מרבה עבודות - מרבה...

leiny85

New member
מרבה עבודות - מרבה...

כאב ראש?
בשגרת חיי הסטודנטיאלית - אני עובדת פעם-פעמיים בשבוע (במקום מסדור עם תלוש והכל). בנוסף אני מתחילה שבוע הבא להשגיח בפסכיומטרי.(גם זה צפוי להיות מסודר עם תלוש) ההשגחה בפסיכומטרי תהיה יום-יומיים אחת לשלושה חודשים. מה עושים עם מס הכנסה למיניהם? (אגב, עוד לא עברו שנתיים מהשחרור אם זה רלוונטי לענייני מיסים) בקיצור - צריך לעשות תיאום מס או פעולות אחרות שאני לא מבינה בהן בגרוש? או במילים אחרות איך אשמור על הגרושים שלי? תודה,

iritki

New member
לפי מה שאני יודעת זה עובד ככה

בעקרון מורידים לך מס לפי ההכנסה החודשית הממוצעת שלך. כך עוד זה לא עובר את 6000 ש"ח אאל"ט לא מורידים מס. כאשר עובדים בשתי עבודות, את מצהירה באחת מהם שזו עבודתך היחידה בטופס 101 (הראשונה בד"כ), ובעבודה הבאה את כבר רושמת שזו אינו מקור פרנסתך היחיד (לא מומלץ לשקר). מי שאמור לדאוג לך זה מקום העבודה השני ואת צריכה לברר בהנהלת חשבונות מה הסידור של מקום העבודה מול מס הכנסה. יש מקומות שבהם ההסכם שמי שזו עבודתו השנייה מורידים אוטומטית % מסוים מס - ואז את צריכה ללכת לעשות תיאום מס - כלומר להגיע למס הכנסה עם שני התלושים ותעודת השחרור (לא בטוחה שההקלה אחרי שנתיים נשארת, אבל להזיק זה לא יכול) ולקבוע איתם כמה מס מורידים לך אם בכלל. ועם האישור שתקבלי שם ללכת לשני מקומות העבודה (שלא יגידו 'לא ידענו'). לפעמים מקום ההעבודה השני עוזה את העבודה הזו בשבילך ומבקש צצך תלוש שכר של מקום העבודה השניה, או שמוריד מס באופן רגיל ואז שוב מוטלת עליך ההמתנה בתור למס הכנסה.

leiny85

New member
אז מה הפרוצדורה?

כשאני אמלא את הטופס 101 בעבודה של ההשגחה על הפסיכו' - למלא שזה מקור העבודה המשני ולקוות לטוב? או פשוט ללכת למס ההכנסה עם התלוש הראשון שאקבל מהם? (ושאר הטפסיאדה)

iritki

New member
שניהם

מלאי טופס 101 אמיתיותבררי מה המדיניות של החברה של הפסיכו' ואז תדעי אם את צריכה ללכת למס הכנסה

למעלה