מראש סליחה על השאלה

• פותח הנושא AY1
  • פורסם בתאריך

AY1

New member
מראש סליחה על השאלה ../images/Emo3.gif

איך מכינים סלסלה לשבועות
אם יש תמונה עוד יותר טוב ואפ אפשר משהו לא מסובך למשהי שבקושי מצליחה לגזור בקו ישר

שרון9

New member
תכנסי לאתר של אומנות שימושית

ותעשי חיפוש למילה "טנא". יש שם כמה עיצות טובות.

dafdaf

New member
אכן יש שם רעיון חמוד ../images/Emo172.gif

אבל אשמח לעוד רעיונות אם למישהו יש...

שי ז.

New member
מה שמפריע לי ברעיון זה שבקבוקי

הפלסטיק עלולים לפצוע אחרי החיתוך.

dafdaf

New member
../images/Emo41.gif מצטרפת לשאלה ../images/Emo41.gif

גם אני צריכה להכין לגן של ארד סלסילה ואין לי שמץ איך...

מעין הלכה היום לגן עם טנא.

לקחתי סלסלת קש קטנה (הדגישו להביא טנא קטן). ריפדתי אותו במפית ועליו עלי תאנה מהעץ של השכנים (שבעת המינים). הנחתי בפנים מלפפון, עגבניה ושני אפרסקים - זה מה שהיה בבית נכון לעכשיו והאבטיח לא נכנס :) קישטנו בפרחים וזהו....

אפשר להכין מסלסלה של פטריות

פשוט להוסיף ידית מסול/בריסטול, לקשט קצת במדבקות/צבע אפשר לרפד בצמר גפן או קש.

אני לא רוצה לחשוב על זה בכלל!

והנה סיפור (שקשור בעקיפין): היינו צריכים להכין עם הילדים עבודה ליום ירושלים. לקחתי את הבן שלי, ישבנו, צבענו, הדבקנו, קישטנו וכו'. יצאה עבודה נחמדה (או קיי, מזעזעת...) אבל עבודה שהבן שלי עשה. באותו יום שהבאנו את העבודה שלו, הסתובבתי עם הרגשה רעה בקששר אליה, וכשהגעתי לגן "קיבלתי חום". היו שם עבודות שכל קשר בינם לבין "הילדים עשו" היה מקרי, במקרה הטוב... היו עבודות מדהימות, אבל אני בספק אם הילדים עשו אותם! אני הייתי בדיכאון נוראי... (פולניה...). מצד אחד את רוצה לעשות את העבודה עם הילד ותחושת הסיפוק שאכן זו עבודה שהילד עשה, אבל מצד שני זה נורא מבאס שיציגו את העבודה "העלובה" שלו לצד כל העבודות היפות. ואיך זה מתקשר לחג השבועות? - ובכן, על אף שהילד שלי אינו אוכל פירות בכלל הוא הולך לקבל את הסלסלה הכי מושקעת והכי יפה בגן!!! (אין לי מושג איך היא תראה, אבל היא תהיה גדולה ומפוצצת כי מסתבר שהגודל כן קובע...

ועם זאת, ואולי בגלל זה...

יואב זיהה בין כולן את העבודה שלו. ומבחינתי הכי הכי חשוב זה שהוא נהנה בתהליך עצמו, לא יודעת כמה ילדים הרגישו ככה. אני חושבת שמה שעשית היה נהדר לילד שלך
, ולא סתם בשביל הרושם... נהדרת !!! ולמה לא לקשט את הטנא של יואב יחד איתו? מה, לא רעיון טוב? (אני כבר מחכה בקוצר רוח לפרוייקטים כאלו שאעשה עם עומר ונועה).

אמאורית

New member
את צודקת.

זה נורא מרגיז שהעבודות כל כך מושקעות והילדים לא עשו שם כלום..... גם את הטנא של רואי - כל מה שהדבקתי עליו היה פרי יצירתו, הוא צייר פירות וירקות וגזרנו אותם ואותם הדבקנו - וגם פרחים. ואני לא חושבת שהוא ראה את ההבדלים בין הטנאים - אנחנו ראינו, ואף על פי שהיה מאוד מושקע - עדיין היו כאלו שהגזימו מאוד. אז למדתי שאולי אני טיפה יותר אשקיע בשבילו - אבל ביחד איתו - חייב להיות איתו, כי אני רוצה שאת חוויית ואת חדוות היצירה הוא יעבור - הרבה יותר חשוב לי ממה ההורים האחרים יחשבו. אז היו פעמים שהבאנו דברים פחות מושקעים "בשביל ההורים" אבל הוא נהנה כי הוא עשה אותם בעצמו. (אבל הכל חלק מהחומרנות שמשתלטת, ראי ערך ימי הולדת שדברנו בשבוע שעבר...)

אני מכינה כך את הטנא:

קניתי קערה יפה בחנות של הכל בשני ש"ח, קערה קצת עמוקה עם הדפס של פירות וירקות. אני אמלא את הקערה הזאת בפירות וירקות, אוסיף מעדן חלב עם כפית, ואסגור את הטנא בצורה דומה למשלוח מנות עם צלופן שקוף. תיכף אני אכין מדבקה יפה שיהיה כתוב בה חג שמח והשם של סיון. פשוט וקל.

sarush

New member
סלסלת קש קטנה

בתוכה מפית צהובה פרושה והכל עטוף בצלופן וחוטי רפיה טבעיים (נשאר לי מאיזו אריזת מתנה ששמרתי לפני מליון שנה).

אנחנו מכינות בשנים האחרונות

מסלסלת הפלסטיק של הענבים (סלסלת רשת מפלסטיק עם ידית). בתוך הרשת מאד נוח לשזור את הענפים, הפרחים, הנצנצים וכל מה שמקשטים איתו.

שירי ל

New member
עכשיו אני מכינה

סלסלת קש שיש לי בבית קניתי זר של פרחים עם חוט ירוק כזה של פרחים (10 אג' ליחידה בכפר השעשועים) אני אחבר את הפרחים לסלסלה מסביב. אופציה נוספת היא לקנות זר של יומולדת ופשוט לקשור אותו סביב הסלסלה

sarush

New member
בכלל לא חשבתי

לקשט עם פרחים... (שאין לי כמובן) עם מה אפשר לקשט ממש שיש בבית? (עלי סלרי?...)

שרון9

New member
אני נכנסתי לסניף של זר פור יו

וביקשתי משהו לקשט סלסלה (שיש לי בבית). נתנו לי ענפים כאלו של אספרגוס (לפחות כך הם קראו לזה), ואני כבר אהדק אותם לסלסלה.

שירי ל

New member
אבל רגע-

אם אני אכין את הסלסלה עכשיו, הפרחים ישארו טריים עד מחר? איך להחזיק אותה? אני לא רוצה לשבת לעשות את זה בלילה...

למעלה