מצב האגחים של חברת בול מסחר

THE_ENDLESS

Active member
על בסיס מה אתם אומרים שסדרה ב' שווה יותר מא'?
כי לפי מה שאני מכיר הם פרי פסו.

270552

Active member
בעדכון שפורסם היום נמסר שחוב הבנקים ירד מ 26.5 מליון ל 1.7 מליון
יתרות המזומן קטנו מ 11.5 מליון ל 2.9 מליון
במהלך התקופה (21/6 עד היום) נגבו 19 מליון.
התזרים:
יתרת מזומן 21/6/23 11.5
גביה 19.0
פרעון לבנקים (24.8)
יתרה תאורטית 5.7
יתרה בפועל 2.9
לאן הלכו 2.8 מליון ש"ח בתקופה של פחות מחודשיים

THE_ENDLESS

Active member
בעדכון שפורסם היום נמסר שחוב הבנקים ירד מ 26.5 מליון ל 1.7 מליון
יתרות המזומן קטנו מ 11.5 מליון ל 2.9 מליון
במהלך התקופה (21/6 עד היום) נגבו 19 מליון.
התזרים:
יתרת מזומן 21/6/23 11.5
גביה 19.0
פרעון לבנקים (24.8)
יתרה תאורטית 5.7
יתרה בפועל 2.9
לאן הלכו 2.8 מליון ש"ח בתקופה של פחות מחודשיים
אני חשבתי בדיוק אותו דבר ופניתי כבר לחברה עם בקשה להבהרה.
ככל ותתקבל תגובה אשתף.

Reem88

Well-known member
סביר להניח שהוצאות שוטפות, משכורות לעובדים, שכ"ד וכו... אולי גם הוצאות לגביית הכסף, אני מעריך שלא כל החייבים התנדבו לשלם בזמן אחרי ששמעו שהחברה הולכת להסדר חוב.

הכל רק הערכות שלי.

THE_ENDLESS

Active member
סביר להניח שהוצאות שוטפות, משכורות לעובדים, שכ"ד וכו... אולי גם הוצאות לגביית הכסף, אני מעריך שלא כל החייבים התנדבו לשלם בזמן אחרי ששמעו שהחברה הולכת להסדר חוב.

הכל רק הערכות שלי.
המנכ"לית היא העו"ד בתיקים של בול אז אני לא רואה איך זה יהיה הוצאה כזאת גדולה.
מעבר לזה אם הם רוצים לתת דיווח על מצב פיננסי ראוי שיתנו גם מידע על הוצאות.

הייתי גם רוצה לדעת כמה מתוך 19M שהתקבלו מקורם מנכיון שיקים.

בורסה 2008

Well-known member
מה אתה מתקטנן לנו עכשיו על 2.8M קטנים?
אז נושאי המשרה לקחו קצת, אוכלי הנבלות לקחו קצת, וכל מי שיכול לחלוב את הפרה כל עוד היא עדיין מוציאה טיפות חלב. הם יודעים שעוד מעט זה ייגמר :)

tby1

Active member
19 מיליון גביה ב- 50 יום להבנתי די תואם את גיול החובות . אם זה אכן כך , זה לא גיבוי....

בורסה 2008

Well-known member
איך הגעת לזה?
אמנם קשה לדעת, אבל לפי המידע הכי עדכני שיש שהוא דוח רבעון ראשון, ובחישוב גס מאד, הגבייה יוצאת לי פחות מ-50% מהסכום התאורטי שהיה אמור להיגבות.

tby1

Active member
עשיתי בדיוק כמוך, רק לא גס..... ב- 31/3 היה כ- 315 מש"ח אשראי, יש טבלת גיול חוב , צריך להתאים את טווח התאריכים בעדכון לקטגוריות הגיול ויש תוצאה. הגעתי ל 23 מש"ח אך זה מספר סינטטי לחלוטין כך ש- 19 נראה לי בסדר

יוני היה 14.7% והגביה מתייחסת ל 9 ימים
יולי-ספטמבר - - 5.88% הגביה מתייחסת לכ- 43 ימים

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
גם אני עשיתי כך בדיוק. זה עדיין גס מאד כי קרו הרבה דברים מאז שלא ידועים לנו.
לפי הדוח היו אמורים להיפרע 46.31M ביוני,(נלקח החלק היחסי של 9 ימים), 18.52M ביולי(נלקח במלואו), ועוד חצי מאוגוסט(20.32M).
יוצא שהגבייה בפועל היא פחות מ-50%.

אגב, זה מאד דומה לקצב הגבייה מסוף הרבעון הראשון ועד לעדכון הקודם.

נערך לאחרונה ב:

tby1

Active member
אתה צודק ואני טועה , לכן נפגשים כאן....

לקחתי את חודש יולי כגביה ל- 90 יום מיולי עד ספטמבר:oops:

אכן 19 מתוך 41 זה רע מאוד , בהתחשב שאמורה להיות גביה כלשהיא של חובות עבר. זה לא גבוי אבל זה גם לא עסק סולבנטי

השאלה הקריטית כמה מאי התשלום הוא חוב אבוד , ככל שהיחס יגדל כך יפתח פתח לתביעות אם לא יהיה החזר מלא

בורסה 2008

Well-known member
אתה צודק ואני טועה , לכן נפגשים כאן....

לקחתי את חודש יולי כגביה ל- 90 יום מיולי עד ספטמבר:oops:

אכן 19 מתוך 41 זה רע מאוד , בהתחשב שאמורה להיות גביה כלשהיא של חובות עבר. זה לא גבוי אבל זה גם לא עסק סולבנטי

השאלה הקריטית כמה מאי התשלום הוא חוב אבוד , ככל שהיחס יגדל כך יפתח פתח לתביעות אם לא יהיה החזר מלא
זה עדכון בעייתי כי אין גיול חובות מעודכן וגם אין חלוקה בין חוב מגובה בטוחות ללא וכך לא יודעים איזה חוב נפרע(בעדכון הקודם דווקא נפרע דיי הרבה חוב לא מגובה שזה דבר חיובי). נקבל עוד מעט את כל המידע העדכני בדוח.
אני גם חושב שלא מדובר פה בגיבוי, אבל יש כאן חברה שהסיכוי שלה לחזור להיות פעילה בשביל בעלי המניות הוא לא גדול.

yel5

Well-known member
1692115163978.png
בין 22.06 ל 15.08 "דלפו" 2.87M שלא דיווחו עליהם. מניח שקשור להוצאות לבנקים+הסדר. לא כדאי שהחברה תספר לנו על מה שילמה?
מה ששלחתי היום לחבר בנציגות.

yel5

Well-known member
הכתבה של כלכליסט עמוסה באי דיוקים
אי דיוק חריג לדעתי הוא לגבי 19M שנגבו, כאשר החוב בפיגור הוא 82M. הוא כותב:
"עד כה הצליחה החברה להשיב פחות מרבע מהיקף החוב שנמצא בקשיים".

זו מסקנה שמביעה חוסר הבנה. כיצד הסיק ש 19M נגבו מהחוב בפיגור? אולי נבו דוקא מההלוואות שלא בפיגור?
סביר יותר משילוב ביניהם.

כוכבית מצויה

Well-known member
אי דיוק חריג לדעתי הוא לגבי 19M שנגבו, כאשר החוב בפיגור הוא 82M. הוא כותב:
"עד כה הצליחה החברה להשיב פחות מרבע מהיקף החוב שנמצא בקשיים".

זו מסקנה שמביעה חוסר הבנה. כיצד הסיק ש 19M נגבו מהחוב בפיגור? אולי נבו דוקא מההלוואות שלא בפיגור?
סביר יותר משילוב ביניהם.
אכן יש כאן חוסר הבנה.

מבחינה לוגית הטענה שהחברה הצליחה להשיב פחות מרבע.... הינה נכונה. 19/81<0.25 ולכן גם כל מספר שקטן מ 19 עונה על אי השיוויון.

yel5

Well-known member
אכן יש כאן חוסר הבנה.

מבחינה לוגית הטענה שהחברה הצליחה להשיב פחות מרבע.... הינה נכונה. 19/81<0.25 ולכן גם כל מספר שקטן מ 19 עונה על אי השיוויון.
חושש שלא הבנת. אנו יודעים 2 דברים:
1. החברה גבתה 19.
2. תיק האשראי לפני גביית 19 היה 240 מתוכו 82 בפיגור. כלומר, 158 לא בפיגור ו 82 בפיגור.
הכתב קבע שגביית 19 באה מ 82 בפיגור. אני שואל מאין לו? אולי הם באים דוקא מתוך 158? אני מעריך שה 19 באו מתוך שילוב כלשהו בין 158 ל 82.

כוכבית מצויה

Well-known member
חושש שלא הבנת. אנו יודעים 2 דברים:
1. החברה גבתה 19.
2. תיק האשראי לפני גביית 19 היה 240 מתוכו 82 בפיגור. כלומר, 158 לא בפיגור ו 82 בפיגור.
הכתב קבע שגביית 19 באה מ 82 בפיגור. אני שואל מאין לו? אולי הם באים דוקא מתוך 158? אני מעריך שה 19 באו מתוך שילוב כלשהו בין 158 ל 82.
הבנתי את זה עוד קודם.
כשכתבתי שיש חוסר הבנה התכוונתי לחוסר הבנה של הכתב.

יחד עם זאת הערתי שלוגית הקביעה שנגבה פחות מרבע מהחובות בפיגור הינה בהכרח טענה נכונה. כי כל מספר שקטן מ 19 יהיה קטן מרבע.

למעלה