מעללי הדואר

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
ממך הייתי מצפה שתחלום על שליחה.
אני הייתי חולם על שליחה.
כמו שבילדותי הייתי חולמת שתבוא שוטרת.
פעם באמת הייתי מפנטז שהשליחה שתגיע אלי עם החבילה ביד.|בלונד|
היא תכנס פנימה לביתי, אחרי שהיא שברה את הדלת בבעיטה. |פצצה|
תפשיט אותי מכל בגדי ובו במקום ממש על השטיח שבסלון היא תבצע בי את זממה. |מובך|
אחרי זה היא תלך כשהיא מותירה אותי המום /פרוע שיער / רטוב / עם חולצה קרועה...אבל עם חבילה ביד.|שי||מאוהב|

GoldenEyes

Well-known member
מה אתם קונים שם כל הזמן?
אני מסתכל באתרים האלה של אמזון ועלי וכולי, ולא רואה דבר אחד שחסר לי.
תפסיקו לקנות כל הזמן. ראבק.
לא ענין של חסר
סתם דוגמא מהמשלוח האחרון , לא הנוכחי
עט פנטל , שלרוב נמכר בארץ ב 4 צבעים , בסין יש אותו בצבעים נוספים
בסין יחידה אחת עולה 2 דולר שהם 6.60 ש"ח , תן לי בבקשה סיבה למה אני צריך לשלם על המוצר הזה פי 2 בארץ ? במקרה הטוב הוא עולה 11 ש"ח בקרביץ , ומכאן המחירים רק עולים.
אז כמו שסבא אמר , ביום שהמחירים בישראל יהיו שפויים ולא מנופחים מחזירות וחמדנות , נקנה בארץ.

קלייטון.ש

Well-known member
לא ענין של חסר
סתם דוגמא מהמשלוח האחרון , לא הנוכחי
עט פנטל , שלרוב נמכר בארץ ב 4 צבעים , בסין יש אותו בצבעים נוספים
בסין יחידה אחת עולה 2 דולר שהם 6.60 ש"ח , תן לי בבקשה סיבה למה אני צריך לשלם על המוצר הזה פי 2 בארץ ? במקרה הטוב הוא עולה 11 ש"ח בקרביץ , ומכאן המחירים רק עולים.
אז כמו שסבא אמר , ביום שהמחירים בישראל יהיו שפויים ולא מנופחים מחזירות וחמדנות , נקנה בארץ.
אתה צריך עט פנטל כזה? יש לך שימוש בו?
כי אם אין לך שימוש, חבל להשקיע בו מאמץ גם אם הוא בחינם.
אם יש לך שימוש, אז ברצינות אתה עושה סיפור מעוד 6.6 ש"ח? זו הסיבה להזמין מחו"ל?
היית אומר אין כאלה דברים בכלל בישראל, בסדר. גם אז הייתי שואל אם אתה לא יכול להסתדר בלי.
אבל אם יש וזה רק עולה עוד קצת?
לא מבין את זה.

GoldenEyes

Well-known member
אתה צריך עט פנטל כזה? יש לך שימוש בו?
כי אם אין לך שימוש, חבל להשקיע בו מאמץ גם אם הוא בחינם.
אם יש לך שימוש, אז ברצינות אתה עושה סיפור מעוד 6.6 ש"ח? זו הסיבה להזמין מחו"ל?
היית אומר אין כאלה דברים בכלל בישראל, בסדר. גם אז הייתי שואל אם אתה לא יכול להסתדר בלי.
אבל אם יש וזה רק עולה עוד קצת?
לא מבין את זה.
ראשית , כן , יש לי שימוש בו , והרבה
ואני שואל , למה אני צריך לשלם כפול בארץ ? וזה ממש לא "רק עולה עוד קצת" זה כפול במחיר
וזה לא שאני מזמין עט אחד .

קלייטון.ש

Well-known member
זה כפול במחיר
גם 20 אגורות זה כפול מ-10 אגורות. בכל זאת אני חושב שלא היית בגלל עוד 10 אגורות מחליט להשקיע מאמץ בקניית מוצר שעולה 10 במקום 20 אגורות.
כשאני עושה חשבון של הפרש במחיר אני לא מחשב זה חלקי זה ואני גם לא מסתכל על הסכום האבסולוטי.
אם פה המוצר עולה 10 ש"ח ובמרחק של 100 קילומטר יש חנות שמוכרת אותו ב-5 ש"ח, אז נכון שפה כפול אבל ההפרש הוא 5 ש"ח ולא מצדיק נסיעה עכשיו בשבילו למרחק 100 ק"מ.
בנוסף אני מעמיד את ההפרש מול התועלת ואורך החיים של המוצר. אם המוצר ישרת אותי שנים אז נגיד ששילמתי עליו עוד 100 ש"ח, אני מחלק אותם על השנים האלה.
ויש עוד שיקולים כאלה שהם לא לחלק זה בזה.

מחיר משקלל בתוכו גורמים שונים, למשל מישהו טרח להביא את המוצרים לישראל מסין, טרח לפתוח חנות ולסדר את המוצרים על מדפים ולהעסיק עובדים שנותנים שירות.
הוא עבד בשביל להביא את המוצר אליך וצריך לשלם לו על זה.
אתה אומר שבסין זה יותר זול וזה כנראה לא סתם. ברור שאם תקנה ישירות מהיצרן או בתיווך שולי זה יעלה פחות.
אז נגיד שחסכת 6 ש"ח, או 60 ש"ח או אפילו 600 ש"ח, אבל ייצרת לעצמך כאבי ראש ותסכולים, שאתה לא נהנה מהם כי עובדה שבאת להתלונן.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם 20 אגורות זה כפול מ-10 אגורות. בכל זאת אני חושב שלא היית בגלל עוד 10 אגורות מחליט להשקיע מאמץ בקניית מוצר שעולה 10 במקום 20 אגורות.
כשאני עושה חשבון של הפרש במחיר אני לא מחשב זה חלקי זה ואני גם לא מסתכל על הסכום האבסולוטי.
אם פה המוצר עולה 10 ש"ח ובמרחק של 100 קילומטר יש חנות שמוכרת אותו ב-5 ש"ח, אז נכון שפה כפול אבל ההפרש הוא 5 ש"ח ולא מצדיק נסיעה עכשיו בשבילו למרחק 100 ק"מ.
בנוסף אני מעמיד את ההפרש מול התועלת ואורך החיים של המוצר. אם המוצר ישרת אותי שנים אז נגיד ששילמתי עליו עוד 100 ש"ח, אני מחלק אותם על השנים האלה.
ויש עוד שיקולים כאלה שהם לא לחלק זה בזה.

מחיר משקלל בתוכו גורמים שונים, למשל מישהו טרח להביא את המוצרים לישראל מסין, טרח לפתוח חנות ולסדר את המוצרים על מדפים ולהעסיק עובדים שנותנים שירות.
הוא עבד בשביל להביא את המוצר אליך וצריך לשלם לו על זה.
אתה אומר שבסין זה יותר זול וזה כנראה לא סתם. ברור שאם תקנה ישירות מהיצרן או בתיווך שולי זה יעלה פחות.
אז נגיד שחסכת 6 ש"ח, או 60 ש"ח או אפילו 600 ש"ח, אבל ייצרת לעצמך כאבי ראש ותסכולים, שאתה לא נהנה מהם כי עובדה שבאת להתלונן.
קלייטון יקר! הזמן שהשקעת בכתיבת התגובה הזו, יקר יותר מכל הרכישה שצויינה לעיל. אז עזוב. בחיאאאת. תן לגולדי ליהנות. למה להרוס לו את הכיף?

קלייטון.ש

Well-known member
הזמן שהשקעת בכתיבת התגובה הזו, יקר יותר מכל הרכישה שצויינה לעיל
הזמן שלי מאד זול, למעשה בשווי קרוב לאפס, וחוץ מזה אני כותב באינטרנט כי אני נהנה מזה.
בניגוד לכל אלה שמזמינים חבילות מחו"ל וסובלים קשות בדרך לקבלתן.
מצד שני אולי אני טועה ואתם גם נהנים מזה. אם ככה אז יופי. מאחל לכם כמה שיותר בעיות ועיכובים ותסכולים, כלומר מקסימום הנאה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בניגוד לכל אלה שמזמינים חבילות מחו"ל וסובלים קשות בדרך לקבלתן.
רק לאחרונה מאז שבנט וחבורתו עלו לשלטון החלה המגמה המרגיזה והמעצבנת הזאת של הדואר.
לפני כן זה אמנם לא היה בטופ של הטופ
אבל זה עבד והחבילות היגיעו בזאת אחר זאת כמו בונבוניירות.
עכשיו כלום.

קלייטון.ש

Well-known member
מאז שבנט וחבורתו עלו לשלטון
אני שומע שהרבה לא מרוצים, אבל מאז שבנט עלה לשלטון נראה לי שמצב הרוח של אשתי השתפר.
כבר תקופה די ארוכה שהיא מדוכדכת ושקטה.
הבעיה העיקרית עם זה שהיא נעשתה סבלנית והפסיקה להצליף בי בלשונה החדה.
אפילו שעשיתי כל מה שיכולתי בשביל להרגיז אותה ולהוציא ממנה שביב חיים.
עכשיו בשבועיים שלושה האחרונים היא פתאום חוזרת לעצמה.
פתאום אני שוב חוטף על ימין ועל שמאל.
זה ממש משמח אותי. קשה לחיות עם אשה סבלנית וכנועה.
אין לי ספק שזה בגלל בנט וחבורתו (אשתי ואני מצביעים נתניהו אבל אם הייתי יודע שבנט יחזיר אותה לחיים הייתי מצביע לו מזמן)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
סין יחידה אחת עולה 2 דולר שהם 6.60 ש"ח , תן לי בבקשה סיבה למה אני צריך לשלם על המוצר הזה פי 2 בארץ ? במקרה הטוב הוא עולה 11 ש"ח בקרביץ , ומכאן המחירים רק עולים.
אגב עטים ומוצרים דומים ניתן כבר למצוא ברשת MAX במחירים מצחיקים וזולים יותר מהסינים.
אתמול היינו שם ורכשתי זוג מברשות צבע רחבות ב-5 שקלים. (ראה תמונה מצ"ב)
עכשיו שים לב, אתה זוכר שלפני שבועיים עשיתי פרקטים בבית אבל הייתי חייב לצבוע לפני הפרקטים
ואז קניתי צבע וגם מברשת לא רחבה במיוחד בשביל הפינות
המברשת עלתה לי 20 שקלים בחנות צבעים גדולה בשכונת התקווה.
והנה ברשת MAX אותה מברשת ממש אחת לאחת ויחד איתה קיבלתי מברשת יותר רחבה והכל ב-5 שקלים.

קבצים מצורפים

• WhatsApp Image 2021-07-30 at 07.58.51.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-30 at 07.58.51.jpeg
    KB 182 · צפיות: 2

GoldenEyes

Well-known member
אגב עטים ומוצרים דומים ניתן כבר למצוא ברשת MAX במחירים מצחיקים וזולים יותר מהסינים.
אתמול היינו שם ורכשתי זוג מברשות צבע רחבות ב-5 שקלים. (ראה תמונה מצ"ב)
עכשיו שים לב, אתה זוכר שלפני שבועיים עשיתי פרקטים בבית אבל הייתי חייב לצבוע לפני הפרקטים
ואז קניתי צבע וגם מברשת לא רחבה במיוחד בשביל הפינות
המברשת עלתה לי 20 שקלים בחנות צבעים גדולה בשכונת התקווה.
והנה ברשת MAX אותה מברשת ממש אחת לאחת ויחד איתה קיבלתי מברשת יותר רחבה והכל ב-5 שקלים.
אז מה המסקנה סבא ?
שיש חזירות וחמדנות לשמה בארץ .
ממילא המברשות האלה חד פעמיות , אני אחרי פרוייקט זורק אותן לפח .
הלוואי שבמקס היו את כל המוצרים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז מה המסקנה סבא ?
שיש חזירות וחמדנות לשמה בארץ .
ממילא המברשות האלה חד פעמיות , אני אחרי פרוייקט זורק אותן לפח .
הלוואי שבמקס היו את כל המוצרים
שמע גולדי... פנה לנציב הפניות של הדואר ו/או לאחראי על שירות הלקוחות ותעביר לו את כל השירשור הזה. אני משוכנע שהאנשים הללו לא ירוו נחת מהסיפור, והם יסייעו לך לקבל את המשלוחה ללא כל עלות. מעבר לזה, שים קישור לשירשור הזה בפורום הצרכנות ואילו הייתי אני הצד הסובל, הייתי פונה גם לגופים חיצוניים שמסייעים לציבור במקרים שכאלה (המועצה לצרכנות או דומיה).

GoldenEyes

Well-known member
שמע גולדי... פנה לנציב הפניות של הדואר ו/או לאחראי על שירות הלקוחות ותעביר לו את כל השירשור הזה. אני משוכנע שהאנשים הללו לא ירוו נחת מהסיפור, והם יסייעו לך לקבל את המשלוחה ללא כל עלות. מעבר לזה, שים קישור לשירשור הזה בפורום הצרכנות ואילו הייתי אני הצד הסובל, הייתי פונה גם לגופים חיצוניים שמסייעים לציבור במקרים שכאלה (המועצה לצרכנות או דומיה).
תודה משה ,
העברתי כבר תלונה באתר של הדואר , נחכה למענה שלהם , אם בכלל יהיה מענה .
כמובן שאפנה גם למועצה הישראלית לצרכנות וגם למבקר המדינה , רק להביא לידיעתם , לא שיש להם שיניים כנגד המוסד המזעזע הזה.

raya

Well-known member
לא רק את הצפון :)
איבד את המצפן ולא יודע איפה זה צפון דרום מזרח מערב
ואיבד גם אתק
קרה לי שקבלתי הודעה על חבילה ושמו אותה במרכז חלוקה בקצה העיר, אין לי מה לחפש שם. התקשרתי לאחראי על הדוורים, וביקשתי שיעבירו למרכז חלוקה קרוב אלי.
למחרת התקשרו אלי ואמרו לי שהחבילה בדואר הראשי, היות ונסעתי באותו היום לתל אביב, עברתי בדואר וקבלתי את החבילה.
פעמיים קרה לי שקבלתי הודעה לטלפון שלי, עם שם ממש לא שלי. בפעם הראשונה זה היה מישהו בטבריה, מצאתי את מספר הטלפון שלו ב-144, התקשרתי אליו ואמרתי לו שיש לו חבילה במקום X ואת המספר שלה.
אחרי זה קבלתי הודעה על חבילה של מישהו מאלפי מנשה, גם את הטלפון שלו מצאתי ב-144 והודעתי לו על החבילה שמחכה לו עם המספר שלה.
אכן - הצבי הפך להיות צב.

GoldenEyes

Well-known member
קרה לי שקבלתי הודעה על חבילה ושמו אותה במרכז חלוקה בקצה העיר, אין לי מה לחפש שם. התקשרתי לאחראי על הדוורים, וביקשתי שיעבירו למרכז חלוקה קרוב אלי.
למחרת התקשרו אלי ואמרו לי שהחבילה בדואר הראשי, היות ונסעתי באותו היום לתל אביב, עברתי בדואר וקבלתי את החבילה.
פעמיים קרה לי שקבלתי הודעה לטלפון שלי, עם שם ממש לא שלי. בפעם הראשונה זה היה מישהו בטבריה, מצאתי את מספר הטלפון שלו ב-144, התקשרתי אליו ואמרתי לו שיש לו חבילה במקום X ואת המספר שלה.
אחרי זה קבלתי הודעה על חבילה של מישהו מאלפי מנשה, גם את הטלפון שלו מצאתי ב-144 והודעתי לו על החבילה שמחכה לו עם המספר שלה.
אכן - הצבי הפך להיות צב.
צב מילא
אבל זה צב מת

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
חחחחחח
משימה בלתי אפשרית
זה ממש נראה ככה שמי שסיים כיתה ח' לא יתקבל לעבודה בדואר
כאלה אנפלבתים
דואר ישראל מזכיר לי איכשהו את סיפור מגדל בבל המקראי.
תראה, אחרי המבול התיישבו אנשים בארץ שנער
אותם אנשים התחילו לרכוש מוצרים מארץ צין
והדואר של ארץ שנער החל להתפתח בהתאם והם בנו מכונות מיון אוטומטיות
ובהמשך החלו לבנות מגדל גבוה כדי שיהיה מקום לכל החבילות אשר מגיעות, גם לפקידים ולמכונות.
עד ש יום אחד....
אלוקים החדש (בנט) לא ראה בעין יפה את בניית המגדלים והרכישות הרבות מחו"ל
הוא בלבל את שפתם והפיצם בכל רחבי תבל.
כתוצאה מכך חדלו בני האדם לדבר בשפה משותפת ונוצר בלבול גדול והחבילות נערמו להר גבוה
שנקרא הר צין ( סין? )
ולכן מאז לא ניתן ליצור קשר עם פקידי הדואר כי הם כנראה אינם מבינים את שפתך. :-(

GoldenEyes

Well-known member
דואר ישראל מזכיר לי איכשהו את סיפור מגדל בבל המקראי.
תראה, אחרי המבול התיישבו אנשים בארץ שנער
אותם אנשים התחילו לרכוש מוצרים מארץ צין
והדואר של ארץ שנער החל להתפתח בהתאם והם בנו מכונות מיון אוטומטיות
ובהמשך החלו לבנות מגדל גבוה כדי שיהיה מקום לכל החבילות אשר מגיעות, גם לפקידים ולמכונות.
עד ש יום אחד....
אלוקים החדש (בנט) לא ראה בעין יפה את בניית המגדלים והרכישות הרבות מחו"ל
הוא בלבל את שפתם והפיצם בכל רחבי תבל.
כתוצאה מכך חדלו בני האדם לדבר בשפה משותפת ונוצר בלבול גדול והחבילות נערמו להר גבוה
שנקרא הר צין ( סין? )
ולכן מאז לא ניתן ליצור קשר עם פקידי הדואר כי הם כנראה אינם מבינים את שפתך. :-(
ספור נחמד , אבל מה בנט קשור לענין ? באמת סבא השנאה הזאת לממשלה הנוכחית הטריפה אותך
מהדואר התחיל את הבעיות האלה לפני חודשיים ? כבר לפני 4 שנים מבקר המדינה התייחס לנושא הזה בחריפות
אבל אתה חייב לכל דבר להכניס את הנושא הפוליטי ומוסיף את הממשלה הנוכחית
בקיצור , לא אהבתי .

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
ספור נחמד , אבל מה בנט קשור לענין ? באמת סבא השנאה הזאת לממשלה הנוכחית הטריפה אותך
מהדואר התחיל את הבעיות האלה לפני חודשיים ? כבר לפני 4 שנים מבקר המדינה התייחס לנושא הזה בחריפות
אבל אתה חייב לכל דבר להכניס את הנושא הפוליטי ומוסיף את הממשלה הנוכחית
בקיצור , לא אהבתי .
אני אנסה להסביר לך אבל יש לי תחושה שדבריי יפלו על אזניים אטומות.
אז ככה, וזה נורא פשוט.
כשביבי היה בשלטון כל החבילות שלי היגיעו נקודה.
עכשיו לאחרונה בדיוק כשבנט עלה לשלטון שתי חבילות נתקעו אי שם ומקומן לא נודע.
אגב גם לך זה קורה, הם שלחו את החבילות שלך לעפולה חחחחח
מצחיק אותי שאתם השמאלנים אין לכם את ההגינות והיושרה להודות בפשלות של ממששת הרפוי, חחחחח.

למעלה