מפגש החודש בסניף דן

eyholla

New member
מפגש החודש בסניף דן

במרכז המפגש של חודש יוני בסניף דן נשמע את הרצאתו של ישראל פיקהולץ בנושא:

מֵעֵבֶר לְסָפֵק: מה שיודעים לעומת מה שניתן להוכיח

מה עושים כשאין הוכחות של ממש, אבל ברור לך מה הן תַראנה אילו יכולת למצוא אותן. אם תשב ותמתין, אולי לא תתקדם במחקרך. אבל אם תקבל את הדברים כנכונים, סביר להניח שלא תבחן אותם שוב. ויורשיך במחקר בוודאי שלא.
הצגה זו תשתמש בדוגמאות מתוך "מפעל פיקהולץ," בו נחקרות כל משפחות פיקהולץ, הן במזרח גליציה והן מחוצה לה. נבחן כאן איך לקבוע אם מה שיש לך אכן מעבר לספק והאם זה מספיק טוב.

ישראל פיקהולץ נולד וגדל בפיטסבורג ארה"ב ועלה ארצה משיקגו בקיץ לפני מלחמת יום הכפורים.
הוא עובד ברצינות על מקורות משפחותיו כחמש עשרה שנה, לאחר שהחליט לעשות זאת עוד בגיל שמונה. נושא הדגל שלו הוא "מפעל פיקהולץ," שמטרתו לזהות ולחבר מחדש כל צאצאי משפחות פיקהולץ באשר הם.
ישראל הרצה במקומות שונים בארץ וכן בכנסים של IAJGS בסלט לייק סיטי ובוושינגטון. הוא היה מזכיר קבוצת המחקר "גשר גליציה" וטפל בגיוס מימון עבור שבע עיירות במסגרת JRI-Poland. מאמריו הופיעו בכתבי עת הגליציאנר, אבותינו, שרשרת הדורות (בו שמש תקופה קצרה כעורך ראשי) ואחרים.
הוא בנה ומתחזק את האתר המשפחתי http://www.pikholz.org/Pikdex.html ואתר עבור בית הקברות בחברון. כמו כן בנה אתרים במסגרת JewishGen עבור העיירות סקאלאט ורוזדול שבגליציה המזרחית.

המפגש יתקיים ביום א' כ' סיון תשע"ב, 10.6.12 בשעה 7 בערב בספריה במרכז שז"ר, רח' יבנאלי 30 גבעתיים. נפגש בספריה החל משעה 6 אחה"צ, למפגש ולעיון בספריה.

אפשרויות ההגעה: מפה

ברכב פרטי, הכניסה מכיון רח' הרצוג לרח' קפלינסקי ומשם שמאלה לרח' יבנאלי. יש מס' מקומות חניה ליד מרכז שז"ר, בהתאם לנוהלי החניה בגבעתיים. נוסף לכך יש מגרש חניה גדול ברח' כורזין פינת הרצוג, מול בית ווהלין. החניה במגרש חופשית לאחר 5 אחה"צ ומשם בשביל קצר למרכז שז"ר או דרך רח' קרן היסוד מצד ימין לצומת.

בתחבורה ציבורית: אוטובוסים מס' : 33, 34, 39, 43, 55, 56, 57, 58, 63, 104

דמי כניסה לאורחים 20 ₪

לפרטים נוספים : באתר העמותה
 
למעלה