? זה מה שרשמו פה פעם... שקוראים לזה tank slappers או משהו כזה... שהכידון זז מצד לצד במהירות. לא כך?

Pumi

New member
זה קורה גם בבלימות חריפות

או בחוסר אחיזה בזמן בלימה

TheReverend

New member
אבל הוא בהחלט מגביל תנועות רחבות במ

במהירות(בגלל ההתנגדות) ואת זה אני לא צריך. לא טענתי שלזה נועד המשכך.

JackR1

New member
אלא אם כן המתלים שלך לא מכוונים

וכל האופנוע מזדעזע בצליעות קשות, אין >>>>שום<<<< סיבה שבעולם להדק ככה משכך. שלי עבר מהכי רפוי ל-4 מהתחלה רק מסיבה אחת - הרגשתי יותר יציב בהשכבות עד הקצוות של הצמיגים בכביש חרא (סדום-ערד), ועוד עם מורכב (פרונט קל מהרגיל). על המינימום הוא מאפשר לי לבלום על כביש ממש גרוע ביד אחת. ואם האופנוע שלך כולו "צולע", אז להדק משכך זה לא פתרון - תעשה כיוון מתלים טוב, ואולי תחליף נוזל טלסקופים (מתי אתה חושב שעשו את זה לאחרונה? ה-Manual אומר פעם בשנתיים! אז לפחות פעם ב-10 שנים מאוד כדאי).

JackR1

New member
מצד שני, זאת שאלה של נוחות..

..ואם נוח לך ככה - אז תשאיר
אבל באופן כללי רמות כאלה של שיכוך מומלצות למסלולי מירוצים בלבד. אםנוצרת לך הרגשת אי נוחות ברכיבה - תנסה להבין, מאיפה היא באה, אם זה רק מהירות ההיגוי - אז אתה מאט אותה רק עם משכך, אבל אם זו הרגשה אחרת - המקור שלה, סביר להניח, במתלים, והידוק המשכך רק מחליש את הרגשת התופעה ולא פותר את הסיבה.

bendoe

New member
אתה...

תאמין לי איזה טעות עשיתי שמכתי לך את במשכך הייתי צריך לשמור אותו לעצמי... מפגר חסר סבלנות שכמותי... ההייפר פרו שיש לי לא מגיע לרמה של האוהלינס WITH ALL DO RECPECT אבל ההייפר פרו משגע לי את האופנוע ואני לא מרגיש הבדל ברכיבה כלכך. שהייתי במונזה כמעט כל הרוכבים מתקינים אוהלינס לא ראיתי אחד עם הייפא פרו או עם סוג של חברה אחרת אולי WP פה ושם. תרוויח מה שנקרא

JackR1

New member
תשמע... באמת הרווחתי ../images/Emo8.gif ותודה ../images/Emo13.gif

עכשיו אתה מבין, למה התרוצצתי כמו מפגר בארץ לפני שקניתי ממך, עם תוכניות להביא Matris מחו"ל. Hyperpro לא היה מומלץ פעם בגלל אמינות נמוכה, אבל הם מאז לא יצאו עם שום דבר מאוד חדשני שאין לאף אחד אחר, אז אני בכל זאת העדפתי לא לקנות. אם תקרא בפורום R1 עולמי, כולם ממליצים Ohlins ו-Scotts, שזו ממילא חברת בת (זה המשכך המוזר הזה שמורכב על ציר ההיגוי). ובשביל כאלה שרוצים משהו מיוחד, יש Matris - זה הדבר שעומד על 999. אם בחצי שנה הקרובה אני אבקר בחו"ל, אני אקנה משכך עם גוף יותר קצר (זה שמיועד לאופנוע שלי במקור), ואמכור לך חזרה את שלך
תאמין לי, יופי של עבודה הוא עושה

bendoe

New member
שמע לי היטבבב!!!

אני שומר את ההדועה הזו!!! ואם אתה נוסע לחו"ל אתה דואג לי גם לקונקטורים!!! מובן!!! מילה זו מילה ותפסתי אותך במילה הזו!!!

JackR1

New member
תרגיש חופשי ../images/Emo13.gif

את הקונקטורים שלי הזמנתי מאנגליה (Harris Performance), אמנם עשקו לי את הצורה במכס, אבל כל הקומבינה עדיין יצאה 2/3 מחיר ממשכך בחנות, ועובדת נהדר. אם אני נוסע - או אחד החברים הטובים - תקבל קונקטורים
באמת, בלי צחוק.

bendoe

New member
cברור אני מעיף את ההייפר פרו לפח

ולוקח את האולינס ממך אגב כמה....אתה...רוצה
למכירה משכך הייפר פרו משהו פצצה

Itamar R1

New member
גם אני ממאוכזבי היפר פרו

היה אחד כזה על הגיקסר 600 ולא אהבתי בכלל, אומנם יותר טוב מכלום אבל לפחות הדגם שאני רכבתי איתו היה ככה.

למעלה