מצחיק לראות ישראלים משחקים אותה "רוסים VS אוקראינים"

Shpakovich

New member
יש לך каша в голове. העליה משנות ה70 שונה מעליית ה90

העלייה בשנות ה90 הייתה מאוד חילונית, לא אכלה כשר לרוב, והגיע בכמויות מספיקות בשביל ליצור גטו תרבותי (אגב, אני לא אומר שגטו תרבותי זה רע).

העלייה בשנות ה70 הייתה לרוב אנשים רווקים ללא השכלה (משום שברה"מ לא נתנה לאנשים עם השכלה לעזוב בקלות, ולאנשים עם משפחות זה סיכון), בכמות יחסית קטנה שלא הייתה להם ברירה אלה להתערבב כמה שיותר מהר.

כסוציולוג אני אומר לך שיש מסה קריטית הדרושה בשביל ליצר גטו תרבותי, בשנות ה90 המסה הקריטית הזאת הייתה שם.

כאילו שהעליות הקודמות היו שונות

לכל היותר, היו שם יותר דוברי יידיש בקרב הסבים. את מחסום ההשכלה פתרו די מהר, כאשר בלחץ המערב ברית המועצות התקפלה והפסיקה לדרוש כופר.
http://kosharovsky.com/книги/том-2/...ика/глава-26-налог-на-образование-и-поправка/
&nbsp
נו, אז אתה מדבר על מסה קריטית וגם אני מדבר על מסה קריטית. מעט מהגרים - יחס אדיש או חיובי (כמו אל הארנגטינאים), הרבה מהגרים - יחס עוין כמו אל כל קבוצה גדולה של זרים ושונים.

Shpakovich

New member
העליות הקודמות היו מאוד שונות, שוב, יש לך каша в голове

כל העליות שהגיעו מקודם הגיעו:
א. בתקופה שרוב אזרחי המדינה היו עולים חדשים והיה לחץ של כור היתוך ללמוד עברית. היה דיכוי של היידיש ושל תרבויות המזרח.
ב. לאחר העליות הגדולות, העליות היו קטנות. העלייה מברה"מ בשנות ה70 הייתה קטנה מדי במספר בשביל לייצר תביעת רגל רצינית ולעצבן.
&nbsp
העלייה של שנות ה90 הייתה ראשונה מסוגה משום שהגיע כמות גדולה של עולים, אשר בפעם הראשונה לא רק שלא ויתרו על תרבותם, אלה עשו מאמץ כדי לשמר אותה. תרבות שהיא לא רק שפה, אלה גם אוכל (לא תמיד כשר), מערכת בידור אלטרטיבית, וכן הלאה. זה בין הייתר התאפשר משום שהלחץ של להתערבב והדיכוי נגד תרבויות אחרות שהיה בשנות ה90 כבר היה אינו.
&nbsp
שים לב! כשהגיעו עולים מצפון אפריקה בשנות ה-50, המדיניות בישראל הייתה לדכא כל תרבות אחרת בשם הכור היתוך. כמו כן, משום שהן הגיעו ממדינות עולם שלישי, היה יחס מזלזל לתרבויות שלהם, וגם העולים עצמם רצו יותר מכל דבר להיות צברים מאשר "צ'חצ'חים".
&nbsp
עם "הרוסים" של שנות ה-90 זה סיפור אחר לגמרי. הגיעו אנשים עם ביטחון עצמי מאוד גבוה לגבי זהותם התרבותית, ואשר הרגישו עליונות כלפי התרבות המקומית. כמו כן, לא היה לחץ מצד המדינה לוותר על התרבות (היה בבית הספר, אך לא "ברחוב").

גם ההונגרים והייקים לא ויתרו על תרבותם

ועל כך יעידו העיתונים שהקימו. עיתון ה-Új Kelet שבו עבדו קישון ולפיד האב, נחשב לרציני ביותר. שלא לדבר על מערכת הבידור האלטרנטיבית ביידיש שפרחה על אפו וחתמו של בן גוריון.

Shpakovich

New member
פעם שלישית, каша в голове

הייקים לא וויתרו, אך הייקים לא הגיעו בכמות מספיקה בשביל לשמר. תוך דור, גג שנים, "הייקיות" נעלמה. כמו כן, מלחמת העולם השנייה ייצרה אלמנט נגד תרבות גרמנית, שהשפיע על רצונם של הדור השני לא להיות גרמנים.

כמו שאמרתי, בשביל לשמר תרבות חובה שיהיה מסה קריטית (זה היה לרוסים ולעדות המזרח), ביטחון עצמי גבוה בנוגע לזהות תרבותית (זה היה רק אצל הרוסים של שנות ה-90 והייקים), וחופש יחסי מצב השלטונות לשמר (זה היה בשנות ה-90, אך לא בשנות ה-50).

beatman

Member
לאו דווקא

אני מכיר עולי שנות ה-70' חילונים, אוכלי לא כשר, משכילים ושהגיעו בתור משפחה ולאו דווקא רווקים.

Shpakovich

New member
אני מדבר על הרוב, אך בהחלט יש מקרים יוצאים מן הכלל

אך בעליית שנות ה-70, מה שציינת זה דווקא מקרה המיעוט. הרוב היו רווקים לא משכילים.
&nbsp
תחשוב על זה, זה הגיוני. ברגע שהצהרת על רצונך להגר לישראל, איבדת את עבודתך, חברותך במפלגה (אם הייתה לך), ואנשים עם משפחות לא יכלו להרשות לעצמם דבר כזה. כמו כן, לאחר כל ההתעללות, אם היית במשרה בחירה הסיבות היא שתישלח לכלא ולא תקבל אשרת עלייה, כדי שלא תוציא "ידע" מברה"מ.
&nbsp
אלה שנתנו להם לעזוב בקלות זה אלה "שפחות חשובים" מבחינת השלטונות.

lEchoesl

New member
אבל זה לא רק יהודים. גם עמים אחרים נרדפו. הסבים של אבא שלי

זכרונו לברכה שהיו rossiyskie nemtsj נשלחו לגולאג בדיוק כמו יהודים ואנשים אחרים שהפריעו לסטלין. גם להורים של אבא שלי לא היה מתוק בכלל. נכון שהם לא נשלחו לשום מקום, אבל היו ילדים של אויבי העם. אבא שלי סיפר לי שההורים שלו חיו בפחדים שמישהו יבוא ידפוק על הדלת ויקח אותם למקום כולשהו ויעשה בהם טבח [גם אחרי שסטלין מת הם פחדו מזה]. הם אפילו החליפו שמות משפחה ושמות פרטיים לרוסיים. אבא שלי בסופו של יום החזיר לעצמו את שם המשפחה שלו וגם את ה- otchectvo. של אביו. רק תחשוב כמה חרא הם אכלו!
בקיצור סטלין רדף אחרי כול מי שלא נראה לו ובין היתר אחרי לאומים שלא נראו לו.

Shpakovich

New member
נכון מאוד... סטלין היה פרנוייד!

רוסים יגידו שהוא היה אנטי-רוסי, ויצינו שמות של יהודים כמו קגנוביץ' שהיו עמיתיו של סטאלין.
&nbsp
יהודים יזכירו את משפט הרופאים ויגידו שהוא אנטישמי.
&nbsp
גרמנים יזכירו איך הם הוגלו.
&nbsp
היחידים שהרוויחו תחתיו זה הגרוזינים שקיבלו שטחים במתנה ממנו.

beatman

Member
אז מדוע אתה מעריץ את אוקראינה ומצדד בשלטון החדש שם ?

אני לא מעריץ את אוקראינה, אני פשוט מתעכב על הסדר הנכון של

הדברים שקרו החל מ-2014. רוסיה במקרה הזה פחות צודקת מאוקראינה, זה הכול.

אתרגם את תשובתו לעברית:

הוא לא מעריץ את אוקראינה, אלא את ארה"ב.
הוא מעריץ את מה שארה"ב עשתה בארץ זו: את ההפיכה האלימה נגד הנשיא הנבחר, שנשענה על כוחות לאומניים ניאו-נאציים.

מה זה בעצם "[אֶת] אוקראינה"?
אם נדייק, התכוונת לשלטונות הנוכחיים בקייב, הפרו-אמריקאיים.
אז ברור שהוא יעריץ את... מעשה ידיה של ארה"ב!

הרי ישנה גם אוקראינה אחרת, לא בנדראית, שבחרה במה שבחרה בבחירות דמוקרטיות בשנת 2010.
מכיוון שארה"ב תכננה וביצעה הפיכה נגד אוקראינה זו, אז ברור שגם שאול רזניק אינו מעריץ אותה!

הכי מצחיק אותי בסיפור העצוב הזה, הוא השימוש של הבנדראים במונח "עֶבֶד". מבחינתם, כל מי שאינו משתחווה לאמריקאים, המצווים עליו לירוק על הרוסים - הוא עבד.
מבחינתם, מי שמציית ללא סייג לאמריקאים, המחלקים לו הוראות, ואפילו מרכיבים את הממשלה שלו, בגלוי ובאופן פומבי - הוא "אדם חופשי"

היום, בבית הכנסת ב"גבעת ההנצחה" במוסקבה

(Поклонная гора), הודלקו נרות לזכר קורבנות אסון צ'רנוביל.
יש יהודים שרואים עצמם חלק מהמדינה בה הם חיים, וגם אינם מסתייגים בכל מחיר מה"אופיציוז"...

ועדין נשארת ההקבלה התמוהה שלך, בלשון המעטה,

בין גיבורי מלחמת העולם השנייה (כולל יהודים רבים) לבין היטלר.

התייחסתי אל הסגידה שלהם אל ה-официоз

והיעדר הביקורת. אשים כאן תגובה של מישהי, דווקא אשת שמאל.

הבנתי מצוין למה התייחסת

מכיוון שה"אופיציוז" הרוסי, שחובה לשנוא אותו בכל מחיר ובכל הקשר, מציין את הניצחון ההיסטורי על הנאצים, אז חובה להתנגד גם לחג זה "של האופיציוז".

אגב, הבחורות בשיר על בנדרה נחמדות. לא כך?

למעלה