מערכות אישיות לייצור חשמל

indo1

New member
מערכות אישיות לייצור חשמל

שלום, האם מישהו יודע אם כבר קיימות מערכות אישיות לייצור חשמל, עם נצילות שיש בה כדאיות כלכלית ? (הכוונה שלי היא לחשמל אשר מיוצר על ידי אדם בתנועה). אם כן, אשמח לסיוע בקישור או הפניה. רוב תודות

drorjs

New member
כדאיות כלכלית?

ביטוי קצת תמוה בהקשר של אנרגייה מהסוג הזה. זה נחמד אם יש לך מנגנון שאיתו אתה תוך כדי הליכה מטעין את הפלאפון\נגן\לפטופ, אבל זה פחות או יותר הפוטנציאל של הגוף. אם מישהו מבצע הרבה הליכה לאורך היום באופן קבוע אז ישתלם לו לקנות מכשיר כזה ואם לא אז לא.

indo1

New member
ומה אם הדברים אמורים במקום שבו פעילים אנשים ר

מכיוון שאינני מבין מספיק בצד הטכנולוגי - ומה אם הדברים אמורים במקום שבו פעילים אנשים רבים ? למשל, מדרכה / מסלול ריצה ?

drorjs

New member
עד כמה שדעתי מגעת...

אין אפשרות לנצל אנרגית שרירים של בני אדם בלי לגרום להם אי נוחות מסוימת (אלא אם כן הם בעניין של פעילות גופנית מאומצת..) אנרגיית החום שפולט הגוף היא קטנה יחסית ומתפזרת במהירות. (לכן בסרט THE MATRIX היו צריכים להחזיק את בני האדם בנקודה קבועה ומורדמים)

קראתי בזמנו על דיסקוטקים

גם באמסטרדם ואם אינני טועה אז גם בשיקגו שהתיימרו להיות מופעלים באופן אבסולוטי בחשמל שמופק מן הרוקדים. הכוונה כמו שאני מפרש אותה היא להתקין רצפה אלסטית (אולי פיאזו אלקטרית) ולהמיר תנועה מכנית לחשמל. נשמע לי בלתי ישים - כלומר לעולם לא יחזיר את החשמל שצורכת מערכת הגברה עצמה, לא כל שכן מיזוג / חימום ודברים אחרים, אבל שיהיה בהצלחה. אגב, ישנה דרך מוכחת לרתום אנרגיה מכנית אנושית לשימוש ציבורי - קוראים לזה ספינת עבדים, ותחשבו על זה !! ברושו

indo1

New member
רוב תודות, גם על אמסטרדם

רוב תודות, גם על אמסטרדם (ישר מוסיף ניחוח מיוחד) וגם על ספינות העבדים. אולי נתחיל דוקא מזה ?! עם נעידוד הנכון אולי יעבדו ללא הפסקה (וגם צליפת שוט אפשר לתרגם לאנרגיה ירוקה ?). נושא האריקודים נראה לי המתאים ביותר למה שאני מתכוון כך שאמשיך לבודק. שוב, תודה

eli6778

New member
יצור חשמל על ידי בעלי חיים

אפשר לרתום בעלי חיים לטורבינת חשמל ,וליצר חשמל תמורת עשב ומיים.

drorjs

New member
תזהר שאנשים מפורום זב"ח לא יאכלו אותך...

בכל אופן לא נשמע לי יעיל בכלל.

למעלה