מצאתי תומכת הנקה נלהבת

הילהל

New member
מצאתי תומכת הנקה נלהבת

כאן בעבודה. המנהלת החדשה שלנו. בשיחה אגבית לגמרי, על המחסור בחלב לקפה, התבדחתי על כך שאם יש כזה לחץ לחלב אני מוכנה לסייע. אחת המנהלות שלנו התפחלצה (טוב, את דעתה אני כבר מכירה) והשנייה ענתנ בחיוןך "כשאני שאבתי גם לי עלה הרעיון הזה, אבל מעולם לא היה לי אומץ". הסתקרנתי וקצת שאלתי אותה - בכל זאת ביתה הצעירה בת 30, לא תקופה מאוד "פרו הנקה". היא סיפרה לי שכביולוגית צעירה היה לה ברור לגמרי שהטבע מספק את הפתרונות הכי טובים, שבלי חלב אם אין כמעט מערכת חיסונית לתינוק, ושהיא עוקבת אחרי ההתפתחויות של הפורמולות ומגיעה למסקנה שהן טובות - אבל עדיין לא "פיצחו" את הקוד הסודי של חלב אם. סיפרתי לה כמה התחום הזה מוזנח בארץ וזה ממש הדאיג אותה (טוב, היא צריכה להפוך לסבתא בימים הקרובים, אז זה שוב מאוד רלבנטי). היא אומרת שאם אספק לה נתונים לגבי מצב ההנקה בישראל, ואולי אמצא באינטרנט קרנות שמעניקות מימון בתחום (בריאות תינוקות למשל) היא מוכנה לעבוד על תכניות מטעמנו לעידוד הנקה. מישהי כאן יודעת איך מאתרים נתונים כאלה? אני ממש ממש לא טובה בתחום. וחוצמזה - איזה כיף למצוא תחום משותף נחמד שכזה!

מאיטאי

New member
../images/Emo45.gifאת ממש מחוללת שינויים

אולי אפשר לדבר עם האחראית ממשרד הבריאות (קלוסקי...משהו) היא מאוד פרו הנקה ובטח יש לה הרבה גישה למידע. על פי הבנתי היא רוצה לעשות שינויים ולהשפיע לטובת ההנקה אך אין לה זמן כי כל המחלקה זה היא ועוד מישהי וזהו.....

הילהל

New member
ניגשת לחפש אותה

רק דבר אחד - אחראית על מה היא? טיפות חלב? בריאות היילוד? הנקה?

ד"ר ניצן קלוסקי. אחראית על נושא

התזונה במשרד הבריאות. אני אחפש לך בערב את הטלפון הישיר שלה. יש לי אותו איפשהו...

מאיטאי

New member
אני כותבת לך מסר

אבל שמה דורית קלוסקי והיא אחראית על כל נושא התזונה (לאו דווקא הנקה).

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifרופאים תומכי הנקה../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

אולי נשרשר לפה רשימת רופאי נשים וילדים תומכי הנקה? אין לנו שום דבר מסודר כזה. אשמח לערוך את זה אח"כ לשמירה במאמרים.

maya100

New member
ד"ר לונה אלייזה, קופ"ח כללית ר"ג

רופאה מעולה ואדם מקסים, גם בלי קשר להנקה.

דלית 3

New member
רופא ילדים -כ"ס - מאוחדת

דר' לרנר אדוארדו. מקבל בערב גם בצור יגאל את תושבי הסביבה. הוא גם הרופא של טיפת חלב בכ"ס. אני לא יודעת נה יקרה בעקבות האיחוד הצפוי עם קופ"ח לאומית - כנראה יקבל משתי הקופות.

דלית 3

New member
על טיפת חלב גם אפשר להמליץ?

בכ"ס: טיפת חלב של מאוחדת ומכבי - האחות איילה. כותבת אתר טיפה וכמובן מאוד בעד. בצור יגאל: טיפת חלב של מכבי (מקבלים גם קופות אחרות). האחות "שלנו" מניקה בת שנתיים ורבע (ואולי כבר יותר) כך שלא צריך להרחיב. היא אפילו היתה במיפגש של הפורום שהיה אצלי.

kby

New member
איך את מגדירה רופא תומך הנקה?

רופא הילדים שלנו יודע שתומר יונקת ואף פעם לא הביע דיעה על כך. הוא שואל מדי פעם כשזה רלבנטי מה היא אוכלת, ואז אני אומרת שהיא יונקת, והוא ממשיך הלאה כאילו כלום... זה תומך? ומרפאת הנשים שלי? אמרתי לאחות שתחקרה אותי לצורך כרטיס מעקב הריון שאני מניקה והיא המהמה והמשיכה (אותו המהום שהיא השמיעה אחרי כל דבר שאמרתי...). את מחפשת כאלה שלא מתנגדים להנקה או כאלה שממש מעודדים אקטיבית????

שלא מתנגדים כתנאי ראשוני

אני לא צריכה שרופא יעודד אותי באופן אקטיבי, אבל שלא ידבר שטויות ויגיד לי שזה לא בריא. ואם הוא גם מעודד ממש- רווח נקי.

kby

New member
לא בריא????

הוא גם מציע לך אחר כך הצעות "רפואיות" כאלה? למשל נותן סטירה אם מישהו מתעלף??? אויש! אז אם ככה לנו יש רופא ילדים תומך הנקה??? מוזר....

מאיטאי

New member
כל הזכויות שמורות למפגשים שלי עם

רופאים "תומכי" הנקה

את בשוק? את בהלם? את המומה??????

לא שמעת על רופאים שאומרים שמעל גיל מסוים זה לא תורם כלום? שילד לא אוכל מוצקים כי הוא יונק? שאסור להניק בהריון?

kby

New member
טוב טוב, חוזרת בי מהשוק...

שמעתי על כאלה פה, לשימחתי לא נתקלתי בכאלה, אבל יתכן שזה עודף האסרטיביות שלי שמרתיע את הצד השני מלהעביר ביקורת...

zimes

New member
תומך פאסיבית

כזה שאת יודעת שהוא שמח על כך שאת מיניקה, וגם, אם נתקלת במצבים בהם היה צריך להפגין ידע, עשה זאת (ולא התעקש על אמונותיו הנובעות מבורות).

rona25

New member
ד"ר אילן לוי מהרצליה

הוא בכלל רופא מדהים ועדין נפש

למעלה