מעתודאית ותיקה: אל תעשו את הטעות הז

cyberia2ooo

New member
אני חדש בפורום הזה

אבל אני חייב לציין, שבזמן הקצר שהייתי כאן, וממספר ההודעות המצומצם שלי, אני חייב לציין שהאנשים כאן (וגם ההנהלה) אנשים מעולים... עזרו לי וענו לי על השאלות בצורה אובייקטיבית (עד כמה שאפשר מאנשים שבאמת חלק מהמסלול) כל שאלה ששאלתי כאן קיבלתי עליה תשובה יותר ממספקת שהציגו לי גם את הצדדים הרעים וגם את הטובים... (כמו לדוגמא, מועמדויות אחרות, אמרו לי כאן ישר שיותר טוב לי אם אני אתקבל למסלולים האחרים) לא זכור לי כאן שראיתי מישהו אחד אומר שעתודה זה נהדר... זו לא אשמתם של חברי הפורום שהם מרוצים לבינתיים מהבחירה שלהם, מי את שתשפטי אותם על זה שטוב להם? מה לעשות שאנשים ממורמרים, לא באים לתת עזרה אובייקטיבית לדברים האלה.... ובאמת, אם את הלכת בגלל שההורים שלך אמרו לך שכדאי, באמת עשית את הבחירה הלא נכונה... אני לדוגמא במסלול הזה מכמה סיבות שונות, אבל בשום פנים ואופן לא בגלל מה שההורים שלי רוצים (ההורים שלי לא מפנים לשום כיוון, הם מייעצים לי כשאני מבקש, אבל אם אני לא מבקש אני לא שומע מהם שום דבר בקשר לבחירה הזו שלי)

natalyp

New member
ועוד משהו... מבדח למדי

למעשה בפורום הזה ישנם יותר דיונים על כמה שגרוע בעתודה מאשר על היתרונות. אם לאחר כל השטיפה הזו אנשים עדין נשארים נעולים על המסלול הזה, סימן שזה אכן מקומם, ולא משנה כמה צרות ומכשולים יהיו בדרך. הרי בכל מקום, בכל מסגרת שאליה משתייכים, יש בעיות ותקלות וחסרונות, ככה גם בעתודה, מה לעשות, אבל עובדה שיש אנשים שמוכנים לספוג את זה/להתעלם מכך/לנהוג באופן כזה שלהם זה לא יקרה, וכן להשתיך למסלול העתודה. זהו.

לירו

New member
אני יודע למה!

כנראה האנשים נשארים נעולים כי העתודה מציבה אלטרנטיבה לשירות צהלי רגיל וזאת בניגוד לעבודה באופוזיציה של הכנסת החמש עשרה... חחח... תראו איך הכנסתי פוליטיקה בכיף

lepidus

New member
../images/Emo46.gif סייג לחכמה שתיקה

"שמש - עתודאי שהשתחרר משירות הקבע לא מזמן, בוגר הנדסת מכונות והנדסת תוכנה בטכניון. כעת עובד כמנהל פרוייקטים באזרחות." זה כתוב במכתב הפתיחה של הפורום (בעמוד הראשי) אני לא בא לסנגר על שמש (שבהחלט עושה עבודה נפלאה בניהול הפורום), אבל יהיה נחמד אם להבא תעשי קצת שיעורי-בית לפני שתפלטי עוד שטויות...

רק בקשה אחת, דפנה גיל.

אולי, אם לא אכפת לך (ואני יודע שזה קצת אישי), תוכלי לפרט אם סיימת את כל התואר ובאיזה ציון.

עומר ד

New member
צודקת 100 אחוז

אני ממש נדפקתי עם זה חזק.. אני פשוט לא יודע איך לחיות עם עצמי. אני לא משלם שום חשבון, חי על חשבון ההורים שלי מחוץ לבית.. צריך כל יום לקום ב10, 11 שעות מטורפות.. לא צריך לעבוד.. צריך ללמוד ולקרוא דברים שמעניינים אותי מכל מני ספרים, חלק אפילו באנגלית(!!) המסכנות שלי ממשיכה - יש לי חברים עתודאים ויש לי חברים לא עתודאים שממש גדולים ממני, ואני לא מצליח לדבר אתם שום מלה! כל פעם שאני בא לדבר אתם נוזל לי רוק וריר מהפה כמו לתינוק ואז מישהו מהם מסדר לי את הסינר ומנגב לי, ואז בד"כ הם תוקעים לי מוצץ (הקטע החביב עליהם) וככה אני שותק. החברים שלי מהבית כולם נעלמו לא מוצא אותם, כולם החליפו מאז התיכון מספרי טלפון ועברו דירה! עד שמצאתי אחד מהם, ההודעה שלו בנייד ייתה אם שמך עומר ד נא לא להשאיר הודעה.. זה ממש שבר אותי. בימי שישי בשעות ממש כמו עכשיו אני יושב וגולש בפורום כי כמו שרשמתי לך אין לי חברים ואף אחד לא מדבר איתי מהתיכון (שכחו אותי בבית). עכשיו יש את הקטע היותר נורא!! שעוד לא דברתי עליו. בקיץ יטחנו לי ולחבריי את הצורה בטירונויות מפרכות ויתקעו לנו חזק.. (במיוחד בב"ד 10..) ככה זה ימשך כל קיץ, 3 שנים ואח"כ בעוד כ4-5 שנים כשאגיע לגיל המופלג של 23 אני כבר לא אוכל לנסוע לחו"ל לחודשיים שלושה כי אני ממש אראה סבא ליד כל הילדים בדרום אמריקה, ואומרים לטרקים זה רק בשביל צעירים, אז גם האופציה הזאת יורדת. בסוף כל הסבל הזה יעשו טקס מפואר לי ולכל האנשים מהמחזור שלי ויתקעו לנו איזה תואר ד"ר (השמועות אומרות שזה ראשי תבות של דביל ראשי, אבל צריך עוד לברר כי זה לא כ"כ מסתדר לי). ואז מתחיל החלק הרע באמת, כי בעוד חבריי בגיל המקביל שאינם עתודאים כמוני יהיו באמצע לימודיהם המפרכים, יתנו למסכן שכמוני לנהל מרפאה גדודית בצבא! אני אטרך להיות קשור לבריאותם של מאות חיילים!! כאב ראש נוראי של בוקר וערב ומיותר לציין שזה תפקיד שלא סופרים אותך בו, אני מקווה שאני אצליח להפיג חלק מהשעמום (אחד התחביבים שלי עכשיו זה להכין רשימת ספרים שאני אקח אתי למרפאה כדי להעביר ת'זמן). אם אני אעביר את הזמן באופן טוב ומתוכנן, יתקעו אותי בסירות גומי ששטות במים, הקיבה שלי תתהפך ואני אקיא כל הזמן! מדי פעם אני אצטרך לצלול מהסירה עם עוד כמה לוחמים למדינות ובאזורים ששונאים אותנו שם ! (אני מקווה שלא יעשו לי לינץ' כמו החבר'ה המסכנים ההם ברמאללה) ויתקעו לי גם כנפי עטלף החיה הכי מכוערת עיוורת שראיתי, על החזה באופן סימבולי לעיוורות שלי כשבחרתי בעתודה. אחרי זה אני כנראה אשתחרר מהכלא הנוראי, ואתחיל לעבוד במקום שיש בו כל מני אנשים, אבל לא סתם - הרוב -רובם יהיו חולים בכל מיני מחלות! מקום נורא ואיום! וזה גם ממש לא פייר, לדעתי. יקראו לתקופה הזאת התמחות.. גם יקח לי זמן להתקבל אליה כי כבר עשיתי 5 שנים כרופא בצבא בסירות גומי האלה את יודעת - והם לא רוצים רופאים משומשים אלא רק כאלה שכרגע סיימו.. אז היו עושים לי בעיות כמו שאת מבינה..אין לי מושג למה.. ומשם הכל נהיה רק רע יותר. (****) תארי לך חיים אחרים - ותרתי על העתודה - והתגייסתי בגיל 18 ליחידה המפורסמת גדוד 13 בגולני!! אני אחד החיילים החשובים והמשפיעים בצהל. המגד היה מתייעץ בי אישית לפני כל מבצע, היו מטילים עליי את האחריות לשלומם של חבריי לכוח,והיו מצפים ממני לטפל בהם - איזה כבוד גדול נפל בחלקי! היו נותנים לי גם אוטו ו3000 שקל לביזובזים בחודש . אחרי זה הייתי מסיים כמובן כל הומר טרי ורענן מהתיכון (שד"א שם הייתי שומר עדיין על כל החברים.. כולם היו מתקשרים אלי בגדוד שסיפרתי לך עליו יום-יום ומזמינים לקפה) והיו לי המון חברים באוניברסיטה כי כולם כמובן באו מאיפה ששרתתי. הייתי מתחיל לימודי רפואה ובנוסף גם-איזה כיף לי הייתי מתחיל לעבוד בעבודה רצינית שדורשת המון אחריות עם שעות עבודה נוחות-מאבטח באיזור תעשיה הר הצופים (מאוד מבוקש, שתדעי.) הייתי יכול להכין שעורים ועבודות בלילה וככה לחסוך לי זמן!! גם לפני מבחנים שונים ומשונים כמו אנטומיה היו מעניקים לי רגעי חסד וכדי שלא אפשל במבחן היו נותנים לי כמה ימים ככה איזה 14-28 יום להתייחד עם החברה מהגדוד במסגרת המילואים (הם היו מעניקים לי חיזוקים בנוסח אתה יכול לעבור את זה!) תוסיפי על זה את העובדה המעניינת הייתי יוצא לשתות בפאבים לפני העבודה עם כל חבריי מהאוניב' יום-יום ואת מגיעה לחיים הנפלאים שהייתי מקבל בתקופה זו. הייתי נותן ברוב נדיבותי מענק של 10000 שח כל שנה לאוניב'- תראי הם בכל זאת משקיעים בי! לאחר מכן ועם ההתקדמות שלי בעבודה הייתי גם כנראה מקים משפחה, כי זה מה שנותר לי לעשות בזמני הפנוי והרב, את יודעת - כמה ילדים לשחק איתם. בכל זאת צריך לגוון את השגרה.. אחרי כמה זמן של לימודים היו נותנים לי (ככה 3-4 שנים לא יותר, כי זה מסלול מקוצר ללא עתודאים, כי הם שרתו בצבא) תואר דוקטור. אז הייתי מתחיל , הייתי מברר ומנסה בכ מיני מקומות לקבל התמחות, כי זה ממש כיף לעשות סקר שוק בין בי"J שונים איפה יתנו לי לעבוד ולעבוד במה שנקרא התמחות,ובגלל שיש לי נסיון מהצבא בגדוד 13 שספרתי עליו וכולם מכירים אותו היו חוטפים אותי מיד.הבי"ח אגב- מקום מופלא שבו אני קובע את הכללים ומטפל ומציל ממוות חולים וסתם מסכנים (זה קצת דומה למה שרואים בדודו טופז). הייתי מרוויח המון כסף שיהיה מה לקנות לאשה ולילדים, ומשם הכל היה רק נראה טוב יותר. *** לסיום ילדים - עתודה - אכן טעות קשה!!!

וואו - איזו התפרצות

אז היא אמרה, אז מה? מה קרה? זאת סיבה לכתוב הודעה של עמוד וחצי של הומור עבש וציני, ותחביר גרוע? (תנחשו לאיזה רפואן לעתיד אני מתכוון)... תגידו תודה שהיא טרחה להיכנס ולכתוב בפורום. יש אנשים שנכנסים לכאן מדי פעם, ומחפשים הודעות אינפורמטיביות כאלה, לא חשוב באיזה נושא... כל מה שהם מוצאים בדרך כלל זה שרשורים אינסופיים של אנשים עם יותר התלהבות מידע. כל מי שלומד עדיין - לאט לכם. עוד יגיע הצבא... בינתיים תקשיבו למי שנמצא שם. איך אתם יכולים לסתור אותה??? רובכם עדיין בצבא!! אתם רק יכולים לקוות שהיא מקרה בודד. אני מתחיל לחשוב שסרטי התעמולה של מדור עתודה מכילים מסרים נסתרים, כמו שהיו עושים פעם בפרסומות. פרופוגנדה עתודאית שמייצרת דור של זומבים, ממש מפחיד... תגידו, משלמים לכם משכורת חודשית ממדור עתודה, כדי להלל את המסלול ככה?

תיקון טעות

"רובכם עדיין לא בצבא", כמובן. העיקר צחקתי על התחביר של הנודניק מעלי...

odedee

New member
אל יתהלל חוגר כמפתח.

אם אני מבין נכון, עומר, אתה עדיין לומד. אני שמח שאתה נהנה מהלימודים, גם אני נהניתי משלי. עם זאת, כשהם נגמרים ואתה לובש מדים, מתחיל קטע שונה מאד, ו -שים לב- יותר ארוך, של שירות צבאי. דפנה מייצגת קול שלא שומעים הרבה בפורום - של אנשים שסיימו את המסלול. מי שמסיים את המסלול לא יודע בדרך כלל על קיום הפורום הזה כי הוא לא נזקק לו, ולכן אין כותבים רבים כאלה בפורום. לא שבא לי להוציא לך את הרוח מהמפרשים, אבל למיטב ידיעתי דפנה צודקת בעניין כמות המאוכזבים - כפי שכבר נכתב פה, רבים רבים מהעתודאים מגלים בסוף המסלול (כלומר סוף שירות הקבע, ולא סוף הלימודים!) שהעתודה לא היתה מציאה גדולה עבורם. אז במקום לכתוב בציניות, עדיף שתנסה להאזין לדיעה של מישהו מנוסה ממך שנכווה מהמסלול ולהבין שזה יכול לקרות גם לך. הבנה, אגב, משמעה הטמעה לעומק ולא שחרור אמירות שיש פה הרבה בסגנון "נכון שייתכן שתהיה לי הצבה גרועה אבל מילא, אני בוגר ואני מבין את זה ואעשה את המקסימום שאוכל כדי לתרום". כשמגיעים לסיטואציה הזו עלולים לגלות שנעלם הרצון לתרום, שאין אוזן קשבת, ויש הרבה תסכול. לא מאחל לאף אחד, אבל זה בפירוש קורה, וזה לא נדיר במיוחד.

bodas18

New member
WOW מה זה השירשור הזה?!?!

אל אלוהים אדירים....... על מה הויכוח בכלל? על אם עתודה זה טוב או רע? לפותחת השירשור - רע לאחרים - טוב לאחרים אחרים - רע לאחרים אחרים אחרים - טוב ולחלק- ככה ככה. על מה מתווכחים לעזאזל? בפורום הזה אנחנו בטוח לא מציגים רק עמדה אחת, זה סגור ואין על זה ויכוח. עובדה שישי שירשורים כאלו. לדגם טורים, לסדר שורות.

natalyp

New member
נכון מאוד! זו בדיוק הנקודה שלי!

ראה הודעתי למעלה....

bodas18

New member
אז התפרצתי לדלת פתוחה? ../images/Emo13.gif

מצטער שלא קראתי את כל ההודעות, השירשור מדכא וארוך מדי

איליה.

New member
הודעה גאונית! ../images/Emo6.gif

אתה גדול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kripton

New member
../images/Emo41.gifדפנה! כפרה עיניים! צדיקה שלי!../images/Emo41.gif

אני לא יודע מתי את חתמת על ההתחיבות לעתודה - אבל בחוזה שלי, מצאתי משהו שעלול לעניין אותך: מתוך חלק ב' של החוזה (שנקרא גם: התחייבות לשירות קבע בצה"ל), הנה סעיף 7 המוכר לכולנו: "ידוע לי, ואני מסכים לכך, כי אם מסיבה כלשהיא לא אשובץ במקצוע, צה"ל יבטל את התחייבותי זו לשירות קבע, שניתנה כתנאי לשיבוץ במקצוע. כמו כן, צה"ל יוכל לבטל את התחייבותי לקבע או שלא להפעיל אותה, או להפעיל אותה חלקית בלבד, עקב כל סיבה אחרת, גם אם שובצתי במקצוע, בהתאם לצרכיו." בסדר - סעיף מטומטם, אבל בואי נתקדם בבקשה לסעיף 8 ד': "אם אהיה סבור, מסיבה כלשהיא, שחדלתי להיות מעוסק במקצוע (בכפוף למגבלות שפורטו לעיל), אהיה ראשי לפנות לרשות המוסמכת ולבקש להתיר את התחייבותי זו לשירות קבע. ידוע לי כי בקשה זו עלי להגיש לבקו"ם - מדור עתודה אקדמאית על גבי טופס 1\55 תוך 3 חודשים לכל היותר מהיום בו אני סבור כי חדלתי להיות מעוסק במקצועי. ידוע כי אם תאושר בקשתי זו, תוכל הרשות המוסמכת להורות על ביטול התחייבותי הנ"ל במלואה ו\או בחלקה, כפי שתמצא לנכון או שתוכל הרשות המוסמכת לשנות שיבוצי. זאת על פי החלטת הסמכות מבין השניים." בקיצור - שבי להם על הראש - אני בטוח שאותם "ג'ובניקים" שישבו אז במדור עתודה ו"ניסו למרר לך את החיים", כבר מזמן השתחררו. צאי לדרך - תהי נחושה - שבי להם על הוריד עם הטפסים - תפצצי אותם בפניות - אל תתני להם לנצח! בהצלחה - ותעדכני אותנו, קריפ.

חחח איזה חנונה

ממש הזלתי דמעה שקראתי את ההודעה המקורית שלך. התחושה שחשתי נעה בין חמלה עזה לבוז תהומי. איך אמרו פה כבר? טוב שיש קינן שפי.

שמש27

New member
../images/Emo26.gif אין תגובה ../images/Emo36.gif

תודה לך דפנה, על דיון רציני ועניני. לשמחתי כבר ענו לך, חברי הפורום השונים זה מזה, על כל הנקודות שהעלת, בצורה משביעת רצון. לכן לא נותר לי אלא, לספר לך למה אני כאן. אני כאן רק בשביל דבר אחד, שנראה היטב בתמונה המצ"ב. תודה - לכם.

למעלה