מקווה שתעזרו לי,בבקשה.

מקווה שתעזרו לי,בבקשה.../images/Emo5.gif

שלום לכולם! לא מזמן נכנסתי לפורום ושמחתי לראות שישנו פורום שאפשר לספר את מה שעובר עליי ויש מי שמקשיב ונותן עצה. הסיפור שלי ארוך מעט,אך אני יכולה לומר שאני כותבת ממצוקה גדולה כי כעיקרון אני מנסה לא להעזר באף אחד ,ככה חונכתי שצריך לשמור ולהסתדר לבד. אני באה מחברה שבה נהוג להתחתן מוקדם,הייתי בת 18,כן פשוט ילדה שרק סיימה תיכון.אני לא יכולה לומר שהתחתנתי מאהבה אבל זה כבר נושא אחר כי למדתי לאהוב את בעלי,עם זאת אין לי סיבה מיוחדת לחתונה עם בעלי,פשוט ככה היה צפוי ממני ואני עשיתי מה שציפו ממני,נו ילדה בת 18. בהתחלה הכל היה בסדר,כמו כל ההתחות מה גם שהוא הרשאון שהייתי איתו והיחיד עד היום.אני לא כל כך רציתי להביא ילדים ישר,רציתי ללמוד קצת למצוא עבודה ,בכל זאת לחכות קצת הרי רק התחתנתי ואני בקושי מכירה את בעלי.רצונות לחוד ומציאות לחוד אחרי חודש הייתי בהריון ונולדה לי ילדה מתוקה ומקסימה.ואז החלו לצוץ לאט לאט הבעיות אני אמא לחוצה כל חום או כל חולי מלחיץ אותי וזה לא מצא חן בעיניי בעלי אמר שאני מגזימה.בינתיים עשיתי קורס וגיליתי שוב שאני בהריון על הילד השני.נולד לי בן מתוק. נשארתי בבית לגדל את הילדים ,ובעלי החליף מקום עבודה שלא הספיק לפרנסה. ביקשתי ממנו שימצא עבודה אחרת אבל הוא אמר שזה מה שמביא לו סיפוק והתחיל להוציא דברים מהבית ולמכור אותם בשקט.הרגשתי בודדה מאחר ולא עבדתי ,הייתי עם הילדים כל הזמן,המשפחה שלי הייתה רחוקה ואז הם עזבו את הארץ.היה לי מאוד קשה כי למרות המרחק ביקרתי אותם לעיתים קרובות ובעלי אף עודד אותי להישאר שם למספר ימים ואפילו שבוע,שבועיים.תמיד הייתה ההרגשה שאני יכולה ללכת ולהישאר שם ולו לא היה איכפת ואולי זה בגלל שכבר יש שני ילדים בבית ואני שאומרת מה מפריעה לה עושה כאב ראש. היה לי מאוד קשה ומאחר והפרנסה לא הייתה לאחר שנה הצטרפנו למשפחה והקמנו עסק עצמאי,ההורים תמכו המון ובהתחלה בעלי לא ידע מה לעשות ואיך אבל אני הייתי איתו עבדנו יחד ואת הילדים לקחנו לגנים.אני השתלבתי מאוד יפה,בהתחלה היה לבעלי קשה אבל הוא התרגל.ואז החלו חיכוכים בקשר לעבודה ,כל עוד אני עבדתי איתו הכל היה בסדר והתקדמנו לאט אבל דיי יפה. ואז החלו בעיות מקומיות ואני לא יכולתי להמשיך לעבוד איתו ואז החלה ההדרדות היה קשה והמצב הכלכלי שוב שקע.הייתה תקופה שלא עבדנו והנה אני שוב בהריון.נולד לנו בן חמוד,מקסים.טוב בלי הרבה סיפרים .מאז ומתמיד הרגשתי שאני לבד.שלבעחי לא ממש איכפת כי אני נותנת את כל מה שאני יכולה לתת לילדים לבעלי מכל הבחינות רגשית,חברית,אוזן הקשבה,מינית.תמיד ניסתי להגשים את כל משאלות ליבו.הוא מצידו קיבל הכל כי מגיע לא!!ככה צריך להיות. אני לא מדברת על עזרה בבית כי אני מסתדרת,אבל גם עם הילדים לא איכפת לו והם מרגישים הם קיבלו תעודות הוא אפילו לא רואה.רוצים ללכת לאיזהשהו מקום אז אולי אני אלך לבד כי הוא קצת רוצה לנוח.בערבים רואים טלוויזה,הוא מדרבן אותי אולי תלכי לאמא שלך לכי,אז בהתחלה בסדר נחמד אני נהנהת איתם וטוב לי אבל שאיזהו שלב הרגשתי אני בעצם מפריעה לו,הילד בוכה תתטפלי בו,הם רבים אני מפרידה ,הילד חולה ונגמרו הנרות ביקשתי שיביא מבית חולים הרצאה איך מפגרת כמוני שכחה לקנות ולמה הוא צריך ללכת להביא מבית חולים באמצע הלילה,אני חוזרת עם שקיות הוא אפילו לא עוזר,אני צריכה לבקש,יש הופעה לכי עם הילדה היא תהנה (הבת שלי כבר בת 8.5),ואני מעירה ואומרת ומבקשת.לפני שנתיים בהריון של הבן הקטן הגעתי למצב שרציתי פשוט לברוח מהבית ולא היה לי האומץ,יותר נכון לומר שהאמנתי שאני לא יכולה להרים ידיים בכל זאת זו המשפחה שלי.כשהוא בבית הילדים בלחץ הכל אסור והוא לא מסביר הוא כועס. הושבתי אותו לפני חודשיים והסברתי לו כל מה שמפריע לי אצלו,אי הגיינה ,חוסר איכפתיות,אדישות,מקבל אותי כמובן מאליו.הוא אמר שהוא לוקח את זה לתשמות ליבו אבל כלום לא השתנה. לפני חצי שנה הכנסנו את המחשב,נכנסתי לזה חזק ,אני לא עובדת ואת העבודה בבית מסיימים מהר ,כן לא שהתמכרתי אבל בערבים ישבתי יותר ויותר למחשב. הכרתי בחור נחמד שסיפרתי לו שאני רווקה,הקשר ביננו התחזק ואצלו ראיתי כל מה שאני מחפשת,חבר,אוזן קשבת,טוב לב,הכל. הבחור הוא מהארץ ומראש אמרתי לו שלא ייצא ביננו כלום רק קשר במחשב.דיברתי איתו מספר פעמים בטלפון.ובאמת שהוא בחור טוב.הגעתי להחלטה שאני צריכה להפסיק את הקשר איתו כי יחד עם זה היחסים עם בעלי התדרדרו יותר, וכי אני פוגעת בבחור ומשקרת. הוא נסע למספר ימים לארץ והרגשתי טוב,הרבה יותר רגועה,עסוקה עם הילדים.הוא חזר וסיפרתי לו את מה שאני מרגישה ושאני לא אוהבת אותו,הוא לא רוצה לפרק את החבילה ואני פשוט מרגישה שאני חייבת לתת לזה עוד הזדמנות,קשה לי מאוד לתת את ההזדמנו הזו כי זו לא פעם ראשונה שאני משוחחת איתו על זה ומסבירה לו כל מה שמפריע לי. הוא התלונן שהמחשב מפריע לו והורס לו את החיים,אני מודה שישנה השפעה אבל כבר לפניי היו לנו בעיות,המחשב אולי החריף אותם.הוא מרגיש אני שמחה שהמצב שלנו לא טוב ואני חוגגת על זה ,אבל איך אפשר לחגוג שהמצב של המשפחה שלי,שלי שלי לא טוב איך??????? אני מנסה באמת מנסה לכל כך קשה לי. בינתיים אני לומדת פלמית ואחר כך אני רוצה ללמוד הוראה כבר מתחילת ספטמבר.אני מרגישה שאני אני יכולה להסתדר לבד,אני לא בטוחה מאה אחוז מה גם שאני לא עובדת ואין לי מקור הכנסה,אבל החלטתי שברגע שזה לא מסתדר אני אחכה עוד מעט אמצא עבודה ואז אעזוב. אני מפחדת מעט על הילדים,שגם ככה הם מאוד רגישים,בכל זאת הוא אבא שלהם ואני חושבת שהם אוהבים אותו.קשה לי באמת קשה לי. שיתפתי את הוריי סיפרתי שאני לא מאושרת איתו,הוריי תומכים בי אבל יחד עם זה לא מתלהבים מגירושין,הם מוכנים אפילו לתמוך מבחינה כלכלית אבל אני לא רוצה ליפול על הצוואר שלהם,בינתיים אני נותנת לזה הזדמנות נוספת והוא מתעצבן ולא רוצה להרגיש על תנאי ורוצה שהכל יחזור לקדמותו,ולזה צריך סבלנות ולי יש בדרך כלל מקווה שגם הפעם יהיה לי. מה שמפריע לי הוא שאני מסתדרת עם כולם,אחים,חברים,משפחה ועם האדם שהכי חשוב שאסתדר אני לא מסתדרת ואני מרגישה אשמה שאני לא משתדלת מספיק. אני משיקעה הרבה בכולם ובילדים עם הרבה שמחה שלא ירגישו עצובים ועם זה גם ביד חזקה שלא הכל מותר. מקווה שתוכלו לייעץ,בתודה מראש סתם אחת מחול.

adam33

New member
מחשב ויחסים

1.במקרה שלך המחשב לא הרס את החיים הוא רק עורר א היחסים המתים. 2.בעלך סוף סוף ראה שהדרך מובילה למקום אחר ושאת נהיית אט אט עצמאית ומפוקחת יותר 3.בהנחה שאת עדיין אוהבת אותו או שמרגישה אליו משהו שווה להתחיל לעבוד על עצמכם. 4.מצב כלכלי ירוד גורם ליחסים מעורערים אך לא יוצר אותם. 5.אינך אשמה במצב שאת נמצאת בו אך גם הוא אינו אשם 6.נסי קצת לחיות במשבצת שלו, לאחר מכן הראי לו שגם להיות עם הילדים זו עבודה מתישה וקשה. 7.המצב כפי שאת מתארת יכול להוביל לגרושין: מחשב, הרגשה זיפתית,ריחוק רגשי,ריחוק פיסי..אך דורש תיקון ועבודה מאומצת של שניכם והוא בר תיקון!! 8.כל הכבוד לך ואני מצדיע לך שבאמת ראית שקשר וירטואלי יכול להוביל למקומות לא רצויים ושהבית חשוב לך כעת הרימי את הראש וקחי את היד שלו והובילי אותו לשיחה מלב אל לב ואל תשכחי להכניס בשיחה שאת רצינית ושאת חושבת גם על פרוד ושאת יכולה להיות עצמאית ולהצליח ולמרות שהוא עובד את יכולה לעשות זאת למרות הקשיים כי את מאמינה שתצליחי. אני מקוה ומנסה להאמין שרק אם הוא יראה שאת רצינית ושזה כבר לא עניין ללכת למחשב או לקרובים רק אז הוא גם יענה בצורה רציונלית ותראו היכן ומה עושים מעתה ואילך.

קודם כל תודה על התגובה../images/Emo51.gif

אני מסכימה עם זה שהמחשב הוא לא מה שהרס את הזוגיות אלא שהקשר שלנו הוא לא מספיק חזק מההתחלה ויש רק צד אחד שמוותר ובא לקראת. אני ישבתי איתו ושוחחתי איתו מספר פעמים שיש דברים שמפריעים לי ושאני רוצה שיעשה שינוי כי מאוד קשה לי להמשיך ככה,שיראה שאיכפת לו ושלא יהיה בטוח שאני אשאר לנצח בגלל הילדים כי עם כל האהבה שלי לילדים שלי ועם הכבוד וההערכה ,הם עדים לויכוחים ביננו ואני יודעת שזה מפריע להם ולי. אני לא יכולה לומר כרגע שאני אוהבת אותו,אני אומנם לא שונאת אותו,אבל את ההזדמנות הזו אני חייבת לתת לו ולמערכת היחסים שלנו כי אני יודעת שזה קל לפרק,מספיק שאגיד דיי .אני יודעת שהוא אוהב אותי אבל זה לא מספיק רק להגיד, לפעמים לאהוב בא לידי ביטוי במעשים ולא רק במילים. וכן אני יודעת שאסתדר לבד כי רוב המטלות מונחות על כתפיי ועם קושי של העבודה אני אסתדר ואמצא משהו. אני יודעת שאני לא מושלמת ואפילו ביקשתי ממנו שאם יש משהו שמפריע לו שיאמר לי אני אנסה לשנות,והוא אמר שרק הקטע עם המחשב וכרגע חוסר יחס כי למען האמת אני כועסת ועכשיו כל כך קשה לי לתת את ההזדמנות הזו שאני ממש נלחמת בעצמי. אני הגעתי למחשב ולקרובים כי הרגשתי שאני לא מצליחה לתקשר איתו ואולי למישהו יש דרך אחרת. ושוב תודה.

adam33

New member
תיקשור

לתקשר זה לא לומר לו בוא נדבר לתקשר זה לתת לו להפנים את המצב כפי שאת מדברת כנראה שהוא עדיין בנקודה שונה ממך שאומרת לו שאת לא רצינית ושאת מובנת מאיליו בנישואין אלו את חייבת להבהיר לו ואפילו לשם מכת ההלם הראשונה שאת רצינית ושאינך מוכנה לחיות עוד ככה הבהירי זאת בכל ערוץ תקשורת אפשרי - וגם דרך הקרובים.

becki1

New member
שלום לך!

קודם כל השם-אף אחד אינו "סתם" אז בבקשה..
בעייתך מובנת ומוכרת והיא אופיינית להרבה מערכות יחסים. יש פה באמת אנשים נהדרים ואני בטוחה שייתנו לך הרבה עצות מועילות. אני חושבת שכבר התחלת למצוא לעצמך את מה שאת צריכה: תכנית פעולה, את מתכננת את הלימודים, עבודה ולמעשה רוצה לחזק עצמך לעצמאות. אבל שימי לב-עצמאות זו לא חייבת להיות כשאת לבד, פרודה מבעלך, את יכולה, ולמעשה צריכה, להיות עצמאית בתוך המערכת שאת נמצאת בה. אני נזהרת מלהביע את דעתי כי מי כמוני יודעת שמה שרואים משכאן..לא רואים משם!! יש המון פרטים בסיפור שלך, והמון כעס ותסכול שלך. נתחיל בכך שנישאת בגיל מאוד צעיר, ולמעשה נראה לי שכל הזמן תכניותייך ותכנונייך נהרסו בגלל סיבות שלא הצלחת לשלוט בהם: נישואין, הריונות, עבודה, עסק עצמאי, מעבר לחול ועוד.. אני מבינה שבעלך "לא בסדר" בהרבה דברים אבל לדעתי עלייך להבין שלא יעזור אם "תגידי לו מה שמפריע" והוא "יבטיח לשנות" קשה מאוד מאוד לשנות אנשים, ועוד יותר כשנוח להם איך שהם (כי גם ככה היה תמיד, הכל מסתדר, מקבלים אותם כך וכו´) מי שצריכה לשנות (אינני אומרת להשתנות כי זה לא פשוט..)זאת את. תתחילי בעצמך. בלי כל קשר אליו. אל תבקשי ממנו יותר להיות מעורב עם הילדים (אני יודעת, זה קשה את דואגת כאילו " אולי הם לא יאהבו אותו" אבל את לא אחראית לבעלך ולהתנהגות שלו, רק לשלך!) אם בא לך לעשות איתם משהו-תעשי!ואם לא-אז אל תעשי (אם נראה לו שהיא תהנה בהצגה-הציעי לו שיילך איתה-אל תכעסי,אל תחריכי, רק הציעי..) אל תדברי איתו על זה שהוא לא מסתכל על התעודות שלהם (וגם אל תדברי איתם עליו או על התייחסותו..) את יכולה בדרך שיחה להגיד איך את מרגישה על מצבם בבי"ס או כל דבר אחר. אל תחכי לתשובות שלו. ואם הוא לא רוצה בכלל לשמוע..תפסיקי באותו רגע את השיחה, אל תתחילי להאשים אותו בכל מיני דברים. תמצאי לעצמך עכשיו עבודה-למה לחכות אחרי הלימודים? תגבילי את עצמך במחשב אם לדעתך את מגזימה. את ממילא עושה את הדברים לבד אז אל תפחדי מה "לבד" שאת אולי תיצרי לעצמך תנסי לעשות לעצמך רשימה של כל הדברים המוצלחים שלך (בלי להתבייש!!) בכל התחומים, זה יכול לגרום לך לראות שאת שווה המון. המקום פה צר מלהכיל, ברור שאת זקוקה לצאת ולפרוץ מהבית, בעל.ילדים משפחה, קרובים, שהפכו למציאות חייך בגיל כל-כך צעיר.. תחיי את חייך, גם אם זה כרגע ב"מקביל" לבעלך, ולא יחד איתו, תאהבי את מה שאת עושה, אל תאשימי, נסי לשנות רק את עצמך. את התגובות שלך-אם יש צורך הבהירי שוב את עמדתך אבל בלי לומר "אתה ככה וככה" אלא "אני אוהבת כך או אחרת.,אני מרגישה ככה וככה.. ולכן אני מתכוונת לעשות ככה וככה..,והכי חשוב, שיבין שאת לא פוחדת, שאת יודעת שיש לך כוח ואת לא אותה "מפגרת" שהוא צריך לסבול בבית.. דרך אגב-האם הוא גם היה בן 18 כשנישאתם? אולי גם הוא תכנן לעצמו הרים וגבעות ולפתע היה עם משפחה לפרנס? האם הוא למד לאהוב,לכבד ולהעריך אותך? קשה לדבר פה, אבל אני מאחלת לך שתמצאי את הדרך. אני באמת מבינה אותך ויודעת שלא קל להיות לבד בתוך הנישואין. קל לברוח אל המחשב, אבל באמת תנסי למצוא את החוזק שלך בדברים מועילים ובונים, שיחזקו אותך ושנו אולי את המציאות שאת חיה בה. בהצלחה חמודה!

היי בקי ולכל אנשי הפורום.

שוב תודה על ההתיחסות.לקחתי לתשמות ליבי את אשר כתבת וכן אני מודעת לזה שהרבה יותר קל להרוס מאשר לבנות.יש בי גם חששות,אף כי אני יודעת שאסתדר לבד, אני מעדיפה ראשית לנסות שוב.כן אני מנסה לפתח את העצמאות שלי במקביל אליו,אבל ישנו דבר אחד שמפריע לי,בנישואין או בכל מערכת יחסים אחרת התשתית והבסיס הוא הקשר הזוגי,אם אני עושה כל דבר לבד ובמקביל אליו מה הטעם?למה אני נשואה אם אין לי שותף?הרי להיות נשוי הוא לעשות הרבה דברים ביחד ולא הרוב לבד.אני כותבת הרבה דברים או רוב ולא הכל כי אני מבינה שצריך גם חלק מהדברים לעשות לבד. בעלי היה בן 20 כשנישאנו והוא רצה להתחתן והיה מוכן,אני לא חושבת שהוא תכנן לעצמו הרים וגבעות ,בעצם אני יודעת שלא. אני לא יודעת אם הוא למד לאהוב אותי,השאלה היא מה המשמעות של לאהוב אותי אצלו,אצלי לאהוב זה לכבד,להעריך,שיש עם מי לדבר ,גם שקשה אז פותרים ביחד את הבעיות לרצות את הטוב לבן הזוג ולביחד.אולי אני מבקשת יותר מדיי?

למעלה