מקווה שזה הפורום המתאים

מקווה שזה הפורום המתאים

אמא שלי אתמול נפצעה ע"י אופנוע (ברוך השם חוץ מכחולים אין שום דבר רציני).בכל אופן,אישה כלשהי החליטה להזמין אמבונלס,וכשהוא הגיע,למעט כמה בדיקות שגרתיות כמו לחץ דם וכו',הוא לא לקח אותה לבית חולים וגם לא נתן כלום,אבל מה-צריך לשלם 600 שקל. עכשיו אני שואלת,למה לעזעזל 600 שקל?! אני מבינה שצריך לשלם על עלויות הנסיעה,ציוד והכל,אבל בטוח שלא 600 שקל,כי את הבדיקות האלה היא גם יכלה לעשות בקופת החולים ליד הבית בלי לשלם 600 שקל,בסה"כ הם באו בדקו והלכו
.יש אנשים שפשוט אין להם את הכסף הזה (לנו למשל),ואני לא רואה סיבה לקחת כ"כ הרבה, כי אפילו לאנשי מד"א לא משלמים כלום,הם בסה"כ מתנדבים! זה פשוט ניצול,כי ידוע שבזמן לחץ בתאונות וכדומה (בעיקר לאלה שלא רגילים לכל העניינים האלה) אנשים ישר מזמינים אמבולנס,ככה שבין אם קרה משהו רציני או לא אתה משלם 600 שקל. מה שעוד יותר מכעיס,זה שאמא שלי נפגעה בסיפור ולא האופנוען שפגע בה או האישה הזרה שהזמינה את האמבולנס על דעת עצמה,אז למה אמא שלי צריכה לשלם?!זה כ"כ מכעיס אותי.הבעיה היא שמרוב שהיא לא מבינה בדברים האלה,היא חזרה לעבודה כמו גדולה ישר אחרי זה (מדובר אולי בשעה-שעתיים,אולי אפילו דקות!),והבנתי שהביטוח משלם או משהו כזה אחרי שהולכים למשטרה,מצלמים את את הפגיעה וכו' וכו',אבל מכיוון שהיא לא נפגעה קשה וחזרה לעבודה,הבנתי שיכולים לעשות לה בעיות ולמשוך את זה. אפשר בבקשה הסבר משכנע לעניין והאם אפשר לפתור את זה בקלות בלי כ"כ הרבה גורמים וגרירות מפה לשם?

orend123

New member
קודם כל לנשום

ניגע הפן הענייני בלבד: פשוט תפעילו את פוליסת ביטוח החובה של האופנוע- שמכסה את האמבולנס ומיון, במידה ולאופנוען לא היה ביטוח/היתה תאונת פגע וברח/לא החולפו פרטים יש לפנות לקרנית - קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. שבוע טוב, רפואה שלמה.

afiksambol

New member
החזרים על תשלום למד"א

קודם כל, קחי בחשבון כי כל הדברים נכתבים על סמך ידע אישי ולא מטעם מקור מוסמך. את מוזמנת לפנות למשרדי האיזור בטלפון (מודפס על טופס ההתחייבות לתשלום) ולבדוק איתם פרטים ספציפיים לגבי המקרה של אמך. ובכל זאת - לכל קופה מארבע קופות החולים השונות תנאים משלה לגבי החזר תשלום על הסעה באמבולנס (או במקרה שלכם, על הזמנת אמבולנס). בחלק מן הקופות, מקרה שאירע ברשות הרבים ושהאמבולנס אליו הוזמן על ידי עובר אורח שאיננו הנפגע עצמו מזכה בהחזר מלא מהקופה, שווה לבדוק בקופת החולים בה אתם מבוטחים. בנוסף, אתם יכולים להצטייד, כמו שכתבת, באישור מן המשטרה על מעורבות בתאונת דרכים ולקבל באמצעותו את ההחזר (כמו שכתב אורן, מחברת הביטוח המבטחת את האופנוע או מקרן הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים - קרנית, שתדאג כבר להחזיר לעצמה את הכסף...). לגבי הטענה על גובה הסכום, לא נותר לי אלא לשלוח אותך לועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת, לפני שהם יוצאים לפגרה, או לעיין במסמך המצורף...

paradan

New member
איש הישר בעיניו יעשה

אני פשוט נורא אוהב את הנושא הזה על איך שכולם בארת עושים מה שבא להם ומצפצפים על כל החוקים... בנושא ההחזרים על נסיעות של מד"א ע"י הקופ"ח - כל המקרים נקבעו בחוק ביטוח בריאות ממלכתי. אם המקרה כתוב שם הקופה חייבת להחזיר!!!!!!!!!! לגבי פינוי מתאונות דרכים עד כמה שאני יודע ביטול במקום או סירוב פינוי של פצוע ת.ד. מחייבים 1 ש"ח. למה לחייב מישהו מחיר מלא כאילו בוצע פינוי?! לשואל אני ממליץ לפנות להנהלת האזור הרלוונטי שטלפון שלו נמצא ע"ג טופס ההתחייבות ולכתוב מכתב המבקש לבטל את החיוב מהסיבות שפירטת - ממה שאני מכיר לא אמורה להיות בעיה...

חשוב לזכור

שבמשרדי מד"א יושבים בני אדם, לא רובוטים או מכונות. מנסיון אישי: נסי לדבר איתם, שלחי מכתב - אני מאמין שיהיה בסדר. ערב טוב.

למעלה