מפרקים את התחרות // הממונה על ההגבלים יחליט א

sharon515

New member
מפרקים את התחרות // הממונה על ההגבלים יחליט א

"מפרקים את התחרות // הממונה על ההגבלים יחליט אם החגיגה הסלולרית תיגמר מוקדם מהצפוי"

http://www.themarker.com/technation/1.2186284

אני מאוד מקווה שהתחרות לא תדעך

מחכה למוצא פיו של הממונה על ההגבלים העסקיים

וגם לשמוע מה אומר על כך משה כחלון

אני אישית מקווה שהממונה

לא יסכים להסכמים של המפעילות . לגבי המפעילות הותיקות - אם רוצות להישאר רלוונטיות בשוק - שישקיעו ויתמודדו . לגבי המפעילות החדשות - הן קיבלו את הרשיון שלהן על סמך התחייבות להקמת רשת עצמאית . בהסכמים האלה הן למעשה מנסות לסגת מתנאי הרשיון שלהן , ולזה אסור להסכים .
אני אישית חושב שעד בירורו הנושא אצל הממונה ( וכנראה עירעורים כאלה או אחרים בבתי משפט ) יש להקפיא את החזר הערבויות למפעילות החדשות שמנסות להתחמק ממלוי תנאי הזכיון שלהן .
לגבי המפעילות החדשות - אם הן מאד רוצות לחסוך , להתנות את זה בתקופה לא קצרה של תעריפי מינימום ללקוחות שמתחת להם לא יוכלו לרדת מה שלמעה יגביל את יכולת התחרות שלהן .
להכאיב בכיס לכל מי שרוצה להקל על עצמו ולפגוע בתחרות בשוק .

sharon515

New member
15 שנים שחברות אפ"ס

הרוויחו מילארדים ועכשיו אין להם כסף להקים את רשת הדור ה 4

אי בטוח שאם סלקום, פלאפון ואורנג היו ממשיכות להיות היחידות בשוק. הם לא היו מתחברים. כל אחת מהחברות הייתה מקימה לבדה את רשת הדור ה 4.

קראתי שלהקים רשת דור 4 שאת הוצאה של 500 מיליון שקל - איך אין להם את הסכום הזה אחרי שנים של רווחים במילארדים.

שנים שקראתי בכתבות שמבקשים מאפ"ס לצמצם אנטנות אבל הם לא הסכימו.

אני מקווה שהממונה על ההגבלים העסקיים לא יאשר להם את זה.

לגבי גולן טלקום - אנילא יודע - הזמן יעשה את שלו (אני מקווה)

עד שיבוא לנו עוד שר תקשורת כמו כחלון לכו תדעו עוד כמה זמן.

על ארדן אני לא בונה - נראה לי סטייל שרי התקשורת שהיו לנו במשך 15 שנה.

backbencher

New member
אינני ממש זקוק לדור 4 (מהירות המודם במכשיר

שלי היא רק 10megabit/sec), וכל עוד הרגולטור ישמור שדמי סיום שיחה לא יעלו (אלא ירדו לאורך הזמן) - תמיד אבצע שיחות בזיל הזול...

sharon515

New member
הבעיה

שצריכת DATA רק עולה עם הזמן. אז חייבים לשדרג כדי שהרשת הנוכחית לא תיסתם. רשת סלולארית זאת לא רשת קווית.

ו BB אם התחרות תדעך תעביר לנו קורס איך להוציא שיחות בזיל הזול - אני רוצה.

מקסימום גלישה נגלוש בבית ונווט עם אפליקצית OSMAND

z1george

Member
מנהל
צודק ומחדד

הנדבך הכי חשוב במהפכה הית לטעמי שקם גורם חמישי חיצוני (גולן) שמקים רשת בפריסה ארצית ארצית
הפיכתו למפעיל וירטואלי מושכת את השטיח מתחת לעתיד של תחרות בעוד שנתיים ועוד חמש או חמש עשרה שנה.
הוא בורח ממחויבות שלו להקים תשתית עם פריסה ארצית
הוא הופך דומה ליופון , רמי לוי, הום סלולר
כולם תלויים במחיר שמבקש מהם בעל התשתיות . אם כל התשתיות הם רק בבעלות הטייקונים שאנחנו מכירים (כולל הוט)
אם גולן לא תלוי בעצמו , הוא לא יכול לעמוד בהבטחה לשמור על מחיר ה99 לאורך זמן

howi

New member
למה תלוי בטייקון?

הרשת שתהיה משותפת תהיה גם בבעלותו והוא ישתתף בשליש (בערך) מעלות ההקמה והתחזוק של הברזלים. מה שהם יכולים לבקש ממנו זה להשתתף בעלות חשמל, ארנונה, שכירות, תרנים, עלות טכנאים להתקנה ותחזוקה ודמי רשיון לספקטרום דור 4. עד כמה שהנבלות ינסו לנפח את ההוצאות האלה ולדרוש הון כמה שיותר גדול ממנו זה עדיין לא יהיה מחיר "פר שימוש" ועדיין לא יערער את האיתנות הפיננסית שלו.

שלוקמן

New member
מסכים

גולן התחיל לחפור לעצמו את הסוף, גולן עושה טעות במידה ויחליט לפרק את הרשת שלו, פרוש הדבר שהוא יהפוך למפעיל וירטואלי. לגולן היה זיכיון לשימוש ברשת של אפסים למשך 15 שנה, שלאחר מכן הוא היה תלוי בחסדיהם מה שיגמור את התחרות סופית, ומ שישלוט בשוק הם אותם שלושת החברות הידועות. מקווה שהשר ארדן לא מספיק טיפש כדי לאשר את המתווה הקיים.

BobboVilla

New member

אם גולן ו/או הוט הופכות להיות מפעילות וירטואליות בדור 3, אז שיפרקו את התשתיות שהקימו, יקבלו רישיון של מפעיל וירטואלי, ויתנו למישהו אחר לנסות להקים רשת בפריסה ארצית.

לגבי דור 4 אני לא רואה (כרגע) בעיה שיהיו רק שתי חברות תשתית, אבל אם זה בעייתי אז שמשרד התקשורת יוציא מכרז לחברה שתוכל לפרוס רק רשת בדור 4 ולהיות מפעילה וירטואלית בדור 3 (ואולי גם דור 2).

למעלה