משהו שעד עכשיו לא הצלחתי להבין

משהו שעד עכשיו לא הצלחתי להבין

יש לא מעט אנשים מצליחים ברשימת יד עתיד. יש את הלפיד שעומד בראשה.
אני לא מצליח להבין רק מה האידיולוגיה העקבית שמחברת בין כולם ואשמח להבהרה.

k i m k h y

New member
מה האידיולוגיה העקבית שמחברת בין כולם

כאזרח שעוקב מן הצד, אני מניח שאצל רובם קיים הרצון לשנות.
עושה רושם שזה החיבור שם, כי מכל בחינה אחרת מדובר בתמהיל נטול זיהוי אחיד.

ומכיוון שאי אפשר בלי קצת ציניות,
אני מנחש שימים יראו שהאינטרס של לפיד, לרתום לצידו עלי תאנה איכותיים
והאינטרס שלהם -משוגע מי שמסרב להצעה כה מפתה להיכנס למקום הכי משפיע שקיים,
יתגלו כגירסת שנות האלפיים של ד"ש, שינוי ושאר מפלגות מתאיידות לסוגיהן...

מה שתמוה בעיני (אם לרגע נוטשים הציניות), זה כיצד אנשי חינוך, עשייה ועמל כפיים, מתפתים בקלות כה רבה לחבור למי שאין לו כל ניסיון,
כל ידע מוכח בניהול, מנהיגות אינה תכונה שניכרת עליו
והוא מכריז בגאווה ובציפייה לכפיים, על כך שנטש את רום מעמדו כדי לחוס עלינו, האזרחים הדפוקים...

אדון נכבד ראינו את בעלי הניסיון לאן הובילו

אותנו .לכלום!!!!!!!!!!!!!!!! אין חשק להתחיל לפרט ,אבל הבלוף מתחיל לרדת במנדטים ,לטובת עוד אחד חסר נסיון בשם בנט ,אז תן כבוד לאדם שוויתר על כל כך הרבה על מנת לנסות לפחות לשנות את השיטה הישנה .

k i m k h y

New member
אדון נכבד אתה בעצמך!

אני מחליט למי לתת כבוד ולמי להעניק קורטוב של ציניות, ברשותך, כן?
לפיד טרם הרוויח את הכבוד שלי (כפוליטיקאי).

יום לאחר הבחירות, יתחיל המבחן האמיתי שלו.
עד אז הכל דיבורים
ודיבורים הם כידוע בחינם, גם כשהם מגיעים מאדם רהוט ומיומן מילולית כמותו.
המעשים, הם שיכריעו.
אם ירוויח במעשיו כבוד, וואללה, יקבל אותו!

רצון לשנות

זאת לא אידיולוגיה. אני מעריך שרוב הפוליטיקאים או המועמדים רוצים לעשות שינויים כלשהם. השאלה היא איזה שינויים ותחת איזה אידיולוגיה.

אני לא מצליח למצוא חיבור כזה במפלגת יש עתיד, אשמח לתשובה ממישהו שיכול לתת אותה. שאלתי פעם פעילת שטח של המפלגה ולא קיבלתי תשובה, אולי פה יצליחו.

שמע דאבל "רצון לשנות"זו כן אידיאולוגיה .השאלה

מה מרכיבי השינוי ?האם שוויון בנטל ,הגנה על מעמד הביניים ,שינוי שיטת הבחירות וכו זו לא אידיאולוגיה ?השאלה היא האם הוא יכול לממש את האידיאולוגיה הזו ?זו שאלה מייאשת נקווה שכן .

זאת לא אידיולוגיה

אלה דברים שרוצים להשיג ובעיקר ססמאות חסרות תוכן לדעתי האישית.

mr dish

New member
האידאולוגיה שלהם מאד מאד ברורה ועקבית, לא רק

אצל יהיר לפיד וחבריו...

האידאולוגיה היא הכסאולוגיה.

אם נתמצת את האידאולוגיה - כי יש מישנה סדורה

באתר האינטרנט בהרבה נושאים...

אז התימצות בעיני הוא: לחדש את החוזה בין המדינה לתושביה
-כלל התושבים יתרמו בשירות לאומי / אזרחי, בהשתלבות בשוק העבודה (ועל ידי כך תשלום מיסים),
והמדינה תדאג שלכל תושב תהיה אפשרות לדיור, בטחון כלכלי ופיזי, חינוך ראוי - על ידי חלוקת משאבים שאינה! סקטוריאלית.
זו גם הסיבה שחברו אנשים שלכאורה שייכים לסקטורים שונים- למפלגה אחת ששמה את האזרח ואת האחדות לנגד עיניה, ולא את שימור מנגנון השלטון המנופח.

ראה את האני מאמין כאן

k i m k h y

New member
איילת, הרשי לי לשאול אותך

הרי הנושאים הללו (תרומה ונשיאה שווה בנטל לכולם) חדשים בערך כמו השיער שכבר אין על ראשי.
מה גורם לך להאמין למי שאין ברקורד שלו הצלחה מוכחת בהשגת יעדים לאומיים, שהוא זה שינצח ת'מערכת המשומנת,
שעובדת כך כבר שנים רבות?

אם כל מנהיגי העבר יישרו קו עם "תורתם אומנותם", כי לגואליציה נדרש רוב בכדי להתקיים,
איך הוא יצליח לשנות את הסטאטוס קוו הישן הזה (הם מתפללים || אנחנו עובדים, נלחמים ומקטרים) ?

ומעבר לכך, איך מי שעבר את גיל חמש עשרה, מתפתה להאמין לסלוגנים שכוללים את "פוליטיקה חדשה", "אנשים חדשים",
כשכל זב חוטם יודע שאין חדש תחת השמש?
קיץ חולף, חורף בא, הם מקבלים את הפטור ואנחנו את הצינור...

אותה סקפטיות אגב, חלה מבחינתי על מפלגה המתהדרת בשם האפוקליפטי "ארץ חדשה"...
חדשה בתXת שלי...

קימחי היקר - אופטימיות היא מצרך בסיסי לישראלי

שהרי אם לא היינו מצוידים בה- לא היינו פה.
כמה דברים:
1. "את הטיטאניק בנה מהנדס מנוסה את תיבת נח בנה איש ישר" (ציטוט שאהבתי - מהעמוד של דורון פדהצור בפייסבוק)
2. אם יתמזל מזלנו בעזרתם של בוחרים שלא נשברים מרוחות רעות- ויהיו מספיק מנדטים ליש עתיד (מספיק זה עניין יחסי),תהיה אפשרות לקואליציה שהתנאים בה יתאמו לעקרונות של המפלגה.
זה יכול לקרות בכל מיני קונסטלציות - ואני לא מאד אתפלא אם יהיו תוצאות מפתיעות בבחירות האלו, שרב בהן הבלתי צפוי על הצפוי.
קרה משהו במדינה מבחינה חברתית - אפילו שאת תוצאותיו לא רואים במיידי. גם הדד-ליין לקיומנו קרוב מתמיד- בשל הדמוגרפיה במדינה.
יש לנו שתי ברירות - או לשנות את השיטה שבה פועלת הממשלה- החל משיטת הבחירות, דרך שיטת הממשל ודרך פעולת משרדי הממשלה, או - להמתין לקיצנו בהכנעה.
אני בוחרת בדרך האופטימית, שבה כל אחד תורם ועושה למען הכלל ולא רק עבור עצמו,ואני רוצה מנהיגות שיש לה יכולת לשמש דוגמא אישית.

k i m k h y

New member
אופטימיות היא סלע קיומנו...

כשבא מישהו כיאיר לפיד, כוכב טלויזיה ואשף קולמוס,
שהרקורד שלו בתחום העשייה החברתית / מדינית / פוליטית הוא דף ריק,
והקשר הישיר בינו לבין מעמד הביניים הוא בערך כמו הקשר בין ליהיא גרינר לעמוס עוז,
האופטימיות שלי מפנה את מקומה, אחר כבוד, לחשדנות זהירה, מהולה בהמתנה לשלב שמעבר להכרזות מילוליות, בטרם יום הבוחר.

אגב, עשייה למען הכלל מבורכת בעיני, לא פחות משהיא מבורכת בעינייך.
לפיד טרם עשה משהו למען הכלל, תקני אותי אם אני טועה...

mr dish

New member
גם הדבק המיוחד שנרקח במיוחד כדי לאחד דיעות של

אנשים כיעקב פרי, יהיר לפיד וחברו האישי הטוב, בעל העין הטובה לכדורסל...הוא דבק המתפשט ומשמש יותר ויותר "תנועות מגונות" בפוליטיקה המאוסה שלנו...

למעלה