מפחיד..

MichelleS

New member
מפחיד..

זה רק אני או שהצעדה היום הייתה פשוט מפחידה? אני לתומי חשבתי שהאחד במאי הוא חג חברתי וגיליתי לראות מפגש של תנועת נוער + כמה אירגוני שמאל קיצוניים. האחד במאי אמור להיות חג הפועלים, ובמקום שאנשים יצאו לרחובות וימחו על מה שקורה במדינה אנחנו ראינו הופעה של להקת הנוער העובד וקהל של אנשים צבועים באדום עם חולצות כחולות מקפצים להם.. ולא הזכרתי את הפלייאר שחד"ש חילקה שיוצא נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית, ולא על העלון של מאבק סוציאליסטי שמאשים את הSPD בעליית הנאצים לשלטון. מה הפלא שהמצב בארץ כל כך גרוע? השמאל מפולג ומלא במלחמות פנימיות. כל אחד מאשים את האחרים. מתי יבוא היום שכל השמאל יתאחד? איך אנחנו מצפים לחזור לכח שהיה לנו במצב כזה?
 

eviv

New member
זה לא רק את...

גם לי נוצר רושם דיי זהה אני לא מגדיר את זה כמפחיד אבל מיותר הצעדה לא היתה למען הפועלים זה היתה מאין הפגנה של ההסתדרות :"הנה יש לנו אנשים" הדבר דמה לי למאין מסיבה של פעילים או יותר נכון הווי קבוצתי נזרקו שם לדוג' סיסמאות מאבק בין סניפיים כמו של סניף רחובות בנוער מרצ לא היתה אווירה של הפגנה או של כל דבר בעל מטרה שאפילו דומה לזאת של האחד במאי, במקום זהה היו הופעות של להקות של תנוער הנוער העובד והלומד. אני עזבתי את האירוע בסביבות שש וחצי ועברתי לכיכר הלחם ושם שמחתי לייצג את נוער מרצ בשירה בציבור של תנועות נוער שונות היה שמח והייתי שם עם מאור ונאמן, היה שמח מאוד היתה שם שרל'ה שרון והיו שם מלא ממחנותהעולים והיה מעניין ורקדנו שירים של פרוץ המדינה והיה מאוד כיף... כמובן שהיה שם האליל שלי דוד רשני ושרנו לו את דוד מלך ישראל...
 
סליחה אביב, אני מסניף רחובות ואני

לא זוכרת שום דבר הקשור בקשר למאבק בין סניפים. כל הצעדה והעצרת הייתי בין השאר גם עם חבריי לסניף ואף פעם לא הזכירו את רחובות. אז תוכל להזכיר לי הכל בבקשה? אוף
 

שמפו

New member
סליחה על השאלוה הלא קשורה...

את מסניף רחובות? את מכירה אולי את הדס עמית?
 

Deathatred

New member
מה שקרה הוא

שהשמאל הקיצוני מרוב שנאה לישראל ועיסוק באנטי-ישראליות שכח מה זה להיות שמאל. זו תופעה שמתרחשת בעיקר באירופה בה הפגנות חברתיות נדחות מפאת הפגנות שנאה אנטישמיות, אנטי-ישראליות ואנטי-ישראליות.
 

TheSimon

New member
כמו שאמרתי גם במהלך האירוע

זו היייתה הוכחה שהנוע"ל היא (למי שלא שמת לב, בתחילת ההפגנה {ניד בסיום הצעדה} אחד הקומונרים (הש"ש בשפת הנוע"ל} פיקד עליהם להרים יד שמאל וכל האלף איש שהגיע עשו זאת). התנועה הנ"ל הציגה גיבוש מפחיד למדי אשר גרם לי לתהות האם הם באמת מבינים למה הם כל כך מתנגדים להלאמה וכל כך תומכים בקומונים או שסתם לרובם אין מושג על מה הם צועקים. מה עוד שאחד הפעילים שלהם כמעט הרביץ לי על מנת שאוריד את השלט הענקי שלנו (מה שבסופו של דבר לא קרה וגם לא קרתה תיגרה ענקית אשר יכלה להתחיל מלחמה בין הנוע"ל לנוער מרצ) דבר נוסף שלא אהבתי, וכאן הביקורת כלפי הצוות הבוגר, הוא שבדוק כשאמיר היה צריך לעלות לנאום אספו את כל הדגלים והשלטים שלנו כך שלא יכלנו להעשות רעש צבע לא כנדרש! מלבד כל הנוע"ל ויבושו גרמו לי להביץ את חשיבות הגיוסים והחשיבות שהתנועה שלנו תתאחד יותר.
 

MichelleS

New member
לא רק התנועה צריכה להתאחד

כל השמאל צריך להתאחד. אני ממש לא מבינה למה סוציאליסטים יוצאים נגד סוציאל דמוקרטים ומאשימים אותם בעזרה לקפיטליזם (העלון של מאבק סוציאליסטי). בשורה התחתונה כולנו שואפים להגיע לאותה מטרה.
 
"כל השמאל צריך להתאחד"... ?!?

במילים אחרות את אומרת שכל ארגון צריך לצנזר את המסרים שלו ולהתאים אותם לקונצנזוס השמאלי על מנת ליצור מסה ברת השפעה. אני נאלץ למחות בתוקף נגד דבריך: אין לי ולאדם שרואה את הפיתרון בביטול המדינה דבר. אין לי ולאדם שתומך בהסתדרות והתנהלותה האינטרסנטית דבר. כל היופי, לטעמי, בצעדה של האחד במאי היה שכל גוף הציג את עמדותיו והפיץ את רעיונותיו, כפי שמתרחש גם בהפגנות גדולות בנושא המדיני ובאירועים דומים. השנה הנוער האובד בשירות ההסתדרות השתלטו לחלוטין על הצעדה, וזה בהחלט עניין מכעיס. להבא נדע לפעול כפי שפעלנו בשנה שעברה - כל התנועות שאינן מזדהות עם דעות הנוער האובד תקיימנה צעדה משלהן, שבה תינתן חשיפה שווה על הבמה לכל התנועות שתגענה. בברכת אין לי אבא - עכשיו גם לא קצבה, מאור
 

Alexco

New member
מסכים!! שנה הבאה טקס אלטרנטיבי!!

הנועל התנהג על הפנים, בין אם זה בשטויות הלא רלוונטיות בעליל כמו להקת הנוער הכיבכול-בעלת-אידאולוגיה, ובין אם זה בהילולות הפסאדו-פאשיסטיות הפשוט מפחידות של הנפת האגרוף אל-על לקראת שאגת "רווחה!". הם כל הזמן דחפו את עצמם, ולא נתנו כמעט אוויר לנשימה לגופים האחרים שלקחו בעניין חלק. בשנה הבאה, נקווה שיהיה יום פועלים אמיתי!
 

Revolution kid

New member
השורשים של "חג הפועלים" אלימים

הרי הדגל האדום בה לסמל את דם הפועלים שנשפך. זה ללא ספק פאשיזים טהור.. קראתי בכל מיני מקומות על ההתנהגות של הנוער העובד וזה מזכיר לי התנהגות של תנועות נוער מתחילת המאה הקודמת, עם כל הצער שבעניין. יש לי הערכה מאד מאד גבוה לנוער העובד והלומד, אבל מה זה הפאשיזים הזה?? דרושה אלטרנטיבה, דרושה אלטרנטיבה באופן דחוף.
 
אביב...

לפני שמעלים ספקולציות על פאשיזם בתנועת הנוער העובד והלומד כדאי לבחון את הדברים בצורה קצת יותר מעמיקה. אולי המקרה של הנפת היד לא היה במקום אבל צריך גם להסתכל על התנועה בתור התנועה הגדולה בישראל שפרוסה בכפר,בעיר בקיבוץ ובפריפריה שמחנכת נוער לערכי שמאל חברתי והאקטיביות שלה רק עולה ועולה כול הזמן. בתור אחד שבא מבפנים אני יכול להבטיח לכולכם שהנוע"ל לא נגוע בפסאדו פאשיזם.
 

Revolution kid

New member
אני מעריך מאד מאד את פעילות הנוע"ל

וכפי שציינתי דברתי על הנפת האגרוף
 
*זעם רב* הנוע"ל כתנועה מחנכת? בדיחה

בתור אחד שהיה בפנים אני יכול להבטיח לך שלנוע"ל ויותר מזה ל"חינוך" שמתקיים בו יש הרבה במשותף עם פאשיזם. שטיפת המוח לה הנוע"ל קורא חינוך היא עקרון הפועל בכל משטר טוטאליטרי מצליח, זה היה בגרמניה הנאצית, ברוסיה הקומוניסטית ואני מניח שגם באיטליה הפאשיסטית. כתנועת נוער חורטת על דגלה שטיפת מוח המונית היא זורעת את זרעי הטוטאלטריות והקיצוניות. קיצוניות מקורה באמונה מוחלטת, דתית או אידיאולוגית. הנוע"ל כפי שהגדיר זאת טוב ממני בעצמו (מי שמעוניין שיפנה אליי במסר אישי ואני אצטט את המקור המדויק) מאמין בשטיפת מוח מסודרת ומזעזעת. יש קשר! יש זרעים ויש את הצומח מהם. אין כל קשר בין נוע"ל לבין חינוך ואם תמצאו כזה הרי שהוא מקרי בהחלט. יום טוב, איתי
 
שטיפת מוח?

אולי תנמק בבקשה?איך מבצעים שליחי השטן בתנועת הנוער העובד והלומד את מזימתם הזדונית שהיא צביעת הכנסת באדום והחזרת סטאלין לחיים דרך שטיפת מוח של 100,000 נערים ונערות ברחבי הארץ? נו באמת אתה רוצה שאני אגיב להודעה שלך ברצינות? אנשים ששוטפים את המוח לא עושים זאת בצורה של העברת פעולות ודיונים פורים,בטח שאחד מהערכים המרכזיים שלהם יהיה הטלת ספק, הם גם לא מאפשרים לנוער מכול גווני הקשת הפוליטית להיות חלק מהתנועה("ביתנו פתוח לכול נער ונערה") והם בטח לא יאפשרו מגוון דיעות רחב בתוך התנועה.. לא ידעתי אם לצחוק או לבכות כאשר קראתי את ההודעה שלך.. כול כך חבל לי שזהו הרושם שקיבלת מהתנועה שבה אני מדריך וחניך. אבל באמת הרבה יותר קל להשמיץ ולהאשים, לקטר ולהכליל מאשר לבדוק עובדות בשטח.
 
עובדות בשטח:

"אך הטלת הספק צריכה להיות מלווה באחריות אישית גדולה לאדם ולחברה. הפקרות ואנרכיה אינם הטלת ספק - הם ההיפך הגמור" (מתוך "מטרות הנוער העובד והלומד" מהספר "לעולם אדם" הוצאת ההסתדרות הללית של הנוער העובד והלומד). ופה בדיוק נמצאת הנקודה. שטיפת המוח בנוע"ל גדולה וקשה מהרבה מקומות אחרים ובדיוק מהסיבה שהגדירו אותה יפה כותבי המטרות הנ"ל. הנוע"ל מחנך לכאורה להטלת ספק, להטלת ספק מותנת המחייבת אותך להיות מוחייב לחברה דבר שבעזרת לא הרבה לוגיקה ניתן לראות לפי שאר המטרות הכתובות מביא יפה גם לראיה סוציאליסטית דמוקרטית. זה לא הטלת ספק! אין שום קשר בין להיות פתוח לכל נער ונערה לבין ריבוי דעות, שטיפת המוח כאידיאולוגיה צריכה להיות פתוחה לכל נער ונערה שבסוף מסלול הכשרתו כחניך לאורך השנים יחשוב בדיוק כמו שהנוע"ל רוצה (במידה וה"חינוך" הצליח). המטרות מהן ציטטי כוללות שבע מטרות נוספות בהן מוגדרים שאר דעותיו של החניך : "בוגר בעל עמדות סוציאלסטיות דמוקרטיות (מטרה ב'), בוגר הרואה במסורת ישראל כמקור השראה ולא מקור סמכות (מטרה ג')" ועוד ועוד... הנוער העובד אינם שליחי השטן הם פשוט אנשים בעלי אידיאולוגיה שונה אשר לא רואה את מחשבתו החופשית של האדם כדבר הנמצא בראש סולם העדיפויות. כן, שטיפת המוח נעשית בצורה של דיונים, דיונים מונחים, דיונים שסיכום הפעולה שלהם כתוב מראש, דיונים בהם יש שאלות וגם תשובות (ככה כתוב במערכי הפעולה). אני לא מדבר על הרושם שאני קיבלתי אלא על הניסוח המדיוק והברור שתנועתך כתבה. הצגתי עובדות בשטח, הצגתי אידיאולוגיה של תנועה בשטח. יום טוב, איתי
 

MichelleS

New member
זה לא מה שהתכוונתי

אני לא אומרת שכל ארגון צריך לצנזר את המסרים שלו. אבל גם אם זה כרוך בהחברות לאנשים שאנחנו לא אוהבים במיוחד, זה הכרחי על מנת ליצור השפעה. כל גוף צריך לעמוד בפני עצמו, אבל לאחד כוחות כשצריך. אני לא חושבת שהפגנה של 50 אנשים (אופטימית..) של נוער מרצ ממש משנה למישהו. לעומת זאת הפגנה של אלפי אנשים, גם אם אנחנו לא מסכימים עם הדעות של כולם, היא בעלת השפעה.
 

[אורן]

New member
לא נכון

הפגנות של נוער מרצ בעבר קיבלו סיקור הרבה יותר נרחב ממה שהיה אתמול, והן היו קטנות לאין שיעור.
 

MichelleS

New member
סיקור?

למה אתה קורא סיקור? לתמונה קטנה בעמוד 9, או ל3 שורות בעמוד 12? זה כל הסיקור שקיבלנו על ההפגנות האחרונות שלנו, וגם זה לא בכל הפגנה.. הציבור עדיין לא רואה אותנו. אנשים ששומעים שאני בנוער מרצ שואלים אותי למה אנחנו לא עושים כלום, למה אנחנו לא יוצאים נגד התוכנית הכלכלית. ואין לי מה להגיד להם, כי אם הם לא רואים אותנו כנראה שאנחנו באמת לא עושים מספיק. כשאני מדברת על השפעה אני חושבת על הפגנות של המונים, של אלפי אנשים שיצאו ויראו שעדיין יש שמאל בארץ, שיש אנשים שאכפת להם ממה שקורה במדינה. בשנתיים וחצי האחרונות הציבור נהיה אדיש למה שקורה פה, אני חושבת שהתפקיד שלנו הוא להוציא אותם מהאדישות הזאת ולהראות להם שיש דרך אחרת. אנחנו לא צריכים להסתפק בתמונה בעמוד 9, אנחנו צריכים לשאוף לתמונה גדולה בעמוד הראשון!
 
למעלה