משאל - כמות האנשים בשיעור

משאל - כמות האנשים בשיעור

מה מספר האנשים בשיעור המועדף עליכם ביותר? ולמה? אולי כדאי למקד את השאלה לכמה "קבוצות" של אפשרויות: 1. שיעור פרטי עם המדריך 2. להיות עם עוד אחד או שניים בשיעור (סה"כ - שניים-שלושה תלמידים) 3. 4-6 תלמידים כולל אתה 4. 6-8 תלמידים כולל אתה 5. 9-10 תלמידים כולל אתה 6. 11-12 תלמידים כולל אתה 7. קצת יותר מ-12 תלמידים נראה לי שאלו הן 7 הקבוצות האופייניות ביותר. מה דעתכם? מתי הכי כיף לכם? מה היתרונות של כל מצב, מבחינתכם? האם הייתם מעדיפים שזה יהיה מגוון? ונניח שהייתם צריכים לבחור באחד מהמצבים הנ"ל כך שהוא יהיה תמידי - במה הייתם בוחרים??

Kiru

New member
אם באמת הייתי צריך לבחור,

זה היה חבל מאוד - כי לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות משלה. אם הייתי צריך לבחור לגבי רוב השיעורים - הייתי בוחר בהרכב של 4-6 תלמידים כולל אותי. אידיאלי: גם אפשר לעבוד בזוגות, וגם לא חסר תשומת לב מהמורה. מה שכן, לפעמים לא ממש בא על תשומת לב מהמורה...
בשביל זה טובים השיעורים של 9-10 תלמידים. חוץ מזה, אין תחליף להחלפת פרטנרים... אותו אימון עם 9 פרטנרים יהיה כמעט פי 9 אפקטיבי יותר מאימון אחד ארוך עם פרטנר אחד. למה כמעט? כי יש גם ערך מוסף ללמידת צורת העבודה שנוחה לי עם פרטנר מסויים, דבר שלוקח טיפה זמן. השיעורים הפרטיים הם משהו אחר לגמרי. לדברים מסויימים אין להם תחליף, ממש ככה (יש דברים מסויימים שלמדתי בשיעורים הפרטיים שהיו לי עם בן, שלא נראה לי שהייתי לומד בשום שיעור אחר). אבל הם בשום אופן לא יכולים להיות תחליף לשיעור רגיל. הם התוספת, הרעפים על הגג (אני יצירתי היום
), אבל לא הבסיס עצמו. יחד, העובדה שבכל שיעור יש הרכב מספרי שונה יוצרת בדרך כלל שילוב דיי אידיאלי. מה שכן... יש יוצא מן הכלל אחד: אני אישית לא מצליח כמעט ללמוד בשיעורים של יותר מ-12 תלמידים. זה כאילו... לא נכון כזה. יותר מדי החלפות פרטנרים, יותר מדי תנועה, יותר מדי. מצד שני, נהניתי למרות הכל. אז אולי למדתי בכל זאת?..

kung fu

New member
העדפה שלי

קודם כל, אני אוהבת את כל המצבים, אבל אני אפרט את היתרונות לדעתי: 1. שיעור פרטי עם המדריך 2. להיות עם עוד אחד או שניים בשיעור (סה"כ - שניים-שלושה תלמידים) התקדמות מהירה מאד ו/או היכנסות לעומק של החומר הנלמד ו/או יותר אפשרויות לשיעור מיוחד ושונה. 3. 4-6 תלמידים כולל אתה 4. 6-8 תלמידים כולל אתה 5. 9-10 תלמידים כולל אתה בימים שאני לומדת זה הפורמט הרגיל של השיעור, ואני מרוצה ממנו. אין לי מושג איזה יתרונות מיוחדים יש כאן. אה, יחס אישי כנראה? 6. 11-12 תלמידים כולל אתה 7. קצת יותר מ-12 תלמידים הרבה תלמידים זה גם כיף. יתרונות? אולי שאפשר להתנסות עם כל מיני פרטנרים בקרבות ועבודה זוגית וכו´. מתי הכי כיף לכם? יש שני מצבים שהכי כיף לי בהם: שיעור פרטי עם המדריך (מזמן כבר לא יצא לי....) או עם עוד תלמיד או שניים, ולפעמים שיעור עם עוד 5 אנשים. זה ממש תלוי במצב שאני נמצאת בו באותו הרגע. מה היתרונות של כל מצב, מבחינתכם? פירטתי כבר האם הייתם מעדיפים שזה יהיה מגוון? הייתי שמחה אם פעם בשבוע הייתי מתאמנת עם עוד 4-6 אנשים, כמו היום, ושהפעם השנייה היתה שיעור פרטי. מצד שני, נראה לי שלתקופה של חודש. לא מעבר. פעם בשבוע שיעור פרטי עם המורה...לא בטוחה שאני רוצה למשך זמן. לא יודעת בעצם... ונניח שהייתם צריכים לבחור באחד מהמצבים הנ"ל כך שהוא יהיה תמידי - במה הייתם בוחרים?? אני מתבלטת בין: 3. 4-6 תלמידים כולל אתה אבל.....פעם בשלושה שבועות הייתי שמחה לשיעור של 6-8 תלמידים או מספר גדול יותר.

kung fu

New member
אני בעצם לא יודעת

התשובה שלי לא ממש מדוייקת........... יש הרבה יתרונות ללימוד בקבוצה גדולה יותר מאשר 4-6 האידיאלי היה שהייתי לומדת קונג פו כל יום, וכל יום הייתי בקבוצה אחרת

רמי ד.

New member
אני בוחר ב4=6, אף שהשיעור שהכי

אהבתי, היה עם עוד תלמיד אחד רמי

למעלה