מצטרפת חדשה.............

תמר

New member
מצטרפת חדשה.............

שלום לכל באי הפורום...... היום התוודעתי לפורומים של תפוז ובצורה "די" מובנית ואפילו טבעית נכנסתי לפורום שלכם וזאת למה?........... אני בת 43 בשאיפה ל-44 נשואה ואם ל-3 ילדים מקסימים. לפני כשנה וחצי אובחנתי כחולת M.S במסלול התקפי ומטופלת בקופקסון. מבינה שאי הוודאות לגבי העתיד מטריד אתכם כפי שהוא מטריד אותי. למען האמת לא יודעת בשלב זה מה אני רוצה להביע כאן, אבל משערת שזה יגיע עם הזמן. בברכת חג חנוכה שמח (למרות שבאיחור).........ותודה מראש תמר

אורית...2

New member
תמר,ברוכה הבאה "בצל קורתינו"../images/Emo24.gif

את קבלת הפנים אני משאירה לרומי היא המנהלת...
אני טיפה יותר גדולה ממך...(בשנתיים) וגם לי יש 3 ילדים, ואפילו נכדות תאומות, מה שמשך את את תשומת ליבי...היה מה שכתבת לגבי אי הוודאות לגבי העתיד... אז מכיוון שזה הטריד גם אותי, בהתחלה...לפני כ12 שנה.(אולי כי אני ממש לא סופרת...) אז אני אגלה לך משפט שאמרו לי, (ואז הכל הסתדר לי בראש) תראי לי בן אדם אחד בעולמינו שיודע מה יהיה איתו עוד 5 דקות, שעה, יום...???? אין כזה !!! אבל אף אחד לא מתעסק בשאלה הזאת, וגם אנחנו לא צריכים להתעסק בה... יש את ההיום , את הרגע, וצריך לחיות אותם, ולא להתעסק ב"שטויות" של מה יהיה ??? בקיצור מה שאני רוצה להגיד זה , שחבל לבזבז את האנרגיות שלנו על מה יהיה ??? זאת דרך החיים שלי...ותחשבי על זה !!!

תמר

New member
לאורית וסיאמית........../images/Emo42.gif

ראשית מודה לכן על קבלת הפנים
תמיד נעים לקבל
וגם לתת. אורית.........צפיתי מראש שאקבל תשובה בסגנון הזה ואולי זה גם נכון ברמה הפילוסופית...........אך לצערי לא בפילוסופיה ענייננו אלא בחששות ופחדים שמלווים אותי מדי יום ואינם תלושים מהמציאות ומדברת אישה שענייני בריאות (הנוגעים אליה בכל אופן) לא הטרידו אותה כלל עד לפני שנה וחצי. אגב.........לך יש נכדים תאומים ולי יש.........ילדים תאומים
מקווה שדברי יתקבלו ברוח הנכונה ובהבנה בברכת ערב טוב והמון בריאות לכולם תמר

סיאמית

New member
אני מבינה מה את אומרת ../images/Emo39.gif

הטרשת שלי היא בפירוש חרב שמונפת מעל צווארי, במיוחד כי מצבי כיום מצויין... ועכשיו גם ההריון הוא קצת כזה. כמו שאמרתי לאוריתוש, אין לי בעיה להרגיש רגשות סותרים לחלוטין בלי להיות מבולבלת. זה מצב שהוא טבעי לי ואני דווקא לא אדם אמביוולנטי בכלל! כי אני לגמרי שלמה עם ההריון הזה. רציתי אותו, תכננתי אותו ו...פחדתי ממנו.
(אני נורא רעבההההה!!!!!!!!!!)

תמר

New member
לילה........סיאמית../images/Emo29.gif

למדתי משהו חדש........להוריד קבצים מהמחשב ועכשיו משתעשעת עם זה. שולחת לך סיאמית את תמונתה של הסיאמית שלי שצלמתי.... תגובות על הכוכב של הבית שלנו (שמה סטאר) אשמח לקבל
לילה טוב וחלומות מתוקים לך ולכולם ת מ ר

סיאמית

New member
איזה מתוקההההההה!!!!!

וכל כך דומה לחתולה סיאמית שהיתה לי כשהייתי קטנה... קראו לה "מאו" (ע"ש מאו טסה-טסונג) והיא חיה עד הגיל המופלג 14... כמו שכבר אמרתי פה לא פעם, אני בן אדם של כלבים דווקא
ואת השם "סיאמית" קיבלתי בגלל הבת הקטנה של ~א~ (בן הזוג שלי) שהיא נורא אוהבת חתולים. אנחנו הולכים להורי לארוחת ערב של יום שישי, מה שממש עושה לי מצב רוח טוב כי שילוב של אמא+אבא+אוכל תמיד משרה עלי הרגשת ביטחון. שיהיה לך ולכולם ערב מצויין!!!

RomiVais

New member
סיאמית יקרה ../images/Emo8.gif

מקווה שהשילוב של אבא + אמא + אוכל, היה אכן מוצלח ושעבר עליכם ערב מצויין!!
שתהיה לכם שבת נפלאה, רומי

RomiVais

New member
היי תמר - ברוכה הבאה!!! ../images/Emo24.gif

קודם כל ברוכה הבאה!!!
אי הוודאות אכן מטריד, קשה להגיד שלא. אבל אני מסכימה בתיאוריה עם מה שאורית כתבה לך. תחשבי על זה, עם המצב שיש בארצנו הקטנטונת בכל התקופה הארוכה האחרונה - אנחנו חיים באי וודאות ענקית כל יום, בלי שום קשר למצבנו הבריאותי. אני מבינה שברגע שנוספת אי וודאות לגבי בעיות בריאות - זה כאילו עוד אבן מכבידה על ליבנו. וכמובן שקל להגיד וקשה לעשות
אבל חייבים לנסות!!! חייבים לנסות לחיות מבלי שנושא הטרשת יעסיק את מנוחתנו יום ולילה. אני אגיד לך בכנות שאי הוודאות לגבי אמא שלי (שהיא החולה במשפחתי) לפעמים מדכדכת אותי קצת. אבל פה אני מיישמת את מה שאני מציעה - אני רואה את הצד החיובי ומדחיקה את השלילי הצידה. זה בהתחלה קשה - אני יודעת - אבל בסוף תצליחי - אין לי ספק!!! כולנו איתך - ברגע שהגעת אלינו - כבר לא תהיי לבדך!
המון בריאות ואני מקווה שתרגישי כאן כמו בבית מכל הלב, רומי

תמר

New member
בוקר טוב רומי../images/Emo42.gif

ראשית תודה על קבלת הפנים הלבבית (ציפור לחשה לי שאת קבלת הפנים המלאה תעשה לי רומי
) אהבתי את התמונה "המרקדת" ובמיוחד את המסר שהעברת לי דרכה........ תוך כדי עיון וקריאה בהודעות שבפורום נתקלתי בתמונות כאלה ואחרות וקישורים שונים....אשמח באם תאמרי לי מאין הן לקוחות ואיך טכנית מבצעים את ההעברה שלהן לתוכן ההודעות. ולענייננו.......יודעת ומבינה את הרצון שלך ושל אורית להדגיש את חצי הכוס המלאה(דבר שאני מנסה בכל הזדמנות לעשות). זה לא שאני כ ל הזמן חושבת וחרדה 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה.....אבל להגיד שזה לא חלק ממני ולא נמצא אי שם בין התאים האפורים שלי...אשקר. המצב בארץ והאירועים הנוראיים שקורים פה הם תוספת לחרדות אותן אני חשה, פועל יוצא מעצם היותי קודם כל אם בישראל. חוץ מזה זה מאוד אינדבידואלי.......יש אנשים המעדיפים כאקט של מגננה עצמית שהיא לגיטימית כשלעצמה לטאטא דברים מתחת לשטיח ויש כאלה שמעדיפים לדעת וכמה שיותר בפני מה הם עומדים, ללמוד את הנושא לפני ולפנים ואח"כ לעשות תהליך חשיבה רציונאלי כמה שניתן....אני נמנית על קבוצת האנשים השניה
שוב תודה... חשה וסופגת את האמפטיה השוררת פה....נחמד ונעים לי עם זה שיהיה לכולם יום של כיף תמר

אורית...2

New member
נזכרתי במשהוא ...../images/Emo2.gif

יש לי ידיד טוב שבמקצועו הוא פסיכולוג (סיאמית, גר לא רחוק ממך) היום הוא כבר בפנסיה ועובד רק בבית "פרטי", אני יכולה לשאול אותו מה שבראש שלי.. ותמיד !!! הוא עונה לי "אני לא מבין למה כשאני אומר למישהוא משהוא דרך הטלפון..לא מקשיבים לי..,ורק אם יושבים אצלי ומשלמים לי כסף...אה !!! אז אני צודק !!!" זה אפורופו , מה שסיפרתי לך על איך שאני נוהגת, בזמנו שילמתי המון כסף למי שאמר לי את זה ....ואחרי שחושבים על זה ...זה נכון !!! קחי לך את הזמן שלך ואני מציעה לך, תחשבי על זה !!!... גם אני בהתחלה אמרתי...נו קל לו לדבר , הוא לא יודע מה אני מרגישה ........אבל אחרי שזה נמצא בראש,וחושבים על זה...לאט לאט, השינוי לא קורה מיד !!! זה קשה לשנות את מה ש"תקוע לנו עמוק בראש" זה המון עבודה עצמית, אבל זה שווה !!! ותאמיני לי !בהצלחה .......

תמר

New member
לאוריתוש............מותר?../images/Emo13.gif

אני מתבחשת בעצמי כבר שנה וחצי (תקופה קצרה וארוכה כאחת....הכל יחסי). הייתי בשיחות אצל פסיכולוגית ופניתי גם לאפיקים אחרים "אלטרנטיביים" ועוד היד נטויה. בדרך כלל ובהרבה נושאים הזמן עושה את שלו אבל.........בתנאי שלא מקבלים תזכורות שונות שמהוות קטליזטור מצויין להחזיר אותך בחזרה ל"מציאות". שמחה שמצאתי את הפורום הזה (חייבת תודות על כך לעופר שכולם מיודעים לו) בטוחה שאקבל חיזוקים וגם אתן במידת הצורך
ת ו ד ה

אורית...2

New member
תמר! תמסרי ד"ש חמה לעופר ו../images/Emo24.gif

היי תמר...אז עופר לירן שלח אותך אלינו ???, אם את בקשר עם עופר אז אני "רגועה..."הוא יודע איך חוזרים למציאות, ואני בטוחה שתלמדי ממנו... יש אבל בעיה אחת, אין פה "הוקוס פוקוס" וזה לא מהיום למחר , זה תהליך שלוקח זמן, ועם הרבה "עבודה עצמית" !!! שזאת עבודה קשה !!! ולא תמיד זה מצליח... אבל אסור לנו להרים ידיים !!! לא מצליח פעם אחת, אז לא הצליח... מנסים שוב...ואז זה מצליח !!! (בלי להתייאש...) לא יודעת למה, היום חשבתי לי אחרי שקראתי על כל מיני התרופות שלוקחים פה, וזה כן עוזר וזה לא עוזר....ולא יודעים מה לקחת... יש לי הרגשה שגם הרופאים בעצמם מבולבלים...!!! גם לכם יש את ההרגשה הזאת ? ...

תמר

New member
לילה........אורית../images/Emo29.gif

בנוגע לתרופות למיניהן....מהרגע שהוגדרתי כחולת ט.ש ואחרי למידה מן הכתובים פניתי למספר רופאים והמסר שקבלתי אכן היה לעתים יותר מבלבל מהחלטי בכל מה שנוגע לבחירת סוג התרופה עבורי. למעשה את ההחלטה עשיתי יחד עם בן זוגי ומאמינה שלא היתה שגויה. בנוסף.......לפני כחצי שנה קבלתי התקף. הנוירולוגית של קופ"ח כבר רצתה להפנות אותי לבי"ח על מנת לקבל טיפול סטירואידי. אנחנו לא מהרנו ליישם את המלצתה לאור הנסיון הלא כל כך נעים שהיה לי הסטירואידים ופנינו לנוירולוג בתה"ש........והוא אכן היה בדיעה זהה לשלנו שאין מקום וצורך נקודתי להתחיל עם הטיפול הנ"ל. הווה אומר.....מניחה שהמסר מובן
עד כאן דברי ללילה זה ת מ ר

11talila

New member
רופאים

יש אימרה מאד מפורסמת: "רופאים רושמים תרופות שהם יודעים מעט מאד עליהן, במטרה לרפא מחלות שעליהן הם יודעים עוד פחות, לבני אדם עליהם אינם יודעים דבר. אורית....2 נעים מאד שמי טלילה ואני חולת טרשת - בריאה מאד

אורית...2

New member
טלילה שלום../images/Emo24.gif כמה שאת צודקת !!!

היי טלילה !!!,כמה שהאמרה הזאת נכונה !!!
אבל לצערנו ,אנחנו בידים שלהם...ובגלל זה אני יכולה לחזור עם מלא תרופות מרופא (אפילו בגלל אנגינה ) ולקחת רק את מה שניראה לי .אנחנו הרופאים הכי טובים של עצמנו... נכון, צריך את הרופאים בשביל חוות דעת (שגם זה לפעמים לוקח להם המון המון זמן לתת...מנסיון "מר" של כמה מאיתנו!!!
)אבל בכל זאת ללכת לכמה, לשמוע כמה דעות זה אף פעם לא מזיק... אני צריכה הסבר ל"חולת טרשת- בריאה מאוד" איזו מחלה זאת ???ש שתהיה לכולנו שבת שלום !!!

למעלה